Новини 2022

Останні новини про цікаві заходи та події

Про профстандарт дізнавались педагоги Шнирівського оЗЗСО І-ІІІ ст.

Професійний стандарт – це не тільки про вимоги до вчителя. Професійний стандарт – це ще й орієнтир для побудови індивідуальної траєкторії професійного розвитку та планування кар’єри.
Як використовувати професійний стандарт у своїй професійній діяльності сьогодні дізнавались педагоги Шнирівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. імені Петра Федуна («Полтава») разом із Іриною Кирик та Любов Шелест, консультантками комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників».
Кожен вчитель проаналізував свою професійну діяльність, визначив орієнтири для побудови індивідуальної траєкторії та спланував свій професійний розвиток. А ще педагоги ознайомились із вимогами професійного стандарту щодо кваліфікаційних категорій. Позитивна атмосфера співпраці, незважаючи на виклики сьогодення, сприяла результативності курсів та зацікавленості слухачів.
 

Мовні курси

В очікуванні Нового року та Різдва Христового провели заняття наших мовних курсів, присвячене саме цим світлим святам.
Під час граматичного блоку заняття перевірили домашнє завдання з доречного вживання прийменників, навчилися правильно будувати словосполучення з активними дієприкметниками та виправдано замінювати їх.
У рубриці “Барви рідного слова” познайомилися з питомо українськими лексемами “сніговійниця”, “голоморозь” та “шаруга”, а в рубриці “Ковалі слів”- з новотворами Івана Котляревського: “угамуватися, розтовкти та несамовитий”.
А ще навчилися правильно вітати з зимовими святами; дізналися, що таке дідух і як його виготовляти; які страви готують на Святвечір.
Звичайно ж, було і домашнє завдання: виконати інтерактивну вправу, дізнатися про різдвяного павука, переглянути навчальні ролики та підготувати розповідь про різдвяні традиції своєї родини.
 

Щоденник професійного розвитку

Як використовувати професійний стандарт вчителя для побудови траєкторії професійного розвитку?
Як обрати ресурси для професійного зростання?
Як ефективно спланувати свій професійний розвиток у 2023 році?
Які інструменти обрати педагогу для самооцінювання й формування індивідуальної траєкторії професійного розвитку?
І це ще не весь перелік питань, які сьогодні опрацювали заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад під час семінару «Побудова траєкторії професійного розвитку педагога».
Модераторка зустрічі Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП», презентувала колегам Щоденник професійного розвитку та спеціальний постер, які розроблені в межах реалізації проєкту фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось разом» і надані за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Ці матеріали стануть у пригоді педагогічним працівникам при опануванні компетентностей відповідно до Професійного стандарту вчителя.
Також учасники семінару окреслили перспективи подальшої співпраці та партнерської взаємодії Бродівського ЦПРПП із закладами освіти у 2023 році.
 

Про рефлексію у Суховільському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Що таке педагогічна рефлексія та як розвивати рефлексивні навички учнів та учениць на уроках; які вправи, завдання та прийоми рефлексії використовувати, як адаптувати їх до різних предметів та вікових особливостей дітей – дізнавались педагоги Суховільського ЗЗСО І-ІІІ ст. під час семінару-практикуму «Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання», який провели консультантки Комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик та Любов Шелест.
 

творча майстерка

Складний і водночас насичений подіями рік добігає кінця…
В повітрі витає особливий дух – непереборного болю та гіркоти незворотніх втрат, тихого смутку та постійного неспокою, щоденної боротьби та непохитної стійкості, душевного тепла та маленьких радощів, всепоглинаючої любові та всеперемагаючої надії, очікування дива та Божого захисту, бажання миру та неповторного затишку сімейних різдвяних свят.
Саме з таким настроєм учора завітали до Бродівського ЦПРПП педагоги закладів дошкільної освіти Заболотцівської, Підкамінської та Бродівської територіальних громад на «Творчу майстерку помічників Святого Миколая», яку провела консультантка Центру Олена Ткачик.
Розпочалася зустріч з п‘ятихвилинки знайомств та взаємних компліментів, що зарядили усіх позитивними емоціями і дали хороший старт для творчої роботи.
А далі спробували ламати стереотипи, бо не тільки пізнавали, але й мріяли, загадували бажання, планували, підсумовували зроблене, малювали, творили, отримували подарунки, декорували власноруч шопери, насолоджувалися спілкуванням з коліжанками.
Дякуємо Львівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України за надані матеріали для проведення заняття з елементами творчості та волонтерці цієї організації пані #НадіяПрихідько за співпрацю та допомогу.
 

Вивчаємо українську

Цей рік в Україні присвячений пам’яті мандрівного філософа Григорія Сковороди, адже святкуємо 300 років з дня народження цього пророка істини.
Слухачі курсів дізналися цікаві факти з життєпису Григорія Савича, прослухали його поезію у виконанні наших сучасників, прокоментували афоризми, створені поетом. Приємно відзначити, що учасники курсів дивувалися актуальності думок митця і філософа.
Також розглянули під час заняття правила вживання прийменників та прийменникових конструкцій, записали окремі слова, в наголошуванні яких часто допускають помилки.
 

Результативна співпраця

9 грудня 2022 року Комунальна установа «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради спільно з Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» провели семінари «Цифровий простір вихователя закладу дошкільної освіти» та «Застосування дидактичних вправ на дивергентне мислення педагогами із тьюторськими компетенціями на заняттях в інклюзивних класах» для педагогів закладів освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад.
Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» привітала учасників семінарів та зазначила, що застосування цифрових застосунків та вправ для розвитку креативності принесуть вагомі результати і допоможуть зробити заняття ефективнішими та цікавішими для вихованців. Напередодні семінарів Олена Ткачик , консультантка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради сформувала очікування учасників та актуальні питання.
Ірина Суховерська під час семінару «Цифровий простір вихователя закладу дошкільної освіти» для вихователів закладів дошкільної освіти охарактеризувала особливості сприйняття застосунків дітьми покоління Альфа, а також ознайомила учасників із застосунками Wheel of Names, Crello (VistaCreate), EMAZE, Gamilab.
На семінарі «Застосування дидактичних вправ на дивергентне мислення педагогами із тьюторськими компетенціями на заняттях в інклюзивних класах» вона зупинилася на проблемі розвитку креативності педагогами із тьюторськими компетентностями та особливостями сприйняття філософії інклюзії у сучасних умовах. Учасники семінару випробували декілька вправ на розвиток дивергентного мислення.
Кожен із семінарів був особливим та корисним не лише для учасників, але й організаторів. Вони пройшли натхненно та на одному диханні. За конструктивною співпрацею та ефективною педагогічною взаємодією учасники не помітили як легко та швидко опанували нові інструменти, які зможуть використовувати на заняттях. У планах нова зустріч у січні наступного року.
За матеріалами сайту ЛОІППО.

Дивергентне мислення: техніки формування

Які методи та види діяльності слід застосовувати вчителю, щоб його учні стали успішними людьми?
Як розвинути творче мислення і чи всі учні можуть ухвалювати нестандартні рішення?
На яких принципах ґрунтується навчання у приватній школі, у якій навчаються діти Ілона Маска та інших співробітників компанії “SpaceX”?
На ці та багато інших цікавих запитань отримали відповіді педагоги Конюшківського ЗЗСО І-ІІ ст. ім. Йосипа Застирця та Голосковицького ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом під час воркшопу “Дивергентне мислення: техніки формування”.
А ще під час заняття вчителі разом із консультантами Центру Людмилою Заяць та Іриною Дутчак долали бар’єри креативності, виконуючи різноманітні цікаві завдання, а також вчилися тримати психологічну рівновагу.
 

Навчальний семінар у Гаї-Дітковецькому ЗЗСО І-ІІ ст.

8 грудня 2022 року в Гаї-Дітковецькому ЗЗСО І-ІІІ ст. з дошкільним підрозділом консультантки комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик та Любов Шелест провели навчальний семінар «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку».
Працюючи у групах, педагоги опрацьовували професійний стандарт вчителя закладу загальної середньої освіти, а індивідуально – визначили сильні якості своєї професійної діяльності. Також кожен вчитель проаналізував свою діяльність, опрацювавши анкету самооцінювання учасника сертифікації, виконав онлайн-завдання щодо вимог до кваліфікаційних категорій, описаних у професійному стандарті. Разом із колегами учасники семінару обговорили та окреслили свої плани на майбутнє щодо професійного розвитку.
 

Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку

Чи можна в реаліях сьогодення організувати не лише безпечний, але і якісний освітній процес в закладах дошкільної освіти?
Які види діяльності, що організовують вихователі з дошкільниками, сприяють формуванню соціально-громадянської компетентності?
Що мають робити батьки для розвитку соціальних та громадянських компетентностей дитини?
Якими якостями має володіти педагог, що здатний виховати громадянські цінності у вихованців?
На ті та інші запитання сьогодні отримали відповіді директори та вихователі- методисти закладів дошкільної освіти Бродівської та Заболотцівської територіальних громад, учасники семінару-практикуму «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку: практичний інструментарій», який провела Олена Ткачик, консультантка Бродівського ЦПРПП.
 

Говоримо українською

Сьогодні у Всесвітній день української хустки наше заняття було присвячене оберегові нашого жіноцтва:
 • познайомилися з традиціями, що стосуються цього елемента народного вбрання;
 • розглянули способи зав’язування головного убору;
 • встановили етимологію слова “хустка”;
 • розглянули світлини, картини і навіть марки, на яких зображено цей символ багатовікових традицій нашого народу.
Не оминули увагою також граматичні теми: навчилися утворювати форми наказового способу дієслів, тренувалися розрізняти і доречно вживати пароніми.
В рубриці “Ковалі слів” дізналися авторські неологізми Івана Нечуя-Левицького. Виявляється, саме автор “Кайдашевої сім’ї” створив слова “квітник” та “сміливість”.
А на домашнє завдання слухачам курсів пропонуємо скласти, вживаючи слова наказового способу, рекомендації про способи пов’язування хустки, виконати тести, а також переглянути документальну стрічку “Соловей співає”.
 

Загальні положення документування управлінської діяльності у закладах освіти

7 ГРУДНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ.
Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа, що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.
 

Загальні положення документування управлінської діяльності у закладах освіти

2 грудня 2022 року для директорів та заступників директорів закладів освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад проведено онлайн-семінар «Загальні положення документування управлінської діяльності у закладах освіти» за участю заступника начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області Андрія Хамика.
Учасники семінару
☑️опрацювали національний стандарт ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів»,
☑️поглибили знання про загальні вимоги до створення, оформлення та документування управлінської інформації,
☑️обговорили питання складання номенклатури справ та написання наказів,
☑️отримали практичні рекомендації щодо ведення особових справ.
Захід відбувся в межах меморандуму про співпрацю між комунальною установою «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області.
 

Територія нових можливостей

Поміж блекаутами та повітряними тривогами нам все ж вдалося провести онлайн-форум для педагогів ЗДО «Територія нових можливостей», ініціатором та модератором якого стала Олена Ткачик, консультантка Бродівського ЦПРПП.
В день заходу до освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад доєдналися їхні колеги з Дрогобицької та Кам’янка-Бузької територіальних громад.
Як і передбачали, цей форум став ефективним майданчиком для жвавого спілкування, де усі охочі змогли поділитися своїми практиками, ознайомитися і перейняти цікаві методичні родзинки, ідеї та «фішки» для своєї щоденної копіткої роботи з дошкільниками.
Дякуємо усім спікерам, що охоче відгукнулися на нашу ініціативу і, незважаючи на відсутність світла та зв’язку, знайшли можливості для комунікації:
Іванні Іваніщевій, консультантці ЦПРПП Дрогобицької міської ради та Марині Федак, вихователю – методисту Дрогобицького ЗДО №15 «Лелеченька»;
Наталії Ханас, виховательці ЗДО №3 Кам’янка-Бузької міської ради;
Ірині Сех та Уляні Горобйовській, вихователям Бродівських ЗДО №6 та ЗДО№7, Орисі Дзвінник та Іванні Мовчан, педагогам Бродівського ЗДО №9, Надії Дідух, вихователю Лешнівського ЗДО Бродівської міської ради.
Ваші цікаві досвіди роботи залишили яскраві враження і стали неабияким підґрунтям та хорошим поштовхом до втілення нових ідей у щоденні практики.
Сьогодення щораз вносить корективи в освітянське життя. Та незмінним лишається те, що усі ми працюємо з єдиною метою: щоб наші діти перебували в безпечних умовах, отримували якісні освітні послуги та мали щасливе дитинство.
 

У Підкамінському ОЗЗСО І-ІІІ ст. педагоги підвищували свою кваліфікацію

У Підкамінському ОЗЗСО І-ІІІ ст. педагоги підвищували свою кваліфікацію – проєктували власну траєкторію професійного розвитку, опираючись на аналіз власного досвіду та вимоги нового професійного стандарту вчителя загальної середньої освіти. Допомагали їм у цьому консультантки комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Любов Шелест та Ірина Кирик.
Вчителі також глибше ознайомились з вимогами до кваліфікаційних категорій, які окреслені у професійному стандарті вчителя. Позитивна атмосфера співпраці, незважаючи на виклики сьогодення, сприяла результативності курсів та зацікавленості слухачів.
 

27 заняття мовних курсів

Чергове заняття мовних курсів “Вивчаймо українську легко та цікаво” приурочене темі голодомору.
Крім традиційних граматичних вправ, як от: синтаксичне узгодження складеного підмета та присудка, наголошування слів тощо, ми з’ясували передумови та наслідки голодомору, дізналися більше про представників інтелігенції, яких не зломила комуністична система.
А ще розглянули картини та пам’ятні знаки, які відображають жахливе обличчя геноциду проти українського народу, щоб ці трагічні сторінки нашої історії ніколи не стерлися з нашої пам’яті та не повторилися знову.
 

Батьківські збори: цікаво, актуально та практично

Нова українська школа функціонує на засадах педагогіки партнерства, в основі якої не тільки взаємодія між учителями та учнями , а й співпраця з батьками. Як зробити, щоб ця співпраця була ефективною та вагомою, адже всім відомо, що успіх навчання залежить від кожного учасника освітнього процесу.
Однією з основних форм взаємодії педагогів з батьками є загальношкільні та класні збори. З новими форматами та ідеями щодо проведення таких шкільних заходів педагоги Дуб’євського ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом ознайомилися під час семінару-тренінгу “Батьківські збори: цікаво, актуально та практично”, який підготували та провели консультантки Центру Ірина Кирик та Ірина Дутчак.
Виконуючи вправи “Шапка запитань”, “Коло відповідальності та обов’язків”, “Акваріум”, “Кодекс родинного середовища”, “Долоньки” та інші, освітяни визначали, якими мають бути сучасні батьківські збори, генерували нові ідеї щодо інтерактивної взаємодії, опрацьовували правила комунікації, вживалися у роль батьків та дітей.
Сподіваємось, що отримані знання пожвавлять співпрацю батьківського та педагогічного колективів, а також внесуть нотку новизни у проведення сучасних батьківських зборів.
 

Методика оцінювання на уроках іноземної мови в НУШ

Кожному вчителю іноземної мови треба свідомо підходити до вибору методики оцінювання навчальних досягнень учнівства. Відповідно до Концепції НУШ, оцінювання означає збір інформації про прогрес учнів в навчанні, зміни в їхньому ставленні до навчальної діяльності, щоб зробити висновок і впевнено рухатися далі.
Минуло уже майже три місяці, як п’ятикласники НУШ вивчають іноземні мови за новими програмами та принципами, і звичайно ж, виникають запитання, сумніви, а то й з’являються проблеми. Саме тому консультантка Центру Людмила Заяць разом із вчителькою англійської мови Бродівської гімназії імені Івана Труша Оксаною Стеблій організували zoom-зустріч “Впроваджуємо формувальне оцінювання на уроках іноземних мов”для педагогів, які викладають у 5-их класах .
Під час зустрічі розглянули інструментарій формувального оцінювання, а пані Оксана поділилася власними напрацюваннями та знахідками з цього питання. Педагоги мали можливість поділитися враженнями від роботи за новими програмами та підручниками, отримати відповіді на запитання, що їх хвилюють.
 

Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку

В Берлинському ЗЗСО І-ІІІ ст. консультантки комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Любов Шелест та Ірина Кирик провели курси підвищення кваліфікації за програмою «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку».
Педагоги, активно працюючи у групах, дізнавались якими компетентностями повинен володіти сучасний вчитель та які функції він має виконувати у Новій українській школі відповідно до професійного стандарту. Також визначали свої сильні професійні якості, пройшли анкету самооцінювання учасника сертифікації, виконали онлайн-завдання щодо вимог до кваліфікаційних категорій, обдумали та визначили траєкторію власного професійного розвитку.
 

Дивергентне мислення: техніки формування

22 листопада у Гаївський ЗЗСО І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області консультантки Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Заяць та Ірина Дутчак цікаво і креативно провели освітній воркшоп “Дивергентне мислення: техніки формування”.
Педагоги визначили різницю між конвергентним та дивергентним типами мислення, дізналися, як розвивати креативне мислення у сучасних здобувачів освіти.
Працювали у групах, парах та індивідуально; активно провели фізкультхвилинку.
 

Ефективна комунікація

Ефективна комунікація – один з кращих маркерів у професійній діяльності консультантів Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників.
17 листопада 2022 року Олена Ткачик, консультантка Центру, на запит педагогічних працівників Бродівського ЗДО №7 провела тренінг «Використання дієвих практик тілесних вправ для зняття стресу у дітей».
Спільно формували стабілізаційну валізку для поповнення власних зовнішніх та внутрішніх ресурсів.
Відпрацьовували техніки саморегуляції емоційного стану та опробовували терапевтичні тілесні ігри, які можна використовувати для зняття стресу.
Шановні педагоги! Чекаємо на Ваші запити та пропозиції, адже ми завжди відкриті до співпраці та працюємо для Вас.
Місія Центру – підтримувати педагогів у професійному поступі, консультувати, сприяти їх розвитку.
 

Тілесно-орієнтований підхід до подолання психотравм у дітей

Сьогодні війна в Україні щодня накладає свій відбиток на нашу психіку. Як не прикро, але ми постійно знаходимося у вирі травматичних подій.
Кожному з нас просто необхідно розуміти:
✔️які є ознаки психологічної травми;
✔️як стреси впливають на життєдіяльність нашого організму;
✔️як допомогти собі відновитися і бути в ресурсі;
✔️як поповнити свій адаптаційний капітал, бо він у кожного різний.
Спілкуючись на семінарі-практикумі «Тілесно-орієнтований підхід до подолання психотравм у дітей», вихователі закладів дошкільної освіти Підкамінської та Бродівської територіальних громад разом з консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик вчилися помічати важливі поведінкові реакції у дітей, які можуть бути ознакою психологічної травми, і використовувати різноманітні техніки зцілення, щоб подбати про власне ментальне здоров’я та здоров’я наших вихованців.

Мовні курси продовжують працювати

Навіть відсутність світла не стала на заваді проведення чергового заняття мовних курсів.
 Здатність пожартувати – одна з багатьох особливостей, яка яскраво характеризує українців та дає зрозуміти іншим, з ким вони мають справу. Поколіннями наш народ успадковує вміння підібрати гостре слівце: пісні, гуморески, меми. Насправді, саме гумор допомагає розважитися, відволіктися, витримати все те, що відбувається довкола. Тому тема цього заняття – “Рятуймось гумором”.
 І як можна говорити про гумор і не згадати письменника, який заохотив мільйони українців до читання гуморесок та усмішок? Ви вже здогадалися? Так, мова йде про “короля українського тиражу” – Остапа Вишню, тим паче, що саме в листопаді святкуємо день його народження.
Слухачі курсів разом із консультантками Людмилою Заяць та Іриною Дутчак ознайомилися із ще однією історією переходу на українську мову; перевірили та проаналізували радіодиктант; прочитали уривок гуморески “Перший диктант”; дізналися факти, цікаві та трагічні, з життя Остапа Вишні; опрацювали питання синонімії, а ще виконали вправи з читання, говоріння та аудіювання.
На домашнє учасники курсів отримали завдання прочитати більше творів Павла Губенка, виконати тести та переглянути комедійний фільм.
 

Серія радіосюжетів про мову

Тепер, як ніколи, боротьба в Україні за рідну мову поєдналася з боротьбою за нашу територію і добробут громадян. Українська мова стала маркером волі і незламності Вітчизни.
Наш фронт- не лише мовні курси “Вивчаймо українську легко та цікаво”, а й серія радіосюжетів, присвячених питанню, як говорити державною правильно, влучно та красиво.
Консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак уже майже пів року добирають актуальний мовознавчий матеріал з підвищення мовної грамотності.
Тепер слухачі нашого радіо “Броди FM” знають, що кальки з російської забруднюють солов’їну, як доречно вживати омоніми та не помилитися з паронімами, а ще багато іншого.
Отож, якщо і ви хочете говорити українською грамотно, слухайте нас на хвилях Броди FM о 10.30 год, 14.30 год, 16.30 год.
 

Про оцінювання у 5 класі

У Поповецькому ЗЗСО І-ІІ ст. відбулося засідання шкільної команди вчителів 5 класу Нової української школи. У цьому засіданні також взяла участь директорка Бродівського ЦПРПП Наталія Антоненко. Обговорили рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу; правильний запис сторінок класного журналу в 5 класі; застосування техніки формувального оцінювання

У Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ст.

У Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ст. у межах навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогів консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели освітній воркшоп “Дивергентне мислення: техніки формування”.
Педагоги ознайомилися з особливостями креативного мислення, визначили різницю між конвергентним та дивергентним типами мислення, дізналися, як розвивати креативне мислення у здобувачів освіти.
Під час воркшопу освітяни, працюючи в групах, парах та індивідуально, протестували багато різних практичних завдань.
Не оминули увагою також консультантки і вправи, що сприяють утриманню емоційної рівноваги вчителів.

Дивергентне мислення: техніки формування

Консультанти Бродівського ЦПРПП Заяць Л.В., Дутчак І.Й. надзвичайно цікаво та продуктивно провели освітній воркшоп “Дивергентне мислення: техніки формування.”
Під час зустрічі вчителі дізналися, що таке дивергентне мислення, як розвинути його в учнів. Виконання таких вправ, як “Самопрезентація”, ” Осінній дощ”, ” Бар’єри креативності, “Droodle” надихнули вчителів проявити творчий підхід до вирішення різноманітних ситуацій, нестандартних рішень.
Щиро дякуємо їм за отримані нові знання, які сприятимуть розвитку творчої особистості вчителів та учнів.
 

Як зібрати "стабілізаційну валізу"

Практичні психологи і соціальні педагоги закладів дошкільної та загальної середньої освіти Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської територіальних громад збирали свої «стабілізаційні валізки» спільно з психологинею Навчального центру Національної гвардії України Наталією Малиновською, яка провела тренінг «Основи психоемоційної стійкості. Дбаємо про власне психологічне здоров’я в умовах війни» в рамках співпраці з Мальтійською службою допомоги.
Саме фаховій спільноті практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти необхідно знати як підтримати дітей та дорослих в умовах війни, що стала без перебільшення психотравмуючим фактором для усіх українців, та вміти ефективно застосувати інструменти, які допоможуть справитися з посттравматичним стресом. Адже, чим швидше допомогти людині упоратися зі стресами сьогодні, тим краще вона почуватиметься і зменшиться ризик виникнення проблем у майбутньому.
Родзинкою зустрічі у Бродівському ЦПРПП став сеанс біосогестивної терапії, який пані Наталія провела люб’язно для працівників установи.
Захід проведено за ініціативи консультантки Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Олени Ткачик.
Щиро дякуємо п.Наталії Малиновській за професійність, відкритість до співпраці та комунікацію!
 

Проєктно-технологічна діяльність здобувачів освіти у 5 класі

Впровадження реформи НУШ засвідчило, що в освітньому процесі зростає частка проєктної та командної діяльності здобувачів освіти, саме тому під час практичного інтенсиву, який був проведений на базі КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» вчителі технологічної галузі розглянули основні аспекти організації проєктно-технологічної діяльності здобувачів освіти у 5 кл.
На початку зустрічі консультантка Центру Ірина Дутчак продемонструвала зразки матриці та календарно-тематичного планування до різних модельних програм, порекомендувала корисні інтернет-джерела, інформація з яких збагатить та урізноманітнить процес викладання. Педагоги не тільки поділилися ідеями проєктів, які реалізовують з учнями, а й визначили , які з них є найбільш актуальними під час змішаної форми навчання.
Наталія Гарбузова, викладачка Бродівського фахового педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича, провела для учасників заходу майстер-клас з виготовлення джгутів із бісеру. Також п. Наталія продемонструвала готові власні вироби, розкрила основні нюанси плетіння джгутів гачком та показала на практиці процес створення цієї красивої жіночої прикраси.
Під чітким керівництвом Ігоря Ошурка, викладача-методиста вищезгаданого освітнього закладу, освітяни, використовуючи техніку геометричної різьби, виготовляли з пінополістеролу абетку. Ідея використання ППС та канцелярського ножа, замість деревини та різців, стане в нагоді під час дистанційного навчання, коли здобувачі освіти не матимуть змоги знайти потрібні матеріали та інструменти⚒. Доречними для вчителів були поради Ігоря Степановича щодо використання програми створення схем для вишивання Stitch Art Easy.
Почесним гостем нашого заходу був Микола Курач, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.
Микола Станіславович вийшов на відеозв’язок і дав вичерпні відповіді на всі запитання освітян щодо реалізації компетентнісного підходу, організації освітнього процесу з технологій у 5 кл. НУШ та здійснення проєктної роботи під час змішаного чи дистанційного навчання.
 

Професійний стандарт та траєкторія власного розвитку

Якими загальними та професійними компетентностями потрібно володіти учителю для успішної педагогічної діяльності 9 листопада 2022 року дізнавались освітяни Станіславчицького ЗЗСО І-ІІ ст. Бродівської територіальної громади.
Під час курсів підвищення кваліфікації, які провели консультантки Бродівського ЦПРПП Ірина Кирик та Любов Шелест, вчителі здійснювали самооцінювання своєї педагогічної діяльності, співвідносили свої знання та досвід із вимогами професійного стандарту вчителя закладу загальної середньої освіти. Проєктуючи траєкторію власного професійного розвитку на найближчу перспективу, кожен вчитель визначив для себе основні напрями професійного самовдосконалення.
Також, опрацьовуючи професійний стандарт, вчителі проаналізували вимоги до професійних компетентностей вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
 

День української писемності та мови

Сьогодні, у День української писемності та мови, працівники Центру разом з учасниками наших мовних курсів долучилися до написання Всеукраїнського диктанту Національної єдності.
Цьогоріч диктант був присвячений дому, а рядки про “його запахи,…скрипи і шерехи,… безтурботний сміх… “, які так проникливо прочитала народна артистка України Ада Роговцева, нікого не залишили байдужим, адже дім – це “місце сили і пам’яті роду”.
Після написання  диктанту учасники курсів та працівники Центру поділилися враженнями та обговорили незнайомі слова, а консультанти Людмила Заяць та Ірина Дутчак ознайомили присутніх із цікавим матеріалом, пов’язаним із Днем української писемності та мови.
 

Консультування педагогічних працівників

Одним із завдань ЦПРПП є консультування педагогічних працівників.
На запит адміністрації Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. 08 листопада 2022 року директорка Бродівського ЦПРПП Наталія Антоненко взяла участь у роботі шкільної команди вчителів 5-их класів Нової української школи.
Говорили про сучасні підходи в оцінюванні, які враховують індивідуальний поступ кожного здобувача освіти;
– узгоджували критерії, методи, інструменти оцінювання та види самооцінювання наскрізних вмінь;
– обговорювали рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти;
– дискутували про заповнення сторінок класного журналу в 5 класі;
– ділилися ідеями та практиками застосування технік формувального оцінювання.
До жвавого, але конструктивного діалогу також приєдналася Наталія Грицаїшин, начальниця відділу освіти та гуманітарної політики Заболотцівської сільської ради.
Налагодження командної роботи, спільний пошук оптимальних рішень, співпраця і комунікація з колегами – чинники, які впливають на професійне зростання педагогічних працівників.
 

Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку

Дошкільний вік – найсприятливіший період для становлення майбутнього громадянина, закладання основи самосвідомості, національної ідентичності, патріотизму, поведінки, характеру, моральних цінностей, соціальної єдності, відповідальності, тобто, для формування соціально-громадянської компетентності. Саме цієї компетентності, яка, відповідно до рекомендацій Європейського Парламенту та Ради (ЄС) “Про основні компетенції для навчання протягом усього життя”, є ключовою та має продовження в освітньому процесі впродовж життя.
Сьогодні формування соціально-громадянської компетентності – це виклик для дошкільної освіти.
У період дії воєнного стану в Україні перед вихователями ЗДО постає багато складних завдань:
– які обрати форми роботи, методи, засоби та інструменти для формування цієї компетентності;
– як в умовах дистанційного навчання виховати небайдужого громадянина;
– як сьогодні створити сприятливу екосистему, в якій зростає дитина: дім, садочок та громада.
На ці та інші питання шукали відповіді освітяни Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад під час семінару-практикуму «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку: практичний інструментарій».
Олена Ткачик, консультантка Бродівського ЦПРПП, ознайомила вихователів з рамкою компетентностей для культури демократії, спільно опрацювали важливу новацію в Державному стандарті дошкільної освіти (освітню лінію «Дитина в соціумі»), за допомогою застосунку ZOOM вправлялися у використанні практичного інструментарію для формування соціально-громадянської компетентності дошкільників у дистанційному форматі.
 

Продовжуємо вивчати українську у різний спосіб

Продовжуємо вивчати українську у різний спосіб. Цього разу це заняття-екскурсія на іудейський цвинтар у Бродах – один із найбільш збережених на теренах заходу України.
Про особливості культури іудеїв, які жили на Бродівщині, їх віру, спосіб життя, а особливо багато про чин поховання розповів слухачам мовних курсів п. Андрій Корчак, аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка.
Наш гід також ознайомив із особливостями символічних рельєфів мацев – іудейських вертикальних надгробків. Прочитав мовою оригіналу та переклав давні написи – епітафії, які зберегли інформацію про померлих.
Особливо вразила усіх історія про знищення євреїв у Бродах фашистами під час ІІ Світової війни. На жаль, історія ходить колами, а людство не робить висновків і не вчиться на власних помилках. Сьогодні від жорстокості новітніх гітлерівців, рашистів, страждають українці. Та ми переконані: добро здолає зло, а світло переможе темряву. Увесь світ об’єднався навколо Украни у боротьбі за справедливість і людяність.
Від імені усіх слухачів курсів щиро дякуємо п. Андрію Корчакові за усі такі цікаві та повчальні екскурсії і його небайдужу громадянську позицію
 

Проєктуємо траєкторію професійного розвитку

В Лучківському ЗЗСО І-ІІ ст. консультантки комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Любов Шелест та Ірина Кирик провели курси підвищення кваліфікації за програмою «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку».
Спільно педагоги опрацьовували професійний стандарт вчителя закладу загальної середньої освіти, визначали свої сильні якості професійної діяльності, пройшли анкету самооцінювання учасника сертифікації, виконали онлайн-завдання щодо вимог до кваліфікаційних категорій, описаних у професійному стандарті; обговорили та окреслили свої плани на майбутнє щодо професійного розвитку. Дякуємо за активність, позитивну атмосферу та співпрацю!
 

Інклюзія. Курси завершились

Які реакції виникають у вас при слові «Інклюзія»? Ви не знаєте, що це таке; слово чули, але не розумієте; думаєте, що мова лише про дітей з інвалідністю?
А освітяни закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти Заболотцівської, Підкамінської та Бродівської територіальних громад, які завершили курс навчання в КУ “Бродівський ЦПРПП” за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти “Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти”, знають, що інклюзія – це процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціумі, орієнтуються у законодавчому підґрунті для організації інклюзивного навчання в закладах освіти, знайомі з методологією визначення рівнів тимчасової або постійної підтримки дітей в освітньому процесі відповідно до їх особливих освітніх потреб, розуміють, коли слід застосовувати адаптацію чи модифікацію змісту навчального предмета…
Декілька світлин зустрічі з директором КУ “Інклюзивно-ресурсний центр” Бродівської міської ради Вікторією Маголою по завершенню курсу навчання.
 

