кейс вчителя географії, хімії та біології

На цій сторінці розміщено матеріали на допомогу професійним спільнотам вчителів географії, хімії та біології закладів загальної середньої освіти

Нормативно-правове забезпечення організації освітнього процесу

онлайн-ресурси

Український біологічний сайт  присвячений висвітленню деяких аспектів біологічної освіти та науки в Україні. Тут можна знайти історію проведення та архіви завдань всеукраїнських біологічних олімпіад і турнірів, інформацію про Нейроконкурс та екологічну олімпіаду. У бібліотеці сайту зібрана літератури для підготовки до біологічних конкурсів. Крім цього пропонується архів завдань ЗНО з біології.

Всеукраїнський освітній портал «Острів знань»  має на меті створення потужного соціально-освітнього простору, який об’єднає між собою учнів, педагогів та батьків, і призначатиметься не лише для обміну інформацією, а й для обговорення питань і проблем, що виникають у галузі освіти, реального їх розв’язання наявними засобами й ресурсами. Основними інструментами цього комплексу є інформаційні, технологічні й комунікаційні можливості мережі Інтернет.

«Тесторіум» – сайт для вчителів та учнів, де можна перевірити глибину своїх знань, створити свої тести або скористатись уже наявними.

«Майстер-Тест» – це безкоштовний інтернет сервіс, що дозволяє створювати тести. Ви можете створювати як онлайн тести, так і проходити тест без підключення до інтернету, завантаживши його.

Блог-квести з природничо-математичних дисциплін

 «Цікава наука» – українськомовний youtube-канал, на якому представлена добірка пізнавальних відеосюжетів, адаптованих з іноземних джерел під україномовного користувача. Відеофрагменти, що представлені в кожній папці на плейлисті, зрозуміло і цікаво пояснюють, що і як влаштовано. Кожна серія присвячена розповіді про певний біологічний процес чи явище. Тривалість серії 3-7 хвилин.Перехід за посиланням: 

“EdEra-Osvitoria: BIO Автостопом по біології” – онлайн-курс допоможе підготуватися до ЗНО, а також доведе, що наука – це дійсно цікаво та навіть весело! Автори курсу, Влад та Аня, допоможуть розібратися у найскладніших темах ЗНО. Це, зокрема, цитологія і основи молекулярної біології, генетика, ботаніка і фізіологія людини. На вас чекають живі приклади, зрозумілі візуалізації, конспекти до кожної теми та тестові запитання, побудовані на реальних завданнях ЗНО.

“Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему”  – на порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.

“БІОЛОГІЯ: РОСЛИНИ, ГРИБИ ТА ЛИШАЙНИКИ” – перший курс біології включає в себе не тільки матеріал з ботаніки, а й базову інформацію, необхідну для розуміння біологічних процесів. У першому курсі учень спочатку опановує анатомію та фізіологію рослин, а вже потім, на основі здобутих знань, різноманітність рослинного світу. Ботаніка — це нескладно, і ви в цьому переконаєтесь. Цей курс підійде в першу чергу абітурієнтам, які планують пов’язати своє життя з біологією, біотехнологією, медициною, психологією, ветеринарією, фармацією, різноманітними напрямами сільського господарства та лісництва. Однак наш курс біології виявиться корисним не тільки для тих, хто вже на порозі вступу до ВНЗ, а й для школярів, які просто цікавляться біологією, хочуть доповнити та вдосконалити знання або навіть опанувати певний матеріал наперед, взяти участь у біологічних олімпіадах, турнірах і конкурсах. Окрім цього, курс буде цікавим для всіх, хто полюбляє біологію, прагне дізнатися щось нове або надолужити втрачене у школі, адже пізнавати ніколи не пізно.

“ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА” – безпека для дитини – один із головних принципів Нової української школи. Для того, щоб організувати безпечне шкільне середовище, вчительство має володіти певними навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги. Щоб вчителі/-ки змогли опанувати її, ГО «Смарт освіта» і EdEra створили курс «Домедична допомога». У цьому курсі лектор В’ячеслав Черненко, який є досвідченим хірургом-практиком, не лише розповідає про те, як надавати домедичну допомогу. Він демонструє дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої. Зберегти життя до приїзду медиків – обов’язкове знання для вчителів і дуже бажане для усіх батьків.

Розробки уроків  Розробки уроків з різних тем курсу біології

“Періодична таблиця від TED-ED: таблиця Менделєєва” – таблиця хімічних елементів, зміст якої представлений у форматі навчальних відеороликів. В кожному з них не лише розповідається про основні властивості хімічних елементів, але і демонструються різноманітні хімічні реакції з їх участю. Хоча відео англійською, але за бажанням можна додати титри українською мовою.  Проект було впроваджено у 2014 році командою TED-Ed спільно з Бреді Хераном, автором популярного Youtube-каналу Numberphile, на якому публікуються пізнавальні відео з математики. Вибравши будь-який елемент з таблиці Менделєєва, перегляньте на уроці навчальне відео про його властивості. Елементи з таблиці можна групувати за окремими ознаками (рідкоземельні метали, благородні гази, галогени, неметали тощо).

