Новини 2022

Останні новини про цікаві заходи та події

Участь у круглому столі з медіаграмотності

30 червня 2022 року у приміщенні департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації відбувся круглий стіл «Дезінформація під прицілом медіаграмотності у період широкомасштабної війни: відповідь на виклики». Захід проходив  у рамках проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини», що є пріоритетним в Програмі розвитку освіти Львівщини на 2021-2021 роки. Участь у круглому столі взяли: Ольга Котовська, заступниця директора, начальниця управління дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної роботи, кадрового, організаційного та інформаційного забезпечення департаменту освіти і науки ЛОВА, Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Наталія Пастушенко, заступниця директора КЗ ЛОР ЛОІППО, керівниця проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини», Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-видавничої діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО, Ірина Синя, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО, Ольга Якимик, методистка кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР ЛОІППО.

Результатами просвітницького проєкту з медіаграмотності поділилися: Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, Олена Ткачик, консультант КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, Галина  Марчук, директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дрогобицької міської ради Львівської області, Олександра Пецкович, консультантка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дрогобицької міської ради Львівської області.

Також відбулася презентація авторських ігор Ірини Суховерської «Ловимо фейки», «Будь медіаграмотним», «Моя безпека у соціальних мережах».

мовна мандрівка

І знову нетрадиційне заняття! Цього разу – мандрівка на комплексну геолого-ботанічну пам’ятку природи “Триніг”.
Усі учасники екскурсії отримали позитивні емоції від пішої мандрівки у затінку реліктового букового лісу, та найбільше, мабуть, враження справила на усіх сама скеля, що нагадує фантастичного звіра, який застиг на трьох кам’яних ногах.
 На завершення екскурсійного заняття консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак організували для слухачів курсів української мови цікавий квест “Лабіринти мови”, під час якого учасники двох команд “Барви” та “Веселка” змагалися у різноманітних мовних конкурсах. Як не дивно, кожна команда набрала однакову кількість балів(79). Отож, ми ще раз переконалися, усі наші слухачі навчаються справді старанно та відповідально.
Втомлені та щасливі, повертаючись додому, ми будували нові плани та обговорювали їх.
Щиро дякуємо за сприяння і підтримку в проведенні заняття Бродівській міській раді та за надзвичайну екскурсію працівникам НПП “Північне Поділля” Михайлові Шишці, Ірині Гнатюк та Петрові Гринюку.
 

нас знову єднає українська мова!

Провели ще одне заняття курсів вивчення української мови.
Мотивацією сьогоднішнього заняття стала розповідь про історію переходу на рідну мову германізованого поляка Юзефа фон Унруга.
Цього разу вивчали тему “Природа”: опрацювали новий лексичний матеріал, ознайомилися з основними правилами творення ступенів порівняння прикметників, дізналися багато нового про унікальні  природні пам’ятки України, наприклад, Асканію-Нову, Олешківські піски, озера Світяз та Синевир тощо, здійснили віртуальну ексукрсію в Державний історико-культурний заповідник “Тустань”. Провели аудіювання, прослухавши пісню Володимира Івасюка у виконанні Квітки Цісик “Я піду в далекі гори”.
На закріплення теми утворювали ступені порівняння від запропонованих прикметників та редагували неправильно побудовані словосполучення.
Найемоційнішим моментом заняття  стала робота у малих групах, у яких слухачі курсів розігрували ситуативні завдання “У продуктовому магазині”, “Салон краси” та “У торговельному центрі”.
На завершення заняття учасники курсів отримали домашнє завдання та спланували наступну зустріч.
 

навчалися вихователі ЗДО

Дякуємо педагогам-дошільникам Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад, що знайшли час професійно зростати на КПК “Формування професійної компетентності вихователя ЗДО в умовах сучасних викликів оновлення змісту дошкільної освіти”, які разом зі своїми колегами проводила консультантка Бродівсього ЦПРПП Олена Ткачик.

про завершення курсів "сучасний освітній простір"

Однією з основних засад освітньої реформи в межах НУШ є створення сучасного освітнього середовища, яке сприятиме творчому розвитку й мотивації учнів до навчання.
Які шляхи створення безпечного та комфортного освітнього простору? Як створити умови для навчання учнів з особливими освітніми потребами? Як протидіяти булінгу? Чи STEM-освіта допомагає ефективніше засвоювати матеріал, чи робить навчальний процес цікавішим?
На ці та багато інших запитань разом з консультанткою центру Іриною Дутчак знайшли відповіді слухачі курсу «Сучасний освітній простір», педагогічні працівники ЗДО, ЗЗСО, ЗПО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ.
Про те, яку роль повинні виконувати педагоги НУШ та як підвищувати рівень мовленнєвої і цифрової компетентностей, педагогам розповіли консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Кирик.
Маємо надію, що отримані знання, нові цікаві ідеї сприятимуть професійному та особистісному розвитку кожного слухача курсу.
 

про завершення курсів підвищення кваліфікації для вчителів математики

Завершилося навчання педагогів закладів загальної середньої освіти Бродівської та Підкамінської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації «Реалізація компетентнісного підходу на уроках математики у Новій українській школі» за 24 годинним курсом, яке проводила консультант КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест.
20 вчителів математики розглянули і опрацювали такі питання:
  • реалізація наскрізних змістових ліній у курсі математики у закладах загальної середньої освіти Нової української школи,
  • формування математичної компетентності здобувачів освіти, як однієї з найважливіших життєвих компетентностей,
  • методика конструювання та опрацювання практико-орієнтованих та текстових завдань з математики,
  • особливості тестів з математики міжнародної програми PISA та ЗНО,
  • що таке чесність і доброчесність, основні принципи академічної доброчесності, порушення академічної доброчесності та її наслідки, роль батьків у дотриманні дітьми принципів академічної доброчесності.

нетрадиційне заняття курсів української мови

Сьогодні слухачі курсів української мови побували на нетрадиційному занятті, адже проходило воно у формі музейного уроку, що був присвячений знайомству з історією нашого старовинного міста. Розпочався екскурс у парку Райківка, де нас зустріла працівниця Бродівського історико-краєзнавчого музею п. Стефанія Морозюк. Саме від неї учасники екскурсії більше дізналися про будівлі колишнього магістрату, Празького банку, пожежної служби, які оточують парк. Також нашу увагу привернув пам’ятник жертвам більшовицьких репресій, який нагадує усім про борців за незалежність України.
Далі екскурсія продовжилася виставковими залами Бродівського історико-краєзнавчого музею.
Коли було засноване місто? Від чого походить його назва? Чому Броди називали ідеальним містом? Військо якого відомого полководця так і не змогло взяти його? Відповіді на ці та багато інших запитань, що стосуються більш ніж 900-літньої історії міста (від княжих часів і аж до сьогодення) сповна отримали тимчасові мешканці Бродів.
Викладачі курсу «Вивчаймо українську легко та цікаво» п. Людмила Заяць та п. Ірина Дутчак цим заняттям намагалися донести відому істину: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».
 

