Новини 2025

Лідерство в освіті
Тепло, затишно та святково було на зустрічі найактивніших педагогів Бродівщини, Підкамінщини Заболотцівщини та Радивилівщини. Цього разу вшанування освітян проходило під гаслом “Лідерство в освіті: читаючи – зростаємо, навчаючи – надихаємо” і було присвячене темі важливості книги та читання.
Приємно, що до нашої спільноти креативних, невгамовних, яскравих цьогоріч доєдналися вчителі закладів освіти Радивилівської міської ради.
Уже втретє проводимо свято для освітян-лідерів, адже переконані, що хороший учитель той, який окрилений, в якого вірять й підтримують, бачать його працю й шанують її.
Традиційно ця зустріч проходила у форматі чаювання, адже, на нашу думку, це ідеальне поєднання: горнятко чаю та книга; і була наповнена щирим спілкуванням, посмішками, навіть обіймами та насолодою моментом.
Дякуємо вам, шановні колеги та наші партнери, що щиро ділитеся своїми напрацюваннями, підтримуєте ініціативи, відгукуєтеся на пропозиції.
Цінуємо вашу працю, поважаємо кожного.

Rendez-vous
Уже традиційно, у третю середу місяця, зібралися на наше освітянське рандеву.
Цього разу разом з психологом Центру Оленою Гайдамахою учасники занурились у тему “Сам собі психолог»
Що робили?
Обговорювали важливі аспекти психогігієни педагога.
Розбирали, як працюють тригери, і шукали свої глімери — маленькі “маячки”, які мотивують у професійній діяльності.
Згадували і випробовували техніки саморегуляції, які не потребують годин медитації чи гімалайських ретритів.
Знайомилися з метафоричними картами — бо іноді просте зображення каже більше, ніж цілий методичний кейс.
Було щиро, іноді смішно, іноді несподівано глибоко. Але точно — корисно.
Ця зустріч – ще один крок до психологічного благополуччя педагогів, адже турбота про себе є запорукою якісної роботи та здорової атмосфери в освітньому середовищі. І ми раді, що можемо підтримувати освітянську родину Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської та Радивилівської територіальних громад у непростий час.
Тому нагадуємо: теплі ресурсні зустрічі на теми, питання, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращення робочого клімату та загального самопочуття учасників, проходять щомісяця у третю середу! Наступна – вже у вересні.
Rendez-vous

У Радивилівському ліцеї №1
Педагоги Радивилівського ліцею №1 мали нагоду повністю зануритися у світ сучасних цифрових технологій — разом із консультанткою комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Іриною Кирик відбулося практичне заняття, яке поєднало технології, творчість і трохи магії. Це було не просто знайомство з графічним редактором Canva. Це була подорож: від перших обережних кліків — до яскравих, сміливих авторських рішень. Кожен учасник відкрив для себе Canva не як набір інструментів, а як платформу для самовираження. Створювали все — від афіш і презентацій до колажів та креативних візуалів. Експериментували зі шрифтами, кольоровими схемами та ідеями. Кожен дизайн — унікальний, кожне рішення — сміливе. Атмосфера? Надихаюча. У повітрі літали ідеї, а монітори розквітали кольором і фантазією. Canva виявилася не просто застосунком, а справжнім помічником для сучасного педагога — легким у використанні, універсальним і натхненним. Головне відкриття заняття — у цифровому середовищі можна не лише працювати, а й творити з задоволенням. І кожен може бути дизайнером — варто лише повірити в себе і… відкрити Canva.
Зі сторінки Радивилівський ліцей №1

У Сестрятинській гімназії
Сьогодні вчителі Сестрятинської гімназії Радивилівської МТГ поринули у світ сучасних цифрових можливостей. Разом з консультанткою комунальної установи “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Іриною Кирик відкривали для себе нові горизонти застосування сервісу Canva – потужного інструменту для творчості та навчання.
На практичному занятті учасники створювали інтерактивні вікторини та опитування, дізнавались секрети створення креативних презентацій, відеороликів, сертифікатів та брошури. Кожен мав змогу відчути себе дизайнером власного освітнього контенту!
Дякуємо всім за відкритість до нового й щиру зацікавленість.

У Лучківському ЗЗСО І-ІІ ст.
Сьогодні у Лучківському ЗЗСО І-ІІ ступенів відбувся змістовний тренінг для педагогів на тему «Булінг і домашнє насильство». Захід провела консультантка Центру Любов Шелест, яка допомогла учасникам розібратися в цій складній проблемі та напрацювати дієві інструменти для її вирішення.
У фокусі тренінгу були ключові аспекти:
– Форми булінгу та їхні відмінності
– Як розпізнати булінг і відрізнити його від конфлікту
– Кібербулінг: виклики цифрової ери та способи протидії.
Стратегії виявлення й реагування на випадки насильства
Педагоги активно працювали з практичними кейсами та брали участь у ситуаційних завданнях, що допомогло не лише засвоїти теоретичні знання, а й відпрацювати навички їх застосування в шкільному житті.
Безпечна школа – це спільна мета, до якої ми йдемо разом. Щиро дякуємо всім учасникам за небайдужість, ентузіазм і бажання створювати комфортне середовище для учнів!

Про психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці для педагогів Радивилівської ТГ
У черговий раз у КУ «Бродівський ЦПРПП» для педагогічних працівників відбулося онлайн-навчання за програмою підвищення кваліфікації «Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці».
Освітяни Радивилівської ТГ разом з психологом Центру Оленою Гайдамахою не лише поглибили свої знання, а й знайшли нові джерела натхнення для розуміння кожної дитини, її вікових особливостей та становлення особистості.
Це було більше ніж навчання – це простір професійного зростання, живого обміну досвідом та переосмислення щоденної педагогічної взаємодії.
Спільно ми досліджували тонкощі:
– Етапів особистісного розвитку
– Формування самооцінки та ідентичності Соціальний та емоційний розвиток
– Осягали практичні методи підтримки учнів у різні періоди їхнього життя.
Спасибі слухачам курсу за активність, включеність та бажання змінювати освіту через турботу, розуміння та психологічну грамотність!
Попереду – нові зустрічі, нові професійні ініціативи та можливості для розвитку!

У Башарівській гімназії
У ХХІ столітті візуальний контент – невід’ємна складова навчального процесу. А для освітян Canva стала справжнім рятівником:проста, інтуїтивна та багатофункціональна.
Сьогодні у нашому закладі відбувся воркшоп “Canva та VistaCreate – сучасні інструменти для візуалізації навчання” від консультантки комунального закладу “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ірини Кирик. Вчителі мали змогу попрактикуватися над створенням інтерактивних презентацій, яскравих постерів, сертифікатів на платформі “Canva”.
Завдяки вам ми вчимося, надихаємося й зростаємо разом!

Долучились до Едкемпу
Було професійно, натхненно та яскраво. Вдячні адміністрації Радивилівський ліцей №1,зокрема директорці Віті Савицькій за круту можливість долучитися до команди ексертів EdCamp Radyvyliv Lyceum 1, і познайомитись з глибокими людьми, справжніми фахівцями, які мотивують та надихають.

Удосконалюємо цифрові компетентності
Сучасна освіта дедалі більше спирається на цифрові інструменти: від онлайн-платформ (Google Classroom, Moodle ) до інтерактивних додатків (Kahoot!, Canva , Padlet ). Учитель, який володіє цифровими навичками, може створювати динамічні уроки, що відповідають потребам учнів XXI століття. Тому нещодавно педагоги Підзамчівського ліцею Радивилівської громади удосконалювали свої цифрові навички – практично освоювали тонкощі створення навчальних матеріалів у графічному онлайн-редакторі Canva. Консультант Центру Ірина Кирик продемонструвала учасникам воркшопу алгоритми створення опитування та вікторин, аркушів завдань, сертифікатів, презентацій, відео тощо. Уміння працювати з цифровими інструментами не тільки полегшує роботу вчителя, але й робить навчання цікавим та ефективним. Постійне вдосконалення професійних компетентностей — це інвестиція в майбутнє освіти.

У заболотцівському ЗЗСО І-ІІІ ст.
Сучасний світ вимагає від молодих людей не лише знань, а й уміння брати на себе відповідальність, приймати рішення, вести за собою інших та ефективно співпрацювати. Лідерські якості допомагають кожному бути успішним в різних сферах життя – професійній, соціальній, особистісній.
Про те, як створити сприятливе середовище та надати можливості для розвитку лідерських якостей учнів, розповіли педагогам Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
Під час тренінгу освітяни
– ознайомилися з ключовими рисами характеру лідерів;
– за допомогою практичних завдань моделювали образ яскравих особистостей, які вели людей за собою;
– дізналися про стилі лідерства;
– дискотували про те, чи можна навчитися лідерству.
Переконані, що за допомогою знань, здобутих під час тренінгу, вчительство сформує активну та відповідальну молодь.