Оцінювання для навчання

Формувальне оцінювання, або ж «оцінювання для навчання» – це система з величезною кількістю методів і прийомів. Як впроваджувати його, щоб це принесло успіх, щоб результати навчання дітей покращились? Які стратегії формувального оцінювання підвищують самостійність учнів? Як забезпечити ефективний зворотний зв’язок? Які інформаційні платформи можна використати для формувального оцінювання?
Саме на ці запитання разом із консультанткою Центру Людмилою Заяць відповідали вчителі історії під час zoom-зустрічі «Впроваджуємо формувальне оцінювання на уроках громадянської та історичної галузі».
Педагоги ознайомилися із правилами формувального оцінювання, особливостями оцінювання на основі критеріїв, дізналися більше про техніки формувального оцінювання, а також поділилися з колегами про власні підходи до оцінювання.

Рефлексія та формувальне оцінювання

27 жовтня 2022 року консультантки КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик та Любов Шелест провели для педагогів Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст. з дошкільним підрозділом Заболотцівської ТГ семінар-практикум «Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання».
Вчителі опрацювали: які вправи, ігри, прийоми рефлексії можна використовувати в колективній та індивідуальній роботі з учнями, адаптуючи їх до різних предметів та застосовувати їх відповідно до вікових особливостей дітей; як розвивати рефлексивні навички, які рівні рефлексування розрізняють у педагогічній науці та який результат рефлексії тощо.
Теорія у поєднанні з практичним завданнями активізувала діяльність педагогів, зацікавила та сприяла результативному засвоєнню інформації, а щире спілкування додало усім настрою та наснаги.
 

Мандруємо Україною

Навіть відсутність електроенергії у ранкові години не стала на заваді сьогодні педагогам ЗДО Підкамінської та Бродівської територіальних громад, щоб зустрітися у Бродівському центрі професійного розвитку педагогічних працівників та опрацювати практичний інструментарій для роботи з дошкільниками “Мандруємо Україною”, запропонований консультантом Оленою Ткачик.
Віртуальна подорож була пізнавальною, насиченою та неочікуваною: відвідали клуби допитливих, кмітливих “Пізнай Україну”, “Україна різноманітна” та сімейного дозвілля “Як я цього не знав”, завітали до кулінарної студії “Гастрономічна Україна” та майстерні розмальовки “З Україною в серці”, побували на кіностудії “Це наше і це твоє”, мандрували шляхами проєкту “Дітям про Україну”, презентованим МОН України.
І все це змогли здійснити завдяки лише мапі України…
 

Мовні курси тривають...

Мовні курси тривають. Продовжуючи тему попереднього заняття, сьогодні говорили про відповідальність кожного за збереження планети. Ознайомилися з матеріалами про згубний вплив людини на довкілля, обговорили шляхи подолання екологічних проблем та пограли гру “Еко-мемо”.
Для закріплення матеріалу, вивченого на попередніх заняттях, пригадали, як правильно називати українською години🕰, та пограли онлайн-гру “Знайди пару”.
На наших заняттях ми зосереджуємо увагу слухачів не лише на граматичних питаннях, а й розкриваємо теми, які формують в наших слухачах свідомих українців. До прикладу, сьогодні розповіли про мовознавців Юрія Шевельова та Бориса Антоненка-Давидовича – справжніх патріотів та борців мовного фронту.
Не оминаємо увагою і трагічні сторінки історії українського народу, адже,щоб бути УКРАЇНЦЕМ, мало знати мову – треба знати історію.
 

Поради для педагогів

Що вчителям робити з дітьми в укритті школи під час оголошення повітряної тривоги? Які активності допоможуть їм зняти емоційну та фізичну напругу?
 На ці та інші питання разом з консультанткою Центру Іриною Дутчак освітяни шукали відповіді під час Zoom-зустрічі.
Педагоги не тільки пригадали алгоритми дій керівника закладу, вчителя , батьків під час сигналу повітряної тривоги, а й розглянули різноманітні активності та вправи, якими вони можуть заспокоїти, розвіяти страхи та сформувати позитивні емоції учнів.
Також освітяни ознайомилися зі спеціальним порадником📖 для вчителів, який розробили експерти ЮНІСЕФ і МОН. З нього вони теж можуть почерпнути безліч цікавих ідей.
Впевнені, що незабаром будемо святкувати перемогу України, забудемо про сигнали тривоги та будемо насолоджуватися життям.
Все буде Україна.
 

Дивергентне мислення: техніки формування

Сьогодні в українській освіті відбувається перехід до нових освітніх стандартів, тому сучасний педагог має організовувати навчання творчо, удосконалювати власний педагогічний інструментарій, розвивати креативні здібності здобувачів освіти.
Особливого значення нині набувають уміння людини самостійно мислити, пропонувати нестандартні ідеї, проявляти творчий підхід до вирішення різноманітних ситуацій.
Формування професійних умінь і навичок, активізація креативного потенціалу вчителя відбувається у процесі навчання і практики, тому консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели для педагогів Білявецького ЗЗСО І-ІІ ст. тренінг «Дивергентне мислення: техніки формування».
Під час зустрічі освітяни дізналися, що таке дивергентне мислення та як розвинути його в учнів. Виконання вправ «Самопрезентація», «П’ять плюс п’ять», «Шалені ідеї архітектора», «Осінній дощ», «Бар’єри креативності» та «Droodlle» сприяло генеруванню нових ідей, нестандартних рішень вчителів.
Маємо надію, що отримані нові знання сприятимуть підвищенню якості освітньої діяльності, сприятимуть застосуванню інновацій та розвитку творчої особистості педагога, а відповідно й учня.
 

Посттравматичний синдром у дітей під час війни. Ігри, техніки і вправи для зняття напруги

Триває війна росії проти України. Багато українців різного віку переховуються в бомбосховищах, метро, сховищах чи власних домівках. Ви втомлені, часто плачете або, навпаки, перебуваєте в емоційному ступорі? Хвилюєтеся за дітей і можете спостерігати їхню нетипову поведінку? Як дібрати слова, якщо хтось знайомий чи близький загинув? Як допомогти психіці дитини почати відновлюватись після подій, що травмували?
Такі питання обговорювали учасники на онлайн-зустрічі «Посттравматичний синдром у дітей під час війни. Ігри, техніки і вправи для зняття напруги» з консультантом КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест.
Під час онлайн-зустрічі педагоги Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад опрацювали найдієвіші поради, ігри, техніки та вправи для подолання посттравматичного синдрому у дітей під час війни.
 

чергове заняття курсів вивчення української мови

 Знову середа, і знову чергове заняття курсів вивчення української мови. Цього разу ми запросили на наше заняття волонтера Товариства Червоного Хреста України Надію Прихідько, адже тема зустрічі – «Дбаємо про довкілля».
 На початку заняття традиційно познайомилися з історіями людей, які перейшли на українську.
 Для збагачення словникового запасу провели інтерактивну гру “Знайди слово”.
 Також слухачі курсів дізналися про важливість збереження довколишнього середовища і виокремили кроки до охорони природи. Всім відомо, яку небезпеку для довкілля становить поліетилен, який заполонив усе, а період його розкладу – 500 років. Наш невеличкий крок для збереження природи – використання екоторбинок.
 Ознайомили слухачів із історією виникнення сумок, розглянули найкращі екземпляри, а п. Надія провела майстер-клас з декорування шоперів. Всі матеріали для оздоблення сумок були надані Товариством Червоного Хреста України.
 Впродовж двох годин під чарівні звуки музики учасники майстер-класу творили свої екологічні шедеври.
 Варто зазначити, що майже усі сумки були розмальовані за патріотичними мотивами.
 

Розвиток емоційного інтелекту вчителя

Психологи стверджують, що глибокі предметні знання, значний стаж роботи у школі, світогляд, гнучкість мислення вчителя не завжди є достатніми для виконання всіх професійних завдань та досягнення високого результату у вихованні та навчанні школярів. Таким «каменем спотикання» або «вузьким місцем» у роботі вчителя є недостатньо розвинений емоційний інтелект. За даними наукових досліджень, лише незначний відсоток учителів (16%) володіють високим рівнем емоційного інтелекту, а більше третини їх (38%) – мають низький його рівень.
Тому, актуальною та цікавою сьогодні була тема вебінару «Розвиток емоційного інтелекту вчителя початкових класів», який зорганізувала та провела Ірина Кирик, консультантка комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників».
До вебінару долучилися понад 40 педагогів Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад.
Освітяни опрацювали та дізналися: які ж особливості емоційного інтелекту вчителів початкової школи, як опосередковано керувати емоціями та впливати на негативні ситуації, як запобігати емоційному вигоранню, як досягати гармонії та успіху в житті.
 

Оцінювання та фіксація результатів навчання учнів 5-их класів Нової української школи

Оцінювання та фіксація результатів навчання учнів 5-их класів Нової української школи – тема консультування директорів і заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад.
18 жовтня 2022 року директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко в онлайн-форматі обговорила з педагогами питання оцінювання учнів 5-их класів Нової української школи.
Учасники зустрічі отримали роз’яснення та практичні поради:
ЯК оцінювати досягнення п’ятикласників Нової української школи?
ЯКІ інструменти для оцінювання можна використовувати?
ДЕ фіксувати результати оцінювання?
ЯК відстежувати поступ учнів у навчанні?
У ЧОМУ ж цінність формувального оцінювання?
ЯКІ виклики слід долати при переході від початкової до базової школи?
Продовжуємо впроваджувати реформу «Нова українська школа»: консультуємо, підтримуємо, допомагаємо…
 

Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти

Попри повітряні тривоги, психологічну напругу та суцільну зайнятість педагоги закладів дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської територіальних громад знаходять час і можливості професійно зростати.
Сьогодні у комунальній установі “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Бродівської міської ради розпочалися курси підвищення кваліфікації за програмою “Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти”.
 

Формування емоційного інтелекту молодших школярів

Під час вебінару «Формування емоційного інтелекту молодших школярів», який відбувся 13 жовтня, вчителі початкових класів дізнавалися що таке емоційний інтелект, які основні компоненти моделі емоційного інтелекту людини, яка різниця між емоціями та почуттями, які особливості емоційної сфери молодшого школяра, етапи та методи її формування.
Консультантка комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик, також зазначила, що за словами німецького вченого Вільгельма Швебеля, «емоції, зазвичай, через певний час минають, але те, що вони зробили, — залишається», і тому вчителю варто працювати над формуванням та розвитком емоційного інтелекту із перших днів дитини в школі.
 

курси української нетрадиційно

Наші курси вивчення української знову в нетрадиційному форматі – спілкуємося державною мовою, збираючи гриби, а деякі тільки фотографуємо.
Отож, пригадали, як українською називаються різні види грибів, дерев, ягід та звірів. Зустріли , помилувалися, а сфотографувати забули.
А ще просто спілкувалися, вдихали осіннє лісове повітря, шурхотіли опалим листям під ногами, знимкували та і просто насолоджувалися лагідним жовтневим.
А найважливіший висновок зробили самі учасники курсів: треба вміти жити вже і зараз, радіти дрібницям і дякувати ЗСУ за цей день. Все буде Україна.
 

проєктування уроку природничої галузі за технологією формувального оцінювання

Сучасне суспільство висуває нові вимоги до особистості, яка має усвідомлювати мету своєї діяльності, яка умотивована до навчання впродовж усього життя, здатна до самостійного вирішення проблем і володіє для цього певними знаннями.
Реформування загальної середньої освіти ґрунтується на перетворенні діяльності та відносин освітнього процесу.
Про проєктування уроку природничої галузі за технологією формувального оцінювання та застосування технік формувального оцінювання говорили учасники онлайн–зустрічі з консультантом КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест.
З великої кількості технік формувального оцінювання кожен педагог обрав ті, які найкраще відповідатимуть потребам учнів, з якими він працює, поставленим цілям та стилю викладання.
 

Подорож освітян

Недільного осіннього дня, 09 жовтня, з інціативи Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників проведено екскурсійну мандрівку Національним заповідником «Замки Тернопілля».
До подорожі долучилися директори, заступники директорів, методисти закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Бродівської, Підкамінської, Заболотцівскьої територіальних громад, а також начальниця відділу освіти та гуманітарної політики Заболотцівської сільської ради Наталія Грицаїшин і директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.
Освітяни побували у місті Збараж, оглянули одну з найцінніших пам’яток історії України – замок князів Збаразьких. Сьогодні Збаразький замок – це повноцінний мультиекспозиційний музей, у залах якого експонується більше двох сотень пам’яток сакрального мистецтва.
Далі маршрут пролягав до містечка Вишнівець. Тут усіх зачарував Вишнівецький палацово-парковий комплекс: ми пройшлися галереєю залів палацу, помилувалися надзвичайно багатою експозицією, послухали цікаву оповідь екскурсовода, прогулялися припалацовим парком.
Педагоги не лише доторкнулися до шляхетної старовини Тернопільщини, а й отримали позитивні емоції та незабутні враження.
 

Вивчаємо українську легко та цікаво

Сьогоднішнє заняття мовних курсів “Вивчаємо українську легко та цікаво” розпочалося традиційно – із знайомства з історією переходу на державну мову.
 Далі ми пригадали матеріал, вивчений на попередніх заняттях, та перевірили його за допомогою інтерактивної вправи “Перегони”.
Слухачі курсів, практикуючись у невимушеному спілкуванні українською, також ділилися враженнями від участі у літературному кавуванні та від перегляду вистави у Національному театрі ім. Марії Заньковецької.
А от основна частина заняття була присвячена знайомству із постаттю Соломії Крушельницької, ювілейне 159-ліття якої відзначаємо цьогоріч.
Прочитали про життя і досягнення цієї надзвичайно талановитої співачки, яка підкорила усі найкращі театри світу, обговорили її вчинки та яскраву та непросту долю, розглянули світлини в образах “незабутньої Аїди”, “єдиної в світі Джоконди”, “найчарівнішої Чіо-Чіо-сан”, “неповторної Гальки”,
“ідеальної Брунгільди”і “неперевершеної Саломеї.
 
 

Що? Де? Коли?

«Що? Де? Коли?» – гра, яка гуртує та запалює, зацікавлює та спонукає до креативу, винахідливості, неординарності. І ця гра, напередодні Дня працівника освіти, згуртувала педагогів Бродівської громади, а саме, у грі взяли участь команди: Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, Бродівського ЗЗСО І ст. №1, Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2, Бродівського ОЗССО І-ІІІ ст. №4, Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст. та Бродівської гімназії ім. І.Труша.
Учасникам довелось задуматись над тим, яка професія з’явилась після руйнування Вавилонської вежі, хто стер дні, на що схожий багатоквартирний будинок увечері, яка абревіатура розшифровується меншою кількістю слів, ніж зачитується; у яких казанах готували їжу козаки і не тільки….
Вітаємо команди освітян, які здобули призові місця, а це:
– команда «Кіпіш» Бродівської гімназії ім.І.Труша;
– команда «Bright Brains» Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст;
– команда «Базис» Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
Дякуємо Ігорю Мартинюку, вчителю Бродівської гімназії ім.І.Труша, за підготовку та проведення гри.
Гра відбулася за ініціативи комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» та за підтримки Бродівської міської ради.
 

Напередодні Дня працівника освіти

Напередодні Дня працівника освіти запросили педагогів Бродівської громади та учасників наших мовних курсів на літературне кавування.
У невимушеній камерній атмосфері за горнятком міцної кави чи ароматного чаю поціновувачі книги декламували улюблені поезії Ліни Костенко, Олега Германа, Оксани Кузів, Василя Махна, Оксани Луцишиної, Мар’яни Савки; розповіли про нещодавно прочитані твори, поділилися власними літературними знахідками та відкриттями, обговорили театральні новинки, а ще, звичайно ж, пригадали своїх учнів-поетів.
Не оминули і тему війни, бо вона болить, не відпускає… і, як би це парадоксально не звучало, надихає на творчість. Переглянули декілька роликів проєкту “Буремні вірші”, у якому беруть участь відомі актори, читаючи твори про війну та незламність українців.
Усі учасники кавування були одностайні в тому, що в цей непростий для усіх нас час учителям вкрай важливо зберегти емоційну рівновагу і ось такі теплі зустрічі, щирі розмови якраз і допомагають це зробити. Достойно тримаймо наш, освітянський, фронт.
 

Дискусійний онлайн-ринг

Сьогодні ми завершили “Дошкільне намисто активностей”, в яке один за одним вплітали проведені заходи, приурочені Всеукраїнському дню дошкілля. Кожен педагог закладу дошкільної освіти з Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад мав можливість обрати той формат спілкування зі своїми колегами і на ті теми, які йому більше до душі. Бо свобода вибору-це вічний принцип, даний нам Богом. Колаж світлин дискусійного онлайн-рингу “Мрії сильних-формують дійсність”, який провела консультант центру Олена Ткачик.
 