Професійне зростання вчителя: крок за кроком

  • Які основні тенденції розвитку навчальних систем у світі?
  • Як змінюється освіта в Україні?
  • Чому в сучасному світі потрібно мислити креативно та які техніки допоможуть навчитися приймати нестандартні рішення?
  • Як змоделювати урок за допомогою нетрадиційних методів?
На ці та багато інших запитань знайшли відповіді більше 20 вчителів-філологів із Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад, взявши участь в навчанні у КУ «Бродівський ЦПРПП» за 24-годинною програмою підвищення кваліфікації учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури «Професійне зростання вчителя: крок за кроком».
Консультантка Людмила Заяць разом з іншими працівниками Центру залучила філологів, які навчалися на курсі, до активної та творчої співпраці заради професійного вдосконалення.
 

Про завершення курсів для вчителів початкових класів

Сьогодні в КУ “Бродівський ЦПРПП” завершено 24-годинний курс навчання освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти “Забезпечення якості початкової освіти в умовах НУШ”.
40 учителів початкових класів опрацювали основні нормативні вимоги щодо забезпечення якісної освіти, зокрема Професійний стандарт вчителя початкових класів; здійснювали самооцінку власної педагогічної діяльності, відповідно до вимог сертифікації; визначали індивідуали освітні потреби і проєктували траєкторію професійного саморозвитку. Також, поговорили про роль академічної доброчесності, про роль педагогічних працівників у запобіганні та протидії булінгу, розробляли орієнтовну програму розвитку для дитини з особливими освітніми потребами, удосконалювали свою мовно-комунікативну та інформаційно-цифрову компетентності.
Консультантка Ірина Кирик, яка у співпраці з іншими консультантами Центру проводила курси, відзначила, що педагоги активно співпрацювали, удосконалювали свої професійні компетентності та розвивались.
 

Говоримо про якість освіти

У рамках меморандуму про співпрацю між Бродівський центром професійного розвитку педагогічних працівників та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області для директорів закладів загальної середньої освіти та їх заступників проведено онлайн-зустріч «Ранкова кава: говоримо про якість освіти». Разом із заступником начальника відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Львівській області п.Андрієм Хамиком та головним спеціалістом відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Львівській області п.Любов’ю Мельник говорили про розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗЗСО, зокрема про самооцінювання діяльності ЗЗСО, визначення вимог, критеріїв та індикаторів для самооцінювання якості освітньої діяльності.
 

про чергове заняття мовних курсів

Уявляєте, навіть італійці вивчають українську!» – розпочали ми 11 заняття наших мовних курсів і переглянули мотиваційне відео, де італійка Беніта, мешканка міста Піза ділиться з глядачами, як вона говорить українською.
Це усім додало настрою та натхнення, і тому ми старанно вправлялися правильно вживати числівники, відмінювати їх та доречно поєднувати з іменниками. Також кожен розповів про минулий тиждень свого життя, вживаючи ці підступні числівники.
А ще опрацювали лексичний матеріал з теми «Природа – найдосконаліший зразок мистецтва»; познайомилися з постаттю нашого земляка, видатного художника Івана Труша; розглянули найкращі полотна митця та описали їх. У частині заняття «Барви рідного слова» дізналися про особливості вживання паронімів «фарби» і «барви», «нагода» і «пригода».
Звичайно, було і домашнє завдання: встановити відповідності між словами та світлинами, переглянути відео «Україна з неба» та здійснити віртуальну екскурсію за допомогою проєкту discover.ua створеного для всіх охочих подорожувати Україною та проводити вихідні дні в нових місцях.
 

Мовні курси

Сьогоднішнє заняття мовних курсів має тему «Музеї – осередки культури».
Вже традиційно зустріч розпочалася мотиваційним роликом – розповідями людей, які вивчили українську мову, а також цитатою Уласа Самчука.
Далі була мистецька вікторина, знайомство із найяскравішими музеями світу та України, розповіді слухачів про їх улюблені музеї. А от граматична тема заняття – «Числівники, їх відмінювання та поєднання з іменниками» – виявилася доволі складною для учасників курсів, тому практикувалися правильно відмінювати числівники та доречно поєднувати з іменниками.
 

Створення освітньої програми

Завершилося навчання керівників закладів загальної середньої освіти та їх заступників за програмою підвищення кваліфікації з впровадження Державного стандарту базової середньої освіти «Створення освітньої програми».
Заняття проводилися в очно-дистанційному форматі тренерами-педагогами: Наталією Антоненко, директоркою КУ «Бродівський ЦПРПП», та Оксаною Рябуш, заступницею директора Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
Керівники закладів загальної середньої освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад опрацювали Державний стандарт базової середньої освіти, типовий навчальний план для 5-9 класів Нової української школи, ознайомилися з модельним навчальними програмами для 5-6 класів усіх освітніх галузей, навчилися використовувати інструменти ІКТ у процесі розробки освітньої програми, одержали практичні поради щодо алгоритму створення освітньої програми у закладі освіти.
Досвід пілотування НУШ у 5-му класі педагогами Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 став дуже цінним для керівників ЗЗСО трьох громад.
Як результат навчання – створено освітню програму ЗЗСО для 5 класу на 2022-2023 навчальний рік, складено навчальні плани для 5-6 класів, визначено обсяг навчального навантаження, обрано модельні програми та підручники з 9 освітніх галузей.
Працюємо спільно, щоб учні ЗЗСО Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської громад здобували якісну освіту.
 

Завершено навчання

31 травня 2022 року в КУ “Бродівський ЦПРПП” завершено 15-годинний курс навчання освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти “Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти”.
245 педагогічних працівників удосконалили свої професійні компетентності щодо організації інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти.
Як відмітила консультантка Центру Олена Ткачик, яка і проводила КПК, педагоги добре орієнтуються в новаціях українського законодавства щодо освіти осіб з особливими освітніми потребами, знають основні переваги інклюзивного навчання для всіх учасників освітнього процесу, розуміють принципи та основні завдання командного підходу у роботі з дітьми з ООП, демонструють зацікавленість до професійної взаємодії та постійного професійного розвитку.
Освітяни також мали змогу поспілкуватися з директором КУ “Інклюзивно-ресурсний центр” Бродівської міської ради Вікторією Маголою та отримати відповіді на актуальні питання щодо інклюзивної освіти.
 