“MEL Chemistry” – один з найкращих мобільних застосунків, що призначений для візуалізації молекул. Їх можна розглядати під будь-яким кутом на звичайному екрані чи за допомогою окулярів віртуальної реальності. Це спрощує розуміння сутності хімічних експериментів та влаштування речовини. Проект було розроблено в 2011 російським програмістом Василем Філіповим, тому інтерфейс додатку російською мовою. MEL Chemistry можна широко залучати на уроках для візуалізації сенсу хімічних реакцій на молекулярному рівні. Наразі у додатку містяться 3D моделі понад 80 речовин та ряд хімічних експериментів з поясненням. Віртуальних 3D моделей речовин можна буквально торкнутися. Функціонал застосунку дозволяє вільно їх обертати під будь-яким кутом, відображуючи співвідношення розмірів атомів, а також показує хімічну формулу та тип зв’язків між атомами.

MEL Chemistry включає відео з демонстрацією ряду хімічних експериментів з такими поясненнями:

  • детальна покрокова інструкція;
  • правила безпеки та утилізації;
  • цікаві наукові факти;
  • пояснення наукової складової експерименту.

“New Generation” – це лабораторія освітньо-розважального контенту, що об’єднує люблячих батьків, молодих вчених, креативних педагогів і сотні маленьких експериментаторів. Фільми, які змусять полюбити хімію.

“Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему” – на порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.

Сайт для вчителів хімії міста Києва 

Гіпермарнет Знань. Хімія.

Seterra Online  платформа, на якій зібрано понад 200 географічних завдань різного ступеня складності та відмінної тематики. Граючись, учень у цікавий спосіб може запам’ятати розташування країн та їх столиць, пам’ятки, прапори, номенклатуру від найбільш визначних географічних об`єктів до найдрібніших. Авторкою проекту є шведська програмістка Маріанна Вартофт. Ресурс був розроблений у 1998 році. За 20 років існування онлайн-гра не тільки не втратила своєї актуальності, але за рахунок вдосконалення набула популярності. На сьогодні сайт адаптований під 32 мови. Окрім того, існують мобільні додатки для iOS, Android, Ipad. Цю платформу можна запроваджувати при роботі з учнями 6, 7 та 10 класів для засвоєння таких категорій знань:

  • материки та частини світу;
  • найбільші країни в світі або в межах окремого материка;
  • столиці країн і найбільші міста;
  • річки;
  • озера, моря;
  • острови;
  • прапори окремих країн.

Сайт корисний завдяки таким сервісам:

  • з початком роботи запускається таймер, що відображає час, витрачений на виконання конкретного завдання;
  • при хибному кліку на об`єкт підсвічується зеленим його назва, що сприяє поступовому запам`ятовуваню географічної номенклатури;
  • завдяки кольоровій градації на інтерфейсі в процесі та після виконання завдання можна побачити, які об`єкти були відмічені одразу вірно (позначені білим кольором), з другої спроби (підсвічується жовтим) чи взагалі не відмічені (червоний);
  • на екрані відображається відсоток правильних відповідей, який показує ступінь засвоюваності матеріалу та дозволяє провести оцінювання учнів автоматично.

“Сім чудес України” – добірка відеоматеріалів про визначні місця України, всеукраїнський просвітницький проект. Його задум — показати Україну з боку непересічності та унікальності у природному та історико-культурному форматі. А головна мета —  формування привабливості країни як для зовнішнього, так і внутрішнього туризму. Проект реалізований у форматі періодичного всеукраїнського змагання. За період існування проекту конкуренція між визначними місцями України визначалася у таких категоріях:

  • «7 історико-архітектурних чудес України»;
  • «7 природних чудес України»;
  • «7 чудес України: замки, фортеці, палаци»;
  • «7 історичних міст та містечок».

У межах проекту було відзнято понад 40 відеофільмів про найбільш знакові місця України. Всі вони є у вільному доступі на офіційному сайті проекту. Проект був започаткований фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Відзняті в рамках проекту відеофільми можна показувати учням на уроках в межах програми 8 та 9 класів. 

Освітанет – безкоштовний інтернет-ресурс з інтерактивними функціями та методичним наповненням із географії. Відкрийте для себе атлас з географії вашого класу, та працюйте з ним як онлайн, так і зберігаючи географічні карти собі на комп’ютер. Також на сайті кожен розділ містить підрозділи (відповідно до класів, у яких вивчаються дані предмети). У підрозділах є доступ до атласів, підручників та ілюстрацій. 

Проект Moregeo – є унікальною базою знань із географії. Тут можна ефективно користуватися будь-якою інформацією, щоб підготуватися до уроку, самостійної або контрольної роботи, ДПА, ЗНО. Школярі можуть пройти будь-який з них, отримати результат, перевірити правильну відповідь, звернутися до бази знань для повторення матеріалу, не виходячи зі сторінки. 