Вивчаємо мову у львові

Курси вивчення української мови: розширюємо горизонти…Занурилися в атмосферу затишних вуличок старовинного Львова, посмакували львівським сирником та міцною запашною кавою, отримали насолоду від перегляду вистави “Club самотніх сердець” у Національному драматичному театрі ім. Марії Заньковецької.
 

Освітні історії на вулицях Бродів

Чи знаєте ви, яка найосвіченіша вулиця у Бродах?
Чи здогадувалися ви, що на початку ХХ століття в будівлі сучасного пологового відділення працювала учительська семінарія, яка готувала садівничок (вихователів)?
Чи відомо вам, що у 1910 році дві вчительки з Бродів організували шкілки Фребеля (перші дитячі садочки)?
Чи чули ви, що в лівому крилі будинку колишнього Празького банку дружини польських офіцерів відкрили дошкільний заклад?
Чи можете повірити в те, що зберігся архів міста Любич (Броди) ще з 1588 року?
А що пов’язує Івана Франка та Тараса Шевченка з бродівськими аптеками?
Ще багато інших цікавих історичних фактів дізналися освітяни закладів дошкільної та позашкільної освіти Бродівської територіальної громади, які напереддень своїх професійних свят побували на вечірній екскурсії «Освітні історії на вулицях Бродів», що провів для них директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук за ініціативи Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників… Далі буде…
 

Про впровадження елементів STEM – STEAM – STREAM у процес навчання природничих дисциплі

Про впровадження елементів STEM – STEAM – STREAM у процес навчання природничих дисциплін говорили вчителі хімії та біології Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад під час семінару-практикуму, який відбувся 22 вересня 2022 року.
Теоретичні основи STEM-освіти презентувала професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатка педагогічних наук Марія Савчин, яка розкрила зміст цього поняття, що об’єднує природничі науки, технології, інженерію, математику й долучає мистецтво, медицину, екологію. Основними аспектами STEM-освіти є: міждисциплінарність, інтеграція, практико спрямованість, технологічні навички. Методиками впровадження є змішане навчання з його моделями (ротаційною, гнучкою, самостійного змішування, поглибленою віртуальною), інтегроване, проєктне та проблемне навчання, навчання на основі дослідження, моделювання. STEM-освіта стала одним з пріоритетних напрямків впровадження та реалізації ключових компетентностей, провідними принципами якої є інтеграція та дослідницько-проєктна діяльність.
Про проєктну діяльність як один з елементів STEM-освіти розповіла вчителька хімії Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Іванна Жолнович. Під час презентації проєктів своїх учнів вона показала доцільність та можливість використання елементів STEM-освіти у проєктній діяльності, їхню практичну спрямованість, зв’язок з життям. Всі проєкти характеризуються використанням дослідницьких методів, де вдало інтегруються знання хімії та біології, розкриваються наскрізні змістові лінії: «Небезпечні речовини побутової хімії», «Етиловий спирт – бути чи не бути».
Під час проведення воркшопу «Розвиток STEM – освіти: екологічний аспект» Надія Шушкевич, фахівець еколого-освітнього відділу НПП «Північне Поділля», та Ірина Гнатюк, фахівець відділу рекреації, розповіли про наслідки виснаження озонового шару Землі та про міфи, які існують навколо цієї проблеми.
Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП», звернула увагу на те, що досвід проведення таких заходів показує на скільки ця тема є потрібною і актуальною.
Любов Шелест, консультантка Центру, побажала усім плідної праці та нових ідей, подякувала за цікаве спілкування.
 

Як зробити заняття з фізичної культури цікавими та ефективними?

Як зробити заняття з фізичної культури цікавими, корисними та ефективними? Які нові варіативні модулі обрати? Що таке «петанк», «чирлідинг» та «панна»?
На ці та інші питання під час онлайн-зустрічі разом з консультанткою Центру Іриною Дутчак шукали відповіді вчителі фізичної культури.
Педагоги дізналися історію виникнення цих видів спорту, ознайомилися з офіційними правилами ігор, а також переглянули відеоролики, які демонстрували основні елементи та положення цих модулів.
 

У п’ятих класах стартувала реформа НУШ...

У п’ятих класах стартувала реформа НУШ – і перед педагогом постає виклик: учити по-новому. Адже НУШ, нові державні стандарти освіти вимагають нових підходів не лише до організації навчального процесу, але й до оцінювання навчальних досягнень учнів.
Міжнародні експерти також наголошують на важливості формувального оцінювання як ефективній стратегії підвищення рівня навчальних досягнень учнів.
Як запровадити формувальне оцінювання в свою роботу? Які техніки та інструменти добирати, щоб мотивувати учня до саморозвитку? Якими інтернет-ресурсами можна для цього скористатися? Саме на ці та багато інших запитань шукали відповіді під час zoom-зустрічі вчителі, які викладають предмети мовно-літературної галузі, разом з консультанткою Центру Людмилою Заяць.
Педагоги у тісному колі мали змогу поспілкуватися, висловити свої думки щодо освітнього процесу, з’ясувати ряд актуальних питань.
 

про оцінюванні в початкових класах

Про особливості оцінювання учнів в початкових класах вели розмову вчителі початкових класів Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад під час онлайн-зустрічі, яку модерувала консультантка комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик. Вона, зокрема, окреслила основні цілі формувального оцінювання, його важливість для успішного формування вміння вчитися, працювати самостійно, взаємодіяти в команді. Вчителі також обговорили інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у початкових класах у 2022-2023 навчальному році, детально зупинились на оцінюванні результатів навчання здобувачів початкової освіти та їх фіксації на носіях зворотного зв’язку між учасниками освітнього процесу.
 

Світ казки як відображення зміни у суспільстві

Продовжуємо крок за кроком нанизувати «Дошкільне намисто активностей» із заходів, присвячених Всеукраїнському дню дошкілля.
Сьогодні на панорамне заняття «Світ казки як відображення зміни у суспільстві та людському мисленні» до центру професійного розвитку педагогічних працівників завітали освітяни закладів дошкільної освіти Бродівської міської територіальної громади.
Спільно з консультантом Оленою Ткачик педагоги здійснили незвичну, пізнавальну та цікаву віртуальну подорож багатовіковими шляхами народних казок, мандруючи від одного регіону України до іншого…Далі буде…
 

Техніки формувального оцінювання на уроках математики

Ціннісні орієнтири НУШ, нові державні стандарти освіти вимагають нових підходів не лише до організації навчального процесу, але й до оцінювання навчальних досягнень учнів. Саме формувальне оцінювання є однією з ефективних стратегії підвищення рівня навчальних досягнень учнів.
Про формувальне оцінювання і його техніки говорили учасники онлайн–зустрічі «Техніки формувального оцінювання на уроках математики» з консультантом КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест.
Під час онлайн-зустрічі слухачі розглянули різні техніки формувального оцінювання, що допоможуть мотивувати та надихати учнів до навчання, формувати позитивну самооцінку, визначити рівень індивідуального та групового поступу в навчанні, діагностувати зони росту, ідентифікувати слабкі місця, виміряти емоційну атмосферу класу. З великої кількості технік формувального оцінювання кожен педагог обирає ті, які найкраще відповідатимуть потребам учнів, з якими він працює, поставленим цілям та стилю викладання.
 

день дошкілля

Всеукраїнський день дошкілля, свято усіх тих, хто щодня зустрічає малюків в закладах дошкільної освіти, піклується про них, забезпечує комфортні умови, годує смачними обідами, знайомить з красою Всесвіту та життєвою мудрістю, дарує свої сонячні усмішки, теплі обійми та щирість серця, в Україні відзначають в останню неділю вересня.
Цьогоріч це свято особливе, обпалене війною, і припадає на 25 вересня.
Саме цій даті приурочено низку заходів «Дошкільне намисто активностей», які сьогодні розпочав проводити Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників. На панорамне заняття «Світ казки як відображення зміни у суспільстві та людському мисленні», яке проводила консультантка Олена Ткачик, завітали педагоги-дошкільники Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад. Освітяни розмірковували над тим як народжувалися та змінювалися українські народні казки, які герої найчастіше зустрічаються, а які є лише в українських казках, хто такі українські «аватари» та дізналися ще багато цікавинок.
 

Вивчаємо українську легко та цікаво

Провели ще одне заняття мовних курсів “Вивчаємо українську легко та цікаво”. Тема сьогоднішньої зустрічі “Секрети нового українського правопису”. Під час заняття опрацювали написання складних слів, ознайомилися із найактуальнішими змінами, вчилися утворювати фемінітиви.  Закріплювали вивчене, працюючи в парах: виправляли помилки, редагували текст, а також виконали мультимедійний тест. Ми радіємо  успіхам наших учнів у спілкуванні державною мовою, але не спиняємося на досягнутому.
 

До дня читання книг

Сомерсет Моем, англійський письменник і дипломат, говорив: «Я швидше читатиму якийсь каталог чи розклад, аніж не читатиму нічого». І ми не випадково згадали ці слова, адже сьогоднішнє заняття наших мовних курсів присвячене Дню читання книг, який відзначають 6 вересня.
Це дивовижне, на наш погляд, свято створено, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, чи нагадати тим, хто уже давненько не брав у руки книгу, що читати – це просто фантастично.
От і ми вирішили із слухачами наших курсів поєднати читання і перебування на свіжому повітрі, адже формат нашого заняття знову не академічний – просто неба.
Отож, сьогодні ми читали поезії Ліни Костенко, Оксани Забужко і бродівчанки Світлани Антонишин, новели Надійки Гербіш та Людмили Когут, філософські притчі Бруно Ферреро, а ще насолоджувалися теплим і лагідним вересневим сонцем і, звичайно ж, обговорювали прочитане, ділилися власними думками. А ще вирішили, що кожен відшукає якусь особливу для себе книгу українською і прочитає її.
 

Мовні курси

«Цінності в нашому житті» – саме таку тему обрали для сьогоднішнього заняття курсів «Вивчаймо українську легко та цікаво».
Звичайно, кожна людина визначає свої життєві цінності. Саме вони створюють фундамент особистості, оскільки це те, що людина вважає найголовнішим у своєму житті. Це переконання, ідеї, принципи, орієнтири, тобто ті цінності, що сповнюють наше життя сенсом, формують наш характер, визначають нашу долю. Це цінності, що дають людині можливість відповісти на запитання «Для чого я живу?»
Слухачі курсів за допомогою інтелектуальної ГРИ СЕНСІВ визначили власні життєві пріоритети та обрали найважливіші з них, а це – життя, сім’я, здоров’я та такий необхідний усім нам МИР.
Також курсанти вправлялися у читанні та виконували різноманітні тренувальні вправи.
На домашнє завдання кожному слухачеві потрібно було з запропонованого переліку обрати та переглянути фільм, а також визначити , яку ж цінність він висвітлює.
 

Про якість освіти у дошкіллі

Продовжуємо окреслювати дорожню карту на 2022-2023 навчальний рік щодо забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти в умовах воєнного стану.
Відбулася робоча зустріч консультантки КУ “Бродівський ЦПРПП” Олени Ткачик з досвідченими педагогами закладів дошкільної освіти Бродівської територіальної громади.
Жваво дискутували про вибір форми календарного планування освітньої діяльності, обговорювали шляхи співпраці між Центром та закладами освіти та інші важливі питання сьогодення у дошкіллі.
 

Завершився серпневий марафон

Завершився триденний серпневий марафон «Освітній процес в умовах війни: виклики та новації». Третій день заходу, який проходив у Бродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4, розпочався в актовій залі. Тут зібралися педагоги Бродівської міської територіальної громади, а це понад 230 освітян.
З вітальним словом до учасників марафону звернулися директорка Бродівського ЦПРПП Наталія Антоненко, головна спеціалістка відділу освіти Бродівської міської ради Тетяна Лісковецька, заступниця директорки Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4 Ірина Ковальчук.
Ключові питання події – забезпечення якісної та доступної дошкільної та загальної середньої освіти в умовах воєнного стану, безпека та психологічна підтримка учасників освітнього процесу.
Програма серпневого марафону містила 3 освітні сесії, 10 локацій, що об’єднали педагогів різних професійних спільнот.
Педагогічні працівники закладів дошкільної освіти разом з консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик говорили про засоби забезпечення якісної дошкільної освіти.
Вчителі початкових класів під керівництвом Ірини Кирик, консультантки Бродівського ЦПРПП, опрацьовували цікаві інтернет-ресурси та інформаційні матеріали щодо організації освітнього процесу.
Практичні психологи та соціальні педагоги ЗДО і ЗЗСО Бродівської громади у співпраці із завідувачем кафедри практичної психології КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатом психологічних наук Ігорем Корнієнком розглянули особливості діяльності психологічної служби закладу освіти в умовах воєнного стану.
Особлива увага вчителів, які працюватимуть з п’ятикласниками, була зосереджена на темі оцінювання у Новій українській школі як способу реалізації Державного стандарту базової середньої освіти. З педагогами усіх освітніх галузей працювали спікери: Людмила Заяць, Ірина Дутчак, Любов Шелест, консультантки КУ «Бродівський ЦПРПП»; Галина Голіновська, Ірина Шишка, Тетяна Долинюк, Ірина Шишка, Тетяна Мандзюк, вчителі-пілотники Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
Друга сесія марафону розпочалася з виступу Михайла Тація,
головного інспектора ВЗНС Золочівського РУГУ ДСНС України у Львівській області, який нагадав про послідовність дій учасників освітнього процесу під час пожежі.
Валентин Матвійчук, вчитель предмета «Захист України» Бродівської гімназії ім. І.Труша та Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2, полковник у відставці, розповів присутнім, як чинити учасникам освітнього процесу під час сигналу повітряної тривоги.
Про відповідальність підлітків за правопорушення та особливості проведення профілактичної роботи говорила Оксана Каплич, старший інспектор ювенальної превенції Золочівського РВ ГУНП у Львівській області, капітан поліції.
Дієвим практикам надання долікарської допомоги навчалися з Галиною Островською, вчителькою предмета «Захист України» Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4.
У локації для працівників закладів дошкільної освіти викладачка кафедри педагогіки КЗ ЛОР ЛОІППО Оксана Максимів провела тренінг «Толерантність – стосується кожного».
Під час третьої сесії марафону спікер Ігор Корнієнко закцентував увагу освітян на важливості психологічної безпеки в умовах війни, адже саме від психологічної рівноваги педагога залежить психологічна стабільність його учнів.
Серпневий марафон «Освітній процес в умовах війни: виклики та новації» фінішував. Підбиваємо підсумки мовою цифр: 3 дні інтенсивної роботи, 3 територіальні громади, 9 змістовних сесій, 27 практичних локацій, 27 професійних спікерів, 485 мотивованих педагогів з 21 ЗДО та 42 ЗЗСО.
Сподіваємося, що злагоджена співпраця команди Бродівського ЦПРПП, партнерів та педагогів принесе вагомі результати і допоможе створити комфортні умови для якісного та безпечного освітнього процесу.