Відбулося ще одне заняття наших мовних курсів

Відбулося ще одне заняття наших мовних курсів. Його тема «Мистецтво – це зв’язок із всесвітом».
Під час заняття ми повторили зі слухачами вивчені формули подяки, прохання і вибачення; вчилися розрізняти значення паронімів «музичний» та «музикальний», «розпис» та «підпис»; редагували неправильно побудовані речення, здійснювали синхронний переклад.
Пригадали види мистецтв, а також дізналися багато цікавого про українських митців – найяскравіших представників кожного з них: Іоана Пінзеля, Соломії Крушельницької, Марії Приймаченко, Василя Стуса, Івана Багряного, Івана Миколайчука, Павла Вірського, Григорія Чапкіса, Івана Марчука, Богдана Ступки, Мирослава Скорика.
Домашнє завдання як завжди оригінальне: не лише вивчити лексичний матеріал, пов’язаний з мовною темою, але й зануритися в рідномовний простір через документальний та художній фільми «НАШІ. ТОП-5 найвідоміших митців України, про яких знає увесь світ» та «Заборонений».
 

Продовжуємо аналізувати модельні навчальні програми НУШ громадянської та історичної освітньої галузі

Продовжуємо аналізувати модельні навчальні програми НУШ, за якими почнуть працювати учні 5 класів у 2022-2023 н.р.
Тому 24 травня вчителі історії Бродівської, Заболотцівської та Підкамінськї ТГ під час круглого столу, який відбувся у zoom-форматі, розглянули навчальні модельні програми для 5-6 класів закладів загальної середньої освіти громадянської та історичної освітньої галузі.
Розпочала зустріч п. Ірина Костюк, членкиня асоціація європейських викладачів Єврокліо, методистка кабінету координації НУШ і моніторингу КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», тренерка з історичної та громадянської освіти, авторка публікацій та підручників з історії. У своєму зверненні п. Ірина радила педагогам, на що звернути увагу при виборі програми та підручника і яка кількість годин є оптимальною при викладанні у 5 класі.
Про те, де легко відшукати програми та підручники, розповіла педагогам п. Людмила Заяць, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП». Також вона разом із вчителями історії переглянула та обговорила окремі підручники.
Про особливості підручника «Досліджуємо історію і суспільство» (авт. Васильків І.Д.), який цьогоріч пілотували у Бродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, розповіла заступниця директора п. Галина Голіновська.
До обговорення підручників долучилася п. Марія Стрехалюк, директорка Заболотцівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка охарактеризувала підручник «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти» (авт. Кафтан М.В.). Інші педагоги , зокрема п. Людмила Матвєєва, вчителька історії Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2, також висловили свої думки щодо вибору програм та підручників.
Під час зустрічі про особливості цьогорічного НМТ та блоку історія розповіла п. Тетяна Авдєєнко, вчителька історії Бродівської гімназії ім. І.Труша.
 

Аналіз модельних навчальних програм природничої галузі

Сьогодні консультанткою Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест проведено онлайн-зустріч «Аналіз модельних навчальних програм природничої освітньої галузі».
Вчительська спільнота природничо-освітньої галузі зібралася на онлайн-зустріч з важливою місією: потрібно визначитися із модельною навчальною програмою для 5-го класу із впровадження Держстандарту НУШ, проаналізувати програми, обмінятися думками з колегами, порадитися, вмотивувати свій вибір щодо запровадження інтегрованого курсу з метою інноваційного підходу до викладання природничо-освітньої галузі та успішного старту.
Запрошена до дискусії також була вчителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, яка пілотує впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти Ірина Шишка. Пані Ірина розповіла про нововведення, які чекають вчителів у новому навчальному році в 5 класі Нової української школи, поділилася досвідом викладання у пілотному класі.
 

Про формувальне оцінювання і похвалу

Як хвалити дитину, щоб похвала була корисною та спонукала до розвитку – така була тема розмови із вчителями початкових класів Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад під час онлайн-зустрічі, яку модерувала консультантка Бродівського центру професійного розвитку Ірина Кирик. Педагоги також отримали відповіді на запитання: які інструменти використовувати у ході формувального оцінювання, чому не завжди похвала тішить дитину та чому похвала повинна бути конкретизованою і вказувати на шлях до успіху. Опрацювавши педагогічні ситуації вчителі проаналізували, що засвоює дитина від узагальнених похвал, а що від свідомого визнання чи конкретизованої похвали, як сформувати внутрішню впевненість та мотивацію у дитини.
 

Вибір модельних навчальних програм та підручників для 5 класу НУШ

Продовжуємо зустрічатися із професійними спільнотами педагогів. Тема розмови під час zoom-семінарів «Вибір модельних навчальних програм та підручників для 5 класу НУШ».
У п’ятницю, 20 травня, такі зустрічі відбулися із вчителями мовно-літературної освітньої галузі – української мови та літератури, зарубіжної літератури та іноземних мов.
Модераторами зустрічей були п. Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» та п. Людмила Заяць, консультантка Центру.
До зустрічей приєдналися багато педагогів, оскільки тема зустрічей доволі актуальна. Освітяни активно долучалися до обговорення, мали можливість поставити питання спікерам – педагогам, які цьогоріч пілотують Державний стандарт базової середньої освіти у 5 класах Бродівського ОЗССО І-ІІІ ст. №3, п. Ірині Шишці, вчительці української мови та літератури, і п. Тетяні Долинюк, вчительці англійської мови. Вчителі-пілотники охоче ділилися власними висновками щодо вибору програм та підручників для 5 класу із навчальних предметів, які вони викладають.
 

Українською про вишиванку

У Бродівському центрі професійного розвитку педагогічних працівників тривають курси української мови. Консультанти центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак підготували для слухачів надзвичайно цікаве тематичне заняття, щодо історії появи Дня вишиванки, сакрального значення елементів вишиванки, характерних мотивів кожного регіону і не тільки.
Окрім основної теоретичної інформації, слухачі виконували вправи, обговорювали незрозумілі для них слова, а ще, як справжні учні, отримали домашнє завдання – подивитись документальний фільм «Спадок нації».
 

Розпочато навчання освітян

Розпочато навчання освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти “Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти”.
 

Про теорію множинного інтелекту

Сьогодні консультантка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Любов Шелест провела онлайн –зустріч з педагогами з теми «Теорія множинного інтелекту Г. Гарднера: складові унікальності учня».
Учасники зустрічі дізналися про основні ідеї та принципи теорії множинного інтелекту Г.Гарднера, навчилися визначати тип інтелекту людини, отримали поради щодо підготовки завдань для дітей із різними типами інтелекту, а також використовувати ідеї теорії множинного інтелекту під час освітнього процесу.
 