Canva та Vista Create — сучасні інструменти для візуалізації навчання
Сьогодні консультантка Центру Ірина Кирик провела друге практичне заняття для вчителів Немирівського ліцею Радивилівської ТГ з теми «Canva та VistaCreate — сучасні інструменти для візуалізації навчання».
Учасники мали змогу на практиці:
• дізнатись про особливості роботи з відео у Canva;
• створити навчальні презентації та інтерактивні завдання;
• опрацювати шаблони сертифікатів, афіш, постерів та інфографіки;
• обговорити способи впровадження створеного контенту у різних навчальних дисциплінах.
VistaCreate та Canva відкривають широкі можливості для творчого підходу до викладання, роблячи освітній процес більш наочним, сучасним і цікавим для учнів.
Дякуємо педагогам Немирівського ліцею за активну участь, відкритість до нових технологій та професійне зростання! Спільними зусиллями формуємо інноваційне освітнє середовище!

Математика в дії: прикладна спрямованість у Новій українській школі
Сьогодні відбулася онлайн-зустріч учителів математики Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської та Радивилівської територіальних громад, присвячена темі «Математика в дії: прикладна спрямованість у Новій українській школі».
Спікерка зустрічі — Надія Заморська, учителька математики Бродівської СЗОШ І – ІІІ ст. №2, поділилася практичними прикладами, як зробити математику ближчою до життя учнів — через задачі з побуту, фінансів, подорожей і дизайну.
Модераторка заходу — Любов Шелест, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, — звернула увагу на важливість формування в учнів не лише знань, а й життєвих навичок: уміння приймати рішення, планувати, критично мислити й застосовувати математику у реальних ситуаціях. Вона наголосила, що прикладна спрямованість — це шлях до мотивованого і вдумливого учня, який бачить сенс у навчанні.
Обговорювали:
– Чому прикладна спрямованість є ключовою у НУШ
– Як інтегрувати реальне життя у задачі
– Приклади задач для 5–11 класів: бюджет, ремонт, транспорт, відсотки
– Форми роботи: проєкти, рольові ігри, STEM-підходи, парна та групова діяльність.
– Представлено статистику PISA.
Учасники активно ділилися досвідом, обговорювали виклики та дієві підходи до впровадження прикладного змісту в уроки.
Математика — це не лише задачі на папері, це навичка жити, рахувати, планувати.
Щиро дякуємо Надії Заморській за натхнення, корисні поради та нові ідеї, а всім учасникам – за активність і бажання розвиватися!

У Радивилівському ліцеї №2 ім.П.Г.Стрижака
Сьогодні у Радивилівському ліцеї №2 ім.П.Г.Стрижака панувала атмосфера навчання та обміну досвідом! Педагоги разом з консультанткою комунальної установи “Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників” Іриною Кирик активно занурювалися у світ інформаційно-цифрових інструментів. У фокусі практичного заняття першої групи була чарівна Canva, адже цей онлайн-сервіс відкриває безмежні горизонти для створення справді захопливого та цікавого освітнього контенту. Вчителі створювали яскраві презентації, аркуші завдань, дізнавались секрети створення відео, стильних сертифікатів, плакатів та оголошень.
Дякуємо за творчий підхід та зацікавленість. Прокачуємо цифрові скіли разом!

У Звиженському ЗЗСО І-ІІ ст.
Справжні лідери народжуються у дії, а шлях до ефективного лідерства починається з усвідомлення власного потенціалу та набуття необхідних навичок. Саме таку можливість отримали педагоги Звиженського ЗЗСО під час тренінгу «Становлення лідера».
Під час заходу, який провели консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак, вчителі поглибили розуміння сутності лідерства в освітньому середовищі, дослідили власні лідерські якості та отримали практичні поради для їхнього розвитку.
Протягом інтенсивного та інтерактивного тренінгу освітяни активно долучалися до різноманітних вправ, дискусій та моделювання ситуацій. Консультантки Центру створили атмосферу довіри та відкритості, що сприяло активній участі кожного.
Переконані, що отримані знання та навички стануть міцним підґрунтям для подальшого професійного зростання та розвитку лідерського потенціалу кожного учасника тренінгу.

У Пониковицькому ЗЗСО І-ІІІ ст.
В умовах сьогодення, коли емоційна напруга зростає у всіх сферах життя, вміння ефективно протистояти мовленнєвій агресії набуває особливої актуальності. Саме тому консультанти нашого Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели для педагогів ПОНИКОВИЦЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ тренінг “Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі”.
Під час зустрічі ми не лише обговорили причини та наслідки словесної агресії, але й опанували дієві стратегії її розпізнавання, конструктивного реагування та, що найважливіше, превентивних заходів для створення атмосфери взаємоповаги та підтримки.
Віримо, що отримані знання та навички стануть цінним ресурсом у щоденній роботі, допоможуть будувати здорові комунікації та сприятимуть емоційному благополуччю всіх учасників освітнього процесу. Разом ми формуємо культуру гідності та поваги в наших школах!

інструменти для ефективної протидії різним формам словесної агресії
Тривалий період дистанційного навчання, обмеження у соціальних контактах та загальна напружена атмосфера в суспільстві можуть призводити до підвищеної дратівливості, емоційної нестабільності та, як наслідок, до проявів мовленнєвої агресії у спілкуванні між усіма учасниками освітнього процесу.
Саме тому консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели для вчителів Голубицького ЗЗСО І=ІІ ст. Підкамінської СР тренінг з подолання вербальної агресії.
На цьому інтенсивному занятті педагоги отримали цінні знання та практичні інструменти для ефективної протидії різним формам словесної агресії, як з боку учнів, так і в педагогічному колективі.
Обговорювали стратегії реагування, методи встановлення кордонів та створення безпечного і толерантного освітнього середовища.
Впевнені, що ці знання допоможуть нашим вчителям почуватися більш впевнено та захищено, а головне – сприятимуть формуванню культури взаємоповаги у наших закладах освіти.
Дякуємо за бажання вдосконалюватися. Зростаємо професійно разом!

Про булінг, кібербулінг та домашнє насильство
Сьогодні консультантки КУ «Бродівський ЦПРПП» Ірина Кирик і Любов Шелест провели тренінг для педагогів Дуб’євського ЗЗСО І-ІІ ступенів, присвячений важливій і чутливій темі — булінг, кібербулінг та домашнє насильство.
У ході зустрічі учасники:
– розібралися в причинах і проявах різних форм цькування;
– навчилися розпізнавати тривожні сигнали в поведінці учнів;
– отримали практичні інструменти для профілактики та реагування на випадки булінгу в шкільному середовищі.
В атмосфері відкритості та взаємної довіри педагоги ділилися думками та досвідом. Такі діалоги допомагають створювати безпечний простір для кожної дитини. Ми переконані, що учитель, який володіє знаннями та готовий діяти, — це запорука школи, де панує повага й безпека.
Щиро дякуємо педагогічному колективу за активну участь, небайдужість і прагнення робити шкільне життя кращим.
Пам’ятаймо, що безпечне дитинство — це право, а не привілей, для кожної дитини.

Як попередити булінг
Сьогодні консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест провели навчальний тренінг для педагогічного колективу Комарівської гімназії. Разом з учителями обговорювали складну, але надзвичайно важливу тему — булінг та домашнє насильство.
Учасники заходу отримали не лише ґрунтовні теоретичні знання, а й дієві практичні інструменти для:
– розпізнавання ознак насильства;
– адекватного реагування на тривожні сигнали;
– профілактики негативних проявів у шкільному середовищі.
Було багато щирих розмов, професійної рефлексії, прикладів із життя та обміну досвідом.
Ми переконані, що саме обізнаність і готовність діяти — ключ до створення безпечного та підтримуючого простору для кожної дитини.
Щиро дякуємо педагогам Комарівської гімназії за активну участь, відкритість до нових знань і прагнення змінювати шкільну реальність на краще.
Пам’ятаймо: кожна дитина має право на захист, турботу та безпечне дитинство.

Canva та Vista Create - потужні інструменти для візуалізації
Відбулася онлайн-зустріч для педагогів Радивилівської, Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад! Консультантка КУ “Бродівський ЦПРПП” провела практико-орієнтований воркшоп, під час якого учасники познайомилися з потужними інструментами візуалізації — Canva та VistaCreate.
Покроково розглянули:
– як зареєструватися та отримати безкоштовну освітню підписку,
– як налаштувати сервіси під власні потреби,
– як провести опитування та вікторину,
– як створити яскраві дизайни презентацій для уроків і не тільки.
Ці сервіси – не просто модний тренд, а дієві інструменти для формування візуального мислення учнів, покращення сприйняття навчального матеріалу та розвитку цифрової грамотності.
Дякуємо всім учасникам за активність, творчість та позитивний настрій!