Другий день серпневого марафону

Серпневий марафон «Освітній процес в умовах війни: виклики та новації» триває.
У Підкамінському ОЗЗСО І-ІІІ ст. працівники Бродівського ЦПРПП обговорили ряд важливих питань щодо організації навчального процесу з педагогами Підкамінської селищної територіальної громади.
Модератором марафону була директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко, яка привітала присутніх із Днем Державного прапора України🇺🇦, окреслила програму заходу, а також закликала вшанувати пам’ять усіх новітніх героїв України хвилиною мовчання.
Під час відкриття події з вітальним словом до вчительства звернулися голова Підкамінської селищної ради Богдан Бутинський, начальниця відділу освіти та гуманітарної політики Віра Ковальчук, головна спеціалістка управління Державної служби якості освіти у Львівської області Любов Мельник, директорка Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Ірена Веремчук.
В рамках першої сесії «Забезпечуємо якість освіти разом» професійні спільноти педагогів працювали в окремих локаціях та розглянули такі питання:
– «Якісна та доступна дошкільна освіта в умовах воєнного стану», спікер – Олена Ткачик, консультантка Бродівського ЦПРПП;
– «Безпека понад усе! Цікаві інтернет-ресурси та інформаційні матеріали», спікер – Ірина Кирик, консультантка Бродівського ЦПРПП;
– «Оцінювання в Новій українській школі як спосіб реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» спікери – Наталія Антоненко, директорка ЦПРПП, Людмила Заяць, Ірина Дутчак, Любов Шелест – консультантки Бродівського ЦПРПП; Ірина Шишка і Галина Голіновська – вчителі Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, які пілотували НУШ у 5 класах; Валерій Остапчук – вчитель фізичної культури Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст.;
– «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти», спікер – Любов Мельник, головний спеціаліст управління Державної служби якості освіти у Львівської області.
Друга сесія «Безпека учасників освітнього процесу – найвагоміший пріоритет» об’єднала усіх педагогів, адже в умовах війни це життєво важливе питання. Тему безпеки опрацювали різнопланово:
– Михайло Тацій, головний інспектор ВЗНС Золочівського РУГУ ДСНС України у Львівській області, розповів про створення безпечних умов для освітнього процесу;
– Денис Крутяк, спеціаліст з цивільного захисту та пожежної безпеки Підкамінської селищної ради, ознайомив із алгоритмом дій керівника закладу освіти та педагога при оголошенні сигналу повітряної тривоги;
– Володимир Пасічник, фельдшер з медицини невідкладних станів смт Підкамінь, разом із колегою Світланою Нискогуз провели тренінг із надання першої долікарської допомоги;
– Ольга Баран, медична сестра Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст., розказала, які ліки повинні бути у кожному укритті;
– Оксана Роздайбіда, начальниця служби у справах дітей Підкамінської селищної ради, наголосила на важливості ефективної комунікації педагогів та батьків.
Третю сесію «Психолого-педагогічна підтримка учасників освітнього процесу та психологічний супровід дітей ВПО в умовах воєнного стану в Україні» провела з освітянами Людмила Петринко, практичний психолог Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст.
Насамкінець події педагоги провели рефлексію та, відсканувавши QR-коди, заповнили анкету зворотного зв’язку.
Наступна наша зустріч відбудеться з освітянами Бродівської міської територіальної громади.
 

Готуємось до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти

З метою підготовки закладів загальної середньої освіти до впровадження у 2022-2023 навчальному році нового Державного стандарту базової середньої освіти в 5-му класі відбулося навчання директорів та заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО Бродівської міської територіальної громади за програмою «Оцінювання у Новій українській школі як спосіб реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Заняття проводили тренери-педагоги: Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП», та Оксана Рябуш, заступниця директора з навчально-виховної роботи Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
Педагоги ознайомилися з освітньою політикою оцінювання в Новій українській школі на рівні базової школи, опрацювали методичні рекомендації МОН України щодо оцінювання навчальних досягнень учнів в 5-6 класах НУШ, розглянули нові підходи до календарно-тематичного планування навчальної діяльності згідно нового Державного стандарту базової середньої освіти. Також під час заняття слухачі мали змогу опанувати інструменти для фіксації результатів оцінювання, які підготували працівники Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Сергій Пазюк, Марія Барна, Ірина Костюк під керівництвом директора інституту Павла Хобзея.
 

Працюють мовні курси

Слухачі наших мовних курсів «Вивчаємо українську  легко та цікаво» зізналися, що вже з нетерпінням чекають наших занять, адже тут можна зустрітися з однодумцями, поспілкуватися на цікаві теми, поділитися своїми думками та хвилюваннями (звичайно ж, українською). І це, безумовно, надихає.
І ми з новими силами повторювали вивчене та опрацьовували нові граматичні теми, тренувалися правильно вимовляти українські слова – назви почуттів, адже лексична тема заняття доволі глибока та навіть філософська “Цінності в нашому житті”.
А ще поговорили про цінності українського народу: працелюбність, гостинність, повагу до старших, любов до землі та співчуття.
Ну, і домашнє завдання. А як же без нього? Використовуючи платформу LingoHut, потренуватися у вимові окремих слів, вивчити  правила вживання апострофа в словах іншомовного походження, виконати вправу з ключем. І ще порадили переглянути фільм «Ціна правди». Далі буде
 

Серпневий освітній марафон стартував

Традиційно напередодні нового навчального року відбуваються серпневі зустрічі педагогів. Украй важливими є такі заходи у такий складний для України час. Тому за ініціативи Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників стартував серпневий марафон «Освітній процес в умовах війни: виклики та новації», який розпочався 16 серпня 2022 року у Заболотцівській територіальній громаді, у Дуб’євському ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом.
До освітян усієї громади з вітальним словом звернулися представники органу місцевого самоврядування: Марія Дискант, сільський голова, та Наталія Грицаїшин, начальниця відділу освіти та гуманітарної політики.
Під час першої сесії «Забезпечуємо якість освіти разом» педагоги, працюючи у локаціях для професійних спільнот, обговорювали питання якісної та доступної дошкільної освіти в умовах воєнного стану (Олена Ткачик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП»), оцінювання у Новій українській школі як спосіб реалізації Державного стандарту базової середньої освіти (Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП», Людмила Заяць, Любов Шелест, Ірина Дутчак, консультантки КУ «Бродівський ЦПРПП»), знайомилися з інтернет-ресурсами та цікавими матеріалами щодо створення безпечного освітнього середовища (Ірина Кирик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП»), розглядали особливості роботи медичної сестри освітнього закладу у вихованні здорової людини (Людмила Погребельна, медична сестра Бродівської гімназії ім.І.Труша).
У рамках другої сесії «Безпека учасників освітнього процесу – найвагоміший пріоритет» спілкувалися про ефективну співпрацю педагогів та батьків (Марія Савула, начальниця служби у справах дітей Заболотцівської сільської ради), дії учасників освітнього процесу під час пожежі (Михайло Тацій, головний інспектор ВЗНС Золочівського РУГУ ДСНС України у Львівській області), першу долікарську допомогу (Людмила Погребельна, медична сестра Бродівської гімназії ім.І.Труша), дотримання комендантської години (Михайло Тимкевич, офіцер поліції відділення поліції №1 Золочівського РВ ГУНП), алгоритм дій учасників освітнього процесу під час сигналу повітряної тривоги (Валентин Матвійчук, полковник у відставці, вчитель предмета «Захист України» Бродівської гімназії ім.І.Труша та Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2).
У фокусі третьої сесії – зустріч з Оленою Кальбус, менеджеркою проєктів, психологинею ГО «Центр «Жіночі перспективи». Говорили про психологічну безпеку педагога в умовах воєнного стану.
У кулуарах події усі охочі мали можливість поспілкуватися з колегами, обмінятися враженнями за горнятком кави чи чаю.
Підсумки дня у Заболотцівській громаді підбили начальниця відділу освіти та гуманітарної політики Заболотцівської сільської ради Наталія Грицаїшин і директорка Дуб’євського ЗЗСО І-ІІІ ст. Надія Прихідько.
4 години, 3 сесії, 8 локацій, 2 перерви, 12 спікерів, 8 партнерів, понад 100 учасників – ось «одиниці виміру» серпневого марафону у Заболотцівській територіальній громаді.
Наступна наша зустріч відбудеться з педагогами Підкамінщини.
 

Знайомство з історією нашого древнього міста продовжується

Знайомство з історією нашого древнього міста продовжується. Внутрішньо переміщені особи, слухачі курсу «Вивчаємо українську легко та цікаво», побували на Старих Бродах, південно-східній частині нашого міста, на якій існувало найдавніше поселення.
Андрій Корчак, аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка та викладач Бродівської МАН, розповів про першу згадку назви Старі Броди у «Повчанні Володимира Мономаха своїм дітям» ( 1084р. ), спорудження залізничної колії, найдавніші промислові підприємства та жіночий монастир Сестер Служебниць.
Щоб у спогадах палац графів Тишкевичів, який зачарував екскурсантів, залишився якнайдовше, зробили кілька чудових світлин.
Побували слухачі курсів і біля пам’ятного знаку на честь 900-річчя Бродів, а також біля фігури покровителя пожежників Святого Флоріана.
Віримо, що коли запанує мир на нашій землі  і гості нашого міста повернуться до своїх домівок, то не раз у їхній пам’яті зринуть цікаві картинки нашого славетного містечка.
 

слухачі курсу «Вивчаємо українську легко та цікаво» змогли «погортати» сторінки історії

Кажуть, що в старих містах кожен шматок каменю дихає життям. Щоб слухачі курсу «Вивчаємо українську легко та цікаво» змогли «погортати» сторінки історії нашого міста, консультанти ЦПРПП та працівники Бродівського історико-краєзнавчого музею підготували для них музейний урок.
Пані Наталія Ханакова розповіла присутнім про ідеальну забудову міста-фортеці, історію старовинної синагоги і замкового палацу , відомих архітекторів Гійома де Боплана та Андреа дель Акву, власників замку та велику бібліотеку Потоцьких (6 тис. книг), яка зараз знаходиться в замку Орон у Швейцарії.
Щоб закріпити отриману інформацію, наші курсанти відповіли на запитання вікторини «Стежками древнього міста», повправлялися в читанні, а також одержали в дарунок книги про наше старовинне та прекрасне містечко.
 

Усе минає, а слово залишається

Хтось із великих людей сказав: «Усе минає, а слово залишається”. І хоча ми живемо в час глобальної комп’ютеризації та віртуального світу, проте КНИГА залишається незмінною константою, наріжнем каменем освіти.
 Саме тому сьогоднішнє заняття наших мовних курсів було присвячене книзі.
 Вивчаючи тему “Вживання апострофа”, ми не лише пригадали, коли вживається чи не вживається цей знак, а й тренувалися правильно артикулювати слова з апострофом за допомогою скоромовок; виконували інтерактивні вправи на платформі “LearningApps” та в невимушеній атмосфері обговорювали улюблені книги.
 Гостем сьогоднішнього заняття була завідувач відділу обслуговування користувачів Бродівської центральної міської бібліотеки пані Еріка Ногтєва, яка розповіла про роботу бібліотеки та запросила слухачів курсів скористатися багатим та цікавим фондом книгозбірні.
 

СЕРТИФІКАЦІЯ стартує 1 серпня!

Нагадуємо, що з 1 серпня розпочинається реєстрація вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році. Щоб успішно зареєструватися для участі в сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій, а саме:

 1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію.
 2. Підготувати необхідні документи:
 • копію паспорта громадянина України;
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи;
 • довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.
 1. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.
 2. Сформувати комплект із реєстраційних документів.
 3. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно не пізніше 15 серпня 2022 року.
 4. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Детально про сертифікацію читайте на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та Державної служби якості освіти.

 

Про феномен колекціонування українською

Сьогоднішнє заняття наших мовних курсів “Вивчаймо українську легко і цікаво” було присвячене темі “Феномен колекціонування”.
Під час заняття учасники курсів не лише збагатили свій словниковий запас, тренувалися спілкуватися українською і перебувати в україномовному просторі, а й знайшли відповіді на такі запитання: “Що таке колекціонування і які його секрети?”, “Відколи бере свій початок історія колекціонування та які найвідоміші колекціонери відомі людству?”
Особливу увагу зосередили на постатях найвідоміших колекціонерок брошок: королеві Великобританії Єлизаветі ІІ та колишньому Держсекретарю США Мадлен Олбрайт. Ці жінки перетворили прикраси на комунікативний інструмент в політиці.
Та найцікавішою частиною заняття стала, без сумніву, розповідь пані Наталії Ханакової про свою колекцію брошок, адже ми дізналися, які бувають різновиди брошок, як відрізнити вінтажну і раритетну річ, а також як можна ностити ці дивовижні прикраси.
Завершилося заняття розповідями слухачів курсів про свої колекції.
 

курси вивчення української мови

Навіть дощ  не став перешкодою для проведення чергового заняття курсів з вивчення української мови.
Під час сьогоднішнього заняття ми не тільки поглибили знання з теми “Рід іменників”, а й дізналися багато нового про нетрадиційні види спорту, видатних українських спортсменів: Івана Піддубного, Андрія Шевченка, Яну Клочкову, Василя Вірастюка, Ірину Мерлені, Ольгу Харлан, Сергія Бубку.
Слухачі курсів розповіли про те, яку роль відіграє спорт у їхньому житті, а також ділилися враженнями від перегляду фільмів на спортивну тематику.
 

ВИВЧАЄМО РІДНУ МОВУ

Сьогоднішнє заняття курсів вивчення української мови мало тему “В здоровому тілі – здоровий дух”.
Під час заняття разом із слухачами курсів опрацювали граматичну тему “Рід іменників”, і тому вчилися узгоджувати прикметники з іменниками, відмінювати іменники чоловічого та жіночого родів з основою на приголосний, редагували неправильно побудовані речення.
Наші курсанти сьогодні дізналися про витоки спорту в різних стародавніх культурах та цивілізаціях; а також про виникнення Олімпійських та Паралімпійських ігор.
На домашнє завдання, окрім вивчення граматичної теми, ми запропонували переглянути фільми на спортивну тематику та прочитати міфи Давньої Греції, а також підготувати розповідь “Я і спорт”.
 

Участь у круглому столі з медіаграмотності

30 червня 2022 року у приміщенні департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації відбувся круглий стіл «Дезінформація під прицілом медіаграмотності у період широкомасштабної війни: відповідь на виклики». Захід проходив  у рамках проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини», що є пріоритетним в Програмі розвитку освіти Львівщини на 2021-2021 роки. Участь у круглому столі взяли: Ольга Котовська, заступниця директора, начальниця управління дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної роботи, кадрового, організаційного та інформаційного забезпечення департаменту освіти і науки ЛОВА, Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Наталія Пастушенко, заступниця директора КЗ ЛОР ЛОІППО, керівниця проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини», Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-видавничої діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО, Ірина Синя, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО, Ольга Якимик, методистка кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР ЛОІППО.

Результатами просвітницького проєкту з медіаграмотності поділилися: Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, Олена Ткачик, консультант КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, Галина  Марчук, директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дрогобицької міської ради Львівської області, Олександра Пецкович, консультантка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дрогобицької міської ради Львівської області.

Також відбулася презентація авторських ігор Ірини Суховерської «Ловимо фейки», «Будь медіаграмотним», «Моя безпека у соціальних мережах».

мовна мандрівка

І знову нетрадиційне заняття! Цього разу – мандрівка на комплексну геолого-ботанічну пам’ятку природи “Триніг”.
Усі учасники екскурсії отримали позитивні емоції від пішої мандрівки у затінку реліктового букового лісу, та найбільше, мабуть, враження справила на усіх сама скеля, що нагадує фантастичного звіра, який застиг на трьох кам’яних ногах.
 На завершення екскурсійного заняття консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак організували для слухачів курсів української мови цікавий квест “Лабіринти мови”, під час якого учасники двох команд “Барви” та “Веселка” змагалися у різноманітних мовних конкурсах. Як не дивно, кожна команда набрала однакову кількість балів(79). Отож, ми ще раз переконалися, усі наші слухачі навчаються справді старанно та відповідально.
Втомлені та щасливі, повертаючись додому, ми будували нові плани та обговорювали їх.
Щиро дякуємо за сприяння і підтримку в проведенні заняття Бродівській міській раді та за надзвичайну екскурсію працівникам НПП “Північне Поділля” Михайлові Шишці, Ірині Гнатюк та Петрові Гринюку.
 

нас знову єднає українська мова!

Провели ще одне заняття курсів вивчення української мови.
Мотивацією сьогоднішнього заняття стала розповідь про історію переходу на рідну мову германізованого поляка Юзефа фон Унруга.
Цього разу вивчали тему “Природа”: опрацювали новий лексичний матеріал, ознайомилися з основними правилами творення ступенів порівняння прикметників, дізналися багато нового про унікальні  природні пам’ятки України, наприклад, Асканію-Нову, Олешківські піски, озера Світяз та Синевир тощо, здійснили віртуальну ексукрсію в Державний історико-культурний заповідник “Тустань”. Провели аудіювання, прослухавши пісню Володимира Івасюка у виконанні Квітки Цісик “Я піду в далекі гори”.
На закріплення теми утворювали ступені порівняння від запропонованих прикметників та редагували неправильно побудовані словосполучення.
Найемоційнішим моментом заняття  стала робота у малих групах, у яких слухачі курсів розігрували ситуативні завдання “У продуктовому магазині”, “Салон краси” та “У торговельному центрі”.
На завершення заняття учасники курсів отримали домашнє завдання та спланували наступну зустріч.
 

