Новини 2024

Останні новини про цікаві заходи та події

Продовжуємо Психологічні рандеву

Шановні освітяни, продовжуємо онлайн-зустрічі в рамках проєкту «Психологічні рандеву».
Сьогодні учасники комунікували на тему «Прокрастинація», про дієві способи боротьби зі звичкою відкладати справи, ділилися власними напрацьованими кейсами, що вкотре свідчить про глибину і значущість подібних занять.
Нагадуємо: теплі ресурсні зустрічі у формі вільної комунікації започатковані з метою психологічної підтримки та розвантаження освітян шляхом обговорення тем, питань, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращенню робочого клімату та загального самопочуття учасників, проходять щомісяця у третю середу!
Заохочуємо всіх освітян Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ до участі в онлайн-проєкті. Усіх охочих чекаємо на черговому рандеву 16 жовтня!
 

ОнЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЯ для вчителів інформатичної оСВІТНЬОЇ галузі

Сьогодні відбулася онлайн-зустріч, яку провела консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест. У заході взяли участь вчителі інформатики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад. Під час зустрічі було детально розглянуто методичні рекомендації щодо викладання інформатики та оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти на 2024-2025 навчальний рік.
Основними темами обговорення стали загальні підходи до оцінювання навчальних досягнень, їх функції та види, а також загальні та галузеві критерії оцінювання. Особливий інтерес та жваве обговорення в учасників зустрічі викликала тема процедури та правил оцінювання, що свідчить про прагнення освітян постійно вдосконалювати процес навчання.
Щиро дякуємо всім учасникам за активну участь та плідну співпрацю!
 

ОнЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЯ для вчителів предмета "Захист України"

Система освіти України постійно змінюється, щоби відповідати новим викликам і потребам суспільства. Саме тому підходи до викладання навчального предмета «Захист України» теж зазнають кардинальних змін.
У час повномасштабного вторгнення росії в Україну ще гостріше постає необхідність підготовки молоді до будь-яких випробувань та формування в учнів практичних навичок, які допоможуть їм захистити себе, свою родину та країну.
Під час онлайн-консультації, яку провела консультантка Центру Ірина Дутчак для вчителів цієї дисципліни, педагоги Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ розглянули ключові аспекти модернізації організації освітнього процесу під час вивчення інтегрованого курсу «Захист України».
 

Про уроки щастя

На освітній діалог зі «щасливим наповненням» завітали вчора енергійні педагогині.
Учасниці разом з психологинею Центру детально обговорили новий курс із соціально-емоційного навчання «Уроки щастя», схожі програми в Україні і світі; а також обмінялися думками про важливість задоволення власних потреб; поділилися особистими практиками позитивних взаємодій як у роботі з учнями, так і в спілкуванні з іншими людьми; підсумували: якщо відкриватися новому, системно працювати і розуміти, що є науково підтверджені речі про нашу психіку, емоційні стани, які варт знати і практикувати, то можна бути щасливішими.
 

З нагоди святкування рідного міста

З нагоди святкування #Бродам940 працівники КУ «Бродівський ЦПРПП» на літній терасі кав’ярні «Coffee 93 grains» провели з педагогічними працівниками закладів дошкільної освіти громади пізнавально-психологічну зустріч просто неба «Броди і Я».
Було цІкАвО й пІзНаВаЛьНо, адже директор Бродівського історико-краєзнавчого музею п. Василь Стрільчук презентував захопливу віртуальну мандрівку – квест у часі «Броди: таємниці старого міста», запрошуючи розгадати таємниці старого міста разом зБродиславом – найкрутішим бобром у місті; учасники взяли активну участь у краєзнавчій вікторині «Як я цього не знав?», майстерно створювали мапу туристичних маршрутів, уявивши себе в ролі екскурсоводів; влучно називали визначні місця міста Броди лише за картинками-асоціаціями; енергійно представили «Абетку місцевих вулиць»; креативно опрацювали вправи з магнітами та листівками.
Було пСиХоЛоГіЧнО аТмОсФеРнО, адже зустріч просто неба й обране місце проведення якнайкраще сприяло присутнім глибокому зануренню в себе; роздумам про власне «Місце сили» в Бродах; зосередженні на внутрішньому «Я» у процесі метафоричного малювання; передачі очікувань і вражень крізь призму власноруч створених окулярів.
Спасибі учасникам за активну позицію, жагу до пізнання і прославлення рідного міста і розуміння значущої ролі кожного в ньому!
Дякуємо Василю Стрільчуку за історичне наповнення зустрічі та колективу Coffee 93 grains за атмосферне місце проведення.
Вітання славним Бродам!
 

Онлайн-консультація для вчителів фізичної культури

Щоб зорієнтувати освітян у змінах, нововведеннях організації освітнього процесу з фізичної культури у 2024-2025 н. р. та допомогти педагогам ефективно спланувати свою роботу, консультантка Центру Ірина Дутчак провела для вчителів ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ онлайн-консультацію.
Педагоги розглянули нову модельну програму, визначили нові варіативні модулі, ознайомилися з вимогами щодо оцінювання здобувачів освіти, дізналися про сучасні інформаційні джерела.
Переконані, що вчителі поповнили свою педагогічну скарбничку цікавими ідеями, які використають для формування стійкої мотивації учнів до занять фізичною культурою і спортом.
 

Онлайн-консультація для вчителів іноземних мов

Початок навчального року – гаряча пора і для вчителів, і для консультантів. І сьогодні чергова zoom-зустріч із фаховою спільнотою – консультація «Ключові зміни та нововведення 2024-2025 н.р.» для вчителів іноземних мов Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад.
Під час зустрічі консультантка Людмила Заяць розповіла про особливості організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти в 2024/2025 навчальному році; затвердження Державного стандарту профільної середньої освіти; зміни до Типової освітньої програми для 5-9 класів ЗЗСО.
Педагоги також розглянули рекомендації щодо оцінювання результатів навчання і перевірки зошитів, вимоги до ведення класного журналу.
Питання оцінювання результатів навчання викликало чимало запитань, і педагоги жваво обговорювали цю тему.
Дякуємо Oksana Stebliy Оксані Стеблій, керівнику фахової спільноти вчителів іноземних мов, вчительці Бродівської гімназії ім. Івана Труша; Liuda Sidorchuk Людмилі Сидорчук, директорові Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4 та всій спільноті вчителів іноземної мови за активну участь в обговоренні.
 

Онлайн-консультація для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі

Сьогодні відбулася онлайн-консультація «Головні аспекти викладання історії у 2024-2025 н.р.» вчителів громадянської та історичної освітньої галузі Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад.
Консультантка Людмила Заяць ознайомила колег з ключовими освітніми змінами у цьому навчальному році, зокрема в Типовій освітній програмі; рекомендаціями щодо оцінювання результатів навчання в класах НУШ; інтеграцією питань громадянської освіти в курс історії України.
 Також педагоги обговорили роль академічної свободи вчителя, курси за вибором, корисні покликання, особливе місце медіаграмотності у контексті російської інформаційної агресії.
Дякуємо Людмилі Матвєєвій, керівнику професійної спільноти вчителів історії, вчительці Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 та Галина Голіновська, заступнику директора, вчительці історії ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 за активну участь у віртуальній зустрічі та обговоренні актуальних питань.
 

Онлайн-консультація для вчителів природничо-математичної галузі

Реформування загальної середньої освіти ставить перед нами важливе завдання — змінити підходи до навчання та орієнтуватися на всебічний розвиток учнів. Це передбачає розвиток їхньої здатності до самостійного здобуття нових знань та формування ключових і предметних компетентностей. У цьому контексті значних змін зазнає і підхід до оцінювання як невід’ємної складової освітнього процесу.
Як ефективно оцінювати учнів 5-7 класів? Як побудувати систему оцінювання, що сприятиме розвитку кожного учня? Відповіді на ці та інші питання отримали вчителі природничо-математичної галузі з Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад під час онлайн-зустрічі з консультантом ЦПРПП Любов’ю Шелест.
Під час зустрічі учасники детально ознайомилися з:
• нормативною базою, що регламентує оцінювання результатів навчання;
• його основними видами та формами;
• підходами до оцінювання загальних і підсумкових результатів навчання.
Особливу увагу було приділено критеріям оцінювання навчальних досягнень учнів, а також заповненню класного журналу і свідоцтва досягнень. Крім того, опрацьовано інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів природничо-математичної галузі у 2024/2025 навчальному році.
Щиро дякуємо всім учасникам за активну участь та змістовний діалог!
Разом зростаймо професійно!
 

Онлайн-консультація для вчителів мистецької галузі

9 вересня під час онлайн-консультації “Актуальні аспекти організації освітнього процесу у 2024-2025 н.р.”, яку провела консультантка Центру Ірина Дутчак для вчителів мистецької освітньої галузі Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської ТГ, педагоги розглянули та обговорили оновлену Типову освітню програму для ЗЗСО; рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти; сучасний інструментарій учителя мистецтва.
 

Онлайн-консультація для вчителів початкових класів

Сьогодні консультантка Центру Ірина Кирик провела онлайн-консультацію для вчителів початкових класів Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад.
Педагоги дізнались про цьогорічні нововведення в освіті, а також обговорили основні аспекти роботи вчителя у 1-4 класах Нової української школи.
 

Онлайн-консультація для вчителів мовно-літературної галузі

Розпочався новий навчальний рік, непростий, рік змін і новацій в освіті. Щоб вчителі звернули увагу на всі важливі аспекти освітньої діяльності, консультантка Центру Людмила Заяць провела онлайн-консультацію для вчителів мовно-літературної освітньої галузі «Ключові зміни та нововведення 2024-2025 н.р.»
Під час віртуальної зустрічі педагоги дізналися про зміни в Типовій освітній програмі для 5-9 класів ЗЗСО; за якими модельними навчальними програмами працюватимуть учасники освітнього процесу; які зміни відбулися щодо оцінювання результатів навчання; за допомогою яких матеріалів та ресурсів долати освітні втрати.
Філологи виявили щиру зацікавленість темою розмови, брали участь в обговоренні, ставили запитання, а це ще раз доводить, що серед наших вчителів немає випадкових людей у цій професії. Зростаємо разом!
 

Онлайн-консультація для вчителів технологічної освітньої галузі

Триває реформа НУШ, яка передбачає впровадження циклу базового предметного навчання у 7-х класах ЗЗСО. Цей етап потребує ґрунтовної підготовки вчителів, яка включає опрацювання нормативних документів та добір дієвих педагогічних інструментів. Щоб допомогти педагогам розібратись у всіх нововведеннях нового навчального року консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Ірина Дутчак провела для вчителів технологічної освітньої галузі онлайн-консультацію «Актуальні аспекти організації освітнього процесу у 2024-2025 н.р.»
 Освітяни  розглянули чинні модельні програми, підручники та посібники;  опрацювали нові вимоги щодо оцінювання здобувачів освіти у 5-9 кл. НУШ;  ознайомилися з умовами всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2025» у номінації «Технології/Трудове навчання».
Вдалого усім нам старту!
 

Онлайн-зустріч з математиками

Сьогодні консультантка Центру Любов Шелест провела онлайн-зустріч, на якій вчителі математики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад активно опрацьовували рекомендації щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.
Учасники розглянули загальні підходи до оцінювання:
його основні функції та види;
загальні критерії, а також критерії оцінювання за освітньою галуззю.
Найбільш жваве обговорення викликала сама процедура та правила оцінювання навчальних досягнень учнів, що свідчить про прагнення педагогів удосконалити підходи до оцінювання в освітньому процесі.
Дякуємо всім за активну участь та конструктивний діалог!
 

Зустріч практичних психологів і соціальних педагогів

05 вересня на організаційно-методичному вебінарі зустрілися практичні психологи і соціальні педагоги закладів освіти Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської ТГ.
Разом з психологом Центру розглянули пріоритетні напрями і завдання у роботі психологічної служби системи освіти України у 2024/2025 навчальному році.
Фахівці мали змогу обмінятися практичним досвідом роботи, висловити свої ідеї та думки щодо використання валідних інструментів у практичній діяльності, що неодмінно сприятиме підвищенню якості надання психолого-педагогічної підтримки.
Вдалого старту, колеги! Професійного зростання в колі однодумців!
 