Про інтегрований курс "Мистецтво" в НУШ

Мистецтво – це призма сприйняття та розуміння навколишнього світу, його культури, основних тенденцій кожної сфери людського життя. Завдяки викладанню інтегрованого курсу «Мистецтво», який поєднує музичне, образотворче та синтетичні види мистецтв, педагоги зможуть сприяти створенню в учнів цілісної та багатовимірної картини світу, навчити здобувачів освіти глибше сприймати одне явище через інше – наприклад, архітектуру через музику, образотворче мистецтво через хореографію тощо. Яку ж модельну програму обрати? Матеріал якого підручника сприятиме формуванню ключових та предметних компетентностей, розвитку мистецьких здібностей та креативності ? На ці та інші запитання шукали відповіді вчителі Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад під час вебінару, який провела консультант Центру п.Ірина Дутчак. Освітяни розглянули основні інструменти підручників – репродукції, ілюстрації, фотографії, а також музичні твори для прослуховування та співу. Також вчителі ознайомилися з додатковим матеріалом, який пропонують автори підручників.
 

Про особливості НМТ з української мови

Сьогодні відбулася zoom-зустріч вчителів української мови та літератури Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад, на якій педагоги разом із консультантом Центру професійного розвитку п. Людмилою Заяць ознайомилися із особливостями національного мультипредметного тесту і зокрема блоку «Українська мова».
Розглянули також питання, як написати вдалий мотиваційний лист, якою має бути його структура і що приверне увагу до цього документа.
 

Як створити якісну презентацію для проведення онлайн-уроку

В умовах дистанційного навчання презентації стали необхідністю. Тому, що і як потрібно зробити вчителю, щоб зацікавити учнів та втримати їх увагу з допомогою презентації сьогодні опрацювали педагоги під час майстерки «Як створити якісну презентацію для проведення онлайн-уроку». Консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Ірина Кирик розповіла, як скомпонувати презентацію — дієвий методичний інструмент, а не просто «горталку» в Microsoft Power Point із текстом та ілюстраціями. Також освітяни дізнались як створити інтерактивні презентації та ігри, щоб надихати та мотивувати своїх учнів, з допомогою інтернет-сервісів Canva, Crello, Slides Carnival, Slides Mania, Prezi, Piktochart, Genially.

Опрацьовуємо рекомендації МОН для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні

На жаль війна внесла свої корективи в усі сфери життя мільйонів українців. Освітянське життя також не стало виключенням. Особливих змін зазнала і дошкільна галузь. Чимало закладів дошкільної освіти призупинили свою роботу. Частина з них стали прихистком для вимушено переміщених українців, чи займаються волонтерством. Хтось організовує освітній процес дистанційно. Є заклади, які починають працювати у звичному режимі, бо знаходяться у більш безпечних регіонах України. Освітяни змушені опановувати нові підходи до організації своєї роботи. Тому так важливо вчасно надати їм інформаційну, методичну та психологічну підтримку.
Саме з цією метою консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик сьогодні був проведений онлайн-семінар «Опрацьовуємо рекомендації МОН для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», учасниками якого були педагоги-дошкільники Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад. Під час зустрічі акцентовано увагу на основних позиціях, які варто враховувати в організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у воєнний час.
 

Аналіз модельних навчальних програм математичної освітньої галузі

З 1 вересня 2022 року п’ятикласники по всій Україні розпочнуть навчатися за новим Державним стандартом базової середньої освіти Нової української школи. Навчання у 5 класі передбачає впровадження нових стандартів та програм, інноваційних підходів до структури та змісту навчання.
Сьогодні консультанткою Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест проведено онлайн-зустріч “Аналіз модельних навчальних програм математичної освітньої галузі”.
Педагоги ознайомилися з модельними програмами та поділилися особистими думками щодо вибору програми. Проаналізували методичне забезпечення з математики для 5 класу. Вчителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, яка пілотує впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти, Руслана Стеблик розповіла про нововведення, які чекають вчителів у новому навчальному році в 5 класі Нової української школи.
Директорка комунального закладу «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко зазначила, що для ефективного орієнтування у новоствореному навчальному контенті Інститутом модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи».
 

«Дозвілля і хобі» - чергова тема мовних курсів

Погодьтеся, коли ми знаходимо вільний час на улюблену справу, заняття до душі, то й життя стає цікавішим. Навіть у цей не простий для нас усіх час варто знаходити час на своє хобі, адже це допоможе відволіктися від важких думок. Саме тому для 7-го заняття наших курсів української мови ми обрали тему «Дозвілля і хобі».
Під час заняття ми повторили, як правильно називати години, дні тижня і місяці, ознайомилися з новим лексичним матеріалом, вчилися правильно наголошувати окремі слова, доречно їх уживати. Також розглянули подвоєння приголосних в словах іншомовного походження; вправлялися в усному мовленні, розповідаючи про різні види дозвілля та способи продуктивно провести свій вільний час. Коли виконували інтерактивну вправу «Передай запитання», слухачі курсів тренувалися комунікувати на задану тему. А ще читали гумореску Павла Глазового та переглядали цікаве відео. Звісно, було і домашнє завдання, яке неодмінно перевіримо наступного разу.
 

Сертифікація - 2022

Відбулася онлайн-зустріч «Опрацьовуємо програму незалежного тестування фахових знань та вмінь вчителів початкових класів в рамках сертифікації 2022 року», під час якої педагоги детально проаналізували зміст програми та порівняли її із запитаннями минулих років сертифікації, вимогами професійного стандарту. Консультантка Бродівського ЦПРПП Ірина Кирик, яка модерувала цю зустріч, наголосила, що при підготовці до проходження тестування педагогові дуже важливо ґрунтовно опрацювати програму, виокремити ті вимоги, які варто пригадати для кожного особисто. Також учасники зустрічі переглянули особливості реєстрації у 2022 році, проходження тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду, ознайомились із інформацією на сайтах Державної служби якості освіти та Українського центру оцінювання якості освіти.
 

Проведено низку тренінгів «Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності»

Сьогодні поняття «фейк» не лише для педагогів, але й для багатьох пересічних громадян України є не новим. Як позначення неправдивої інформації воно пішло в народ, шириться масами та додає усвідомлення загроз на інформаційному фронті. Часто чуємо це слово та похідні від нього в ефірі українських каналів, у зверненнях президента, від посадовців різного рівня, в магазинах і на вулицях, читаємо в соцмережах. Фейки є солдатами інформаційного війська і у них є своє чітке завдання. Вони завойовують в інформаційній війні нашу увагу. Під час війни інформаційний фронт обслуговує бойові дії. Ворог великими загонами відсилає фейки в українській інфопростір. І тому так важливо вміти ідентифікувати ворожі фейки за певними маркерами.
Саме з метою протидії дезінформації та набуття педагогами компетентностей інформаційної гігієни у квітні-травні 2022 року КУ «Бродівський ЦПРПП» проведено низку тренінгів «Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності» за матеріалами Ірини Суховерської, кандидатки історичних наук, завідувачки кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Цей тренінг – складова проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини», що є пріоритетним в Програмі розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 роки.
Консультантом центру Оленою Ткачик проведено 14 занять та охоплено понад 500 освітян закладів дошкільної, позашкільної і загальної середньої освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад.
 