навчалися вихователі ЗДО

Дякуємо педагогам-дошільникам Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад, що знайшли час професійно зростати на КПК “Формування професійної компетентності вихователя ЗДО в умовах сучасних викликів оновлення змісту дошкільної освіти”, які разом зі своїми колегами проводила консультантка Бродівсього ЦПРПП Олена Ткачик.

про завершення курсів "сучасний освітній простір"

Однією з основних засад освітньої реформи в межах НУШ є створення сучасного освітнього середовища, яке сприятиме творчому розвитку й мотивації учнів до навчання.
Які шляхи створення безпечного та комфортного освітнього простору? Як створити умови для навчання учнів з особливими освітніми потребами? Як протидіяти булінгу? Чи STEM-освіта допомагає ефективніше засвоювати матеріал, чи робить навчальний процес цікавішим?
На ці та багато інших запитань разом з консультанткою центру Іриною Дутчак знайшли відповіді слухачі курсу «Сучасний освітній простір», педагогічні працівники ЗДО, ЗЗСО, ЗПО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ.
Про те, яку роль повинні виконувати педагоги НУШ та як підвищувати рівень мовленнєвої і цифрової компетентностей, педагогам розповіли консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Кирик.
Маємо надію, що отримані знання, нові цікаві ідеї сприятимуть професійному та особистісному розвитку кожного слухача курсу.
 

про завершення курсів підвищення кваліфікації для вчителів математики

Завершилося навчання педагогів закладів загальної середньої освіти Бродівської та Підкамінської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації «Реалізація компетентнісного підходу на уроках математики у Новій українській школі» за 24 годинним курсом, яке проводила консультант КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест.
20 вчителів математики розглянули і опрацювали такі питання:
 • реалізація наскрізних змістових ліній у курсі математики у закладах загальної середньої освіти Нової української школи,
 • формування математичної компетентності здобувачів освіти, як однієї з найважливіших життєвих компетентностей,
 • методика конструювання та опрацювання практико-орієнтованих та текстових завдань з математики,
 • особливості тестів з математики міжнародної програми PISA та ЗНО,
 • що таке чесність і доброчесність, основні принципи академічної доброчесності, порушення академічної доброчесності та її наслідки, роль батьків у дотриманні дітьми принципів академічної доброчесності.

нетрадиційне заняття курсів української мови

Сьогодні слухачі курсів української мови побували на нетрадиційному занятті, адже проходило воно у формі музейного уроку, що був присвячений знайомству з історією нашого старовинного міста. Розпочався екскурс у парку Райківка, де нас зустріла працівниця Бродівського історико-краєзнавчого музею п. Стефанія Морозюк. Саме від неї учасники екскурсії більше дізналися про будівлі колишнього магістрату, Празького банку, пожежної служби, які оточують парк. Також нашу увагу привернув пам’ятник жертвам більшовицьких репресій, який нагадує усім про борців за незалежність України.
Далі екскурсія продовжилася виставковими залами Бродівського історико-краєзнавчого музею.
Коли було засноване місто? Від чого походить його назва? Чому Броди називали ідеальним містом? Військо якого відомого полководця так і не змогло взяти його? Відповіді на ці та багато інших запитань, що стосуються більш ніж 900-літньої історії міста (від княжих часів і аж до сьогодення) сповна отримали тимчасові мешканці Бродів.
Викладачі курсу «Вивчаймо українську легко та цікаво» п. Людмила Заяць та п. Ірина Дутчак цим заняттям намагалися донести відому істину: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».
 

Професійне зростання вчителя: крок за кроком

 • Які основні тенденції розвитку навчальних систем у світі?
 • Як змінюється освіта в Україні?
 • Чому в сучасному світі потрібно мислити креативно та які техніки допоможуть навчитися приймати нестандартні рішення?
 • Як змоделювати урок за допомогою нетрадиційних методів?
На ці та багато інших запитань знайшли відповіді більше 20 вчителів-філологів із Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад, взявши участь в навчанні у КУ «Бродівський ЦПРПП» за 24-годинною програмою підвищення кваліфікації учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури «Професійне зростання вчителя: крок за кроком».
Консультантка Людмила Заяць разом з іншими працівниками Центру залучила філологів, які навчалися на курсі, до активної та творчої співпраці заради професійного вдосконалення.
 

Про завершення курсів для вчителів початкових класів

Сьогодні в КУ “Бродівський ЦПРПП” завершено 24-годинний курс навчання освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти “Забезпечення якості початкової освіти в умовах НУШ”.
40 учителів початкових класів опрацювали основні нормативні вимоги щодо забезпечення якісної освіти, зокрема Професійний стандарт вчителя початкових класів; здійснювали самооцінку власної педагогічної діяльності, відповідно до вимог сертифікації; визначали індивідуали освітні потреби і проєктували траєкторію професійного саморозвитку. Також, поговорили про роль академічної доброчесності, про роль педагогічних працівників у запобіганні та протидії булінгу, розробляли орієнтовну програму розвитку для дитини з особливими освітніми потребами, удосконалювали свою мовно-комунікативну та інформаційно-цифрову компетентності.
Консультантка Ірина Кирик, яка у співпраці з іншими консультантами Центру проводила курси, відзначила, що педагоги активно співпрацювали, удосконалювали свої професійні компетентності та розвивались.
 

Говоримо про якість освіти

У рамках меморандуму про співпрацю між Бродівський центром професійного розвитку педагогічних працівників та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області для директорів закладів загальної середньої освіти та їх заступників проведено онлайн-зустріч «Ранкова кава: говоримо про якість освіти». Разом із заступником начальника відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Львівській області п.Андрієм Хамиком та головним спеціалістом відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Львівській області п.Любов’ю Мельник говорили про розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗЗСО, зокрема про самооцінювання діяльності ЗЗСО, визначення вимог, критеріїв та індикаторів для самооцінювання якості освітньої діяльності.
 

про чергове заняття мовних курсів

Уявляєте, навіть італійці вивчають українську!» – розпочали ми 11 заняття наших мовних курсів і переглянули мотиваційне відео, де італійка Беніта, мешканка міста Піза ділиться з глядачами, як вона говорить українською.
Це усім додало настрою та натхнення, і тому ми старанно вправлялися правильно вживати числівники, відмінювати їх та доречно поєднувати з іменниками. Також кожен розповів про минулий тиждень свого життя, вживаючи ці підступні числівники.
А ще опрацювали лексичний матеріал з теми «Природа – найдосконаліший зразок мистецтва»; познайомилися з постаттю нашого земляка, видатного художника Івана Труша; розглянули найкращі полотна митця та описали їх. У частині заняття «Барви рідного слова» дізналися про особливості вживання паронімів «фарби» і «барви», «нагода» і «пригода».
Звичайно, було і домашнє завдання: встановити відповідності між словами та світлинами, переглянути відео «Україна з неба» та здійснити віртуальну екскурсію за допомогою проєкту discover.ua створеного для всіх охочих подорожувати Україною та проводити вихідні дні в нових місцях.
 

Мовні курси

Сьогоднішнє заняття мовних курсів має тему «Музеї – осередки культури».
Вже традиційно зустріч розпочалася мотиваційним роликом – розповідями людей, які вивчили українську мову, а також цитатою Уласа Самчука.
Далі була мистецька вікторина, знайомство із найяскравішими музеями світу та України, розповіді слухачів про їх улюблені музеї. А от граматична тема заняття – «Числівники, їх відмінювання та поєднання з іменниками» – виявилася доволі складною для учасників курсів, тому практикувалися правильно відмінювати числівники та доречно поєднувати з іменниками.
 

Створення освітньої програми

Завершилося навчання керівників закладів загальної середньої освіти та їх заступників за програмою підвищення кваліфікації з впровадження Державного стандарту базової середньої освіти «Створення освітньої програми».
Заняття проводилися в очно-дистанційному форматі тренерами-педагогами: Наталією Антоненко, директоркою КУ «Бродівський ЦПРПП», та Оксаною Рябуш, заступницею директора Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
Керівники закладів загальної середньої освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад опрацювали Державний стандарт базової середньої освіти, типовий навчальний план для 5-9 класів Нової української школи, ознайомилися з модельним навчальними програмами для 5-6 класів усіх освітніх галузей, навчилися використовувати інструменти ІКТ у процесі розробки освітньої програми, одержали практичні поради щодо алгоритму створення освітньої програми у закладі освіти.
Досвід пілотування НУШ у 5-му класі педагогами Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 став дуже цінним для керівників ЗЗСО трьох громад.
Як результат навчання – створено освітню програму ЗЗСО для 5 класу на 2022-2023 навчальний рік, складено навчальні плани для 5-6 класів, визначено обсяг навчального навантаження, обрано модельні програми та підручники з 9 освітніх галузей.
Працюємо спільно, щоб учні ЗЗСО Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської громад здобували якісну освіту.
 

Завершено навчання

31 травня 2022 року в КУ “Бродівський ЦПРПП” завершено 15-годинний курс навчання освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти “Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти”.
245 педагогічних працівників удосконалили свої професійні компетентності щодо організації інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти.
Як відмітила консультантка Центру Олена Ткачик, яка і проводила КПК, педагоги добре орієнтуються в новаціях українського законодавства щодо освіти осіб з особливими освітніми потребами, знають основні переваги інклюзивного навчання для всіх учасників освітнього процесу, розуміють принципи та основні завдання командного підходу у роботі з дітьми з ООП, демонструють зацікавленість до професійної взаємодії та постійного професійного розвитку.
Освітяни також мали змогу поспілкуватися з директором КУ “Інклюзивно-ресурсний центр” Бродівської міської ради Вікторією Маголою та отримати відповіді на актуальні питання щодо інклюзивної освіти.
 

Відбулося ще одне заняття наших мовних курсів

Відбулося ще одне заняття наших мовних курсів. Його тема «Мистецтво – це зв’язок із всесвітом».
Під час заняття ми повторили зі слухачами вивчені формули подяки, прохання і вибачення; вчилися розрізняти значення паронімів «музичний» та «музикальний», «розпис» та «підпис»; редагували неправильно побудовані речення, здійснювали синхронний переклад.
Пригадали види мистецтв, а також дізналися багато цікавого про українських митців – найяскравіших представників кожного з них: Іоана Пінзеля, Соломії Крушельницької, Марії Приймаченко, Василя Стуса, Івана Багряного, Івана Миколайчука, Павла Вірського, Григорія Чапкіса, Івана Марчука, Богдана Ступки, Мирослава Скорика.
Домашнє завдання як завжди оригінальне: не лише вивчити лексичний матеріал, пов’язаний з мовною темою, але й зануритися в рідномовний простір через документальний та художній фільми «НАШІ. ТОП-5 найвідоміших митців України, про яких знає увесь світ» та «Заборонений».
 

Продовжуємо аналізувати модельні навчальні програми НУШ громадянської та історичної освітньої галузі

Продовжуємо аналізувати модельні навчальні програми НУШ, за якими почнуть працювати учні 5 класів у 2022-2023 н.р.
Тому 24 травня вчителі історії Бродівської, Заболотцівської та Підкамінськї ТГ під час круглого столу, який відбувся у zoom-форматі, розглянули навчальні модельні програми для 5-6 класів закладів загальної середньої освіти громадянської та історичної освітньої галузі.
Розпочала зустріч п. Ірина Костюк, членкиня асоціація європейських викладачів Єврокліо, методистка кабінету координації НУШ і моніторингу КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», тренерка з історичної та громадянської освіти, авторка публікацій та підручників з історії. У своєму зверненні п. Ірина радила педагогам, на що звернути увагу при виборі програми та підручника і яка кількість годин є оптимальною при викладанні у 5 класі.
Про те, де легко відшукати програми та підручники, розповіла педагогам п. Людмила Заяць, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП». Також вона разом із вчителями історії переглянула та обговорила окремі підручники.
Про особливості підручника «Досліджуємо історію і суспільство» (авт. Васильків І.Д.), який цьогоріч пілотували у Бродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, розповіла заступниця директора п. Галина Голіновська.
До обговорення підручників долучилася п. Марія Стрехалюк, директорка Заболотцівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка охарактеризувала підручник «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти» (авт. Кафтан М.В.). Інші педагоги , зокрема п. Людмила Матвєєва, вчителька історії Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2, також висловили свої думки щодо вибору програм та підручників.
Під час зустрічі про особливості цьогорічного НМТ та блоку історія розповіла п. Тетяна Авдєєнко, вчителька історії Бродівської гімназії ім. І.Труша.
 

Аналіз модельних навчальних програм природничої галузі

Сьогодні консультанткою Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест проведено онлайн-зустріч «Аналіз модельних навчальних програм природничої освітньої галузі».
Вчительська спільнота природничо-освітньої галузі зібралася на онлайн-зустріч з важливою місією: потрібно визначитися із модельною навчальною програмою для 5-го класу із впровадження Держстандарту НУШ, проаналізувати програми, обмінятися думками з колегами, порадитися, вмотивувати свій вибір щодо запровадження інтегрованого курсу з метою інноваційного підходу до викладання природничо-освітньої галузі та успішного старту.
Запрошена до дискусії також була вчителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, яка пілотує впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти Ірина Шишка. Пані Ірина розповіла про нововведення, які чекають вчителів у новому навчальному році в 5 класі Нової української школи, поділилася досвідом викладання у пілотному класі.
 

Про формувальне оцінювання і похвалу

Як хвалити дитину, щоб похвала була корисною та спонукала до розвитку – така була тема розмови із вчителями початкових класів Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад під час онлайн-зустрічі, яку модерувала консультантка Бродівського центру професійного розвитку Ірина Кирик. Педагоги також отримали відповіді на запитання: які інструменти використовувати у ході формувального оцінювання, чому не завжди похвала тішить дитину та чому похвала повинна бути конкретизованою і вказувати на шлях до успіху. Опрацювавши педагогічні ситуації вчителі проаналізували, що засвоює дитина від узагальнених похвал, а що від свідомого визнання чи конкретизованої похвали, як сформувати внутрішню впевненість та мотивацію у дитини.
 

Вибір модельних навчальних програм та підручників для 5 класу НУШ

Продовжуємо зустрічатися із професійними спільнотами педагогів. Тема розмови під час zoom-семінарів «Вибір модельних навчальних програм та підручників для 5 класу НУШ».
У п’ятницю, 20 травня, такі зустрічі відбулися із вчителями мовно-літературної освітньої галузі – української мови та літератури, зарубіжної літератури та іноземних мов.
Модераторами зустрічей були п. Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» та п. Людмила Заяць, консультантка Центру.
До зустрічей приєдналися багато педагогів, оскільки тема зустрічей доволі актуальна. Освітяни активно долучалися до обговорення, мали можливість поставити питання спікерам – педагогам, які цьогоріч пілотують Державний стандарт базової середньої освіти у 5 класах Бродівського ОЗССО І-ІІІ ст. №3, п. Ірині Шишці, вчительці української мови та літератури, і п. Тетяні Долинюк, вчительці англійської мови. Вчителі-пілотники охоче ділилися власними висновками щодо вибору програм та підручників для 5 класу із навчальних предметів, які вони викладають.
 

Українською про вишиванку

У Бродівському центрі професійного розвитку педагогічних працівників тривають курси української мови. Консультанти центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак підготували для слухачів надзвичайно цікаве тематичне заняття, щодо історії появи Дня вишиванки, сакрального значення елементів вишиванки, характерних мотивів кожного регіону і не тільки.
Окрім основної теоретичної інформації, слухачі виконували вправи, обговорювали незрозумілі для них слова, а ще, як справжні учні, отримали домашнє завдання – подивитись документальний фільм «Спадок нації».
 

Розпочато навчання освітян

Розпочато навчання освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти “Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти”.
 

Про теорію множинного інтелекту

Сьогодні консультантка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Любов Шелест провела онлайн –зустріч з педагогами з теми «Теорія множинного інтелекту Г. Гарднера: складові унікальності учня».
Учасники зустрічі дізналися про основні ідеї та принципи теорії множинного інтелекту Г.Гарднера, навчилися визначати тип інтелекту людини, отримали поради щодо підготовки завдань для дітей із різними типами інтелекту, а також використовувати ідеї теорії множинного інтелекту під час освітнього процесу.
 