Серпневі педагогічні зустрічі

Рефлексія цьогорічних серпневих зустрічей “Зростаємо разом з НУШ: на перетині свободи і відповідальності”, які об’єднали понад 160 педагогів трьох громад: Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської.
Усвідомлюючи надзвичайно важливу роль вчителя у непростий час в Україні, в основі зустрічі поставили такі ключові теми:
– життєва необхідність виховати громадянина і патріота своєї держави;
– уміння педагога натхненно працювати та отримувати задоволення від цього, водночас запалюючи своїх вихованців;
– огляд освітніх нововведень.
 Щиро дякуємо за мотиваційний заряд запрошеним спікерам:
– Мар’яні Гірняк, журналістці, авторці та ведучій проєкту “Українська історія ікс” телеканалу НТА;
– Романові Назаренку, директорові Інституту релігії та суспільства УКУ.
Подяка всім, хто долучився до організації та проведення серпневих зустрічей.
Шановні колеги, ваші відгуки та побажання, укотре довели, що ми єдині на шляху до внутрішнього та професійного зростання!
 

Медіакомунікація сучасних педагогів

Ну, що ж сказати? Це було круто!  Саме таку емоцію викликав у нас, учасників, семінар-практикум директорів та консультантів ЦПРПП «Медіакомунікація сучасних педагогів та зміна їхнього зоресвітового стереотипного образу».
Отож, дякуємо за креативну ідею зустрічі, організацію та її втілення Павлові Хобзею, директору Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидату фізико-математичних наук, та координаторці роботи центрів професійного розвитку Ірина Суховерська, завідувачці кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, кандидатці історичних наук, а також спікерам:
– Мирославові Височанському, учителю історії, радіоведучому Радіо FM Галичина, блогеру і лектору Media House;
Парасковія Дворянин , журналістці, ведучій телевізійних програм, викладачці, кандидатці наук із соціальних комунікацій, експерту Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, політикині;
– Мар’яні Гірняк, телеведучій, культурній блогерці, дизайнерці одягу, лекторці. Ми надихнулися!
 

Нова українська школа: завершення адаптаційного циклу в 5-6 класах

Щойно у закладах загальної середньої освіти відлунали останні дзвоники, які сповістили про завершення навчання, а педагоги знову розпочали підготовку до нового навчального року.
Вчителі математики Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад пройшли навчання за програмою «Нова українська школа: завершення адаптаційного циклу в 5-6 класах», яке проводила тренер-педагог Любов Шелест, консультант КУ «Бродівський ЦПРПП».
Спільно обговорили особливості математичної освітньої галузі в контексті вимог нового Держстандарту базової освіти. Моделювали сучасний урок математики, застосовуючи техніки формувального оцінювання. Опрацювали п’ять стратегій, що сприятимуть учням стати авторами власного процесу навчання.
Подискутували про нову філософію оцінювання в базовій школі.
Провели рефлексію власної педагогічної діяльності.
Дякуємо КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» за проведене навчання педагогів-тренерів та надані матеріали. Такі зустрічі допомагають набути нових знань та ознайомитися з досвідом колег.
Дякуємо освітянам, слухачам КПК, за активну участь та бажання удосконалювати свою педагогічну майстерність!
 

Впровадження реформи НУШ: завершення адаптаційного циклу

Директори та заступники директорів закладів загальної середньої освіти Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад разом з тренером Іриною Кирик, консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП», підвищували свій професійний розвиток та активно навчалися за програмою «Впровадження реформи НУШ: завершення адаптаційного циклу».
Дискутували про цінності НУШ та окреслювали практичні кроки формування культури кожної школи; планували як забезпечити якісну співпрацю початкової школи та базової; обговорювали як інтегрувати інновації в управлінську діяльність, адаптувати їх до різних умов освітнього процесу, особливостей закладу освіти, зокрема, в питаннях оцінювання наскрізних умінь та діяльнісного підходу.
А ще дізнавались як мотивувати педагогів до використання міжпредметних зв’язків та реалізації STEM-проєктів, звернули особливу увагу на формування читацької грамотності, результати дослідження PISA, надолуження освітніх втрат.
Позитивне спілкування, дружня та доброзичлива атмосфера сприяли продуктивній співпраці та комунікації освітян.
Дякуємо за навчання тренерів-педагогів, методичну підтримку та надані матеріали КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
Дякуємо слухачам курсів за бажання професійно зростати разом з нами!
 

Учнівське самоврядування

Ніколи не буває зайвим почути інших, щоб використати цікаві ідеї у своїй роботі!
Директор КУ «Бродівський ЦПРПП» Олена Ткачик взяла участь у форумі педагогічних працівників «Учнівське самоврядування в громаді: моделі співпраці та стандарти репрезентативності», який організував та провів Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Було натхненно та атмосферно!
 

Продовжуємо вивчати тему оцінювання у НУШ

Консультантка Бродівський Цпрпп Людмила Заяць взяла участь у практичному семінарі для голів професійних спільнот учителів української мови та літератури «Оцінювання в Новій українській школі: виклики та шляхи подолання», який відбувся 11 червня 2024 року у Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Такі зустрічі, без сумніву, збагачують новим досвідом, дають можливість поспілкуватися з колегами  та надихають на професійний розвиток!
 

онлайн-зустрічі професійної спільноти центрів з фахівцями Державної служби якості освіти України

Сьогодні директор та консультанти КУ «Бродівський ЦПРПП» взяли участь в інформаційній онлайн-зустрічі професійної спільноти центрів з фахівцями Державної служби якості освіти України, яку організував Український інститут розвитку освіти.

Удосконалюємо свій професійний рівень!

Працівники Центру – учасники магістрального міні-EdCamp Stryi “Український світанок” – трансформація освіти за стрийським рецептом”.
 
Дякуємо #edcamp_STRYI Було круто!

Рефлексія на уроці

У Пониквянському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів педагоги взяли участь у семінарі-практикумі, який провели консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест. Тема заходу була присвячена рефлексії на уроці як одному з етапів формувального оцінювання.
Захід надав учасникам можливість глибше зрозуміти важливість рефлексії у навчальному процесі та її вплив на якість викладання. Педагоги активно обговорювали методи та інструменти, що сприяють ефективній рефлексії, ділилися власним досвідом та отримували корисні поради від консультантів. Це був цінний досвід, який допоможе покращити процес формувального оцінювання у школах.
 

Про психологічний комфорт

Психологічний комфорт грає ключову роль у нашому самопочутті та відображається на емоційному стані.
Статистика показує, що люди, які перебувають у сприятливій психологічній атмосфері, зазвичай відчувають більшу радість та здатність краще впоратися зі стресом.
23 травня педагоги Станіславчицького ЗЗСО І-ІІ ступенів спільно з психологом Центру Оленою Гайдамахою тренували свою стресостійкість. Практикуючи різні вправи і техніки під час тренінгу “Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості”, переконалися, що ментальна пружність учителя — це:
  • здатність адаптуватися та тримати освітянський стрій перед обличчям викликів і невдач;
  • залишатися оптимістичним, гнучким і наполегливим у прагненні допомогти школярам досягти успіху;
  • уміння вийти зі складних ситуацій, продовжуючи надавати якісну освіту;
  • підтримувати здоровий баланс між роботою та особистим життям.
Резильєнтний педагог, який сам у ресурсі, зберігає мотивацію для надання якісної освіти учням та позитивно впливає на життя школярів! Плекаймо освітянську стійкість разом.
 

Активні парки

Піклуватися про здоров’я важливо! Сьогодні взяли участь в соціальному проєкті «#Активні_парки – локації здорової України».
Координатор проєкту Леся Бегоулова провела із нами ранкову зустріч-руханку на свіжому повітрі. Дякуємо за ініціативу та натхнення!
Рух – це здоров’я!
 

Агресивна поведінка учнів

Інколи вчителі стають свідками агресивної поведінки учнів. Звісно, вони хочуть допомогти та підтримати дітей, але вчителі – не психологи, і тому часом вони можуть не знати, як правильно надати таку допомогу. До того ж агресія може свідчити не лише про поганий настрій, а і про певні труднощі, які переживає дитина.
Консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак під час тренінгу розповіли педагогам Наквашанського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
– як діяти в ситуації агресії;
– які конструктивні способи вираження агресії;
– як впроваджувати дієві техніки долання гніву;
– які прийоми ефективного реагування на мовленнєву агресію учнів.
Також педагоги навчилися робити конструктивні зауваження, дізналися вислови, які учителю варто уникати, а також як «розкодувати» деякі зауваження.
Зростаємо професійно разом.
 

Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі

Консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели для вчителів Заболотцівський ЗЗСО I-III ступенів цікавий тренінг “Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі”.
 Педагоги дізналися які риси притаманні агресивним учням, які вправи використати, щоб втамувати гнів школяра, як боротися з власним роздратуванням, як заохочувати неагресивну поведінку, як будувати конструктивні зауваження.
 Віримо, що здобуті під час тренінгу знання та вміння, сприятимуть підтримці конструктивних партнерських взаємин між педагогами та учнями.
 

Про онлайн-бібліотеку

Під час онлайн-зустрічі консультантка центру Ірина Кирик познайомила вчителів початкових класів з сучасною онлайн-бібліотекою історій для дітей та підлітків «СторіЯ».
На цьому онлайн-ресурсі зібрано цікаві ідеї, які допоможуть педагогам зацікавити дітей до читання книг. Як створити «підвісну» бібліотеку, як провести читацький челендж чи квест, яким може бути ненудний читацький щоденник – цими практичними кейсами діляться на сторінках сайту вчителі-практики.
Також, на платформі ви знайдете «сотні авторських історій, які допомагають дитині зрозуміти світ, у якому вона живе, свою національну ідентичність та реалізувати власне Я». Радимо переглянути сайт «СторіЯ», цікаво!
 

Сучасні техніки малювання

Як гадаєте, чи можна вдихнути життя у холодний камінь?
Вчителі образотворчого мистецтва впевнені, що так.
 Під час майстер-класу «Сучасні техніки малювання» педагоги спробували перетворити сіре каміння на яскраві шедеври . До речі, малювання на камінцях – це одна з найбільш нетрадиційних технік мистецтва. Вона дозволяє створити неймовірні картинки на незвичних поверхнях.
А які барвисті іриси, маки, фіалки  ожили на папері, коли вчителі взяли до рук повітряну кульку. Так, так… саме повітряну кульку.
Про всі тонкощі цієї техніки розповіла учасникам майстер-класу керівниця гуртків Бродівського ЦДЮТ Ірина Безпалько. Ірина Дутчак, консультантка Центру підготувала презентацію, з якої педагоги могли почерпнути багато цікавих ідей нетрадиційних технік.
 Задоволені, з хорошим настроєм, новими вміннями та знаннями освітяни повернуться у свої освітні заклади, де спробують нові техніки зі своїми вихованцями.
 Сподіваємось, що і їм припадуть до душі ці незвичні та цікаві способи створення мистецьких творів.
 

Педагогічна інтернатура

Сьогодні команда Центру за запитом заступників директорів ЗЗСО трьох громад Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської провела освітній воркшоп «Педагогічна інтернатура: разом до професійного зростання».
 Розпочала роботу професійної спільноти заступників директорів ЗЗСО директор Центру Олена Ткачик, яка ознайомила присутніх із нормативно-правововим підґрунтям запровадження педагогічної інтернатури, її організацією та основними аспектами науково-методичної підтримки в закладах освіти.
 Про особливості укладання програми педагогічної інтернатури розповіла консультантка Людмила Заяць.
 Консультантка Ірина Кирик організувала практичну роботу заступників директорів ЗЗСО в групах.
 Секретами психологічного супроводу учасників педагогічної інтернатури поділилася психологиня Центру Олена Гайдамаха.
 На завершення воркшопу педагоги виконали тестові завдання та заповнили питальник зворотного зв’язку. Зростаймо професійно разом! 
 