У рамках проєкту "Психологічні рандеву"
Відбулася чергова онлайн-зустріч у рамках проєкту “Психологічні рандеву”!
Цього разу педагогічні працівники зібралися на надзвичайно актуальну тему — “Стрес_OFF”, приурочену до Дня обізнаності про стрес саме 16 квітня.
Ми говорили про причини й механізми стресу, ділилися простими техніками емоційної самодопомоги та шукали способи зберігати внутрішній ресурс у непростих умовах сьогодення. Атмосфера підтримки, відкритого діалогу та професійної взаємодії — саме те, що робить наші зустрічі такими цінними.
Дякуємо всім учасникам за щирість і прагнення до саморозвитку!
Турбота про себе — це не егоїзм, а необхідність. Адже тільки наповнене серце здатне ділитися теплом з іншими.
Такі зустрічі – джерело внутрішньої рівноваги і ми раді, що можемо підтримувати освітянську родину Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської та Радивилівської територіальних громад у непростий час. І нагадуємо: теплі ресурсні зустрічі на теми, питання, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращення робочого клімату та загального самопочуття учасників, проходять щомісяця у третю середу! Наступна – 21 травня.
Плекаймо освітянську психологічну стійкість разом!
Rendez-vous!

Родина для дитини
Фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників взяли участь у сесії «Родина для дитини: розвиток патронату», підтримавши ідею патронатного виховання як альтернативи інтернатам та висловили готовність щодо сприяння інформуванню педагогів громади з опрацьованої теми.
Віримо: кожна дитина заслуговує на родину, турботу і шанс на краще майбутнє!

Впевнений старт
Глина – це природний матеріал, який несе в собі енергію землі. Працюючи з нею, людина відчуває цей зв’язок, повертається до первісних ремесел.
Можливість для творчого самовираження, релаксації, особистісного розвитку та розширення свого світогляду отримали вчителі мистецької та технологічної освітніх галузей Радивилівської МГ, адже 11 квітня 2025 року педагоги стали учасниками майстерки з гончарства, яка відбулася за сприяння Благодійна організація “Благодійний фонд святого Юрія” у приміщенні Бродівської гімназії ім.І. Труша.
Працюючи з глиною, освітяни втілили свої ідеї в унікальних формах великодніх кошиків, курочок, кроликів, писанок, підсвічників, мисочок, криниці. Педагоги спробували основні техніки ручного ліплення та роботи з гончарним колом.
Зосередженість на процесі ліплення, тактильні відчуття від контакту з матеріалом допомогли усім присутнім відволіктися від повсякденних турбот, зняти напругу та отримати мистецьку насолоду.
За наставництвом п. Наталії Грем, виконавчої директорки благодійної організації, а також завдяки дієвим порадам та чітким поясненням п. Галини Шнайдрук й допомозі помічниці Юлії Сегеди, вчителі створили унікальні вироби, які можуть стати чудовими подарунками або прикрасами для дому.
Дякуємо організаторам за натхнення, нові навички, чудовий настрій та можливість поринути у прекрасний світ мистецтва!

Впевнений старт
Нещодавно відбувся інформаційний семінар, присвячений сучасній освітній системі «Впевнений старт», який об’єднав педагогів закладів дошкільної освіти Радивилівської міської територіальної громади.
Спікеркою заходу стала Олена Хартман – кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Григорія Костюка НАПН України, методистка, тренерка та співавторка проєкту «Впевнений старт».
У ході виступу Олена Хартман презентувала:
-загальні характеристики освітньої системи «Впевнений старт»;
-її переваги та досягнення;
-концептуальні підходи до впровадження;
-принципи освітньої взаємодії з батьками;
-сучасні моделі науково-методичної підтримки педагогів-практиків.
Ініціаторкою заходу виступила Олена Ткачик, директорка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників».
Семінар став цінною платформою для професійного спілкування, обміну досвідом та оновлення знань педагогів щодо ефективного використання сучасних програм і методик у сфері дошкільної освіти.
Учасники отримали натхнення до впровадження нових підходів у щоденну практику роботи з дітьми.

Штучний інтелект для педагога
Педагоги Немирівський ліцей Радивилівської міської територіальної громади долучилися до захопливого занурення у світ сучасних технологій у дослідницькій лабораторії “Штучний інтелект для педагога”.
Початок навчання був пізнавальним. Консультанти Центру Ірина Кирик та Любов Шелест ознайомили педагогів з історією виникнення та різновидами штучного інтелекту, акцентували увагу на безпеці використання ШІ та продемонстрували практичні приклади застосування його у роботі вчителя.
Практична частина вийшла надзвичайно творчою! Освітяни досліджували можливості мовних моделей ChatGPT, Grok та Gemini. А ще — натхненно творили: генерували зображення, писали вірші та навіть створювали пісні за допомогою сервісу SUNO.
Захід став важливим кроком у формуванні сучасної цифрової компетентності педагогів та розвитку їхньої професійної майстерності.

ELIIS – інструмент дошкільної освіти
Цього тижня для педагогів закладів дошкільної освіти Радивилівської міської територіальної громади відбувся інформаційний онлайн-семінар «ELIIS – інструмент дошкільної освіти».
Застосунок презентувала Анна Алексенко, регіональний менеджер ELIIS в Україні.
Організатор події — Олена Ткачик, директор КУ «Бродівський ЦПРПП».
Учасники ознайомилися з можливостями платформи ELIIS — сучасного інструменту для цифровізації дошкілля, який вже активно використовується в більш ніж 1000 дитячих садках Естонії, Латвії, Литви та Польщі. Зараз платформа впроваджується і в Україні.
Основні можливості ELIIS:
-зручний мобільний застосунок для вихователів, керівництва та батьків;
-повна відмова від паперової документації завдяки електронному документообігу;
–планування освітнього процесу та індивідуального розвитку дитини;
–онлайн-комунікація між усіма учасниками освітнього процесу;
підтримка з боку адміністрації закладів та органів місцевого самоврядування.
Учасники заходу мали змогу поставити запитання, обговорити практичне впровадження інструменту у своїх закладах та дізнатися про умови тестування платформи.
Щиро дякуємо Анні Алексенко, Eliis – Україна та всім педагогам за активність, відкритість до нових рішень та бажання розвивати сучасне українське дошкілля!
Успіхів у впровадженні ELIIS і натхнення у роботі з дошкільнятами!

Про співпрацю ЦПРПП
Одним із ефективних способів підтримки педагогічних працівників є діяльність Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП), які займаються не тільки організацією навчання, а й створенням умов для обміну досвідом між учасниками освітнього процесу.
Команда нашого Центру радо приймала у себе колег з Бродівського Центру.
Такий обмін досвідом між командами ЦПРПП є важливою складовою стратегії підвищення якості нашої роботи, адже це дає можливість консультантам не тільки поділитися своїми здобутками, а й отримати нові знання, які можуть бути застосовані у їхній професійній діяльності.
Під час зустрічі ми обговорили нові методики, інноваційні підходи до навчання педагогів, розглянули практичні кейси. Обмін успішними практиками та труднощами, дають змогу виявити найбільш ефективні методи консультування педагогів, що забезпечують якісні результати.
Такі зустрічі сприяють розвитку професійної спільноти, створенню умов для творчої та інтелектуальної взаємодії, що в свою чергу формує позитивний клімат у системі освіти.
Щиро дякуємо колегам Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників за цікаву зустріч!

Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості
Робота педагога вимагає не лише професійних знань, а й вміння зберігати спокій, гнучкість та витримку в різних ситуаціях.
Саме цим навичкам був присвячений психологічний тренінг “Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості”, що відбувся 07 квітня у Бродівському закладі дошкільної освіти №9.
Зустріч пройшла у форматі живого спілкування та практичних вправ освітян разом з психологом Центру Оленою Гайдамахою.
Педагоги досліджували власні ресурси, вчилися технікам саморегуляції, ділилися досвідом і знаходили підтримку одне в одному.
Під час тренінгу панувала доброзичлива та підтримувальна атмосфера, що сприяла відкритому діалогу, самоусвідомленню та професійному зростанню.
Щиро дякуємо всім учасникам за активність, щирість і готовність до спільного розвитку! Разом ми створюємо стійке та ресурсне педагогічне середовище.

тренінг з формування креативного мислення для педагогів
Сьогодення вимагає від освітян не лише передачі знань, а й розвитку в учнів здатності мислити нестандартно, генерувати нові ідеї та знаходити оригінальні розв’язання проблем. Розуміючи цю нагальну потребу, консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели тренінг з формування креативного мислення для педагогів Підзамчівського ліцею Радивилівської міської ради.
Консультанти поділилися крутими інструментами та практиками, які допоможуть розбудити творчий потенціал як у вчителів, так і в їх учнів.
Було багато ідей, нестандартних рішень та натхнення! Тренінг не лише озброїв вчителів цінними навичками та методиками, але й розбудив у них внутрішнього творця, готового до нестандартних рішень та інноваційних підходів в освіті.
Інвестиції в розвиток креативного мислення педагогів – це запорука формування покоління учнів, здатних мислити гнучко, творчо та успішно адаптуватися до викликів майбутнього.
Впевнені, що здобуті під час тренінгу знання допоможуть зробити шкільне життя ще цікавішим, а уроки ефективнішими. Дякуємо всім учасникам за активність та жагу до нових знань!