Про інтегрований курс "Мистецтво" в НУШ

Мистецтво – це призма сприйняття та розуміння навколишнього світу, його культури, основних тенденцій кожної сфери людського життя. Завдяки викладанню інтегрованого курсу «Мистецтво», який поєднує музичне, образотворче та синтетичні види мистецтв, педагоги зможуть сприяти створенню в учнів цілісної та багатовимірної картини світу, навчити здобувачів освіти глибше сприймати одне явище через інше – наприклад, архітектуру через музику, образотворче мистецтво через хореографію тощо. Яку ж модельну програму обрати? Матеріал якого підручника сприятиме формуванню ключових та предметних компетентностей, розвитку мистецьких здібностей та креативності ? На ці та інші запитання шукали відповіді вчителі Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад під час вебінару, який провела консультант Центру п.Ірина Дутчак. Освітяни розглянули основні інструменти підручників – репродукції, ілюстрації, фотографії, а також музичні твори для прослуховування та співу. Також вчителі ознайомилися з додатковим матеріалом, який пропонують автори підручників.
 

Про особливості НМТ з української мови

Сьогодні відбулася zoom-зустріч вчителів української мови та літератури Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад, на якій педагоги разом із консультантом Центру професійного розвитку п. Людмилою Заяць ознайомилися із особливостями національного мультипредметного тесту і зокрема блоку «Українська мова».
Розглянули також питання, як написати вдалий мотиваційний лист, якою має бути його структура і що приверне увагу до цього документа.
 

Як створити якісну презентацію для проведення онлайн-уроку

В умовах дистанційного навчання презентації стали необхідністю. Тому, що і як потрібно зробити вчителю, щоб зацікавити учнів та втримати їх увагу з допомогою презентації сьогодні опрацювали педагоги під час майстерки «Як створити якісну презентацію для проведення онлайн-уроку». Консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Ірина Кирик розповіла, як скомпонувати презентацію — дієвий методичний інструмент, а не просто «горталку» в Microsoft Power Point із текстом та ілюстраціями. Також освітяни дізнались як створити інтерактивні презентації та ігри, щоб надихати та мотивувати своїх учнів, з допомогою інтернет-сервісів Canva, Crello, Slides Carnival, Slides Mania, Prezi, Piktochart, Genially.

Опрацьовуємо рекомендації МОН для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні

На жаль війна внесла свої корективи в усі сфери життя мільйонів українців. Освітянське життя також не стало виключенням. Особливих змін зазнала і дошкільна галузь. Чимало закладів дошкільної освіти призупинили свою роботу. Частина з них стали прихистком для вимушено переміщених українців, чи займаються волонтерством. Хтось організовує освітній процес дистанційно. Є заклади, які починають працювати у звичному режимі, бо знаходяться у більш безпечних регіонах України. Освітяни змушені опановувати нові підходи до організації своєї роботи. Тому так важливо вчасно надати їм інформаційну, методичну та психологічну підтримку.
Саме з цією метою консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик сьогодні був проведений онлайн-семінар «Опрацьовуємо рекомендації МОН для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», учасниками якого були педагоги-дошкільники Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад. Під час зустрічі акцентовано увагу на основних позиціях, які варто враховувати в організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у воєнний час.
 

Аналіз модельних навчальних програм математичної освітньої галузі

З 1 вересня 2022 року п’ятикласники по всій Україні розпочнуть навчатися за новим Державним стандартом базової середньої освіти Нової української школи. Навчання у 5 класі передбачає впровадження нових стандартів та програм, інноваційних підходів до структури та змісту навчання.
Сьогодні консультанткою Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест проведено онлайн-зустріч “Аналіз модельних навчальних програм математичної освітньої галузі”.
Педагоги ознайомилися з модельними програмами та поділилися особистими думками щодо вибору програми. Проаналізували методичне забезпечення з математики для 5 класу. Вчителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, яка пілотує впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти, Руслана Стеблик розповіла про нововведення, які чекають вчителів у новому навчальному році в 5 класі Нової української школи.
Директорка комунального закладу «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко зазначила, що для ефективного орієнтування у новоствореному навчальному контенті Інститутом модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи».
 

«Дозвілля і хобі» - чергова тема мовних курсів

Погодьтеся, коли ми знаходимо вільний час на улюблену справу, заняття до душі, то й життя стає цікавішим. Навіть у цей не простий для нас усіх час варто знаходити час на своє хобі, адже це допоможе відволіктися від важких думок. Саме тому для 7-го заняття наших курсів української мови ми обрали тему «Дозвілля і хобі».
Під час заняття ми повторили, як правильно називати години, дні тижня і місяці, ознайомилися з новим лексичним матеріалом, вчилися правильно наголошувати окремі слова, доречно їх уживати. Також розглянули подвоєння приголосних в словах іншомовного походження; вправлялися в усному мовленні, розповідаючи про різні види дозвілля та способи продуктивно провести свій вільний час. Коли виконували інтерактивну вправу «Передай запитання», слухачі курсів тренувалися комунікувати на задану тему. А ще читали гумореску Павла Глазового та переглядали цікаве відео. Звісно, було і домашнє завдання, яке неодмінно перевіримо наступного разу.
 

Сертифікація - 2022

Відбулася онлайн-зустріч «Опрацьовуємо програму незалежного тестування фахових знань та вмінь вчителів початкових класів в рамках сертифікації 2022 року», під час якої педагоги детально проаналізували зміст програми та порівняли її із запитаннями минулих років сертифікації, вимогами професійного стандарту. Консультантка Бродівського ЦПРПП Ірина Кирик, яка модерувала цю зустріч, наголосила, що при підготовці до проходження тестування педагогові дуже важливо ґрунтовно опрацювати програму, виокремити ті вимоги, які варто пригадати для кожного особисто. Також учасники зустрічі переглянули особливості реєстрації у 2022 році, проходження тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду, ознайомились із інформацією на сайтах Державної служби якості освіти та Українського центру оцінювання якості освіти.
 

Проведено низку тренінгів «Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності»

Сьогодні поняття «фейк» не лише для педагогів, але й для багатьох пересічних громадян України є не новим. Як позначення неправдивої інформації воно пішло в народ, шириться масами та додає усвідомлення загроз на інформаційному фронті. Часто чуємо це слово та похідні від нього в ефірі українських каналів, у зверненнях президента, від посадовців різного рівня, в магазинах і на вулицях, читаємо в соцмережах. Фейки є солдатами інформаційного війська і у них є своє чітке завдання. Вони завойовують в інформаційній війні нашу увагу. Під час війни інформаційний фронт обслуговує бойові дії. Ворог великими загонами відсилає фейки в українській інфопростір. І тому так важливо вміти ідентифікувати ворожі фейки за певними маркерами.
Саме з метою протидії дезінформації та набуття педагогами компетентностей інформаційної гігієни у квітні-травні 2022 року КУ «Бродівський ЦПРПП» проведено низку тренінгів «Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності» за матеріалами Ірини Суховерської, кандидатки історичних наук, завідувачки кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Цей тренінг – складова проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини», що є пріоритетним в Програмі розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 роки.
Консультантом центру Оленою Ткачик проведено 14 занять та охоплено понад 500 освітян закладів дошкільної, позашкільної і загальної середньої освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад.
 
 

Як впроваджувати НУШ у 5 класі

У 2022-2023 навчальному році освітяни продовжать впроваджувати у базовій школі реформу «Нова українська школа». З метою підготовки закладів загальної середньої освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад до реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти в 5-му класі розпочато навчання директорів ЗЗСО та їх заступників. Під час заняття директор КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко проаналізувала структуру та особливості Державного стандарту базової середньої освіти. Працюючи у групах, освітяни розмірковували, що потрібно, аби стандарт став робочим документом. Як створити освітню програму закладу загальної середньої освіти, яким освітнім галузям та предметам надати пріоритетність, як обрати модельну програму, поділилася досвідом роботи Оксана Рябуш, заступник директора з навчально-виховної роботи Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, який є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Також тренери-педагоги презентували конструктор створення освітніх програм, розроблений працівниками Львівського обласного інституту післядипломної педагогічних освіти, який допоможе шкільним командам у підготовці освітньої програми закладу освіти.
 

Вивчаємо українську легко та цікаво

Яка різниця між словами «місто» і «місце», «їхати» і «їздити», «білет» і «квиток»? Про це та ще багато цікавого і пізнавального дізналися наші слухачі під час сьогоднішнього заняття мовних курсів «Вивчаємо українську легко та цікаво», яке за їх же побажаннями було присвячене темі «Транспорт і час».
Розпочалася зустріч уже традиційно з нової історії людини, яка перейшла на українську свідомо. Цього разу це відомий журналіст, публіцист та історик, грузин за походженням – Вахтанг Кіпіані.
Учасники курсів вивчили назви днів тижня, місяців і пір року українською. Навчилися правильно називати години та розрізняти різні види числівників, а також правильно наголошувати ці слова. Також описували погодинно свій ідеальний день, розповідали про найяскравіші мандрівки, ознайомилися з незвичними для нас видами транспорту.
Сподіваємося, домашнє завдання, яке, звичайно ж, знову отримали учасники курсів, допоможе ще глибше зануритися у тему подорожей та не тільки вміти правильно відповісти на запитання «Котра година?», але й цінувати час.
 

Як розпізнати фейки

Продовжуємо опрацьовувати з освітянами Бродівської територіальної громади лекало як розпізнати фейки, розвиваємо свої вміння розуміти прихований зміст повідомлень, протистояти маніпуляції, фальсифікації, пропаганді та відокремлювати зерна правди від полови дезінформації.
Цього разу у форматі ZOOM- конференції зустрілися на тренінгу “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності” з педагогами закладів позашкільної та загальної середньої освіти.
“Медіаграмотними мають бути усі свідомі громадяни України! Такі тренінги потрібно проводити всьому суспільству, бо важливо сприймати будь-яку інформацію через критичне мислення”,- підсумували учасники онлайн-навчання.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
 

Уже вп’яте зустрілися слухачі курсів української мови «Вивчаймо українську легко та цікаво».

Уже вп’яте в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників зустрілися слухачі курсів української мови «Вивчаймо українську легко та цікаво». Заняття розпочалося із розповідей учасників курсів про те, як вони у цей не простий для усіх українців час святкували Великдень на Бродівщині.
Тема ж сьогоднішньої зустрічі – «Одяг, мода і стиль», тому під час навчання розглянули не лише історію виникнення та основні функції одягу, але й акцентували увагу на ролі одягу як національного символу. Консультанти центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак ознайомили усіх із секретами створення яскравого образу та підказали, як за допомогою одягу виглядати на усі сто.
Також опрацювали лексику, пов’язану із цією темою, тренувалися читати та перекладати українською, правильно вимовляти окремі звуки. Було, звичайно ж, і діалогічне мовлення: працюючи у парах, слухачі курсів розповідали про власний стиль одягу, улюблену колірну гаму та аксесуари.
Насамкінець заняття усі разом посмакували великодніми пасками із кавою і чаєм.
 

Вітаємо З Великоднем!

 

Шановні колеги! Вітаємо Вас зі світлим святом Христового Воскресіння!

Нехай Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру. Нехай Божа милість та благословення несуть у наші душі, сім’ї та країну – МИР.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

 

У Підкамінській ТГ

Війна проти України, яку розгорнула росія, є досить глибокою і багаторівневою агресією. Інформаційна війна стала також одним з небезпечних видів зброї. Саме тому інформаційна безпека сьогодні важлива як ніколи. Це добре усвідомлюють педагоги закладів загальної середньої освіти Підкамінської селищної територіальної громади. Освітяни, спільно з Вірою Ковальчук, начальником відділу освіти та гуманітарної політики Підкамінської селищної ради, активно долучилися до тренінгу “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності”, який провела консультантка КУ “Бродівський ЦПРПП” Олена Ткачик. Адже боротьба з фейками та їхнім поширенням також може допомогти у перемозі над ворогом.
Дякуємо вчительству, що у такий складний для кожного час, Ви знаходите можливості, щоб професійно зростати!
Будьмо медіаграмотними!Переможемо рашистів в інформаційній війні! УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Говоримо українською про великдень

Курси вивчення української мови тривають. Сьогодні, напередодні світлого свята Воскресіння, відбулося заняття “Великдень в Україні: витоки та традиції”.
Під час зустрічі слухачі курсів дізналися про особливості вимови ненаголошеного звука о в українській мові, вчилися правильно вимовляти деякі слова, боролися із суржиком у мовленні, здійснювали переклад з мови окупанта на солов’їну.
 Всі матеріали, зрозуміло ж, були присвячені темі Великодніх свят. Наші “гості” із сходу та центру України дізналися багато нового про Великодній піст, Страсний тиждень, традиції розписування писанок, укладання великоднього кошика, освячування пасок, Обливаного понеділка.
 До слова, деякі наші слухачі вже повернулися в рідні домівки (сподіваємося, вдома вони продовжать вивчати державну), проте долучились нові охочі розмовляти українською. І це надихає.  Хто вагається, не сумнівайтеся: гарно святкуйте і приходьте наступної середи вивчати УКРАЇНСЬКУ!
 

Про медіаграмотність

З метою привернення уваги освітян до проблеми фейків та свідомого споживання і поширення ними будь-якої інформації Бродівський ЦПРПП продовжує проводити тренінги “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності”.
Цього разу плідно попрацювали з 24 педагогами Бродівського ЗЗСО І ст. №1. Аналізували, які саме прийоми використовують для створення фейків, як працює ворог в інфопросторі, як маніпулюють свідомістю громадян.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Про мовні курси у Заболотцівській ТГ

“Мова – наша зброя! Сьогодні у нашій школі відбулося перше заняття курсу “Вивчаймо українську легко та цікаво” для тимчасово переміщених осіб, які проживають на території нашої громади. Консультанти Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Заяць та Ірина Дутчак розповіли про важливе значення української мови у цей нелегкий для України час. Під час знайомства слухачі розповіли свої історії життя. Різноманітні форми та методи заняття сприяли розумінню важливості вивчення української мови.
Перше заняття засвідчило щиру зацікавленість слухачів питаннями функціонування української мови на сучасному етапі її розвитку, небайдужість до норм українського усного і писемного мовлення.” – йдеться у дописі Facebook на сторінці Заболотцівського ЗЗСО І-ІІІ ст. 
 

і знову про медіаграмотність

«Наше сьогодення є таким, що надважливо вміти розрізняти фейки і факти. Адже людей дуже лякає невідомість. І кожен шукає інформацію, щоб мати розуміння, що робити і як діяти. Як сприймати інформацію, як перевірити її достовірність, як реагувати – важливо знати і вміти. Тому тренінги на таку тематику дають можливість більшого розуміння, чіткішого аналізу і допомагають краще розібратися з отриманою інформацією, а значить бути впевненішим», – поділилася своїми думками про проведений тренінг «Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності» завідувачка Висоцької філії І ст. Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Заболотцівської сільської ради Золочівського району Львівської області Оксана Яремко. Саме під час цього тренінгу 51 педагог із 6 закладів загальної середньої освіти Заболотцівської сільської територіальної громади спільно з консультантом КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик практикувалися відокремлювати зерна правди від полови дезінформації.
Будьмо медіаграмотними!
Переможемо рашистів в інформаційній війні!
УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Екскурсія для учасників мовних курсів

Працівники Бродівського історико-краєзнавчого музею провели  екскурсію для учасників мовних курсів «Вивчаймо українську легко та цікаво», організованих Бродівським центром професійного розвитку педагогічних працівників.
Сьогодні знайомили з історичною спадщиною Бродів наших гостей з Харкова, Києва та Житомира.

ГОВОРИМО УКРАЇНСЬКОЮ

Курси вивчення української мови тривають. Сьогоднішня (вже третя) зустріч має тему «Як смакує Україна: кухня, гастрономічні традиції та найвідоміші страви». Тому, як зрозуміло з теми, ми поповнили кулінарний словник назвами традиційних українських страв, інгредієнтів, процесів приготування їжі. Працювали над правильною вимовою дієслів. Під час інтерактивних вправ «Коментатор» і «Редактор» практикувалися говорити без помилок. Учасники курсів розповідали також про свої улюблені страви та ділилися секретами їх приготування.
Слухачі курсів отримали також домашнє завдання: вивчити слова, розгадати кросворд, підписатися на українськомовні кулінарні канали та переглянути фільми «Смак життя» і «Прянощі та пристрасті», звичайно ж, українською.
 