Утретє зустрілися з педагогами

Утретє зустрілися з педагогами на «психологічному рандеву».
З нагоди Міжнародного дня сім’ї, яке відзначають саме 15 травня, говорили про внутрісімейні стосунки з точки зору дитини, які можуть бути різними і також по-різному впливати на її психологічний та емоційний стан. А це, у свою чергу, можна продіагностувати за допомогою дуже інформативної проєктивної методики «Моя сім’я».
Для дитини надважливо мати підтримку, розуміння та любов від своїх батьків та інших членів родини. Негативні ж взаємовідносини в сім’ї можуть призвести до стресу, тривоги та відчуття небезпеки. Важливо створювати позитивну і безпечну атмосферу в навчальному середовищі для гармонійного розвитку дитини.
«…Іноді здається, що розмови мають бути серйозними і про щось важливе. А іноді радість ховається саме в тому, що ми вважаємо дрібницями… (Світлана Ройз).
До наступної зустрічі, шановні освітяни! Rendez-vous.
 

День вишиванки

Вишиванка – наш генетичний код.

Свято лідерів нашої освіти

Уже вдруге у Бродівському центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбулося свято лідерів нашої освіти. У переддень Всесвітнього дня вишиванки консультанти центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак спільно з керівником Оленою Ткачик привітали найкращих і найактивніших педагогів Бродівщини, Підкамінщини та Заболотцівщини і розповіли цікаві факти про українську вишивку. Адже вишиванка – це нерозривний зв’язок поколінь.
Також під час зустрічі лідерів освітніх практик відзначили:
– кращих освітян, які долучилися до підготовки та ефективної роботи серпневих педагогічних студій,
– вчителів, які допомогли організувати та провести інтелектуально-психологічні ігри,
– колег, які діляться своїм вмінням та індивідуальним стилем творчої педагогічної діяльності під час різних майстер-класів,
– педагогів, які цьогоріч успішно пройшли сертифікацію,
– вчителів, які допомагають зберігати історичну пам’ять нашого краю та ін.
Керівник Бродівського ЦПРПП Олена Ткачик подякувала усім освітянам і побажала, щоб такі зустрічі-вшановування кращих педагогів стали традиційними.
 
Зі сторінки Бродівської міської ради

в Дуб'євському ЗЗСО І-ІІ ступенів

Сьогодні ми активно працювали під час тренінгу на тему “Навички ефективної взаємодії” через саморозкриття для учасників освітнього процесу.
Позитивні емоції педагогів та учнів – найкращі враження від кожного психологічного методу.
Тісна співпраця між вчителями та учнями підкреслила ефективну взаємодію шкільної родини.
Дякуємо психологу Бродівського ЦПРПП Гайдамасі Олені Миколаївні за цікаві форми роботи, гарно проведений час, позитивні емоції та психологічну підтримку.
 
Зі сторінки Дуб’євського ЗЗСО І-ІІ ст.
 

Тренінг в Ясенівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів

В Ясенівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся тренінг “Соціальне шкільне підприємництво у Новій українській школі”, який провели консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест.
Під час цієї зустрічі, учасники отримали можливість:
– глибше ознайомитися з поняттям “соціальне шкільне підприємництво” та розглянути його основні принципи роботи;
– дослідити приклади успішних соціальних підприємств як у світі, так і в Україні;
– розглянути переваги та можливості розвитку соціального шкільного підприємництва в умовах Нової української школи;
– зануритися в практичний аспект створення та ведення шкільного підприємства;
– розробити власні ідеї соціальних проєктів, які можна реалізувати в рамках шкільного підприємства.
Кожна група представила свої концепції, що сприяло обміну досвідом та стимулювало творчий процес.
Дякуємо педагогам Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів за активну участь! Впевнені, що здобуті знання та ідеї знайдуть своє застосування в практиці та сприятимуть подальшому розвитку школи.
 

Консультаційна онлайн-зустріч

Чергова консультаційна онлайн-зустріч психолога Центру з педагогами ЗЗСО Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської ТГ була присвячена особливостям переживання психотравми школярами.
Адже дорослі, які поруч, можуть допомогти дітям почуватися в безпеці, розуміючи емоційні реакції і стани учнів, серйозність яких варіюється залежно від індивідуальних якостей і особистих обставин!
Подібні психоедукаційні зустрічі сприяють глибшому розумінню дорослими психологічних аспектів травматичних ситуацій дітей, виявленню ознак психотравми учнів, виробленню навичок спілкування та їх підтримки,  психологічному відновленню після травматичних подій, створенню безпечної та підтримуючої атмосфери в навчальному середовищі, а також дають змогу розглянути індивідуальні робочі й особисті кейси.
Щасливого дитинства під мирним небом усім дітям!
 

Соціальне шкільне підриємництво

Соціальне шкільне підприємництво – це не лише можливість для учнів розвивати підприємницькі навички, а й важлива складова освіти, що сприяє розвитку громадянської свідомості випускника НУШ. 
Ідеї для соціального шкільного підприємництва, які генерували педагоги Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4 були креативними та різноманітними: від екологічної ініціативи до благодійних чи волонтерських проєктів.
Зростаймо професійно разом. Дякуємо за співпрацю!
 

Свято психологів

23 квітня своє професійне свято відзначають українські психологи. Це особливий день, коли ми висловлюємо подяку тим, хто щодня допомагає людям розуміти себе краще, знаходити гармонію із собою та навколишнім світом, хто допомагає вирішити проблеми та знайти життєві ресурси.
А як психологам бути в ресурсному стані.
Зібратися професійною спільнотою для участі в інтелектуально-психологічній грі “Мафія”, – запропонував спеціалістам психологічної служби закладів освіти Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської ТГ Бродівський ЦПРПП. Легкість, з якою учасники освоювали правила гри, комунікація у невимушеній атмосфері однодумців, інтригуючий шквал емоцій та почуттів у ході гри – усе сприяло розвантаженню та емоційному заряду.
Майстерно і захопливо гру провела пані @Olia_Sytkiv, за що учасники щиро вдячні.
Щодня психологи аналізують комунікацію між людьми, емоційні реакції та психологічні стратегії, які вони використовують. А цього разу самі через гру атмосферно взаємодіяли між собою, розпізнавали та імітували емоції, а головне – розвантажилися і водночас надали один одному психологічну підтримку.
Шановні працівники психологічної служби закладів освіти, нехай професійне свято стане не лише днем висловлення захоплення й подяки, а й моментом усвідомлення значущості вашої діяльності, осмислення досвіду й професійного зростання, а також психологічного релаксу, що принесе оновлення й натхнення!Плекаймо освітянську стійкість разом!
 

Адаптування матеріалів підручників до викликів сучасності

Професійна спільнота вчителів англійської мови сьогодні працювала у форматі zoom-зустрічі, тема якої “Адаптування матеріалів підручників до викликів сучасності”.
Організатором онлайн-конференції була консультантка Центру Людмила Заяць, а модерувала роботу спільноти Оксана Штелиха, учителька англійської мови Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, учасниця програми фасилітаторів проєкту Британської Ради «SWITLO», зорієнтованого на підтримку діяльності та розвитку спільнот вчителів відповідно до їх професійних потреб.
Учасники заходу отримали практичні поради, як адаптувати підручник до реалій сьогодення, уникати тригерів та на яких сайтах шукати цікаві матеріали до уроків.
Також педагоги відзначили професійний підхід до організації зустрічі; максимально доступну та зрозумілу подачу інформації; цікаві та дієві поради; вправи, сконцентровані на вдосконалення практичних навичок прогресивного вчителя; високу майстерність спікера доносити важливу інформацію.
Продуктивно проведена зустріч залишила тільки позитивні враження.
 

 Консультанти рекомендують: добірка цікавих матеріалів та можливостей

 Консультанти рекомендують: добірка цікавих матеріалів та можливостей
Тема:Вебінар для вчителів мистецтва, які викладають у 5-7 класах, «Інклюзія в
мистецькій освіті. Нормативно-правова база з питань інклюзивного навчання та використання її на практиці»
Суб’єкт: ЛОІППО
Дата: 25 квітня
Час:15:00-16:00
Форма реєстрації: https://forms.gle/hjYNaYsZtnvU7FYo9
Тема:«Штучний інтелект у педагогічній діяльності: як ШІ може допомогти в роботі вихователя»
Дата: 25 квітня
Час: 18.00
Тема:«Креативність як запорука успіху: алгоритм підготовки якісного освітнього контенту». Вебінар.
Суб’єкт: Всеосвіта
Дата: 26 квітня
Час: 18.00 год
Тема: Формування функціональної грамотності на уроках природничо-математичного циклу
Суб’єкт: освітній проєкт “На Урок”
Дата: Безстроково
Тема: Формування читацької грамотності здобувачів освіти: інструменти та прийоми (початкова освіта, вчителям предметів мовно-літературної галузі)
Суб’єкт: освітній проєкт “На Урок”
Дата: Безстроково

У Дуб`євському НВК

Щоб ефективно впоратися зі стресом та підтримувати психологічну стійкість у різних життєвих ситуаціях, важливо і потрібно кожному тренувати свою ментальну пружність у позитивній та підтримуючій атмосфері над пошуком внутрішніх опор, самопізнанням та розумінням власної емоційної сфери працювали педагоги Дуб’євського ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом. Разом з психологом Центру під час тренінгу за допомогою різних технік та активностей вдосконалювали навичку стресостійкості.
Розвинута резильєнтність допомагає нам долати життєві виклики, труднощі, зберегти самомотивацію та енергію, а також професійну ефективність та психологічне благополуччя для надання якісної освіти та підтримки учнів у їхньому навчанні та розвитку.
Будьмо резильєнтними і зростаймо професійно разом!
 

Інтеграція на уроках географії

Сьогодні вчителі Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад долучилися до онлайн-зустрічі, яку провела консультантка Центру Любов Шелест, з теми “Інтеграційний підхід у Новій Українській школі на уроках географії”.
Під час зустрічі, учителі дізналися як ефективно впроваджувати інтеграційний підхід у навчальний процес. Зокрема, обговорювалися методи та прийоми, які сприяють поєднанню географічних знань із здобуттям компетентностей з інших предметів.
 Завдяки відкритому обміну ідеями з досвіду, представленими вчителями географії пані Оксаною Шнит з Комарівської гімназія та пані Світланою Шуст з Білявецького ЗЗСО І-ІІ ст., вчителі знайшли нові шляхи для творчого підходу до викладання географії, що сприятиме більш глибокому розумінню предмета та залученню учнів до активного навчання.
 

Психологічні рандеву

Надзвичайно теплою, ще й з кавовим присмаком видалася вчорашня зустріч освітян на «Психологічному рандеву». Цьому насамперед сприяли щирість і відкритість учасників, а також тема, яка обрамлювала захід і була приурочена Дню еспресо, який відзначають саме 17 квітня.
Ми щораз: обмінюємося власними історіями, досвідом та емоціями з колегами, що неодмінно зміцнює взаєморозуміння, підтримку та емоційне благополуччя; задіюємо психологічні активності, які сприяють самопізнанню та психологічному розвитку.
А в результаті такі зустрічі не тільки посприяють психологічному благополуччю педагогів, але й допоможуть їм ефективно взаємодіяти з учнями, розуміючи і підтримуючи їх емоційні потреби.
Усіх охочих просимо активно долучатися та чекаємо на черговому рандеву травня!
Плекаймо освітянську психологічну стійкість разом!
 

Мотивація та формувальне оцінювання

Перед учителем часто постають різні питання, до прикладу, такі:
Як організувати навчальний процес, щоб учні не втрачали мотивацію?
Чи засвоїли учні необхідний об’єм знань і чи всім це вдалося взагалі?
Чи можемо рухатися далі?
Чи потрібно пояснити тему якось інакше?
Знайти відповіді на ці та інші важливі для педагога запитання допоможе формувальне оцінювання. Саме тому його варто застосовувати якомога частіше: і тоді, коли діти тільки-но вивчають нову концепцію, і коли вже майже завершили роботу над темою.
Як це зробити фахово, які вправи дібрати, дізналися та попрактикували вчителі Голосковицький ЗЗСО I-II ст. під час тренінгу, який провела консультантка Центру Людмила Заяць.
Дякуємо колегам за бажання вдосконалюватися, активність та професійність.
 