згуртована та ефективна команда вчителів є запорукою успіху навчального процесу
У сучасному освітньому просторі, де виклики стають дедалі складнішими, а вимоги до педагогів зростають, згуртована та ефективна команда вчителів є запорукою успіху навчального процесу. Розуміючи це, консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели для педагогічного колективу Заболотцівський ЗЗСО I-III ступенів тренінг з командотворення.
Цей захід став не лише джерелом нових знань та інструментів, але й імпульсом для зміцнення внутрішніх зв’язків та підвищення ефективності роботи шкільної команди педагогів.
Тренінг розпочався зі знайомства та створення невимушеної атмосфери. Консультанти застосували інтерактивні вправи, які допомогли вчителям краще пізнати один одного, виявити спільні інтереси та цінності. Основна частина тренінгу була присвячена ключовим аспектам командотворення. Учасники тренінгу детально розглянули такі теми, як:
– ефективна комунікація;
– розподіл ролей та відповідальності;
– спільне прийняття рішень;
– підтримка та довіра.
Протягом усього тренінгу консультанти використовували різноманітні методи навчання: групові види діяльності, рольові ігри, мозкові штурми та інтерактивні вправи. Це дозволило зробити процес навчання цікавим, динамічним та максимально практично орієнтованим. Вчителі мали можливість не лише отримати теоретичні знання, але й відразу застосувати їх на практиці.
Особливу увагу було приділено створенню позитивної атмосфери. Консультанти заохочували активну участь кожного. Це сприяло розкриттю потенціалу усіх учасників та зміцненню почуття приналежності до спільної команди.
Сподіваємося, проведений тренінг з командотворення стане хорошим кроком на шляху до формування більш згуртованого, ефективного та гармонійного педагогічного колективу, а отримані знання та навички допоможуть вчителям краще розуміти один одного, ефективніше співпрацювати, спільно долати труднощі та досягати нових висот у своїй професійній діяльності.

Булінг та домашнє насильство: реагування та протидія
Сьогодні консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Кирик та Любов Шелест провели змістовний та корисний захід, присвячений темі булінгу та домашнього насильства. Учасники не лише отримали важливу інформацію про механізми розпізнавання таких ситуацій, а й активно працювали в групах, обговорюючи реальні кейси та шукаючи ефективні шляхи реагування.
Завдяки спільній роботі, обміну думками та практичним вправам кожен зміг отримати нові знання та навички, які допоможуть запобігати насильству та підтримувати постраждалих. Разом ми створюємо безпечне середовище для всіх!

Чергова зустріч професійної спільноти вчителів англійської мови
Відбулась чергова зустріч професійної спільноти вчителів англійської мови учасників курсу в рамках проєкту Британської Ради «TAG SWITLO».
Фасилітаторка курсу Оксана Стеблій, вчителька англійської мови Бродівської гімназії ім. Івана Труша, разом із колегами обговорила методики, які допомагають виявляти ознаки стресу, що переживають учні, способи налагодити контакт з учнями та допомогти їм повернутися в ресурсний стан.
Зростаємо професійно разом!

Онлайн-зустрічі вчителів мистецької освітньої галузі ЗЗСО Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської та Радивилівської ТГ
Сьогодні під час онлайн-зустрічі, яку для вчителів мистецької освітньої галузі ЗЗСО Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської та Радивилівської ТГ провела консультантка Центру Ірина Дутчак, педагоги
– ознайомилися з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 8 класів НУШ;
– розглянули методичне забезпечення до кожного підручника;
– визначили сильні та слабкі сторони підручників інтегрованого курсу «Мистецтво» для 7 класу;
– обмінялися думками щодо оцінювання за групами результатів.
Сподіваємося, що кожен почерпнув для себе щось нове та корисне для використання у своїй педагогічній діяльності.

участь в афілійованій (не)конференції міні-EdCamp Rivne 2025 «Партнерство в освіті (не)без обмежень»
Без обмежень… Це не про відомий український рок-гурт, це про партнерство, силу спільноти та можливості, що надихають, підтримують, підштовхують до дій, розвитку і вдосконалення.
Команда Центру: директор Олена Ткачик, консультанти Ірина Дутчак і Людмила Заяць та психологиня Олена Гайдамаха – взяли участь в афілійованій (не)конференції міні-EdCamp Rivne 2025 «Партнерство в освіті (не)без обмежень», яка відбулася у Рівненській гімназії №24.
Разом ми
- відвідали панельну дискусію «Партнерство без обмежень – це освітня модель-утопія?»;
- познайомилися з експертами у форматі Speed Geeking;
- взяли участь у 2 експертних паралелях, 8 тренінгах, 1 учительській сесії та майстерці;
- переглянули благодійну виставу «В єднанні сила».
Так, нам теж потрібно надихатися, поповнювати скарбничку методичних практик і фахово зростати. В оточенні натхненних це робити і корисно, і приємно, і результативно.

Сучасний педагог – це дослідник нових можливостей!
Сьогодні вчителі Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 занурилися у світ інновацій на дослідницькій лабораторії “Штучний інтелект для педагога”. Разом із консультантами Центру Любов’ю Шелест та Іриною Кирик вони експериментували та відкривали для себе можливості AI-інструментів:
GPT та Grok – мовні моделі, що допомагають у створенні текстів,
Gamma – для швидкої генерації презентацій,
Freepik Pikaso та Adobe Firefly – для створення креативних зображень,
Perplexity – розумний пошуковий інструмент.
А ще педагоги познайомилися з SUNO – інструментом для створення унікальних пісень, kazka.info – творцем казок, що надихає дітей на творчість, TinyTap.ai – генератором уроків англійської мови.
Штучний інтелект не замінить учителя, але стане його надійним помічником не лише в рутинних щоденних завданнях, а й у генерації нових ідей для творчих та інтерактивних уроків. Зростаймо професійно разом!

Педагоги радивилівського ліцею №2 дізнавались про мовленнєву агресію
Чи знаєте ви, що відчуття злості і навіть агресії – це природна людська емоція, яка може виникати у відповідь на порушення особистих кордонів або ж на загрозу безпеки?
Чи здогадувалися, що енергію, викликану агресією, можна спрямовувати в позитивне русло?
Зрештою, чи ставили собі питання, як же діяти, якщо дитина проявляє агресивну поведінку?
На ці та інші важливі запитання шукали та знаходили відповіді педагоги Радивилівський ліцей №1 разом з консультантами Центру Людмилою Заяць та Іриною Дутчак під час тренінгу «Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі».
А ще вчителі працювали в групах, були художниками-чарівниками, перетворюючи негативних персонажів на позитивних, дізналися дієві прийоми ефективного реагування на мовленнєву агресію учнів, опанували вміння формулювати конструктивні зауваження.
Дякуємо за позитив та співпрацю. Зростаймо професійно разом!

Реформування предмета «Захист України» триває...
Реформування предмета «Захист України» триває: створюють спеціальні осередки, оновлюють програму, навчають педагогів, змінюють підходи до викладання. Все це вимоги сьогодення, яке очікує від учнів не тільки чітких уявлень про те, що таке сучасна війна, а формування важливих життєвих навичок: від надання першої допомоги до розуміння сучасних новацій.
Військові стверджують, що російсько-українська війна – це війна технологій та розуму, тому головне завдання кожного вчителя цієї дисципліни полягає у тому, щоб якнайкраще ознайомити учнів із доступними новітніми військовими технологіями, а також навчити їх досконало користуватися ними.
Краще освоїти основи пілотування та ґрунтовніше ознайомитися з основами безпілотних систем мали змогу освітяни ЗЗСО Бродівської, Підкамінської, Зболотцівської та Радивилівської ТГ під час тренінгу, який проходив у КУ «Бродівський ЦНТТУМ».
Тарас Піх, керівник гуртка цього позашкільного закладу, детально розповів учасникам про види БпЛА, особливості їх будови та роботи. Вчителі також повправлялися у керуванні дронами на симуляторах польотів.
На завершення тренінгу свою майстерність у керуванні БпЛА презентували юні вихованці ЦНТТУМ, які посіли призові місця у відповідних конкурсах.
Продовжуймо своєю наполегливою працею тримати освітянський тил та наближати нашу перемогу.