Цикл тренінгів з медіаграмотності

Консультантом КУ “Бродівський ЦПРПП” Оленою Ткачик завершено проведення циклу тренінгів для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад щодо протидії дезінформації “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності”.
З 04 по 06 квітня 2022 року було проведено 6 занять, під час яких 147 педагогів-дошкільників набули компетентностей з медіаграмотності.
Освітяни ознайомилися з “рецептами”, за якими “готуються” всі форми спотворення інформації, та опрацювали маркери розпізнавання фейків.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності

Сьогодні фейки стали одним із інструментів війни. Якщо кулі, снаряди і ракети відомо звідки летять, то інформаційні фейкові бомби з’являються несподівано, досить гарно маскуються під правду і наносять значну шкоду мозку та психіці людей.
Часто відбити таку атаку дуже важко, або взагалі неможливо. І ми не маємо жодної іншої альтернативи як боротися проти цього виду зброї.
Саме з цією метою Бродівський ЦПРПП розпочав цикл тренінгів “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності” для освітян Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад, долучившись таким чином до проєкту “Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини”. Перше заняття було проведене для директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
Україна переможе!
 

Вивчаймо українську разом!

Сьогодні, у час повномасштабної війни росії проти України, ми як ніколи відчуваємо цінність людського життя. Саме цим наративом розпочалося друге заняття наших курсів вивчення української мови, тема якого «Людина».
Слухачі курсів вчилися вимовляти окремі звуки, читати та перекладати українською. Дізналися, як називаються частини людського тіла. Під час різноманітних інтерактивних вправ: «Комплімент», «Ланцюжок», «З’єднай пари» – практично застосовували вміння використовувати кличний відмінок, описувати людину, спілкуватися державною мовою.
Також впродовж навчання дізналися про те, як в різні епохи змінювалося ставлення до краси і яка зовнішність вважалася ідеальною.
Завершальним акордом заняття стала поезія Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина» у виконанні Наталки Денисенко.
Нам приємно, що учасники першого заняття прийшли і на друге, а також приєдналися нові слухачі.  Якщо і Ви бажаєте вивчити українську, не сумнівайтесь – приходьте на наступні заняття.
 

Мова має значення

Маємо тверде переконання: мова має значення. І це розуміє дедалі більше людей в Україні. Саме тому з ініціативи Бродівської міської ради на базі нашого Центру розпочали роботу мовні курси «Вивчаймо українську легко та цікаво».

На перше заняття прийшли, як і тимчасово переміщені особи з Харкова, Києва та Житомира, так і люди, які вже деякий час мешкають у нашому місті. Вони зізнаються, що насправді ніколи не конфліктували з українцями через те, що говорять російською, проте вирішили (здебільшого з патріотичних почуттів) вивчити українську. Також всі вони погоджуються, що кожен громадянин України повинен знати державну мову.

Під час заняття, яке провели консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак, познайомилися, розповіли про себе та свої історії; порозмірковували над тим, чому в Україні склалася така мовна ситуація та чи може вплинути на неї кожен з нас. Усі разом переглянули ролики із розповідями людей, які вже перейшли на українську, а також інтерв’ю із Данилом Гайдамахою – українським мовним активістом, блогером, відомим під псевдонімом «Чорнобровий», який за допомогою своїх відео надихає людей говорити українською.

Учасники курсу разом із працівниками Центру ознайомилися із зразками вітань та звертань, а також з порадами, як заговорити українською легко, потренувалися перекладати деякі російські слова.

На завершення цього своєрідного мотиваційного тренінгу ми переглянули відеогід містом Бродами.
Звичайно ж, було і домашнє завдання: переглянути українською фільм «Поводир». А враженнями від цієї картини ми поділимося вже на наступних заняттях, які відбуватимуться щосереди о 15.00 годині. Сподіваємося, охочих заговорити державною мовою побільшає.

І хай на першу зустріч прийшло небагато людей, які вирішили вивчити українську, проте такі люди є. І це вселяє віру у позитивні зміни, які вже відбуваються!

завершено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти

Комунальною установою «Бродівський ЦПРПП» завершено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти «Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти». Спільно з консультантом Оленою Ткачик та за участі директора інклюзивно-ресурсного центру Бродівської міської ради Вікторії Маголи слухачі КПК опрацювали питання розбудови в Україні освіти осіб з особливими освітніми потребами, новації українського законодавства щодо організації інклюзивного навчання, типології освітніх труднощів у навчанні дітей, рівні надання підтримки особам з ООП в закладах освіти.

Професійний розвиток педагогів як запорука якості дошкільної освіти

Професійний розвиток педагогів є запорукою якості дошкільної освіти загалом, взаємодії з дітьми та їхніх результатів зокрема. На цьому акцентує європейська рамка якості дошкільної освіти.
Щоб виконувати свою професійну роль працівники дошкільної освіти потребують комплексних знань і навичок, а також глибокого розуміння розвитку дитини та фундаментальних знань дошкільної педагогіки.
Саме питання професійного розвитку педагогів і обговорювали під час навчального семінару «Професійний стандарт вихователя ЗДО: особливості впровадження», який для директорів та вихователів-методистів ЗДО Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської громад провела консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Олена Ткачик.
 

Як сформувати і розбудовувати внутрішню систему забезпечення якості освіти

Як сформувати і розбудовувати внутрішню систему забезпечення якості освіти, реалізовувати її мету й завдання, як провести самооцінювання освітнього середовища та оформити внутрішні документи відповідно до чинних вимог – ці та інші питання 22 лютого 2022 року детально розглянули та практично опрацювали адміністрації закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад. Навчальні семінари щодо побудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти проведено Андрієм Хамиком, заступником начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області, за ініціативи Наталії Антоненко, директорки КУ «Бродівський ЦПРПП». Переконані, що співпраця з управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області триватиме надалі.
 

меморандум про співпрацю

Підписаний меморандум про співпрацю між комунальною установою «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради (директор Наталія Антоненко) та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області (начальник Валентина Загрева). Підписання відбулося за участю заступника начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області Андрія Хамика.
Організація та проведення спільних проєктів та заходів сприятиме забезпеченню якості освітньої діяльності, а також професійному розвитку педагогічних працівників закладів освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної, Заболотцівської сільської територіальних громад.
За матеріалами сторінки Бродівської міської ради.
 

Ефективна взаємодія класного керівника з учнями

У Новій українській школі виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу. І тому важливо вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителем, школою і родиною. Саме про ефективні прийоми взаємодії класного керівника з учнями 18 лютого 2022 року говорила під час вебінару Наталія Свойкіна, психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради. Спікер ознайомила педагогів-виховників ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад з алгоритмом проведення психологічної гри «Підтримай мене», методикою «Ти – очима однокласників», а також продемонструвала як застосовувати в освітньому процесі кубики Рорі.
 

Тренди освіти: використовуємо QR-коди у навчанні

Оновлення української школи потребує впровадження в навчальний процес нових освітніх технологій, які поступово й докорінно змінюють світ навколо нас. Надзвичайно важливою для впровадження цінностей Нової української школи є роль сучасного вчителя, а також рівень підготовки, зокрема розвиток його цифрової компетентності.
Як застосовувати інформаційно-цифрові технології в освітньому процесі педагоги ЗЗСО разом з консультантом Центру Іриною Дутчак розглянули під час Zoom-зустрічі, опрацювавши тему «Тренди освіти: використовуємо QR-коди у навчанні». Вчителі знайшли відповіді на питання «Що і як кодувати?», «Як створити QR-коди і за допомогою яких програм можна їх зчитати?»
Сподіваємось, що вміння використовувати сервіси для створення та розпізнавання QR-кодів допоможуть педагогам як в освітній, так і в позаурочній діяльності.
 

Сертифікація педагогічних працівників: новації, досвід, перспективи

Діяльність педагога – це постійний розвиток. Сертифікація педагогічних працівників – це нові можливості для професійного росту, це крок вперед, це випробовування своїх сил, можливість отримати незалежну та об’єктивну оцінку своєї діяльності. Саме тому 16 лютого 2022 року відбувся онлайн-семінар «Сертифікація педагогічних працівників: новації, досвід, перспективи», участь в якому взяли учителі початкових класів та заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Бродівської, Підкамінської, та Заболотцівської територіальних громад.
Спілкувалися, ділилися досвідом, розповідали про особливості сертифікації педагогів Анжела Стефанишин, начальниця відділу роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Львівській області, Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП», експертка сертифікації у 2021 році, Оксана Булига, Галина Черкас, Оксана Швайка, сертифіковані педагоги Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 та Ольга Гнатюк, заступник директора цього ж закладу освіти. Модерувала зустріч Ірина Кирик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП».
Учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді на запитання:
• Що таке сертифікація педагогічних працівників?
• Як відбуватиметься сертифікація у 2022 році?
• Які етапи проходження сертифікації?
• Як правильно зареєструватися для проходження сертифікації?
• Як відбувається зовнішнє незалежне оцінювання та вивчення практичного досвіду учасника сертифікації?
Сподіваємося, що щира розмова педагогів про усі тонкощі проходження сертифікації стане стимулом і поштовхом для участі у сертифікації в 2022 році.

Третій день віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег»

Сьогодні завершився ще один проєкт нашого Центру – віртуальний міст освітян «Ділимось досвідом та переймаємо ідеї колег». День третій об’єднав педагогів Львівщини та Луганщини темою «Ціннісні орієнтири Нової української школи». І це не випадково, адже компетентнісний підхід НУШ передбачає не лише опануванням важливих знань та набуття потрібних у житті вмінь та навичок. Обмежуючись лише цією ціллю, ми ризикуємо виховати покоління маніпуляторів та шахраїв. «Саме тому цінності є фундаментом освіти та умовою формування людини та морально-етичного суспільства», – зазначила модератор зустрічі Людмила Заяць.
Традиційно, зустріч педагогів, що працюють у середніх та старших класах, розпочалася із вітального слова п.Наталії Антоненко, директора комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, та п.Любові Зубкової, начальника відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області.
 Домінантою національно-патріотичного виховання молоді є формування в особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе, активної за формою та моральної, за змістом, життєвої позиції.
Про те, як здійснювати національно-патріотичний розвиток особистості на основі інтеграції шкільних предметів, розповіла учасникам мосту п. Ольга Духіна, вчитель Привільського ліцею Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області.
Як музейна педагогіка може стати засобом формування цінностей, а також читацької компетентності, поділилась досвідом п. Галина Вишневська, заступник директора Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4 Бродівської міської ради Львівської області.
П. Тетяна Чумак, директор Нещеретівської гімназії, та п. Анастасія Духіна, заступник директора Павлівської гімназії Білокуракинської селищної ради Луганської області, презентували ідеї, як використовувати проєктну діяльність в ролі інструмента підвищення пізнавальної та соціально-громадської активності учасників освітнього процесу.
Підбили підсумки нашого віртуального мосту п.Любов Зубкова, начальник відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області, п. Наталія Антоненко, директор КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» та п. Людмила Суська, начальник відділу освіти, культури, бібліотек, молоді та спорту Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області. Керівники освітніх установ були одностайні в тому, що такі зустрічі є вкрай важливі для професійного поступу педагогів, а також висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.
 

Другий день віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег»

26 січня 2022 року в рамках віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом та переймаємо ідеї колег» відбулася друга онлайн-зустріч педагогів Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської територіальних громад Львівської області та Білокуракинської і Лозно-Олександрівської територіальних громад Луганської області. У цей день спілкувались та ділились своїми креативними ідеями вчителі початкових класів.
Вітальним словом розпочала зустріч директор комунальної установи “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Бродівської міської ради Антоненко Наталія Володимирівна.
Як творчо та цікаво організувати і провести з молодшими школярами ранкову зустріч колегам розповіла Каплич Ольга Ярославівна, вчитель початкових класів Бродівського ЗЗСО І ст.№1 Бродівської міської ради Львівської області.
Про використання цифрових технологій на уроках НУШ ділилась досвідом Маслакова Дарія Володимирівна, вчитель початкових класів Солідарнівської гімназії Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області.
А Катерина Сергіївна Вєтрова, вчитель початкових класів Привільського ліцею Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області, ознайомила із цифровим калейдоскопом освітніх ресурсів, запропонувала ідеї їх використання у проектній та дослідницькій діяльності в початкових класах.
Творчу команду педагогів Білокуракинського ліцею Луганської області презентувала Вашура Олена Григорівна, директор освітнього закладу. Вчителі початкових класів Шестакова Лариса Юріївна, Коваленко Тамара Володимирівна і Трапезник Світлана Олександрівна розповіли як просто зреалізувати STEAM-проєкти із учнями 1-4 класів. Онлайн-зустріч вдалася цікавою та змістовною.
 

Перший день віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег»

Які асоціації виникають у кожного з нас, коли чуємо слово «міст»? Саме так: у кожного різні. А для чого потрібні мости? Відповіді також будуть різнитися, але одна думка буде спільна, що міст має щось з’єднати, комусь допомогти.
Тому з метою об’єднання спільнот педагогів Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської територіальних громад Львівської області та Білокуракинської і Лозно-Олександрівської територіальних громад Луганської області сьогодні КУ «Бродівський ЦПРПП» розпочала проведення віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег», який триватиме впродовж 25-27 січня 2022 року.
Тож день перший. Простір творчих ідей дошкілля.
Після вступного слова директорки КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталії Антоненко, яка є ідейним натхненником цього проєкту, та Любові Зубкової, начальниці відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області, охоче ділилися досвідом педагоги закладів дошкільної освіти.
Про виникнення ідеї та запровадження буккросингового руху на Бродівщині розповіла колегам Любов Чорна, вихователька Бродівського ЗДО №9. Також вона ознайомила учасників зустрічі зі своїм творчим доробком, авторським посібником-хрестоматією «Художнє слово у розвитку дитини».
А вихователька ЗДО «Привільське сонечко» Лозно-Олександрівської селищної ради Мирослава Ляшенко продемонструвала свої власні знахідки у застосуванні в роботі з дошкільниками різних форм графомоторики.
Своїми цікавими напрацюваннями використання проєктів в інклюзивному дошкільному просторі поділилися вихователь-методист і вихователь Білокуракинського КЗДО «Сонечко» Білокуракинської селищної ради Надія Шандра та Людмила Петрушина.
Активно доповнювали спікерів своїми ідеями колеги з інших закладів дошкільної освіти. Звучало поетичне слово та лунали пісні, адже це все є невід’ємною частиною освітнього процесу.
Шкода, що не всі учасники онлайн-зустрічі (а це майже сто освітян) мали змогу продемонструвати свої творчі родзинки.
«Я впевнена, що сьогоднішня зустріч стане для усіх нас ковтком свіжого натхнення, яскравих ідей та широких перспектив», – підсумувала Олена Ткачик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП», яка і була модератором першого дня роботи віртуального мосту освітян.
 

проєкт «Творимо зміни разом: від співпраці – до професійного розвитку педагога»

Незважаючи на те, що проєкт «Творимо зміни разом: від співпраці – до професійного розвитку педагога», який зреалізовано у 2021 році в рамках Програми міжрегіонального співробітництва «Змінимо країну разом», успішно завершився, проте співпраця КУ «Бродівський ЦПРПП» з освітянами Лозно-Олександрівської селищної територіальної громади Луганської області продовжується.
Директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко та консультантки центру Ірина Кирик і Любов Шелест були модераторами онлайн-зустрічі з педагогами Луганщини.
Практично опрацювали професійний стандарт учителя закладу загальної середньої освіти; поділились досвідом проєктування траєкторії професійного зростання педагога; говорили про роль ЦПРПП як осередку дієвої підтримки педагогічних працівників закладів освіти.
 

Вітаємо з новим роком та різдвом христовим!

Вітаємо з Новим роком! Бажаємо, щоб майбутній рік приніс нам стільки радощів, скільки днів у році, і щоб кожен день дарував нам посмішку і частинку добра. Нехай все, що ми планували, обов’язково збудеться: все те, що хотіли почати, – почнеться, а що хотіли закінчити – закінчиться. Нехай наступного року ми всі станемо щасливішими, добрішими і уважнішими до оточуючих нас людей, а світ відкриє нам нові двері!

FACEBOOK

Більше новин дізнавайтесь у соціальній мережі

Слайд1
Сторінка Бродівського ЦПРПП
017
Група "Броди-НУШ"
027
Група "Сучасний виховний простір"

Потрібна консультація?

Якщо у Вас є запитання, задайте його тут.

Адреса

вул. В.Стуса, 20 
м.Броди, Львівська обл., 80 600

графік роботи

Понеділок-четвер: 09:00 – 18.15
П’ятниця: 09.00 – 17.00

Наші контакти

Телефон:  032 66  252 29
Email:  brodycprp@gmail.com