У Підкамінському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Натхненно, жваво та плідно попрацювали сьогодні разом із консультантками БЦПРПП Іриною Кирик та Любов’ю Шелест. Поглибили свої знання щодо виявлення та реагування на різні види та прояви булінгу, способи попередження.
Дякуємо за нові знання, досвід, позитивні емоції.
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати.
 

Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці

У КУ «Бродівський ЦПРПП» завершилося навчання освітян Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської ТГ за програмою підвищення кваліфікації «Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці».
Більше 120 педагогів збагатили свої знання та навички в галузі психології розвитку дітей різного віку. А це, у свою чергу, посприяє оптимізації навчального процесу та ефективній взаємодії з учнями на кожному етапі їх життєвого шляху, дозволить краще розуміти дітей та підлітків, а також впливати на їхній розвиток та навчання.
Нехай отримані знання приносять користь, сприяють встановленню лише позитивної психологічної атмосфери при взаємодії учасників освітнього процесу всіх вікових категорій! А ми будемо раді професійно зростати разом на наступних зустрічах!
 

Консультація "Єдність у взаємодії"

Кожен вік має свої актуальні теми, тому з учнями 6, 8, 9 класах варто розмовляти про соціум, дружбу, підтримку і взаєморозуміння.
Відбулася знову приємна зустріч школярів з психологинею Оленою Гайдамахою. Бесіда проходила в жвавому, емоційному обговоренні і на свіжому повітрі.
Вони вчилися розуміти, що дружба – це взаємна підтримка, терпимість та увага. Учні ділилися своїми історіями та враженнями про те, як вони відчувають себе у колі друзів, та що для них найважливіше у взаємині з іншими.
Ця зустріч була не лише часом для навчання, а й можливістю поглибити особистісні зв’язки , створити атмосферу взаєморозуміння та підтримки.
Дякуємо Олені Миколаївні за теплу зустріч! Ви, як справжній чарівник, відновлюєте душевну рівновагу, налаштовуєте на позитив, даруєте сили та позитивні емоції іншим людям. Нехай, незважаючи на це, ваша енергія ніколи не вичерпується, а ваш внутрішній світ завжди буде гармонійний. Процвітання, любові та удачі! Мирного неба!
 
 
 

Консультанти рекомендують

Сьогодні в освіті надзвичайно багато змін та новацій. Щоб ви завжди знали про головне та найцікавіше, змогли відслідковувати та впроваджувати найактуальніші й найефективніші освітні тренди, запроваджуємо нову рубрику «Консультанти рекомендують: добірка цікавих матеріалів та можливостей».
Зростаймо професійно разом!
Тема: Моделювання і симуляції на уроках природничо-математичного циклу.
Суб’єкт: Мійклас
Дата: Безстроково
Тема: Урок розвитку критичного мислення в початковій школі.
Суб’єкт: EdWay
Дата: Безстроково
Тема: Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики.
Суб’єкт: Всеосвіта
Дата: 18 квітня
Час: 14.00 год
Тема: Розпаліть мотивацію учнів: 5-крокова модель похвали.
Суб’єкт: ГС “Освіторія”
Дата: Безстроково
Тема: Не тільки PowerPoint: онлайн-сервіси для створення цікавих презентацій. Вебінар.
Суб’єкт: Освітній проєкт “На урок”
Дата: 16 квітня
Час: 18.00 год
Тема: «Онлайн-застосунки як засіб підготовки учнів до ЗНО з української мови та літератури”.
Суб’єкт: Центр мовної та цифрової освіти “Школа успіху”
Дата: Безстроко
Покликання:
Тема: Розв’язуємо конфлікти в школі конструктивно.
Суб’єкт: Спільнота сучасних учителів
Дата: 15 квітня
Час: 16:00 год

Креативна майстерка для вчителів початкових класів

Учителі початкових класів Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад активно майстрували та освоювали креативні методи та прийоми, якими ділилася із ними вчитель–методист початкової школи «Дивосвіт» м.Львова Оксана Ганик.
Учасники онлайн – майстерки «Вчимося активно. Тарас Шевченко. Леся Українка» ознайомилися із сучасними та оригінальними вправами та завданнями для вивчення творчості українських поетів, а саме:
– «хмаринки колискові»,
«селфі із книжкою»,
«нова обкладинка старої книги»,
«звукоманія»,
«інтерв’ювання»,
– «озвучування мультфільма»,
– «книжки легкого читання»,
«перевірна карта»,
«чи вірите ви, що…»,
«навчаючи учусь»,
– «мозаїка».
Модерувала зустріч консультантка Центру Ірина Кирик, яка зазначила, що саме активне навчання сприяє включенню учнів у процес навчання та формуванню навички «вміння вчитися».
Дякуємо пані Оксані за те, що радо відгукнулася на наш запит, поділилася з нами власними цікавими напрацюваннями, досвідом; дякуємо за натхнення, щирість спілкування та позитивні емоції!
Креативні особистості завжди надихають! Успіхів нам усім у такій нелегкій праці впровадження ідей Нової української школи у практику.
Рекомендуємо завітати у групу Оксани Ганик «Інтерактивні технології НУШ». 

У Бродівському ЗДО №8

У методично насиченій та духовно збагаченій атмосфері відбулась зустріч з креативною спікеркою Оленою Ткачик, директоркою КУ «Бродівський ЦПРПП». Презентована тема семінару «Формування соціально – громадянської компетентності у дітей дошкільного віку» педагогам Бродівського ЗДО №8 мала глибоке змістове доповнення необхідними матеріалами.
Активізувалась робота захопливою грою, а рефлексією було спілкування із застосуванням асоціативних карток.
Здійснюючи педагогічний коучинг, лекторка у науково доступній формі розмежувала категорії рамки компетентностей, опираючись на Базовий компонент дошкільної освіти та професійний стандарт «Вихователь закладу дошкільної освіти». А на слайд – презентації здійснювався зворотній зв’язок щодо форм, методів та засобів діяльності при організації освітнього процесу.
А далі – усі були захоплені роботою за одним з освітніх напрямів. Адже складнощі долались через різні види ігор та завдань про мапу нашої Батьківщини. Тож віртуальна мандрівка Україною відбувалась за допомогою пазлів, тунель – буків, інтерактивних мап, насичена матеріалом про наші символи. Ми побували у кіностудії, мандрували гастрономічною мапою, переплетеною українським фольклором; у Клубі сімейного дозвілля перевірили свої знання, а кросворд визначив добру ерудицію педагогів .І пошук матеріалів за поданим QR -кодом буде хорошим доповненням знань про Україну.
Дякуємо чудовій модераторці за ґрунтовно дібраний матеріал, за побажання професійного розвитку та бути завжди в тренді, а також за чудовий настрій від ресурсного спілкування.
 
 

У Лучківському ЗЗСО І-ІІ ст.

Для педагогів Лучківського ЗЗСО І-ІІ ступенів відбувся цікавий та корисний тренінг, який провели консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест! 
Тренінг “Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання” був насичений інформацією та практичними завданнями. Під час зустрічі вчителі змогли детально розібратися у таких аспектах:
– що таке рефлексія і як вона може бути корисною для учнів та вчителів; 
– різні види рефлексії як за формою діяльності, так і за видом та функцією;
– як розвиток рефлексії в учнів сприяє їхній самостійності, підприємливості та конкурентоспроможності;
– результати рефлексії на різних етапах уроку і їхнє значення для якісного навчання.
 
 

Удосконалюються педагоги Гаївського ЗЗСО І-ІІ ст.

Ще один продуктивний та насичений практичними вправами тренінг для педагогів Гаївський ЗЗСО І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області провела консультантка Центру Людмила Заяць.
Під час заняття вчителі  ознайомилися із цікавими техніками формувального оцінювання для розширення діапазону інструментарію, який використовують для вимірювання навчальних досягнень учнів; відпрацювали навички розробки критеріїв оцінювання навчальних досягнень; опанували вміння відрізняти критику та формувальне оцінювання; зрозуміли важливість розвитку в учнів здатності до самооцінювання та взаємооцінювання, рефлексії.
А ще, навчаючись, освітяни виявляли комунікабельність, командний дух, взаємоповагу, демократичність та бажання фахово зростати.
 

У Бродівському ЗЗСО І ст. №1

Вчитель постійно вчиться,шукає нові підходи до дітей,до співпраці з їх батьками. 4 квітня у Бродівському ЗЗСО l ступеня № 1 відбувся семінар- практикум ,,Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально і практично”.Педагоги ділилися своїм досвідом,мали можливість відчути себе в ролі батьків. Цікаве, змістовне,сучасне навчання провели працівники Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників – Iryna Kyryk та Ірина Дутчак.

Зі сторінки Бродівський ЗЗСО І ст. №1.

У Черницькому ЗЗСО І-ІІ ст.

3 квітня 2024 року на базі нашого закладу освіти консультантами Бродівського ЦПРПП Заяць Л. В. та Дутчак І. Й. проведено захід у форматі освітній воркшоп «Дивергентне мислення: техніки формування» , на якому розглядалося актуальне питання сьогодення. Виконуючи практичні вправи, з’ясували особливості та переваги конвергентного та дивергентного мислення. Заняття було цікавим і корисним. Дякуємо за активну співпрацю!

Із сторінки Черницького ЗЗСО І-ІІ ст.

Консультанти рекомендують: підбірка освітніх подій

 
Тема: Формувальне оцінювання в 5-7 класах НУШ: принципи наступності.
Суб’єкт: освітній проєкт “На Урок”
Дата: 5 квітня, 18.00 год
Тема: Презентаційні ідеї видатних педагогів сучасності для організації проведення майстерок в Арт просторі Формули миру.
Вебінар для учителів образотворчого мистецтва.
Суб’єкт: ЛОІППО
Дата: 9 квітня, 16:00-18:00 год
ZOOM покликання:
Ідентифікатор конференції: 345 536 6132
Код доступу: 0hfrKZ
Тема: Формування ключових компетентностей на уроках природничих дисциплін.
Суб’єкт: освітній проєкт “На Урок”
Дата: 8 квітня, 18.00 год
Тема: Використання матеріалів штучного інтелекту в освіті: як не порушити академічну доброчесність.
Суб’єкт: Всеосвіта
Дата: 10 квітня, 18.00 год
Покликання: https://salo.li/cc131dD
Тема: Рольові ігри на уроках історії.
Суб’єкт: освітній проєкт “На Урок”
Дата: 11 квітня, 18.00 год
Тема: Креативні уроки в початковій школі.
Суб’єкт: ГС “Освіторія” та “Вивчаю — не чекаю”
Дата: Безстроково
Тема: Цифровий учитель.
Суб’єкт: EdEra — студія онлайн-освіти
Дата: Безстроково
 

До Всесвітнього дня аутизму

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Цей день має на меті підвищення свідомості про РСА (розлади спектру аутизму), сприяння розумінню цього порушення та підтримці осіб з аутизмом. Різноманітні заходи та ініціативи проводяться у цей день по всьому світу.
КУ «Бродівський ЦПРПП» також запросив освітян Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ на психоедукаційну онлайн-зустріч «Розлади спектру аутизму: особливості ранньої діагностики». Учасники разом з психологом Центру розглянули специфіку даного порушення, симптомокомплекси, шляхи взаємодії з “людьми дощу”, навчання та розвитку діток з РСА та важливість підтримки тих, хто поруч з ними.
Дякуємо всім, хто долучається до просвітницьких ініціатив, бо кожен має бути «включений», а поінформованість сприятиме створенню більш толерантного та інклюзивного суспільства! Раді зростати професійно разом!
 