Онлайн-зустрічі, присвячені вибору підручників для 8 класу Нової української школи
Сьогодні вчителі фізики, біології та математики Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської та Радивилівської громад провели онлайн-зустрічі, присвячені вибору підручників для 8 класу Нової української школи. Учасники аналізували методичні матеріали, ділилися досвідом та обговорювали особливості викладання за новими навчальними ресурсами.
Корисні поради та практичний досвід:
- Василь Шевців, учитель фізики Ясенівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., як співавтор поділився особливостями роботи за підручником «Фізика» для 8 класу. Він детально розповів про методичне забезпечення та практичне застосування матеріалів підручника. Також проаналізував макети інших підручників для 8 класу
- Ірина Шишка, учителька біології Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, поділилася досвідом апробації підручника «Біологія» для 8 класу в пілотних класах та проаналізувала його зміст. Окрім цього, було розглянуто макети підручників «Біологія» для 8 класу, що дозволило оцінити їхню структуру, наповнення та відповідність освітнім стандартам.
- Любов Шелест, консультантка Центру, представила детальний аналіз макетів підручників «Алгебра» та «Геометрія» для 8 класу, розповіла про доступні відеопрезентації, методичні матеріали від авторів та поділилася корисними рекомендаціями для викладання алгебри та геометрії.
Актуальна інформація!
Наказом МОН України від 24.01.2025 р. №98 затверджено перелік підручників для 8 класу, які успішно пройшли апробацію у 2024/2025 навчальному році.
Дякуємо всім учасникам за активну роботу, обмін ідеями та спільний внесок у покращення освітнього процесу! Разом формуємо якісну освіту для наших учнів!

Командотворення та становлення лідера
У Звиженському ЗЗСО І-ІІ ступенів 19 березня консультанти Бродівського Цпрпп Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели І частину тренінгу “Основи командотворення та становлення лідера”.
Під час тренінгу педагоги:
– опрацювали теоретичний матеоіал;
– ознайомилися з історіями,які надихають;
– дізналися кращі практики світового досвіду з командотворення;
– виконали цікаві вправи, які сприяють згуртованості та взаємопідтримці у колективі.
Щиро дякуємо консультантам п.Людмилі та п.Ірині за креативне заняття,яке додало бажання зростати та вдосконалюватися!
Чекаємо наступної зустрічі!
Зі сторінки Facebook Звиженського ЗЗСО І-ІІ ст.

Як впроваджувати на уроках елементи медіаграмотності
У світі, яким керує інформація, кожна людина мусить вміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій. Навчити цьому можна, впроваджуючи на уроках елементи медіаграмотності.
Як це зробити, досліджували педагоги ЗЗСО Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської та Радивилівської громад під час zoom-зустрічі професійної спільноти вчителів історії. Наш гість – Михайло Завадка , тренер з медіаграмотності, вчитель історії, правознавства та громадянської освіти Середкевицького ЗЗСО І-ІІІ ст. Яворівської громади, розповів
- Чому важливо перевіряти фото?
- Які є види маніпуляцій із світлинами?
- Коли варто засумніватися у достовірності фото?
Як перевірити світлину на автентичність?
Дякуємо панові Михайлу за цікаву та важливу інформацію.
Під час другої частини зустрічі консультантка Центру Людмила Заяць ознайомила вчителів із електронними версіями підручників історії України, інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ», громадянської освіти та всесвітньої історії для 8 класу, розповіла про їх методичне забезпечення та платформи, на яких воно розміщене.
Педагоги ділилися своїми враженнями і думками щодо підручників різних авторських колективів.
Зичимо усім зробити вдалий вибір, і нехай робота з обраним підручником приносить вам задоволення.

інтервізійна зустріч практичних психологів і соціальних педагогів
Змістовною і різноплановою виявилася чергова інтервізійна зустріч практичних психологів і соціальних педагогів.
Сьогодні вона розширила свої кордони, і КУ «Бродівський ЦПРПП» об’єднав фахівців психологічної служби Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської і Радивилівської територіальних громад! Ми знайомилися, вільно комунікували та задали вектор для майбутньої плідної взаємодії.
Родзинкою інтервізії стали психологічні практики, які учасники апробували на собі. Цього разу ними поділилася фахівчиня-колега, практичний психолог Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст. Людмила Петринко, чим професійно націлила усвідомлювати свої видимі і невидимі сторони, емоційний стан, взаємовідносини у сім’ї, долати багатозадачність шляхом делегування справ, а також виявляти потреби у власному розвитку.
У результаті подія сприяла не тільки професійному збагаченню, але й особистісному зростанню спеціалістів.
Обмін практичним досвідом, дієвими професійними методами та інструментами надають особливого значення інтервізійним зустрічам спеціалістів професійної спільноти. Обговорення реальних кейсів допомагає знаходити нестандартні рішення й адаптувати підходи до сучасних викликів освіти, де кожен фахівець робить власний унікальний вклад ще й фокусується на своєму внутрішньому стані.
Згадали також у Міжнародний день кольору, що сьогодні, про значущість барв у діяльності і важливість абстрагуватися від них час від часу.
Пам’ятаємо про Всесвітній день людей із синдромом Дауна і з допомогою уважної учасниці символічно #шкарпетуймося.
Дякуємо Бродівський молодіжний центр за сприяння у роботі інтервізійної групи!
Єднаймося задля професійного зростання в атмосфері легкої і плідної співпраці в колі однодумців!

Обираємо підручники для 8 класу з географії
Сьогодні вчителі географії Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської та Радивилівської громад провели онлайн-зустріч, під час якої активно обговорювали підручники для 8 класу Нової української школи. Освітяни ділилися досвідом роботи, розглядали методичні аспекти викладання та знайомилися з додатковими ресурсами.
Наталія Лотоцька, вчителька географії Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №3, презентувала особливості роботи з підручником «Географія» для 8 класу та розповіла про методичне забезпечення, яке використовували у пілотних класах.
Консультантка Центру Любов Шелест поділилася порадами щодо опрацювання макетів підручників, показала, де знайти відеопрезентації авторів та надала практичні рекомендації для ефективного навчання.
Перелік рекомендованих підручників з географії для 8 класу (за наказом МОН України від 24.01.2025 р. №98):
- «Географія» – Безуглий В.В., Лисичарова Г.О., Костащук І.І., Дарчук К.В.
- «Географія» – Бойко В.М., Міхелі С.В.
- «Географія» – Гільберт Т.Г., Довгань А.І., Савчук І.Г.
- «Географія» – Грома В.Д., Ільницький І.М., Касіяник І.П., Косик В.М., Скицюк І.В. (за науковим редагуванням Топузова О.М.)
- «Географія» – Довгань Г.Д.
- «Географія» – Запотоцький С.П., Зінкевич М.В., Совенко В.В., Гілецький Ю.Р., Мозіль О.В.
- «Географія» – Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р.
Дякуємо всім учасникам за активну дискусію та спільну роботу! Разом ми створюємо якісну освіту для наших учнів!

Обираємо підручники для 8 класу
Щоб не помилитися у виборі, професійна спільнота вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів освіти Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської та Радивилівської громад зустрілася у zoom-форматі.
Консультантка Центру Людмила Заяць ознайомила колег із наказом МОН від 24.01.2025 року «Про затвердження переліку підручників для 8 класу закладів загальної середньої освіти, які пройшли апробацію»;
– розповіла про кількість програм та підручників для кожного предмету, а також
– ознайомила педагогів з особливостями підручників різних авторських колективів.
Вчителі-філологи активно долучилися до розмови, обговорюючи особливості підручників, за якими вони працювали у 7 класах, адже здебільшого саме ці авторські колективи підготували підручники і для 8 класів.
Про конкретні сильні та слабкі сторони своїх підручників розповіли колегам філологині:
– Ірина Янковська, вчителька Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2,
– Алла Шуст та Марія Лаврін, вчителі Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4,
– Руслана Демчук, вчителька Наквашанського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
– Тетяна Шлапак, вчителька Маркопілського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
– Леся Долинюк, вчителька Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
– Галина Палій, вчителька Шнирівської гімназії ім. Петра Федуна (Полтави),
– Галина Сало, вчителька Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.
Зичимо усім вчителям зробити вдалий вибір і працювати з підручником у задоволення.

Онлайн-зустріч учителів хімії
Сьогодні відбулася онлайн-зустріч учителів хімії Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської та Радивилівської громад. Під час заходу педагоги спільно обговорювали особливості використання підручників для 8 класу Нової української школи, ділилися досвідом та знайомилися з методичними матеріалами.
Вчителька хімії Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 Іванна Жолнович поділилася практичними аспектами роботи з підручником «Хімія» для 8 класу та розповіла про особливості викладання за методичним забезпеченням, яке використовували пілотні класи.
Консультантка Центру Любов Шелест надала вчителям корисні поради щодо опрацювання макетів підручників, пояснила, де знайти відеопрезентації та матеріали від авторів, а також поділилася практичними рекомендаціями для ефективного викладання хімії.
Наказом МОН України від 24.01.2025 р. №98 затверджено перелік підручників для 8 класу, які пройшли апробацію у 2024/2025 навчальному році.
Рекомендовані підручники з хімії для 8 класу:
– «Хімія» підручник для 8 класу, автори: Григорович О.В., Недоруб О.Ю.
– «Хімія» підручник для 8 класу, автор Лашевська Г.А.
– «Хімія» підручник для 8 класу, автори: Мідак Л.Я., Кузишин О.В., Пахомов Ю.Д., Буждйган Х.В.
– «Хімія» підручник для 8 класу, автори: Попель П.П., Крикля Л.С.
– «Хімія» підручник для 8 класу, автори: Ярошенко О.Г., Коршевнюк Т.В.
Корисні посилання:
– модельна програма Ганни Лашевської
– модельна навчальна програма О.В. Григорович
Дякуємо всім учасникам за активну участь, обмін досвідом і плідну співпрацю!
Разом працюємо над якісною освітою для наших учнів!