 

Як впроваджувати НУШ у 5 класі

У 2022-2023 навчальному році освітяни продовжать впроваджувати у базовій школі реформу «Нова українська школа». З метою підготовки закладів загальної середньої освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад до реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти в 5-му класі розпочато навчання директорів ЗЗСО та їх заступників. Під час заняття директор КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко проаналізувала структуру та особливості Державного стандарту базової середньої освіти. Працюючи у групах, освітяни розмірковували, що потрібно, аби стандарт став робочим документом. Як створити освітню програму закладу загальної середньої освіти, яким освітнім галузям та предметам надати пріоритетність, як обрати модельну програму, поділилася досвідом роботи Оксана Рябуш, заступник директора з навчально-виховної роботи Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, який є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Також тренери-педагоги презентували конструктор створення освітніх програм, розроблений працівниками Львівського обласного інституту післядипломної педагогічних освіти, який допоможе шкільним командам у підготовці освітньої програми закладу освіти.
 

Вивчаємо українську легко та цікаво

Яка різниця між словами «місто» і «місце», «їхати» і «їздити», «білет» і «квиток»? Про це та ще багато цікавого і пізнавального дізналися наші слухачі під час сьогоднішнього заняття мовних курсів «Вивчаємо українську легко та цікаво», яке за їх же побажаннями було присвячене темі «Транспорт і час».
Розпочалася зустріч уже традиційно з нової історії людини, яка перейшла на українську свідомо. Цього разу це відомий журналіст, публіцист та історик, грузин за походженням – Вахтанг Кіпіані.
Учасники курсів вивчили назви днів тижня, місяців і пір року українською. Навчилися правильно називати години та розрізняти різні види числівників, а також правильно наголошувати ці слова. Також описували погодинно свій ідеальний день, розповідали про найяскравіші мандрівки, ознайомилися з незвичними для нас видами транспорту.
Сподіваємося, домашнє завдання, яке, звичайно ж, знову отримали учасники курсів, допоможе ще глибше зануритися у тему подорожей та не тільки вміти правильно відповісти на запитання «Котра година?», але й цінувати час.
 

Як розпізнати фейки

Продовжуємо опрацьовувати з освітянами Бродівської територіальної громади лекало як розпізнати фейки, розвиваємо свої вміння розуміти прихований зміст повідомлень, протистояти маніпуляції, фальсифікації, пропаганді та відокремлювати зерна правди від полови дезінформації.
Цього разу у форматі ZOOM- конференції зустрілися на тренінгу “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності” з педагогами закладів позашкільної та загальної середньої освіти.
“Медіаграмотними мають бути усі свідомі громадяни України! Такі тренінги потрібно проводити всьому суспільству, бо важливо сприймати будь-яку інформацію через критичне мислення”,- підсумували учасники онлайн-навчання.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
 

Уже вп’яте зустрілися слухачі курсів української мови «Вивчаймо українську легко та цікаво».

Уже вп’яте в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників зустрілися слухачі курсів української мови «Вивчаймо українську легко та цікаво». Заняття розпочалося із розповідей учасників курсів про те, як вони у цей не простий для усіх українців час святкували Великдень на Бродівщині.
Тема ж сьогоднішньої зустрічі – «Одяг, мода і стиль», тому під час навчання розглянули не лише історію виникнення та основні функції одягу, але й акцентували увагу на ролі одягу як національного символу. Консультанти центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак ознайомили усіх із секретами створення яскравого образу та підказали, як за допомогою одягу виглядати на усі сто.
Також опрацювали лексику, пов’язану із цією темою, тренувалися читати та перекладати українською, правильно вимовляти окремі звуки. Було, звичайно ж, і діалогічне мовлення: працюючи у парах, слухачі курсів розповідали про власний стиль одягу, улюблену колірну гаму та аксесуари.
Насамкінець заняття усі разом посмакували великодніми пасками із кавою і чаєм.
 

Вітаємо З Великоднем!

 

Шановні колеги! Вітаємо Вас зі світлим святом Христового Воскресіння!

Нехай Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, вселяє спокій у серцях, живить душу та укріплює віру. Нехай Божа милість та благословення несуть у наші душі, сім’ї та країну – МИР.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

 

У Підкамінській ТГ

Війна проти України, яку розгорнула росія, є досить глибокою і багаторівневою агресією. Інформаційна війна стала також одним з небезпечних видів зброї. Саме тому інформаційна безпека сьогодні важлива як ніколи. Це добре усвідомлюють педагоги закладів загальної середньої освіти Підкамінської селищної територіальної громади. Освітяни, спільно з Вірою Ковальчук, начальником відділу освіти та гуманітарної політики Підкамінської селищної ради, активно долучилися до тренінгу “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності”, який провела консультантка КУ “Бродівський ЦПРПП” Олена Ткачик. Адже боротьба з фейками та їхнім поширенням також може допомогти у перемозі над ворогом.
Дякуємо вчительству, що у такий складний для кожного час, Ви знаходите можливості, щоб професійно зростати!
Будьмо медіаграмотними!Переможемо рашистів в інформаційній війні! УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Говоримо українською про великдень

Курси вивчення української мови тривають. Сьогодні, напередодні світлого свята Воскресіння, відбулося заняття “Великдень в Україні: витоки та традиції”.
Під час зустрічі слухачі курсів дізналися про особливості вимови ненаголошеного звука о в українській мові, вчилися правильно вимовляти деякі слова, боролися із суржиком у мовленні, здійснювали переклад з мови окупанта на солов’їну.
 Всі матеріали, зрозуміло ж, були присвячені темі Великодніх свят. Наші “гості” із сходу та центру України дізналися багато нового про Великодній піст, Страсний тиждень, традиції розписування писанок, укладання великоднього кошика, освячування пасок, Обливаного понеділка.
 До слова, деякі наші слухачі вже повернулися в рідні домівки (сподіваємося, вдома вони продовжать вивчати державну), проте долучились нові охочі розмовляти українською. І це надихає.  Хто вагається, не сумнівайтеся: гарно святкуйте і приходьте наступної середи вивчати УКРАЇНСЬКУ!
 