В Берлинському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Вчора в Берлинському ЗЗСО І-ІІІ ст. консультантки Центру Людмила Заяць та Любов Шелест провели тренінг “Як запровадити формувальне оцінювання?”.
Тема дуже важлива, адже формувальне оцінювання – це не просто метод перевірки знань, а й потужний інструмент для підтримки та стимулювання навчального прогресу учнів.
На тренінгу вчителі:
• ознайомилися з основними принципами та методами формувального оцінювання;
• навчилися використовувати різноманітні інструменти для зворотного зв’язку;
• розробили практичні критерії оцінювання на конкретний урок відповідно програми з певної теми.
Дякуємо колективу Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст. за співпрацю!
 

Презентація збірки «Дощ над Босфором» для педагогів

Вчителі української мови і літератури, зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти Бродівської та Підкамінської територіальних громад відвідали презентацію збірки «Дощ над Босфором» нашого краянина, колеги-філолога, лавреата Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара за 2023 рік Любомира Лесоніна.
Під час цієї літературної події лунали авторські вірші та пісні під акомпанемент гітари, розповіді про становлення молодого митця: перші спроби пера; тих, хто підтримував і критикував; особливих людей, яким присвячені вірші зі збірки.
Модерувала презентацію збірки «Дощ над Босфором» консультантка Центру Людмила Заяць.
Учасники презентації мали змогу не лише познайомитися з поетом та його творами, а й придбати збірки з автографом автора, кошти від продажу яких, за словами Любомира Лесоніна, будуть перераховані на підтримку ЗСУ.
 

зустріч спільноти вчителів іноземних мов

Відбулася перша зустріч спільноти вчителів іноземних мов БродівськоЇ територіальної громади у рамках проєкту «Skills and Well-being іn Teacher Learning Opportunities» ( #SWITLO) від British Council та за підтримки КУ “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників”.
Новий формат зустрічі та взаємодії учасників створює можливості для вчителів набути досвід у розбудові професійної спільноти, основою якої є особистісний розвиток, змістовна взаємодія та рефлексія, співпраця та обмін досвідом відповідно до їх професійних потреб.
Фасилітатором зустрічі була Оксана Штелиха, учителька англійської мови Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№3, учасниця програми фасилітаторів проєкту Британської Ради «SWITLO».
В теплій та дружній атмосфері та з використання нових цікавих методик вчителі знайомилися, обговорювали правила діяльності групи, фахові проблеми та плани майбутньої співпраці.
Сподіваємось, що весняний теплий промінчик проєкту #SWITLO довго зігріватиме серця та душі наших вчителів у цей нелегкий час випробувань.
 

Вчителі Комарівської гімназії та Корсівського ЗЗСО І-ІІ ступенів ...

Сьогодні вчителі Комарівської гімназії та Корсівського ЗЗСО І-ІІ ст. були учасниками психологічного тренінгу “Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості”, який провела психолог Бродівський Цпрпп Олена Миколаївна Гайдамаха.
Тренінг пройшов у надзвичайно теплій та доброзичливій атмосфері, де педагоги мали можливість висловити власні емоції, попрацювати в парах, краще дізнатись один про одного, брали активну участь у різних завданнях.
Практичні вправи дозволили глибше дослідити кожну особистість, познайомились з поняттями “емоційне напруження та розвантаження”, закцентували увагу на позитивних відчуттях і навіть підвищили самооцінку.
Щиро дякуємо Олені Миколаївні за позитивні емоції та цікавий тренінг, який допоміг емоційно розвантажитись і відновитись.
 
 

В Гаї-Дітковецькому ЗЗСО І-ІІ ступенів

В Гаї-Дітковецькому ЗЗСО І-ІІ ступенів для педагогів консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест провели тренінг на тему “Булінг та насильство: реагування та протидія”. Цей тренінг надав учасникам не лише необхідні знання про природу булінгу та насильства, але й практичні навички у виявленні, управлінні та запобіганні подібним ситуаціям в шкільному середовищі. Такі заходи є дуже важливими для створення безпечного та сприятливого навчання, де кожен здобувач освіти може вільно розвиватися та відчувати себе захищеним.
 

Нетрадиційні мистецькі техніки

Мистецтво може надихати, заспокоювати, емоційно наповнювати та навіть лікувати.
Сьогодні можливістю отримати естетичну насолоду, забути про втому та тривогу скористалися вчителі образотворчого мистецтва Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ, адже вони стали учасниками майстер-класу «Нетрадиційні мистецькі техніки».
З тонкощами мистецтва абстракцій – техніками «Ебру» та «Нейрографіка» педагогів познайомила Ірина Безпалько, керівник гуртків Бродівського ЦДЮТ.
Освітяни не тільки створили свої унікальні шедеври, а й отримали своєрідний сеанс арт-терапії.
 

У Голубицькому ЗЗСО І-ІІ ступенів

Сьогодні в нашому закладі освіти консультантки Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест та Ірина Кирик, провели надзвичайно цікавий та пізнавальний тренінг на тему “Рефлексія на уроці, як один із етапів формувального оцінювання.”
Дякуємо за співпрацю та очікуємо наступних зустрічей!
 

У Бродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3

Люди з розвиненим дивергентним мисленням вміють бачити зв’язки між віддаленими сферами, виходять за рамки встановлених меж, досліджують незвідані території, експериментують та ставлять собі запитання «а що якби». Саме такі особистості будуть користуватися попитом в майбутньому.
Про те, як розвинути цю «м’яку навичку» та допомогти учням стати успішними в житті розповіли педагогам Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
Вчителі дізналися не лише про особливості характеру дивергентної дитини, а й пропрацювали ряд вправ на розвиток креативності.
Щиро дякуємо педагогам за активність, творчість та бажання професійно зростати разом з нами!
 

Про психологічні рандеву

Відбулися батьківські збориз елементами тренінгу «Особливості підліткового періоду» у 3 і 7 класах.
Батьки та класні керівники разом з психологинею Бродівського ЦПРПП Оленою Гайдамахою виконували різні вправи та тести, досліджуючи дитячо-батьківські стосунки, грали психологічні ігри. Зустрічі були пізнавальними та цікавими.
Щиро вдячні Олені Миколаївні за цікаві тренінги та позитивні емоції, за небайдуже ставлення до наших дітей.
 

Про психологічні рандеву

20 березня, ненавмисно, але знаково, що в Міжнародний день щастя, у КУ«Бродівський ЦПРПП» стартував онлайн-проєкт «Психологічні рандеву».
Теплі ресурсні зустрічі у формі вільної комунікації започатковані з метою психологічної підтримки та розвантаження освітян і передбачають можливість обговорення тем, питань, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращенню робочого клімату та загального самопочуття учасників.
Заохочуємо всіх освітян Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ до участі в онлайн-проєкті.
Усіх бажаючих чекаємо на черговому рандеву 17 квітня. Плекаймо освітянську психологічну стійкість разом!
 

Педегоги дошкілля удосконалюють свої цифрові навички

Сьогодні педагоги дошкілля разом із консультанткою Центру Іриною Кирик працювали над удосконаленням своїх інформаційно-цифрових компетентностей.
На практичному занятті навчались створювати аркуші завдань, фотоколажі, презентації та відео у графічному онлайн-редакторі Canva.
Працюємо за запитами педагогів, зростаємо професійно разом!
 

У Нем'ячівському ЗЗСО І-ІІ ступенів

Сьогодні в нашому закладі освіти консультантки Любов Шелест і Людмила Заяць Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників провели надзвичайно цікавий та пізнавальний тренінг  про формувальне оцінювання. Дякуємо за співпрацю та очікуємо наступних зустрічей!
 
 

У Маркопільському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Сьогодні в нашому закладі освіти відбувся семінар-практикум “Батьківські збори в НУШ:цікаво,актуально і практично”, який провели консультанти Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Кирик І.Є. та Дутчак І.Й.
Ми дізналися багато цікавого і корисного для використання у своїй роботі з батьками, які форми роботи ефективні при комунікації з батьками. І зробили висновок, що батьківські збори – це ефективна взаємодія в ” освітній тріаді”.”Зустрічатися разом-це початок, триматися разом – це процес, працювати разом – це успіх!”.
Дякуємо за знання, щире спілкування, за теплоту сердець.
Завжди раді зустрічі з Вами!
 
 

Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці

Освітяни Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ разом з психологом Центру Оленою Гайдамахою продовжують навчання за програмою підвищення кваліфікації “Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці”.
Взаємодія спрямована на краще розуміння психологічних процесів, які відбуваються у дітей, підлітків та молодих людей, з метою покращення якості навчання і виховання учнівства. А надані інструменти для підтримки розвитку особистості учнів, стимулююче спілкування із заохоченням до самовираження та взаємної підтримки і можливість вільно висловлювати свої думки та почуття збагатять педагогічну практику та дозволять більш ефективно працювати з учнями на різних вікових етапах. А ми продовжуємо…
 

Онлайн-зустріч вчителів природничої освітньої галузі

Консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест провела онлайн-консультацію для вчителів природничої освітньої галузі ЗЗСО Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад. Тема зустрічі «Формування позитивної мотивації до навчання на уроках природничої освітньої галузі”. Учасники обговорили актуальні проблеми мотивації учнів, зокрема зовнішню і внутрішню, та дієвість кожної з них. Вчителька географії Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Процай Марія поділилася думками з даної теми на основі практичного досвіду.
 

Удосконалюємо цифрову компетентність

Сьогодні консультантка Центру Ірина Кирик ознайомила вихователів дошкільних закладів освіти Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад з можливостями онлайн-сервісів Canva та Vista Create.
Учасники онлайн-зустрічі зробили перші практичні кроки з опанування інструментів сервісів, ознайомилися з алгоритмами дій щодо використання зображень та відео, роботи з текстом.
Дякуємо за цікавість до теми, чекаємо на очному практичному занятті!
 

Як формувати творче мислення

12 березня 2024 року в нашому закладі освіти пізнавально та продуктивно пройшов освітній воркшоп, інтенсивний навчальний захід «Дивергентне мислення: техніки формування» ,який провели консультанти Центру Ірина Дутчак та Людмила Заяць.
Консультанти розповіли учасникам про дивергентне мислення та як його формувати в учнівському та педагогічному колективах.
У центрі уваги було самостійне навчання учасників і активна взаємодія. Акцент відбувався на отриманні динамічного знання. У командах вчителі проробили різні вправи та ігри, які формують дивергентне мислення.
Дякуємо консультантам за цікаве та змістовне заняття. Було чудово навчатись завдяки власній активності.
Раді зустрічі з вами.
 
 

Формування позитивної мотивації до навчання на уроках математики

Сьогодні консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест провела для вчителів математики Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад онлайн-зустріч на тему “Формування позитивної мотивації до навчання на уроках математики”.
Під час зустрічі учасники
• ознайомилися з різними методами та прийомами формування мотивації до навчання;
• обмінялися досвідом роботи з даної теми;
• опрацювали практичні завдання.
Захід був насиченим та цікавим. Учителі отримали багато корисної інформації та практичних порад, які зможуть використовувати у своїй роботі. Вчителька математики Підкамінського ОЗЗО І-ІІІ ст. Марія Шутка розповіла про власні педагогічні знахідки щодо мотивації навчальної діяльності учнів на уроках математики.
Дякуємо всім, хто долучився.
 

Про курси "Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці"

У КУ «Бродівський ЦПРПП» для освітян Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад триває навчання за програмою підвищення кваліфікації “Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці”.
Педагоги разом з психологом Центру Оленою Гайдамахою покращують розуміння процесів психологічного розвитку дітей на різних етапах їхнього життя; розширюють знання та навички, спрямовані на успішну роботу з дітьми різного віку шляхом розуміння їхніх потреб та індивідуальних особливостей; підвищують свій професійний рівень, щоб краще розуміти та підтримувати розвиток особистості учнів у віковій динаміці, ефективно взаємодіяти з ними та створювати сприятливу атмосферу для їхнього розвитку, допомагаючи досягати свого повного потенціалу в навчанні та розвитку; в атмосфері відкритої комунікації і за допомогою інтерактивних форм роботи пізнають себе та професійно вдосконалюються.
Далі буде….
 

Про мовленнєву агресію для педагогів Звиженського ЗЗСО І-ІІ ст.