Психологічне рандеву для освітян: рік турботи та підтримки
Уже рік, як у КУ «Бродівський ЦПРПП» діє психологічна платформа для освітян, започаткована з метою психоедукації, підтримки та розвантаження педагогічних працівників закладів освіти.
Онлайн-проєкт «Психологічні рандеву» проходить у формі вільної комунікації на теми, які цікавлять учасників, щомісяця у третю середу о 15:30 год.
Ці зустрічі мають на меті не лише допомогти впоратися з труднощами і запобігти професійному вигоранню, а й стати простором для натхнення, емоційного відновлення та обміну досвідом.
У теплій і довірливій атмосфері учасники мають можливість:
• апробувати практики релаксації й самоусвідомлення;
• опанувати нові підходи до управління емоціями;
• поділитися своїм досвідом та отримати підтримку від колег;
• зарядитися енергією та мотивацією для нових звершень;
• шляхом усвідомлення себе, краще розуміти людей навколо і свого учня!
Такі зустрічі – джерело внутрішньої рівноваги і ми раді, що можемо підтримувати освітянську родину Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської та Радивилівської територіальних громад у непростий час.
І нагадуємо: теплі ресурсні зустрічі на теми, питання, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращення робочого клімату та загального самопочуття учасників, проходять щомісяця у третю середу! Наступна – 16 квітня.
Плекаймо освітянську психологічну стійкість разом! Rendez-vous!

Про вибір підручників
Сьогодні відбулася онлайн-зустріч для вчителів інформатики Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської та Радивилівської громад. Освітяни об’єднали зусилля, щоб разом обговорити підручники з інформатики для 8 класу Нової української школи та зробити обґрунтований вибір для своїх учнів.
Особливо цінним був досвід Тетяни Мандзюк, учительки інформатики Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, яка працює за підручником «Інформатика», авторів Коршунова О.В., Завадський І.О. у пілотних класах. Вона поділилася своїми враженнями, практичними спостереженнями та висновками щодо ефективності навчальних матеріалів. Її розповідь стала орієнтиром для колег, які ще визначаються з вибором.
Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Шелест допомогла учасникам розібратися, де знайти макети підручників, ознайомитися з відео-презентаціями та поясненнями авторів, а також як ефективно опрацювати ці матеріали.
Дякуємо всім учасникам за активну взаємодію та конструктивну співпрацю!

Штучний інтелект опановували Радивилівського ліцею №2
Учора в Радивилівському ліцеї №2 ім. П. Г. Стрижака працювала дослідницька лабораторія “Штучний інтелект для педагога” для вчителів початкових класів!
Метою заходу було познайомити педагогів із сучасними технологіями ШІ, які можуть стати справжніми помічниками в освіті. З педагогами працювали консультанти КУ “Бродівський ЦПРПП” Ірина Кирик та Любов Шелест.
Учасники дізналися про мовні моделі, такі як GPT, Grok від xAI та Copilot, що дозволяють генерувати тексти, конспекти, шукати ідеї для уроків та проєктів, створювати чек-листи і навіть укладати тести за розділами підручника.
Вчителі також відкрили для себе SUNO – інструмент для створення унікальних пісень, які можна використовувати на уроках для зацікавлення учнів, та Gamma – платформу для швидкої генерації яскравих презентацій, що економить час на підготовку. Не обійшлося без творчих знахідок: kazka.info – генератором казок, який надихає учнів на творчість, Adobe Firefly вразило можливостями створення зображень .
Педагоги отримали практичні навички, які допоможуть зробити уроки цікавими та інтерактивними. Ця лабораторія стала важливим кроком до інтеграції інструментів штучного інтелекту в практику вчителя, відкриваючи нові можливості для креативного викладання та розвитку молодших школярів.
Вчителі залишилися натхненними й готові експериментувати з технологіями у своїй роботі!

КПК "Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці"
У КУ «Бродівський ЦПРПП» успішно завершено онлайн-навчання освітян Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської ТГ за програмою підвищення кваліфікації “Психологічні особливості розвитку особистості у віковій динаміці”.
Курс присвячений вивченню ключових аспектів розвитку особистості на різних вікових етапах – від дитинства до дорослості. Він охоплює такі теми, як етапи розвитку особистості, теорії особистісного розвитку, формування самооцінки та ідентичності, соціальний та емоційний розвиток, а також методи вирішення психологічних проблем.
Отримані знання та навички допоможуть краще розуміти та підтримувати учнів у їхньому навчанні та розвитку. Розширено компетентності у сфері психології розвитку та практичні навички для ефективної роботи з учнями різного віку.
Нехай знання будуть корисними та зростуть можливості для покращення освітнього процесу!

Майстерка для педагогів дошкільних закладів освіти Підкамінської ТГ
Сьогодні гончарство – це не лише ремесло, яке виникло ще в глибоку давнину, а й спосіб самовираження, терапія для душі і можливість зберегти традиції предків. Опановуючи це вміння, освітяни знайомляться з культурною спадщиною та відкривають для себе нові горизонти творчості.
Важливу місію з відродження цього унікального мистецтва, що вражає своєю глибиною та різноманітністю, реалізує #Благодійна організація “Благодійний фонд святого Юрія”. Завдяки її ініціативі педагоги дошкільних закладів освіти Підкамінської територіальної громади отримали унікальну можливість відвідати майстерку з гончарного мистецтва, перезавантажитися, наповнити душу натхненням та доторкнутися до пізнання таємниць глини.
Вчителька Бродівської гімназії ім. І. Труша Галина Шнайдрук, досвідчена майстриня і модераторка заходу, познайомила педагогів з усіма тонкощами роботи з глиною. Учасники дізналися про її види, секрети випалювання та техніки декорування, що зробило процес не лише пізнавальним, а й неймовірно захопливим.
Позитивна атмосфера творчості дозволила кожному повністю зануритися в процес і створити власний мистецький шедевр.
Висловлюємо вдячність Благодійній організації “Благодійний фонд святого Юрія” за можливість відчути енергію гончарного мистецтва, торкнутися історії та отримати неймовірний заряд натхнення!
Такі ініціативи не лише допомагають зберегти народні традиції, а й надихають на творчість, єднають серця та дарують незабутні емоції.

Освітня система «Впевнений старт»
Педагоги дошкільних закладів Бродівської, Підамінської та Заболотцівської територіальних громад взяли участь в інформаційному онлайн-семінарі «Освітня система «Впевнений старт».
Спікерка зустрічі Олена Хартман – кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Григорія Костюка НАПН України, методистка, тренерка та співавторка проєкту «Впевнений старт» розповіла про загальні характеристики освітньої системи, її переваги і досягнення, концептуальні підходи щодо особливостей впровадження, принципи освітньої взаємодії з батьками, сучасні моделі науково-методичної підтримки педагогів-практиків.
Ініціаторка заходу – Олена Ткачик, директорка КУ «Бродівський ЦПРПП».
Учасники семінару здобули нові знання, отримали професійне спілкування та натхнення для роботи.

Як попередити цькування
Булінг – це систематичне та навмисне заподіяння шкоди одній людині або групі людей іншою людиною чи групою.
Булінг найчастіше зустрічається в школах, колективах або в інтернет-просторі. Він має серйозні наслідки для жертви, такі як зниження самооцінки, тривожність, депресія та інші психологічні проблеми.
Як запобігти цькуванню в учнівському середовищі, як розрізнити прояви кожного із видів булінгу, як діяти педагогу в таких ситуаціях – дізнавались педагоги Нем’ячівського ЗЗСО І-ІІ ступенів під час тренінгу «Булінг та домашнє насильство: реагування та протидія», який провели консультанти Центру Ірина Кирик та Любов Шелест.
Педагоги активно взаємодіяли у групах, опрацьовували практичні вправи, які зможуть використати у своїй роботі з учнями та батьками. Такі заходи допомагають формувати безпечне та дружнє освітнє середовище для всіх учасників навчального процесу.
Зростаймо професійно разом!

Побудова інклюзивної взаємодії між учасниками освітнього процес
З радістю повідомляємо про успішне завершення онлайн-навчання для ще однієї групи освітян Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ за програмою підвищення кваліфікації “Побудова інклюзивної взаємодії між учасниками освітнього процесу”.
Цей курс мав на меті надання педагогічним працівникам сучасних знань та практичних навичок для створення інклюзивного середовища в навчальних закладах.
Протягом курсу учасники долучились до різноманітних навчальних модулів, розглянули теми інклюзії, взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами, зокрема з розладом спектру аутизму, та ефективні методики навчання.
Завдяки інтерактивним вправам, онлайн-обговоренням та практичним завданням, слухачі КП успішно опанували нові знання для застосування їх у своїй роботі.
Вітаємо всіх учасників із завершенням курсу! Бажаємо подальших успіхів у впровадженні інклюзивних практик у навчальних закладах.