Google Планета Земля – за допомогою інструментів сервісу можна визначати географічні координати об’єктів, їх висоту над рівнем моря, відстані між об’єктами та зробити інші вимірювання. Для роботи з цим ресурсом учитель попередньо надає інструкції учням: перейдіть у режим «Перегляд вулиць» і прогуляйтеся будь-яким маршрутом або перейдіть  у шар Voyager, щоб побачити знімки нашої планети, зроблені професійними фотографами Sesame Street, BBC Earth, НАСА і інших партнерів Google. 

“Mozaik Education” – інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі. Його основна складова – mozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні навчального матеріалу. Незамінний інструмент для вашого STEAM проєкту. Даний інтерактив розрахований на велику кількість предметів, в тому числі й біологія. Підтримую велику кількість мов, серед яких є українська мова.

“Географія: загальна географія” – курс EdEra буде цікавим та корисним для всіх вікових категорій. Він особливо актуальний для учнів 6-11 класів, а також є базовим при підготовці до ЗНО. Перед вами курс загальної географії — фундамент географічних знань. Під час проходження цього курсу ви дізнаєтесь історію найвизначніших географічних відкриттів, опануєте навички використання планів і карт, пізнаєте таємниці оболонок Землі та, найголовніше, навчитесь розв’язувати будь-які географічні задачі. Це цікавий і корисний курс, який допоможе вам не тільки отримати потрібні для ЗНО знання, а й щиро полюбити географію.

 “Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему” – на порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.

StudyGe – кишеньковий глобус, який  допоможе школярам запам’ятати, де знаходиться та чи інша країна, який у неї прапор, яка столиця.  Можна просто використовувати ці додатки як настільний глобус, на якому знайдеться багато інформації про країни, наприклад, їх прапори і столиці.

WorldMapQuiz – сервіс, що дозволяє вивчати розташування країн світу. Учитель може мотивувати учнів до цієї гри, пояснивши, що вони відкриють для себе багато цікавого в режимах «Прапори» та «Столиці», перевірять, на що готові в режимі надзвичайного усунення.

Windy  – інструмент для візуалізації прогнозу погоди, що надасть найактуальнішу  та найбільш якісну інформацію.  Потужна плавна презентація робить прогноз погоди справжнім задоволенням.

Проєкт «Нова школа» – це сайт мультимедійних уроків.

методичні посібники

Методичний посібник "Навчання біології учнів основної школи"

Автор (автори): Матяш Н.Ю., Коршевнюк Т.В., Рибалко Л.М., Козленко О.Г.

Методичний посібник "Методика навчання природознавства в старшій школі"

Автор (автори): Гуз К.Ж., Гринюк О.С., Ільченко В.Р., Ільченко О.Г., Ляшенко А.Х., Антонюк М.А.

Методичний посібник "Навчання хімії учнів основної школи"

Автор (автори): Величко Л. П., Вороненко Т. І., Нетрибійчук О. С.

Посібник "Біологія. 6 клас"

Автор (автори): Коршевнюк Т.В.

Курси за вибором з економіки та економічної географії : методичний посібник для вчителя

Автор: Назаренко Т.Г. та ін.

Модельна навчальна програма «Природничі науки (вступ)»: Інтегрований курс природничих предметів. 5-6 класи» для ЗЗСО

Автор (автори): Коршевнюк Т.В.

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Заснований у 1852 році, він має тривалу історію та надзвичайно багату колекцію рослин. Сьогодні ботанічний сад – навчальна, науково-дослідна та природоохоронна установа при франковому університеті. Територіально розміщений на двох ділянках у межах міста Львова (вул. Кирила і Мефодія, 4 (2 га); вул. Черемшини, 44 (16,5 га)).

Біосферний заповідник «Асканія-Нова»

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна — науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України, державний заповідник, заснований в 1898 році Фрідріхом Фальц-Фейном.  Розташований біля селища міського типу Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області (звідки й колишня назва заповідника — «Чаплі»). Назву місцевості дав один з її попередніх власників — герцог Фрідріх Фердинанд Ангальт-Кетен-Плесський у 1841 році на честь маєтку Асканії в Німеччині.

Сайт "Моя Європа"

Цікаві фото і статті про міста Європи, карти і віртуальні прогулянки.

Каталог онлайн-сервісів для пЕдагога

Каталог налічує  більше 60 онлайн-сервісів, які дозволяють створювати навчальні матеріали для дистанційного та змішаного навчання.

Потрібна консультація?

Якщо у Вас є запитання, задайте його тут.

Адреса

вул. В.Стуса, 20 
м.Броди, Львівська обл., 80 600

графік роботи

Понеділок-четвер: 09:00 – 18.15
П’ятниця: 09.00 – 17.00

Наші контакти

Телефон:  032 66  252 29
Email:  brodycprp@gmail.com

Наші сторінки та групи у FAСEBOOK