На жаль, воєнний час породжує в людей тривогу, страхи та агресію. Як боротися з цими негативними проявами людської поведінки? Знайти відповіді на це запитання педагогам Звиженського ЗЗСО І-ІІ ст. допомогли консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
 
Під час тренінгу «Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі» вчителі дізналися
  •  що таке агресія і які її прояви;
  •  як допомогти учневі побороти напади люті та роздратування і які прийоми застосувати для цього;
  •  які вправи допоможуть безпечно «випустити пару»;
  •  як вчителеві позбутися власної агресії;
  •  як замінити вимагальні зауваження на конструктивні;
  •  як створювати середовище довіри та позитивного спілкування.
Формуймо емоційну стабільність та фахову компетентність разом!
 

Про соціальне шкільне підприємництво у Лугівській філії Заболотцівського ОЗЗСО

Консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест провели тренінг “Соціальне шкільне підприємництво у Новій українській школі” для педагогів Лугівської філії Заболотцівського ОЗЗСО.
 
Під час тренінгу учасники:
  • Ознайомилися з поняттям “соціальне шкільне підприємництво” та його принципами.
  • Дізналися про приклади успішних соціальних підприємств закордоном і у нас в країні.
  • Визначили переваги та можливості розвитку соціального шкільного підприємництва у Новій українській школі.
  • Обговорили практичні аспекти створення та ведення шкільного підприємства.
  • Розробили власні ідеї соціальних проектів, які можна реалізувати в рамках шкільного підприємства.
 
Тренінг викликав жвавий інтерес у педагогів. Вони відзначили практичну спрямованість та корисність отриманої інформації.
 
Дякуємо педагогам Лугівськоого ЗЗСО І-ІІ ступенів за активну участь у тренінгу!
 

Як попередити булінг та домашнє насильство

28 лютого 2024 року в нашому закладі освіти пізнавально та продуктивно пройшов тренінг “Булінг та насильство: реагування та протидія”, який провели консультанти КУ “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ірина Кирик та Любов Шелест. Консультанти ознайомили учасників із видами булінгу та як йому запобігти в учнівському та педагогічному колективах.  У командах вчителі проробили різні вправи та ігри, які допоможуть запобігти булінгу. Навчилися, як заздалегідь виявити булінг, а також як правильно це донести і до школярів та їхніх батьків.
Дякуємо консультантам за цікаве та змістовне заняття. Завжди раді зустрічі з вами!
 
 

Онлайн-Форум "Успішні практики сучасного педагога"

 
Онлайн-форум «Успішні практики сучасного педагога», який відбувся уже вдруге, розширює свої горизонти, адже цьогоріч до освітян ЗЗСО Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад приєдналися вчителі ЗЗСО Золочівської громади.
Сучасні педагоги завжди у пошуку свіжих ідей, цікавих методик, бо світ сьогодні змінюється надзвичайно стрімко, і вчителю, щоб сформувати успішного учня, в жодному разі не можна відставати, а навпаки бути «в темі», йти в ногу з часом. Освітяни працювали у чотирьох сесіях, що тривали одночасно у zoom-форматі.
 
Своїми успішними практиками з колегами поділилися 17 спікерів. У сесії мовно-літературної освітньої галузі спікерами були:
  • Ірина Паськів, вчителька української мови та літератури Бродівської гімназії ім. Івана Труша,
  • Лариса Фандич, учителька зарубіжної літератури, української мови та літератури Білявецького ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом,
  • Леся Долинюк, учителька української мови та літератури Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст. з дошкільним підрозділом,
  • Тетяна Фігун, учителька зарубіжної літератури, української мови та літератури Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст.
У сесії педагогів початкових класів своїми напрацюваннями поділилися:
  • Ольга Козак, учителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.N3,
  • Людмила Іванчишин, Галина Завальнюк, учительки Золочівського ЗЗСО І-ІІ ст. “Школа радості”,
  • Наталія Чижик, учителька Гаївського ЗЗСО І-ІІ ст.,
  • Надія Нос, учителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. N3,
  • Наталія Макух, учителька Гаївського ЗЗСО І-ІІ ст.
У сесії математично-природничої галузі про свої методичні знахідки розповіли:
  • Інна Мартиняк, учителька біології та екології Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст.№2,
  • Ірина Переймибіда, учителька хімії Золочівського ліцею,
  • Наталія Батенчук, учителька фізики Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.N4.
У сесії технологічної освітньої галузі цікаві ідеї щодо проєктної роботи представили:
  • Леся Сухович, учителька Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. N3,
  • Наталія Тесля, керівник гуртка Брродівського ЦДЮТ,
  • Ірина Дутчак, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП».
Дякуємо усім учасникам форуму за бажання професійно зростати разом з нами. 
 

До 105-ї річниці головного ідеолога УПА

«Україну потрібно було починати з праць Петра Федуна – «Полтави». До 105-ї річниці головного ідеолога УПА, видатного українського націоналіста і пропагандиста, уродженця села Шнирів нашої громади у Бродах за «круглим столом» обговорили актуальність надбань визначного земляка.
Основний політвиховник українського збройного підпілля ОУН-УПА навіть через століття додає нам сили і певність у перемогу. Петро Федун боровся за Україну зброєю і словом. У надскладних умовах в криївках створював фундаментальні ідеологічно-політичні посили для українців.
«На пошук і ліквідацію «Полтави» у 1951 році «совєти» кинули понад 4,5 тисячі офіцерів і солдатів, 110 службово-розшукових собак, 230 автомашин. Для знищення однієї людини! Петра Федуна «совєтська влада» боялася більше за озброєну армію», – так модератор Людмила Заєць, консультант Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників розпочала захід в актовій залі відділу освіти.
Про життя і діяльність Петра Федуна – «Полтави» розповіла наукова співробітниця Бродівського історико-краєзнавчого музею Стефанія Морозюк. Глибину праць привідкрив аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Корчак. А про значення постаті Федуна для усіх поколінь українців розповів краєзнавець, керівник шкільного музею Шнирівської гімназії імені Петра Федуна – «Полтави», учитель Василь Макар.
Цінними були спогади і роздуми про Петра Федуна його нащадків – Олени Винярчук та Оксани Мариняк. Опісля присутні обмінялися думками щодо механізмів збереження пам’яті славного уродженця Бродівщини та подальшого дослідження статтей Героя. На завершення відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника «Полтави» – творця понад 30 праць, автора ідеологічно-політичної бази для продовження збройного опору України.
Дослідження «послань» Петра Федуна лише розпочинається.
 
З Facebook-сторінки Бродівська міська рада.
 

Аналізуємо підручники з історії

З вересня 7-й клас розпочинає другий освітній цикл — базового предметного навчання. Отже, педагогам треба обрати модельні навчальні програми з навчальних предметів / інтегрованих курсів для 7–9 класів та підручники для 7 класу. Як це зробити, що вибір був вдалим? Саме це питання спонукало фахові спільноти вчителів історії ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад провести zoom-зустріч, під час якої консультантка Центру Людмила Заяць розповіла, скільки є модельних навчальних програм; які є підручники з історії України, всесвітньої історії та інтегрованих курсів; де можна переглянути макети підручників, відеоролики презентації їх авторами та як надіслати свої пропозиції і побажання.
 
Також вчителі історії обговорили такі питання:
  • На який термін ми зараз обираємо підручники для 7 класу?
  • Чи можна обрати для 7 класу підручник не того автора, за підручником якого діти навчалися у 6 класі?
  • Чи потрібно змінювати модельну програму, щоб обрати підручник інших авторів, і як це зробити?
Також вчителі поділилися власними думками щодо тих підручників, за якими вони працювали у 5-6 класах і які думають обирати на 7-9.
Сподіваємося, вибір буде вдалими.
 

Щоб вдало обрати підручники...

Щоб вдало обрати підручники  з української мови, літератури та зарубіжної літератури чи інтегрованого курсу для 7 класу НУШ, вчителі-філологи ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад разом із консультанткою Центру Людмилою Заяць провели zoom-зустріч, під час якої педагоги ознайомилися з модельними програмами для цього курсу, розглянули структуру підручників  та систему умовних позначень, проаналізували систему практичних завдань, спрямованих на формування наскрізних умінь учнів, розвиток мовних компетентностей,переглянули ілюстративне, аудіо- та відеонаповнення підручників.
Консультантка продемонструвала освітянам інтернет-джерела, де педагоги можуть знайти навчально-методичне забезпечення до цього курсу та використати його у своїй професійній діяльності.
Також під час зустрічі вчителі поділилися власними думками, щодо підручників, які вони обрали для роботи з учнями 5-6 класів НУШ, зокрема, про свій вдалий вибір розповіли Оксана Іллів, вчителька Підкамінського опорного ЗЗСО, та Ольга Скальська, вчителька Лешнівського ЗЗСО
Сподіваємося, вибір підручників буде вдалим.
 

У Підгорецькому ЗЗСО І-ІІ ступенів

В атмосфері активної співпраці та позитивної комунікації відбувся тренінг з підвищення резильєнтності у Підгорецькому ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом.
Педагоги освітнього закладу ділилися, як важливо створювати сприятливе середовище, де кожен може відчувати підтримку та взаємодію з колегами.
Психолог Центру Олена Гайдамаха у ході зустрічі наголосила, що досягнення стресостійкості, а відтак і життєстійкості можливе шляхом розвитку позитивних стратегій долання труднощів, уміння керувати емоціями і вміння підтримувати позитивне мислення, важливістю практикувати саморегулюючий діалог,  розвивати соціальні зв’язки і використовувати внутрішні ресурси для подолання труднощів.
Будьмо резильєнтними і зростаймо професійно разом.
 

Аналізуємо підручники з біології та хімії

Вчителі біології та хімії з Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад сьогодні обговорювали підручники, які пропонуються для відбору на сайті Інституту модернізації змісту освіти.
Ірина Шишка, вчителька біології Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, поділилася з нами своїми враженнями від роботи за підручниками з біології для 7 класу в пілотних класах. Її практичні поради та досвід роботи стали неоціненними для колег, які зараз обирають підручники для своїх учнів.
Іванна Жолнович, вчителька хімії з того ж закладу, зробила короткий огляд модельних програм і підручників з хімії для 7 класу. Вона звернула увагу на доступність подачі матеріалу, інтерактивні вправи та зручність у використанні.
Це була продуктивна та цікава зустріч, яка дала можливість педагогам подискутувати та обмінятися досвідом, отримати нові знання та зробити правильний вибір підручників для наших учнів.
Модератором зустрічі була консультантка Центру Любов Шелест, яка розповіла педагогам, де знайти макети підручників і як їх опрацьовувати, а також де знаходити відеопрезентації та пояснення від авторів.
 

Аналізуємо підручники з фізики

Відбулася онлайн-зустріч, на якій вчителі фізики з Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад спільно досліджували та опрацьовували підручники з фізики для 7 класу Нової української школи.
Василь Шевців, вчитель фізики Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст., представив оригінали-макети підручників «Фізика» для 7 класу. Це дало можливість вчителям детально ознайомитися з пропонованими матеріалами та оцінити їх відповідність потребам сучасних учнів.
Любов Шелест, консультантка Центру, поділилася з педагогами цінними порадами щодо опрацювання макетів підручників. Вона також розповіла, де можна знайти відеопрезентації та пояснення від авторів, що значно полегшує процес вивчення нового матеріалу.
Завдяки цій зустрічі вчителі фізики отримали можливість:
• Ознайомитися з різними підручниками з фізики для 7 класу НУШ.
• Обмінятися думками та досвідом щодо викладання фізики.
• Отримати практичні поради щодо роботи з макетами підручників.
• Дізнатися про додаткові ресурси, які допоможуть їм у викладанні.
Це була продуктивна та цікава зустріч, яка сприяла розвитку професійної компетентності вчителів фізики та допомогла їм зробити обґрунтований вибір підручників для своїх учнів.
 

В Заболотцівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів

В Заболотцівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. педагоги разом із консультантами Центру Іриною Кирик та Любов Шелест обговорювали проблему розвитку соціального шкільного підприємництва в Новій українській школі.
Консультанти розповіли учасникам семінару-тренінгу про розвиток шкільного підприємництва в Європі та Україні.
У командах вчителі визначали соціальні проблеми громади чи країни, які можливо вирішити шляхом запровадження шкільного підприємництва. А ще у команді напрацьовували ідеї, серед усіх відбирали найбільш вдалу за певними критеріями, створювали бізнес-модель шкільного підприємства та формулювали його соціальну місію. Серед креативних ідей були і виготовлення сухофруктів, повидла та соків на шкільній фірмі «АгроСад» і виробництво яблучного оцту на підприємстві «Е-260».
Також консультанти ознайомили педагогів зі змістом програми факультативного курсу для 8-11 класів «Соціальне шкільне підприємництво» та можливостями чи шляхами його запровадження, що сприятиме формуванню однієї із ключових компетентностей випускника НУШ – підприємливість та фінансова грамотність.
 

Обираємо підручник з мистецької освітньої галузі у 7 класі НУШ

Консультантка Центру Ірина Дутчак провела онлайн-зустріч «Обираємо підручник з мистецької освітньої галузі у 7 кл. НУШ» для вчителів інтегрованого курсу «Мистецтво» Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад.
Під час зустрічі педагоги ознайомилися з модельними програмами для цього курсу, розглянули структуру підручників, проаналізували систему практичних завдань, спрямованих на формування наскрізних умінь учнів, розвиток мистецьких компетентностей, переглянули ілюстративний ряд, аудіо- та відеонаповнення підручників.
Консультантка продемонструвала освітянам інтернет-джерела, де педагоги можуть знайти навчально-методичне забезпечення до цього курсу та використати його у своїй професійній діяльності.
Сподіваємось, що отримана інформація стане в пригоді вчителям при свідомому та виваженому виборі модельних навчальних програм та підручника з інтегрованого курсу «Мистецтво».
 

Інтервізійна зустріч заступників закладів ЗЗСО

Насиченою і продуктивною сьогодні видалась інтервізійна зустріч «Обговорюємо актуальні питання: вибір підручників для 7 класу НУШ, атестація педагогічних працівників», організована КУ «Бродівський ЦПРПП» для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської територіальних громад.
Опрацювали питання вибору підручників для 7 класу НУШ. 
Ґрунтовним досвідом роботи у пілотних класах НУШ поділилася заступниця директора з навчально-виховної роботи Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Оксана Рябуш.
З електронними версіями оригінал-макетів підручників з фізики для 7 класів ознайомив присутніх заступник директора з навчально-виховної роботи Ясенівського ЗЗСО з дошкільним підрозділом Василь Шевців, який до того ж є співавтором одного із змістовно презентованих посібників.
Директор Бродівського ЦПРПП Олена Ткачик представила і порадила освітянам для практичного застосування онлайн-помічника, чат-бот, який був створений ЦПРПП Дрогобицької міської ради Львівської області, де освітяни зможуть отримати роз’яснення про правила, вимоги, процедури й терміни, пов’язані з процесом проходження атестації педагогів. Крім того, Telegram-бот містить практичні кейси проходження атестації педагогів, а також зразки всіх необхідних документів.
Ознайомилися з результатами дослідження застосування професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», які у жовтні 2023 року проводили державна установа «Український інститут розвитку освіти» з Міністерством освіти і науки України та Державною службою якості освіти України.
Спільно обговорили проєкт оновленого професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти. Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» (нова редакція).
На завершення зустрічі разом з психологом центру Оленою Гайдамахою освітяни збирали свою «Валізу ресурсів», щоб бути резильєнтними і психологічно витривалими! Раді зростати професійно разом!
 

Завершились курси «Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти»

У КУ «Бродівський ЦПРПП» завершено навчання за програмою підвищення кваліфікації для педагогічних працівників закладів освіти «Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти».
Освітяни Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської тнриторіальних громад спільно зі спікерами Оленою Ткачик, директоркою центру, та Оленою Гайдамахою, психологом центру, опрацювали новації українського законодавства щодо організації інклюзивного навчання, типології освітніх труднощів у навчанні дітей,
рівні надання підтримки особам з ООП, послідовність організації інклюзивного навчання у закладах освіти, побудову інклюзивної взаємодії між учасниками освітнього процесу.
Дякуємо усім слухачам за бажання професійно зростати разом з нами. Сподіваємося, що цей онлайн-курс був корисним і допоміг краще зрозуміти що таке інклюзія і навіщо вона потрібна кожному.
 

Аналізуємо підручники з географії

Відбулася онлайн-зустріч, на якій вчителі географії Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад спільно обговорювали та опрацьовували підручники для 7 класу Нової української школи.
Вчителька географії Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Наталія Лотоцька поділилися з колегами особливостями роботи з підручником «Географія» для 7 класу закладів загальної середньої та методичним забезпеченням за яким працювали пілотні класи.
Консультантка Центру Любов Шелест розповіла педагогам де знайти макети підручників і як їх опрацьовувати, а також де переглянути відеопрезентації та пояснення від авторів.
 

Аналізуємо підручники з інформатики

Вчителі інформатики Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад об’єднали зусилля. Відбулася онлайн-зустріч, де вчителі інформатики трьох громад спільно обговорювали та опрацьовували підручники для 7 класу Нової української школи.
Вчителі інформатики Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Тетяна Мандзюк та Богдана Войціховська поділилися з колегами своїми враженнями від роботи за підручниками з інформатики для 7 класу в пілотних класах. Їхні відгуки та досвід допомогли іншим вчителям зробити свідомий вибір підручників для своїх учнів.
Консультантка Центру Любов Шелест розповіла педагогам де знайти макети підручників та як їх опрацьовувати, де знайти відеопрезентації та пояснення авторів.
 

Аналізуємо підручники з алгебри та геометрії

Консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест провела для вчителів математики онлайн-консультацію щодо відбору підручників з алгебри та геометрії для 7 класу. Педагоги переглянули оригінал-макети підручників в Електронній бібліотеці на сайті ДНУ “ІМЗО” та поділилися своїми думками.
 

У Конюшківському ЗЗСО І-ІІ ст.

Консультанти БЦПРПП Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели заняття для педагогів Конюшківського ЗЗСО І-ІІ ст. ім.Йосипа Застирця про шляхи подолання мовленнєвої агресії в освітньому середовищі.
На сьогодні це вчасно, актуально, важливо. Дякуємо за цікаве та пізнавальне заняття. Будьмо усі мовно толерантними!
 
Із Facebook-сторінки Конюшківського ЗЗСО І-ІІ ст.

Фізика у 7 класі: зміни чи нові підходи

Вчителі фізики Бродівської громади взяли участь у вебінарі на тему «Фізика у 7 класі: зміни чи нові підходи».
Під час вебінару вчителі мали можливість ознайомитися з підручником «Фізика, для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авторського колективу вчителів фізики м. Львова та Львівської області Максимович З. Ю., Білик М. М., Варениця Л. В., Коваль Г. С., Микитеєк О. М., Ординович М. Б., Шевців В. Ф.)
Також розглянути та проаналізувати різні підходи до викладання фізики у 7-му класі.
Вебінар був насиченим та інформативним. Вчителі отримали багато корисної інформації та практичних порад, які допоможуть їм у викладанні фізики у 7 класі за новою програмою.
Дякуємо всім модераторам і учасникам вебінару!
 

Як збагатити свій словниковий запас

На все впливає мови чистота:
Зір глибшає і кращають уста.
Стає тончішим слух, а думка ллється,
Як вітром розколихані жита.
Д.Павличко
Для слухачів радіо Brody Fm 88.8 консультантки Центру Людмила Заєць та Ірина Дутчак підготували  чергову добірку мовних цікавинок та порад, як збагатити свій активний словниковий запас, пробудити цікавість до кожного слівця української мови, грамотно формулювати та висловлювати свої думки.
Бережімо красу й чистоту рідної мови!
 

Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі

В нашому закладі відбувся захоплюючий тренінг “Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі”, який провели консультанти Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
На цьому заході наші вчителі вивчили найефективніші стратегії для попередження та вирішення конфліктних ситуацій у навчальних закладах.
Висловлюємо подяку консультантам за цікавий та плідний тренінг.
Завжди раді зустрічі з вами!
 
Із сайту Пеняківського ЗЗСО І-ІІІ ст.
 

Робота та розвиток в умовах воєнного стану

«Центри професійного розвитку педагогічних працівників: робота та розвиток в умовах воєнного стану» – назва онлайн-зустрічі, в якій сьогодні взяли участь директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» Олена Ткачик та консультантки Ірина Дутчак і Людмила Заяць.
До заходу, який модерувала Інна Білик, експертка шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні», долучилося близько 300 працівників центрів професійного розвитку з усієї держави, адже до обговорення було запропоновано цікаві та важливі питання, як-от, до прикладу:
«Моніторинг потреб, інновації, партнерство та SWOT аналіз як складові якісних послуг та ефективного управління ЦПРПП»;
– «Робота за запитом: психологічна підтримка емоційного стану освітян громади в умовах воєнного стану»;
– «Діяльність ЦПРПП на засадах міжмуніципальної співпраці»;
– «Інноваційні рішення в роботі ЦПРПП»;
-«ЦПРПП як суб’єкти впровадження гендерної рівності в освітню практику громад».
Дякуємо спікерам за цікаві та змістовні презентації досвіду роботи центрів
– Славутської міської ради Хмельницької області,
– Гуляйпільської міської ради Запорізької області,
– Солонянської селищної ради Дніпропетровської області,
– Вараської міської ради Рівненської області.
 

Про формувальне оцінювання в Ясенівському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Оцінювання є одним із найважливіших елементів освітнього процесу.
Що потрібно зробити, щоб воно було не лише індикатором результатів навчання здобувачів освіти, а інструментом мотивації учнів, силою, яка пробуджує впевненість у собі?
Як створити таку атмосферу навчання, за якої учні не бояться “йти на ризик” – ставити запитання, робити помилки й показувати, чого вони ще не вміють або не знають?
Як вчителеві стати фасилітатором та модератором, а не єдиним наставником та джерелом знань?
Під час тренінгу «Як запровадити формувальне оцінювання?» педагоги Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст. разом з консультантами Центру Людмилою Заяць та Іриною Дутчак знаходили відповіді на ці та інші питання.
Сподіваємося, що знання, які здобули вчителі під час тренінгу, допоможуть покращити ефективність навчання, визначивши індивідуальну траєкторію кожного учня .
 

Ресурсна зустріч для психологів

Психологи та соціальні педагоги освітніх закладів Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ разом з психологом Центру зустрілися сьогодні на ресурсному дайджесті!
Мали на меті:
зробити огляд актуальної та корисної психосоціальної інформації для подальшого використання у роботі
професіоналами цієї галузі;
– обмінятися знаннями, досвідом та професійними ресурсами;
– посприяти взаємному навчанню та підтримці, що дозволяє професійно зростати та отримати нові ідеї для роботи психологічної спільноти;
– поповнити особистий і професійний багаж ресурсів, що сприяє резильєнтності практиків у психологічній сфері.
Цілі виконали! Тож нехай ресурсна зустріч-дайджест та щира й атмосферна комунікація послужить корисним інструментом психологічного саморозвитку та практики учасників професійної спільноти.
 

Знайомство з програмним забезпеченням «ELIIS»

23 січня 2024 року під час онлайн-зустрічі, яку ініціювала директорка Центру Олена Ткачик, педагогічні працівники ЗДО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад мали змогу познайомитися з програмним забезпеченням «ELIIS».
Анна Алексенко, регіональний менеджер «ELIIS» в Україні, розповіла учасникам зустрічі про цей сучасний інструмент дошкільної освіти, який дозволить
планувати роботу ЗДО, вести цифровий щоденник та облік відвідування, систематизувати документацію, створювати робочий розклад, здійснювати менеджмент харчування, проводити опитування та анкетування, наповнювати «Банк ідей» власними напрацюваннями.
Цікавим цей інструмент буде і для батьків, адже завдяки ньому вони будуть обізнані з тим, чим займається їхнє маля, зможуть ознайомитися з картками розвитку та готовності до школи своєї дитини.
Кілька садочків України вже тестують цю програму. Сподіваємось, що ЗДО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад теж приєднаються до «ELIIS» та відчують всі переваги управління та адміністрування онлайн.
Дякуємо Анні Алексенко за можливість познайомитися з ELIIS, фаховий підхід та відкритість!
 