Співпраця з Радивилівською ТГ
Сучасна освіта вимагає безперервного професійного розвитку педагогів. Важливо не лише створювати можливості для фахового вдосконалення, а й організовувати цей процес так, щоб кожен учитель прагнув до розвитку відповідно до власних потреб та інтересів. Іншими словами, необхідно не просто усунути бар’єри, а збудувати міст підтримки.
Ми переконані, що ключова роль центру професійного розвитку педагогічних працівників в сучасній освіті — не лише методична, а й координаційна, менеджерська та фасилітативна. Це перехід до взаємодії, партнерства, супроводу та підтримки педагогів.
Сьогодні система професійного розвитку має працювати як якісний сервіс, що надає педагогам консультативну, інформаційну та психологічну підтримку, адже тільки в умовах довіри та партнерства народжується якісна освіта.
У форматі міжмуніципального співробітництва між Радивилівською та Бродівською територіальними громадами в міській раді відбулася ознайомча зустріч фахівчинь Комунальної установи Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників із керівниками закладів освіти Радивилівської громади.
Зростаймо професійно разом!

В рамках проєкту Британської Ради «TAG SWITLO»
Відбулася чергова зустріч у zoom-форматі професійної спільноти вчителів англійської мови у рамках проєкту Британської Ради «TAG SWITLO».
Учителі під керівництвом фасилітатора Оксани Стеблій Oksana Stebliy, вчительки англійської мови Бродівської гімназії ім. Івана Труша, обговорювали причини психологічних травм учнів та вирішували, як організувати освітній процес на уроці, щоб мінімізувати їх вплив на навчання.
Зростаємо професійно разом!

Практикуємо разом з педагогами Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст.
Учителі Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у практичному семінарі щодо міжнародного дослідження PISA та компетентнісного підходу. Захід провели консультантки КУ «Бродівський ЦПРПП» Ірина Кирик та Любов Шелест.
Учасники семінару ознайомилися з основними аспектами PISA, яка оцінює здатність 15-річних учнів застосовувати знання з читання, математики та природничих наук у реальних життєвих контекстах. Було розглянуто результати дослідження PISA-2022, яке вперше відбулося в цифровому форматі.
Головний акцент зроблено на математичній грамотності, а також на інноваційному компоненті – креативному мисленні.
Педагоги проаналізували типові завдання PISA, зокрема на математичну, читацьку та природничо-наукову грамотність, обговорили проблеми, які виникають у підлітків під час їх виконання, та шукали шляхи покращення навичок учнів. Серед основних викликів – складність роботи з множинними текстами, орієнтація у графічній інформації та вміння формулювати чіткі, аргументовані відповіді.
Важливим аспектом семінару стала робота в групах, де вчителі виконували завдання, моделюючи реальні ситуації, у яких учням доводиться застосовувати набуті знання. Також педагоги, працюючи на онлайн-симуляторах, ознайомились із прикладами завдань з цифрової грамотності, яка буде перевірятись у 2025 році.
Учасники семінару відзначили, що подібні заходи допомагають не лише зрозуміти методику міжнародного оцінювання, а й адаптувати навчальний процес до сучасних освітніх вимог. Навчання вчителів – це ключ до підвищення рівня освіти, що дасть змогу українським школярам досягати кращих результатів у майбутніх дослідженнях PISA.
Дякуємо учасникам за активність та зацікавленість. Разом рухаємось до якісної освіти!

Онлайн-форум «Успішні практики сучасного педагога»
Відбувся тренінг «Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі», який провели консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
Педагоги попрактикувалися, як подолати мовленнєву агресію, дізналися, які є види агресії, навчилися опрацювати прийоми ефективного реагування на мовленнєву агресію учнів.
Дякуємо консультантам центру за цікаву інформацію, гарно проведений час та позитивну зустріч.
Зростаймо професійно, крокуймо до ПЕРЕМОГИ! — разом з Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників.
Зі сторінки Facebook Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Онлайн-форум «Успішні практики сучасного педагога»
Онлайн-форум «Успішні практики сучасного педагога» цьогоріч відбувся вже втретє. Така форма взаємодії професійних спільнот стає традиційною, адже ми переконані, що вчителям потрібно спілкуватися, ділитися досвідом, чути про кращі практики, щоб самим вдосконалюватися.
Освітяни із закладів освіти трьох громад: Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської – мали змогу, підключившись до нашого форуму, що проходив у форматі zoom-конференції, попрацювати у 6 секціях:
– вчителі початкових класів,
– іноземних мов,
– природничих дисциплін,
– дошкільники,
– фахівці психологічної служби,
– та класні керівники.
Своїми успішними практиками з колегами поділилися 18 спікерів.
У сесії “Мовно-літературна освітня галузь. Іноземна мова” спікерами були:
• Альона Хміляр, вчителька англійської мови Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вивченням англійської мови, «Використання Ш І на уроках іноземної мови»,
• Юлія Богдан, вчителька англійської мови Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вивченням англійської мови, «Освітні подорожі як шлях до розвитку учителя та учня»,
• Юлія Ясінська, керівник гуртка англійської мови Бродівського ЗДО №8, «Використання МАС (метод асоціативних символів), Lego технологій та Stream освіти при вивченні англійської мови дошкільниками та дітьми молодшого шкільного віку».
У сесії педагогів початкових класів своїми напрацюваннями поділилися:
• Леся Бегоулова, учителька Бродівської початкової школи, «Роль фізичного виховання у розвитку молодших школярів»,
• Галина Баглай, учителька Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст. , «Формування творчого потенціалу учнів засобами розвивального навчання на сюжетно-ігрових уроках»,
• Марія Микитюк, Соломія Дерев’янко, Іванна Бордюг, Люба Назарчук, учителі Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст., «Досвід використання Wordwall у дистанційному та очному навчанні».
У сесії математично-природничої галузі про свої методичні знахідки розповіли:
• Лілія Малік, учителька біології, хімії та природознавства Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4, «Фішки та родзинки сучасного уроку»,
• Марія Галаган, учителька географії Нем’ячівського ЗЗСО І-ІІ ст., «Довкілля – мовчазна жертва війни»,
• Марія Процай, учителька географії Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. «Розкриття і розвиток здібностей, талантів і можливостей здобувачів освіти шляхом вивчення навчального матеріалу через вирішення конкретних завдань».
У сесії фахівців психологічної служби закладів освіти успішними кейсами і дієвими практиками ділилися:
• Уляна Мудрик, соціальний педагог Пониковицького ЗЗСО І-ІІІ ст., “Криза як точка свого зростання”,
• Ольга Кирик, практичний психолог Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., “Використання психологічного театру у формуванні емоційної та соціальної компетентності учнів різного віку”,
• Людмила Петринко, практичний психолог Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст., “Від горіння до відновлення: неформальна психологічна підтримка педагогів і батьків у сучасних реаліях”.
У сесії класних керівників цікаві ідеї щодо організації та проведення національно-патріотичних та мистецьких заходів представили:
• Надія Пянтковська, заступник директора Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст., “Коли школа живе мистецтвом”,
• Софія Глинка, керівник Бродівського молодіжного центру, «Креативні методи роботи з молоддю в молодіжному центрі»,
• Галина Карпів, педагог-організатор Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4, “Модель національно-патріотичного виховання дітей та молоді”.
Сподіваємося, що форум став не лише джерелом нових знань, а й потужним поштовхом для педагогів. Учасники отримали можливість поставити запитання, поділитися своїм баченням і досвідом.
Захід укотре довів: сучасний педагог – це той, хто навчається сам і надихає інших!
Дякуємо всім учасникам форуму за бажання професійно зростати разом з нами.

На інтервізійній зустрічі психологічної служби
Енергія та ентузіазм на інтервізійній зустрічі психологічної служби!
Наша лютнева інтервізія стала справжньою синергією ідей і фахівців!
Під час зустрічі ми ділилися досвідом та дієвими підходами, обговорювали виклики, без яких ніяк у нашій роботі, знаходили нові способи їх подолання, торкнулися безлічі важливих питань, які потрібно шукати можливості проговорити. І все це на одному диханні і не економлячи часу! Кожна учасниця зробила свій унікальний внесок, і це створило атмосферу підтримки та мотивації, яка так важлива для нашого професійного зростання.
Величезна подяка учасницям за професійну активність та ентузіазм! Почавши з себе та роблячи свій професійний внесок, ми зможемо об’єднатися і створити той соціум, який мріємо бачити.