Про медіаграмотність

З метою привернення уваги освітян до проблеми фейків та свідомого споживання і поширення ними будь-якої інформації Бродівський ЦПРПП продовжує проводити тренінги “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності”.
Цього разу плідно попрацювали з 24 педагогами Бродівського ЗЗСО І ст. №1. Аналізували, які саме прийоми використовують для створення фейків, як працює ворог в інфопросторі, як маніпулюють свідомістю громадян.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Про мовні курси у Заболотцівській ТГ

“Мова – наша зброя! Сьогодні у нашій школі відбулося перше заняття курсу “Вивчаймо українську легко та цікаво” для тимчасово переміщених осіб, які проживають на території нашої громади. Консультанти Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Заяць та Ірина Дутчак розповіли про важливе значення української мови у цей нелегкий для України час. Під час знайомства слухачі розповіли свої історії життя. Різноманітні форми та методи заняття сприяли розумінню важливості вивчення української мови.
Перше заняття засвідчило щиру зацікавленість слухачів питаннями функціонування української мови на сучасному етапі її розвитку, небайдужість до норм українського усного і писемного мовлення.” – йдеться у дописі Facebook на сторінці Заболотцівського ЗЗСО І-ІІІ ст. 
 

і знову про медіаграмотність

«Наше сьогодення є таким, що надважливо вміти розрізняти фейки і факти. Адже людей дуже лякає невідомість. І кожен шукає інформацію, щоб мати розуміння, що робити і як діяти. Як сприймати інформацію, як перевірити її достовірність, як реагувати – важливо знати і вміти. Тому тренінги на таку тематику дають можливість більшого розуміння, чіткішого аналізу і допомагають краще розібратися з отриманою інформацією, а значить бути впевненішим», – поділилася своїми думками про проведений тренінг «Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності» завідувачка Висоцької філії І ст. Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Заболотцівської сільської ради Золочівського району Львівської області Оксана Яремко. Саме під час цього тренінгу 51 педагог із 6 закладів загальної середньої освіти Заболотцівської сільської територіальної громади спільно з консультантом КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик практикувалися відокремлювати зерна правди від полови дезінформації.
Будьмо медіаграмотними!
Переможемо рашистів в інформаційній війні!
УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Екскурсія для учасників мовних курсів

Працівники Бродівського історико-краєзнавчого музею провели  екскурсію для учасників мовних курсів «Вивчаймо українську легко та цікаво», організованих Бродівським центром професійного розвитку педагогічних працівників.
Сьогодні знайомили з історичною спадщиною Бродів наших гостей з Харкова, Києва та Житомира.

ГОВОРИМО УКРАЇНСЬКОЮ

Курси вивчення української мови тривають. Сьогоднішня (вже третя) зустріч має тему «Як смакує Україна: кухня, гастрономічні традиції та найвідоміші страви». Тому, як зрозуміло з теми, ми поповнили кулінарний словник назвами традиційних українських страв, інгредієнтів, процесів приготування їжі. Працювали над правильною вимовою дієслів. Під час інтерактивних вправ «Коментатор» і «Редактор» практикувалися говорити без помилок. Учасники курсів розповідали також про свої улюблені страви та ділилися секретами їх приготування.
Слухачі курсів отримали також домашнє завдання: вивчити слова, розгадати кросворд, підписатися на українськомовні кулінарні канали та переглянути фільми «Смак життя» і «Прянощі та пристрасті», звичайно ж, українською.
 

Цикл тренінгів з медіаграмотності

Консультантом КУ “Бродівський ЦПРПП” Оленою Ткачик завершено проведення циклу тренінгів для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад щодо протидії дезінформації “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності”.
З 04 по 06 квітня 2022 року було проведено 6 занять, під час яких 147 педагогів-дошкільників набули компетентностей з медіаграмотності.
Освітяни ознайомилися з “рецептами”, за якими “готуються” всі форми спотворення інформації, та опрацювали маркери розпізнавання фейків.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
 

Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності

Сьогодні фейки стали одним із інструментів війни. Якщо кулі, снаряди і ракети відомо звідки летять, то інформаційні фейкові бомби з’являються несподівано, досить гарно маскуються під правду і наносять значну шкоду мозку та психіці людей.
Часто відбити таку атаку дуже важко, або взагалі неможливо. І ми не маємо жодної іншої альтернативи як боротися проти цього виду зброї.
Саме з цією метою Бродівський ЦПРПП розпочав цикл тренінгів “Час правди: фейки у жорнах медіаграмотності” для освітян Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад, долучившись таким чином до проєкту “Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини”. Перше заняття було проведене для директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.
Будьмо медіаграмотними! Переможемо рашистів в інформаційній війні!
Україна переможе!
 

Вивчаймо українську разом!

Сьогодні, у час повномасштабної війни росії проти України, ми як ніколи відчуваємо цінність людського життя. Саме цим наративом розпочалося друге заняття наших курсів вивчення української мови, тема якого «Людина».
Слухачі курсів вчилися вимовляти окремі звуки, читати та перекладати українською. Дізналися, як називаються частини людського тіла. Під час різноманітних інтерактивних вправ: «Комплімент», «Ланцюжок», «З’єднай пари» – практично застосовували вміння використовувати кличний відмінок, описувати людину, спілкуватися державною мовою.
Також впродовж навчання дізналися про те, як в різні епохи змінювалося ставлення до краси і яка зовнішність вважалася ідеальною.
Завершальним акордом заняття стала поезія Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина» у виконанні Наталки Денисенко.
Нам приємно, що учасники першого заняття прийшли і на друге, а також приєдналися нові слухачі.  Якщо і Ви бажаєте вивчити українську, не сумнівайтесь – приходьте на наступні заняття.
 

Мова має значення

Маємо тверде переконання: мова має значення. І це розуміє дедалі більше людей в Україні. Саме тому з ініціативи Бродівської міської ради на базі нашого Центру розпочали роботу мовні курси «Вивчаймо українську легко та цікаво».

На перше заняття прийшли, як і тимчасово переміщені особи з Харкова, Києва та Житомира, так і люди, які вже деякий час мешкають у нашому місті. Вони зізнаються, що насправді ніколи не конфліктували з українцями через те, що говорять російською, проте вирішили (здебільшого з патріотичних почуттів) вивчити українську. Також всі вони погоджуються, що кожен громадянин України повинен знати державну мову.

Під час заняття, яке провели консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак, познайомилися, розповіли про себе та свої історії; порозмірковували над тим, чому в Україні склалася така мовна ситуація та чи може вплинути на неї кожен з нас. Усі разом переглянули ролики із розповідями людей, які вже перейшли на українську, а також інтерв’ю із Данилом Гайдамахою – українським мовним активістом, блогером, відомим під псевдонімом «Чорнобровий», який за допомогою своїх відео надихає людей говорити українською.

Учасники курсу разом із працівниками Центру ознайомилися із зразками вітань та звертань, а також з порадами, як заговорити українською легко, потренувалися перекладати деякі російські слова.

На завершення цього своєрідного мотиваційного тренінгу ми переглянули відеогід містом Бродами.
Звичайно ж, було і домашнє завдання: переглянути українською фільм «Поводир». А враженнями від цієї картини ми поділимося вже на наступних заняттях, які відбуватимуться щосереди о 15.00 годині. Сподіваємося, охочих заговорити державною мовою побільшає.