Онлайн-консультація щодо відбору підручників

Сьогодні консультантка Центру Ірина Кирик провела для вчителів початкових класів онлайн-консультацію щодо відбору підручників та посібників для 2 класу. Педагоги переглянули оригінал-макети посібників в Електронній бібліотеці на сайті ДНУ “ІМЗО” та поділилися своїми думками.

Про резильєнтність педагога

Сьогодні в нашій школі психологом Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Оленою Гайдамахою був проведений цікавий, змістовний та психологічний тренінг: “Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості.” Щиро дякуємо за спілкування з колегами та гарно проведений час.
Сподіваємося на подальшу співпрацю!
 
Із сайту Немячівського ЗЗСО І-ІІ ст.
 

Про формувальне оцінювання в Черницькому ЗЗСО І-ІІ ст.

Щиро вдячні консультантам КУ “Бродівський ЦПРПП” Заяць Л. В. та Дутчак І. Й. за проведення цікавого, змістовного тренінгу “Як запровадити формувальне оцінювання?“ Ми отримали змістовну інформацію для вдосконалення своєї роботи і матеріали для подальшого використання. Сподіваємося на подальшу співпрацю!
 
Із сайту Черницького ЗЗСО І-ІІ ст.

Про сертифікацію для вчителів початкових класів

15 січня 2024 року розпочнеться реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації. Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Як успішно пройти усі три етапи сертифікації, а саме як підготуватися до незалежного тестування, як пройти самооцінювання, на що потрібно звернути увагу під час вивчення практичного досвіду, сьогодні із вчителями початкових класів Брордівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад ділилися досвідом сертифіковані вчителі початкових класів Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Оксана Іванівна Швайка та Лариса Назарівна Кіт.
Практичні та корисні поради допоможуть майбутнім учасникам сертифікації та додадуть впевненості у своїх силах.
«Якщо ви бажаєте отримати неоціненний досвід та поділитися з колегами своїми напрацюваннями, то варто взяти участь у сертифікації» – зауважила Ірина Кирик, консультантка Центру, яка модерувала зустріч.
Сертифікація зараховується як проходження атестації педагогічним працівником та є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання, а також учитель отримує щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу протягом дії сертифіката – 3 роки.
Спробуйте свої сили у сертифікації 2024 року, шановні колеги, бажаємо успіху!
 

Про сертифікацію для вчителів історії

У 2024 році вперше сертифікація поширюється на педагогів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».
Оскільки реєстрація учасників розпочнеться уже 15 січня, консультантка Центру Людмила Заяць під час zoom-зустрічі із спільнотою вчителів історії ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад розповіла про особливості сертифікації вчителів історії та громадянських дисциплін у 2024 році.
Під час зустрічі педагоги отримали відповіді, зокрема, й на такі запитання:
– Як відбуватиметься сертифікація для вчителів історії?
– З яких етапів складатиметься?
– Яка гранична кількість учасників сертифікації для Львівської області?
– З яких питань буде складатися І етап сертифікації – незалежне тестування?
– Чи може бути достроково припинено реєстрацію для проходження сертифікації?
Яке заохочення отримають вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію?
Сподіваємося, зустріч стане в пригоді педагогам, які планують пройти сертифікацію у 2024 році.
 

Про сертифікацію для вчителів математики

Сертифікація є важливим кроком у підвищені якості освіти та визнання компетентності вчителя. Вона надасть шанс вчителю продемонструвати свої знання, досвід та вміння, що сприятимуть покращенню процесу навчання.
Саме тому сьогодні, 10 січня 2024 року, консультантка Центру Любов Шелест, у онлайн-зустрічі з вчителями математики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад, привернула увагу до важливості участі у сертифікації, надала детальну інформацію щодо умов, термінів та процедури реєстрації.
У Львівській області у 2024 році сертифікацію можуть пройти 89 вчителів математики. Реєстрація для участі в сертифікації триватиме з 15 до 25 січня 2024 року на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Запрошую всіх зацікавлених вчителів математики пройти сертифікацію. Не втрачайте шансу підвищити свою кваліфікацію та взяти участь у сертифікації!
 

Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості

Швидкі зміни, неочікувані виклики та постійний стрес можуть створити негативний вплив на наше фізичне та психічне здоров’я. Для зміцнення ментальної пружності необхідно розвивати стресостійкість.
Тренували “Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості” як здатність долати стреси та важкі періоди конструктивним шляхом сьогодні вчителі Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів разом з психологом Центру Оленою Гайдамахою.
Під час психологічного тренінгу педагоги віднаходили ресурси внутрішньої опори, напрацьовували навички саморегуляції, практикували способи підвищення власної ментальної пружності та колективної міцності.
Важливо пам’ятати, що резильєнтність – це динамічний процес і потребує практики! Дбаймо про себе і зростаймо професійно разом!
 

Майстер-клас Наталії Батенчук

Сьогодні, 9 січня 2024 року, у Бродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4 відбувся майстер-клас «Розвиток пізнавальної активності учнів через формування ключових компетентностей на уроках фізики». Майстер-клас провела вчитель фізики Батенчук Наталія Петрівна, модератором зустрічі була консультантка Центру Любов Шелест.
На майстер-класі вчителі фізики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад опрацьовували різні методи та засоби навчання, які сприяють підвищенню пізнавальної активності учнів на уроках фізики. Серед них:
• проблемно-пошукові методи,
• залучення учнів до дослідницьких проєктів,
• застосування ігрових методів,
• використання ментальних карт і опорних схем.
Вчителі мали можливість не лише ознайомитися з теоретичними аспектами застосування цих методів та засобів навчання, а й побачити їх у дії, на практиці опрацювати в групах. 
На майстер-класі були представлені розробки уроків фізики та друковані вчителем методичні матеріали, які реалізують ці методи та засоби навчання.
Учасники майстер-класу відзначили, що отримана інформація буде корисною для їхньої подальшої роботи. Вони запланували використовувати ці методи та засоби навчання на своїх уроках фізики, щоб підвищити пізнавальну активність учнів та зробити уроки більш цікавими та ефективними.
Ми дякуємо Батенчук Наталії Петрівні за проведення цікавого та змістовного майстер-класу!
 

Удосконалюємо цифрову компетентність

В українських школах на сьогодні відбуваються значущі зміни, адаптовані до вимог сучасного світу та технологій. Нова українська школа акцентує увагу на розвитку вчителів у напрямку використання різноманітних ресурсів для підготовки до уроків та заходів, що заохочують та мотивують учнів.
Одним із інструментів, який стає невід’ємним помічником для вчителів, є онлайн-сервіси Canva та VistaCreate. Ці ресурси надають можливість творчо підходити до навчального процесу та ефективно використовувати візуалізацію навчального матеріалу.
На практичному занятті, проведеному консультанткою Центру Іриною Кирик, учасники воркшопу отримали унікальні можливості вивчити інструменти Canva та VistaCreate. Ірина Кирик поділилася не лише теоретичними аспектами, але й надала практичні поради та конкретні дії для створення різноманітних навчальних матеріалів.
Серед створених учасниками матеріалів були аркуші завдань, відео-презентації, плакати, фотоколажі та інші наочні засоби для формувального оцінювання. Це підкреслює важливість та різноманітність використання цих інструментів у навчальному процесі.
Особливу увагу заслуговує той факт, що сервіс Canva дозволяє працювати в команді над одним проєктом, сприяючи обміну ідеями та спільній роботі. Це відкриває нові можливості для вчителів, дозволяючи їм ділитися та поширювати створені матеріали, сприяючи колективному навчанню та взаємодії.
Загалом, участь у таких воркшопах сприяє не лише оволодінню новими технологіями, але й практичною реалізації отриманих знань у навчальному процесі. Такий підхід дозволяє вчителям не лише навчатися разом, але й практично здобувати вміння, що виявляються в ефективних, цікавих та результативних уроках.
 

у Бродівській СЗОШ І-ІІІ ст. №2

У середу для педагогів нашої школи консультантки Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Заяць та Ірина Дутчак цікаво, корисно та пізнавально провели тренінг «Дивергентне мислення». Пропоновані вправи орієнтовані були на генерацію нових ідей, удосконалення нестандартного підходу до власної професійної діяльності підвищення рівнів креативної командної та індивідуальної роботи.
Дякуємо Людмилі Заяць та Ірині Дутчак за обмін досвідом, спілкування з колегами, занурення в атмосферу командної роботи!
 
Із сторінки Facebook  Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2
 

у Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Сьогодні для педагогів Наквашанського ЗЗСО І-ІІІ ст. проведено семінар-практикум “Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання”.
Учасники семінару попрацювали у групах та обговорили ключові питання: для чого потрібна рефлексія на уроці та на яких етапах уроку її краще проводити.
Консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест надали учасникам практичні поради про те, як ефективно проводити рефлексію на уроці, які вправи та прийоми застосовувати.
Семінар виявився корисним, вчителі отримали нові знання та навички, які допоможуть удосконалити їх педагогічну майстерність.
А ось думки учасників:
“Рефлексія – важливий етап, який допомагає учням краще зрозуміти себе та освітній процес”.
“Для вчителя рефлексія – це шанс дізнатися, що вдалося, а що потребує подальшого вдосконалення”.
“Рефлексія – ефективний інструмент для формування позитивної мотивації учнів до навчання”.
Дякуємо всім учасникам за активну участь та бажання розвивати свої педагогічні навички! Разом ми будуємо якісну освіту для наших дітей!
 

у Гаївському ЗЗСО І-ІІ ст.

Сучасний світ вимагає від освіти постійної адаптації та інноваційних рішень. Нова українська школа не стала винятком, реформуючи підходи до навчання та виховання. Який же формат зборів обрати класному керівникові, щоб не перетворити їх у нудну лекцію чи звіт?
Корисні поради, з даного питання, надавали консультантки БЦПРПП Ірина Кирик та Ірина Дутчак.
Педагогам Гаївського ЗЗСО І-ІІ ступенів розповіли як налагодити з батьками партнерські відносини, обговорити важливі питання діяльності закладу освіти, розв’язати різноманітні ситуації, які виникають у класі …
Дякуємо за цікаві та ефективні вправи, методики для встановлення й розвитку відносин партнерства й співробітництва дітей, батьків і педагогів.
 
Із сторінки Facebook Гаївського ЗЗСО І-ІІ ст.
 

Семінар-тренінг у Пониковицькому ЗЗСО І-ІІІ ст.

Під час семінару-тренінгу з педагогами Пониковицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів консультантки Центру Людмила Заяць та Любов Шелест досліджували, як ефективно запровадити формувальне оцінювання. Для оптимального занурювання в цю тему освітяни опрацювали теоретичний матеріал і дізналися
– хто запропонував розрізняти підсумкове та формувальне оцінювання;
– які існують вербальні маркери якісної оцінки;
– чому оцінювання у балах має не завжди позитивний ефект;
– які якості учнів розвиває формувальне оцінювання;
– чому критерії такі важливі на кожному уроці та багато іншого.
У практичній частині заняття, працюючи в парах, групах та індивідуально, педагоги з консультантками протестували різні техніки формувального оцінювання.
Позитивний настрій, фаховість та якісна взаємодія сприяли максимальній результативності спільної роботи. Зростаємо професійно разом.
 

FACEBOOK

Більше новин дізнавайтесь у соціальній мережі

Слайд1
Сторінка Бродівського ЦПРПП
017
Група "Броди-НУШ"

Потрібна консультація?

Якщо у Вас є запитання, задайте його тут.

Адреса

вул. В.Стуса, 20 
м.Броди, Львівська обл., 80 600

графік роботи

Понеділок-четвер: 09:00 – 18.15
П’ятниця: 09.00 – 17.00

Наші контакти

Телефон:  032 66  252 29
Email:  brodycprp@gmail.com