І хай на першу зустріч прийшло небагато людей, які вирішили вивчити українську, проте такі люди є. І це вселяє віру у позитивні зміни, які вже відбуваються!

завершено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти

Комунальною установою «Бродівський ЦПРПП» завершено навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти «Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти». Спільно з консультантом Оленою Ткачик та за участі директора інклюзивно-ресурсного центру Бродівської міської ради Вікторії Маголи слухачі КПК опрацювали питання розбудови в Україні освіти осіб з особливими освітніми потребами, новації українського законодавства щодо організації інклюзивного навчання, типології освітніх труднощів у навчанні дітей, рівні надання підтримки особам з ООП в закладах освіти.

Професійний розвиток педагогів як запорука якості дошкільної освіти

Професійний розвиток педагогів є запорукою якості дошкільної освіти загалом, взаємодії з дітьми та їхніх результатів зокрема. На цьому акцентує європейська рамка якості дошкільної освіти.
Щоб виконувати свою професійну роль працівники дошкільної освіти потребують комплексних знань і навичок, а також глибокого розуміння розвитку дитини та фундаментальних знань дошкільної педагогіки.
Саме питання професійного розвитку педагогів і обговорювали під час навчального семінару «Професійний стандарт вихователя ЗДО: особливості впровадження», який для директорів та вихователів-методистів ЗДО Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської громад провела консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Олена Ткачик.
 

Як сформувати і розбудовувати внутрішню систему забезпечення якості освіти

Як сформувати і розбудовувати внутрішню систему забезпечення якості освіти, реалізовувати її мету й завдання, як провести самооцінювання освітнього середовища та оформити внутрішні документи відповідно до чинних вимог – ці та інші питання 22 лютого 2022 року детально розглянули та практично опрацювали адміністрації закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад. Навчальні семінари щодо побудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти проведено Андрієм Хамиком, заступником начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області, за ініціативи Наталії Антоненко, директорки КУ «Бродівський ЦПРПП». Переконані, що співпраця з управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області триватиме надалі.
 

меморандум про співпрацю

Підписаний меморандум про співпрацю між комунальною установою «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради (директор Наталія Антоненко) та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області (начальник Валентина Загрева). Підписання відбулося за участю заступника начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області Андрія Хамика.
Організація та проведення спільних проєктів та заходів сприятиме забезпеченню якості освітньої діяльності, а також професійному розвитку педагогічних працівників закладів освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної, Заболотцівської сільської територіальних громад.
За матеріалами сторінки Бродівської міської ради.
 

Ефективна взаємодія класного керівника з учнями

У Новій українській школі виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу. І тому важливо вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителем, школою і родиною. Саме про ефективні прийоми взаємодії класного керівника з учнями 18 лютого 2022 року говорила під час вебінару Наталія Свойкіна, психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради. Спікер ознайомила педагогів-виховників ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад з алгоритмом проведення психологічної гри «Підтримай мене», методикою «Ти – очима однокласників», а також продемонструвала як застосовувати в освітньому процесі кубики Рорі.
 

Тренди освіти: використовуємо QR-коди у навчанні

Оновлення української школи потребує впровадження в навчальний процес нових освітніх технологій, які поступово й докорінно змінюють світ навколо нас. Надзвичайно важливою для впровадження цінностей Нової української школи є роль сучасного вчителя, а також рівень підготовки, зокрема розвиток його цифрової компетентності.
Як застосовувати інформаційно-цифрові технології в освітньому процесі педагоги ЗЗСО разом з консультантом Центру Іриною Дутчак розглянули під час Zoom-зустрічі, опрацювавши тему «Тренди освіти: використовуємо QR-коди у навчанні». Вчителі знайшли відповіді на питання «Що і як кодувати?», «Як створити QR-коди і за допомогою яких програм можна їх зчитати?»
Сподіваємось, що вміння використовувати сервіси для створення та розпізнавання QR-кодів допоможуть педагогам як в освітній, так і в позаурочній діяльності.
 

Сертифікація педагогічних працівників: новації, досвід, перспективи

Діяльність педагога – це постійний розвиток. Сертифікація педагогічних працівників – це нові можливості для професійного росту, це крок вперед, це випробовування своїх сил, можливість отримати незалежну та об’єктивну оцінку своєї діяльності. Саме тому 16 лютого 2022 року відбувся онлайн-семінар «Сертифікація педагогічних працівників: новації, досвід, перспективи», участь в якому взяли учителі початкових класів та заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Бродівської, Підкамінської, та Заболотцівської територіальних громад.
Спілкувалися, ділилися досвідом, розповідали про особливості сертифікації педагогів Анжела Стефанишин, начальниця відділу роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Львівській області, Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП», експертка сертифікації у 2021 році, Оксана Булига, Галина Черкас, Оксана Швайка, сертифіковані педагоги Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 та Ольга Гнатюк, заступник директора цього ж закладу освіти. Модерувала зустріч Ірина Кирик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП».
Учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді на запитання:
• Що таке сертифікація педагогічних працівників?
• Як відбуватиметься сертифікація у 2022 році?
• Які етапи проходження сертифікації?
• Як правильно зареєструватися для проходження сертифікації?
• Як відбувається зовнішнє незалежне оцінювання та вивчення практичного досвіду учасника сертифікації?
Сподіваємося, що щира розмова педагогів про усі тонкощі проходження сертифікації стане стимулом і поштовхом для участі у сертифікації в 2022 році.

Третій день віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег»

Сьогодні завершився ще один проєкт нашого Центру – віртуальний міст освітян «Ділимось досвідом та переймаємо ідеї колег». День третій об’єднав педагогів Львівщини та Луганщини темою «Ціннісні орієнтири Нової української школи». І це не випадково, адже компетентнісний підхід НУШ передбачає не лише опануванням важливих знань та набуття потрібних у житті вмінь та навичок. Обмежуючись лише цією ціллю, ми ризикуємо виховати покоління маніпуляторів та шахраїв. «Саме тому цінності є фундаментом освіти та умовою формування людини та морально-етичного суспільства», – зазначила модератор зустрічі Людмила Заяць.
Традиційно, зустріч педагогів, що працюють у середніх та старших класах, розпочалася із вітального слова п.Наталії Антоненко, директора комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, та п.Любові Зубкової, начальника відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області.
 Домінантою національно-патріотичного виховання молоді є формування в особистості ціннісного ставлення до навколишньої дійсності та самої себе, активної за формою та моральної, за змістом, життєвої позиції.
Про те, як здійснювати національно-патріотичний розвиток особистості на основі інтеграції шкільних предметів, розповіла учасникам мосту п. Ольга Духіна, вчитель Привільського ліцею Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області.
Як музейна педагогіка може стати засобом формування цінностей, а також читацької компетентності, поділилась досвідом п. Галина Вишневська, заступник директора Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4 Бродівської міської ради Львівської області.
П. Тетяна Чумак, директор Нещеретівської гімназії, та п. Анастасія Духіна, заступник директора Павлівської гімназії Білокуракинської селищної ради Луганської області, презентували ідеї, як використовувати проєктну діяльність в ролі інструмента підвищення пізнавальної та соціально-громадської активності учасників освітнього процесу.
Підбили підсумки нашого віртуального мосту п.Любов Зубкова, начальник відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області, п. Наталія Антоненко, директор КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» та п. Людмила Суська, начальник відділу освіти, культури, бібліотек, молоді та спорту Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області. Керівники освітніх установ були одностайні в тому, що такі зустрічі є вкрай важливі для професійного поступу педагогів, а також висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.
 

Другий день віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег»

26 січня 2022 року в рамках віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом та переймаємо ідеї колег» відбулася друга онлайн-зустріч педагогів Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської територіальних громад Львівської області та Білокуракинської і Лозно-Олександрівської територіальних громад Луганської області. У цей день спілкувались та ділились своїми креативними ідеями вчителі початкових класів.
Вітальним словом розпочала зустріч директор комунальної установи “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Бродівської міської ради Антоненко Наталія Володимирівна.
Як творчо та цікаво організувати і провести з молодшими школярами ранкову зустріч колегам розповіла Каплич Ольга Ярославівна, вчитель початкових класів Бродівського ЗЗСО І ст.№1 Бродівської міської ради Львівської області.
Про використання цифрових технологій на уроках НУШ ділилась досвідом Маслакова Дарія Володимирівна, вчитель початкових класів Солідарнівської гімназії Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області.
А Катерина Сергіївна Вєтрова, вчитель початкових класів Привільського ліцею Лозно-Олександрівської селищної ради Луганської області, ознайомила із цифровим калейдоскопом освітніх ресурсів, запропонувала ідеї їх використання у проектній та дослідницькій діяльності в початкових класах.
Творчу команду педагогів Білокуракинського ліцею Луганської області презентувала Вашура Олена Григорівна, директор освітнього закладу. Вчителі початкових класів Шестакова Лариса Юріївна, Коваленко Тамара Володимирівна і Трапезник Світлана Олександрівна розповіли як просто зреалізувати STEAM-проєкти із учнями 1-4 класів. Онлайн-зустріч вдалася цікавою та змістовною.
 

Перший день віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег»

Які асоціації виникають у кожного з нас, коли чуємо слово «міст»? Саме так: у кожного різні. А для чого потрібні мости? Відповіді також будуть різнитися, але одна думка буде спільна, що міст має щось з’єднати, комусь допомогти.
Тому з метою об’єднання спільнот педагогів Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської територіальних громад Львівської області та Білокуракинської і Лозно-Олександрівської територіальних громад Луганської області сьогодні КУ «Бродівський ЦПРПП» розпочала проведення віртуального мосту освітян «Ділимось досвідом і переймаємо ідеї колег», який триватиме впродовж 25-27 січня 2022 року.
Тож день перший. Простір творчих ідей дошкілля.
Після вступного слова директорки КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталії Антоненко, яка є ідейним натхненником цього проєкту, та Любові Зубкової, начальниці відділу освіти Білокуракинської селищної ради Луганської області, охоче ділилися досвідом педагоги закладів дошкільної освіти.
Про виникнення ідеї та запровадження буккросингового руху на Бродівщині розповіла колегам Любов Чорна, вихователька Бродівського ЗДО №9. Також вона ознайомила учасників зустрічі зі своїм творчим доробком, авторським посібником-хрестоматією «Художнє слово у розвитку дитини».
А вихователька ЗДО «Привільське сонечко» Лозно-Олександрівської селищної ради Мирослава Ляшенко продемонструвала свої власні знахідки у застосуванні в роботі з дошкільниками різних форм графомоторики.
Своїми цікавими напрацюваннями використання проєктів в інклюзивному дошкільному просторі поділилися вихователь-методист і вихователь Білокуракинського КЗДО «Сонечко» Білокуракинської селищної ради Надія Шандра та Людмила Петрушина.
Активно доповнювали спікерів своїми ідеями колеги з інших закладів дошкільної освіти. Звучало поетичне слово та лунали пісні, адже це все є невід’ємною частиною освітнього процесу.
Шкода, що не всі учасники онлайн-зустрічі (а це майже сто освітян) мали змогу продемонструвати свої творчі родзинки.
«Я впевнена, що сьогоднішня зустріч стане для усіх нас ковтком свіжого натхнення, яскравих ідей та широких перспектив», – підсумувала Олена Ткачик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП», яка і була модератором першого дня роботи віртуального мосту освітян.
 

проєкт «Творимо зміни разом: від співпраці – до професійного розвитку педагога»

Незважаючи на те, що проєкт «Творимо зміни разом: від співпраці – до професійного розвитку педагога», який зреалізовано у 2021 році в рамках Програми міжрегіонального співробітництва «Змінимо країну разом», успішно завершився, проте співпраця КУ «Бродівський ЦПРПП» з освітянами Лозно-Олександрівської селищної територіальної громади Луганської області продовжується.
Директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко та консультантки центру Ірина Кирик і Любов Шелест були модераторами онлайн-зустрічі з педагогами Луганщини.
Практично опрацювали професійний стандарт учителя закладу загальної середньої освіти; поділились досвідом проєктування траєкторії професійного зростання педагога; говорили про роль ЦПРПП як осередку дієвої підтримки педагогічних працівників закладів освіти.
 

Вітаємо з новим роком та різдвом христовим!

Вітаємо з Новим роком! Бажаємо, щоб майбутній рік приніс нам стільки радощів, скільки днів у році, і щоб кожен день дарував нам посмішку і частинку добра. Нехай все, що ми планували, обов’язково збудеться: все те, що хотіли почати, – почнеться, а що хотіли закінчити – закінчиться. Нехай наступного року ми всі станемо щасливішими, добрішими і уважнішими до оточуючих нас людей, а світ відкриє нам нові двері!

FACEBOOK

Більше новин дізнавайтесь у соціальній мережі

Слайд1
Сторінка Бродівського ЦПРПП
017
Група "Броди-НУШ"
027
Група "Сучасний виховний простір"

Потрібна консультація?

Якщо у Вас є запитання, задайте його тут.

Адреса

вул. В.Стуса, 20 
м.Броди, Львівська обл., 80 600

графік роботи

Понеділок-четвер: 09:00 – 18.15
П’ятниця: 09.00 – 17.00

Наші контакти

Телефон:  032 66  252 29
Email:  brodycprp@gmail.com