Літературне чаювання, приурочене до Дня рідної мови
Нас поєднала любов до читання книг: у затишній та камерній атмосфері актової зали відбулося літературне чаювання, приурочене до Дня рідної мови.
Ідейною натхненницею заходу стала директорка Центру Олена Ткачик.
Консультантка Людмила Заяць запросила до нашого столу (уявно, звичайно ж,) Тараса Шевченка, Лесю Українку, Стендаля, Оноре де Бальзака, Ернеста Гемінґвея, Елеонор Портер та інших метрів слова зі своїми горнятками, які відображають неповторний стиль кожного автора.
Учасники чаювання дізналися про потужний терапевтичний ефект книгочитання, про який людство здогадувалося ще в Стародавньому Єгипті та Греції, де бібліотеки вважалися священними місцями. А ще – розповіли про свої читацькі вподобання та відкриття, обговорили літературні новинки, випили запашного лікувального чаю з трав, зібраних працівниками Національний природний парк “Північне Поділля”.
Дякуємо усім, хто розділив це літературне чаювання з нами: Бродівський історико-краєзнавчий музей, Бродівська Початкова, Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. 4, відділ культури, молоді та спорту Бродівської МР Спорт-молодь Бродівщини.
“Книжковий голод – надто серйозна річ. Дозвольте призначити вам лікування”, – пропонував власник книжкової крамниці пан Міффлін, персонаж роману Крістофера Морлі “Примарна книгарня”. Ми поділяємо погляди пана Міффліна і закликаємо: «Читайте книги, зустрічайтеся з друзями – і світ перестане бути сірим».

Як же мотивувати дітей займатися рукоділлям?
В наші дні все більш популярними та цінними стають прикраси ручної роботи. Як же мотивувати дітей займатися рукоділлям? Як вчителю прищепити учням любов до прекрасного?
“Варто продемонструвати якісні взірці, запропонувати цікаві технології, поділитися своїми вміннями, стати тим, хто запалює та надихає”,- стверджують освітяни.
Можливо, вашим вихованцям припаде до душі бісероплетіння – чудове заняття, яке не тільки захоплює, але й розвиває акуратність, моторні навички, формує художній смак, фантазію та уяву.
Щоб запустити цей процес, потрібно мати відповідне обладнання, яке полегшить процес, а також підвищить якість виробу. Саме над створенням станочка для бісероплетіння працювали вчителі технологій освітніх закладів Бродівської та Підкамінської територіальних громад у Бродівському ЦНТТУМ.
Під час цього заходу про витоки бісероплетіння, його поширення у світі та Україні, а також про різновиди станків розповіла учасникам майстерки Ірина Дутчак, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
Богдан Варава, методист Бродівського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, ознайомив присутніх з роботою його установи, а також став для вчителів основним помічником та головним координатором процесу виготовлення виробів.
Дякуємо працівникам Бродівського Цнттум за підготовку та проведення майстерки.
Сподіваємося, що учні наших освітніх закладів будуть насолоджуватися процесом бісероплетіння та створювати справжні мистецькі шедеври!

Як же мотивувати дітей займатися рукоділлям?
В наші дні все більш популярними та цінними стають прикраси ручної роботи. Як же мотивувати дітей займатися рукоділлям? Як вчителю прищепити учням любов до прекрасного?
“Варто продемонструвати якісні взірці, запропонувати цікаві технології, поділитися своїми вміннями, стати тим, хто запалює та надихає”,- стверджують освітяни.
Можливо, вашим вихованцям припаде до душі бісероплетіння – чудове заняття, яке не тільки захоплює, але й розвиває акуратність, моторні навички, формує художній смак, фантазію та уяву.
Щоб запустити цей процес, потрібно мати відповідне обладнання, яке полегшить процес, а також підвищить якість виробу. Саме над створенням станочка для бісероплетіння працювали вчителі технологій освітніх закладів Бродівської та Підкамінської територіальних громад у Бродівському ЦНТТУМ.
Під час цього заходу про витоки бісероплетіння, його поширення у світі та Україні, а також про різновиди станків розповіла учасникам майстерки Ірина Дутчак, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
Богдан Варава, методист Бродівського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, ознайомив присутніх з роботою його установи, а також став для вчителів основним помічником та головним координатором процесу виготовлення виробів.
Дякуємо працівникам Бродівського Цнттум за підготовку та проведення майстерки.
Сподіваємося, що учні наших освітніх закладів будуть насолоджуватися процесом бісероплетіння та створювати справжні мистецькі шедеври!

Досвід викладання математики в НУШ
Сучасний світ змінюється щодня, і разом із ним трансформується підхід до освіти. Як зробити урок математики по-справжньому цікавим і корисним для сучасного учня? Як мотивувати дітей вчитися із захопленням, використовуючи новітні технології та нестандартні методи? Відповіді на ці та багато інших запитань шукали сьогодні учасники онлайн-зустрічі “Натхнення та інновації: досвід викладання математики в НУШ”.
Захід об’єднав професійну спільноту вчителів математики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад. Нашою спікеркою була Оксана Скиба, вчителька математики Бродівського СЗОШ І-ІІІ ст. №2, а модерувала зустріч консультантка Центру Любов Шелест.
Ключові теми, які обговорювали:
- Сучасний учень – як він мислить, чого очікує від навчання та як знайти з ним спільну мову?
- Сучасний учитель – який підхід допомагає бути цікавим і корисним для своїх учнів?
Методики навчання, що працюють:
- Змішане навчання – поєднання онлайн- та офлайн-формату.
- Гейміфікація – навчання через ігрові елементи.
- Перевернутий клас – коли учні вчать теорію вдома, а на уроці застосовують її на практиці.
Як мотивувати учнів до навчання? Оксана Скиба поділилася власним досвідом впровадження системи бонусів, що стимулює школярів працювати активніше.
Цифрові інструменти, які можуть змінити підхід до навчання:
- AR Book – інтерактивні підручники з доповненою реальністю.
- WolframAlpha – розумний калькулятор, що пояснює. розв’язки.
- Quick Brain – додаток для розвитку математичного мислення.
Математика – це не лише формули, а й загадки, що пробуджують цікавість! Оксана Скиба розповіла про нестандартні завдання, які зацікавлюють учнів та змушують їх мислити не стереотипно:
Математичні парадокси
Гра Пенні – для тих, хто цікавиться програмуванням (битва 0 і 1)
Парадокс цікавих чисел – чому одні числа цікаві, а інші “нудні”?
Що Черепаха сказала Ахіллу? – філософський діалог про рівність трикутників
Загадка Ейнштейна – як працює логічне мислення в задачах
Освіта – це постійний розвиток! Вчителі отримали корисні рекомендації для самовдосконалення:
-“Екскурсія математикою”, Стівен Строгац – легка та захоплива мандрівка у світ математики.
– “Як ніколи не помилятися”, Джордан Елленберг – про математичне мислення в повсякденному житті
– “Всесвіт розмовляє числами”, Грем Фармело – про те, як математика відкриває таємниці Всесвіту.
Ця зустріч ще раз довела: учитель – це не просто передавач знань, а наставник, мотиватор і новатор. Разом ми створюємо нову українську школу – сучасну, інтерактивну, цікаву та змістовну!

Чергове психологічне рандеву
Чергове психологічне рандеву на тему за запитом учасниці «Психологія самооцінки: підвищуємо віру в себе», а відтак і своїх вихованців, учнів, дітей.
Мета зустрічі полягала в тому, щоб розглянути психологічні аспекти формування самооцінки особистості на різних вікових етапах розвитку, щоб розуміти, який вплив має віра дорослого, що поруч у певні періоди життя, на образ «Я» дитини, щоб торкнутися самоусвідомленості.
Завдяки інтерактивним вправам та обговоренням у підтримуючій атмосфері учасники поділилися своїми думками та досвідом, вивели власні формули самооцінки себе теперішнього.
Спасибі всім, хто завітав на рандеву! Ваша активна участь та відкритість створили неповторну атмосферу співпраці та розвитку!
А ми нагадуємо: теплі ресурсні зустрічі у формі вільної комунікації, започатковані з метою психологічної підтримки та розвантаження освітян шляхом обговорення тем, питань, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращенню робочого клімату та загального самопочуття учасників, і проходять щомісяця у третю середу!
Заохочуємо всіх освітян Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ до участі в онлайн-проєкті. Усіх бажаючих чекаємо на черговому рандеву 19 березня!
Rendez-vous!

Побудова інклюзивної взаємодії між учасниками освітнього процесу
У КУ «Бродівський ЦПРПП» триває онлайн-навчання за програмою підвищення кваліфікації «Побудова інклюзивної взаємодії між учасниками освітнього процесу».
КПК у сфері інклюзивної освіти – це про доступне сприятливе і продуктивне навчальне середовище для дітей різних вікових категорій з особливими освітніми потребами;
– це про створення толерантного та розуміючого суспільства з відповідною підтримкою;
– це про усвідомленість і включеність кожного!
Створюймо навчальне середовище, де кожен учень відчуває себе прийнятим та цінованим, незалежно від своїх можливостей!

Творча майстерка
Для українців гончарство – це більше, ніж просто ремесло. Це частина історії, культури та ідентичності нашого народу. Збереження цієї традиції є одним з важливих завдань нашого народу.
Важливу місію щодо відродження на Брідщині цього виду мистецтва, яке вражає своєю різноманітністю та глибиною, втілює Благодійна організація “Благодійний фонд святого Юрія”.
Сьогодні вчителі мистецької освітньої галузі отримали можливість перезавантажитися і поповнити душевну енергію, занурившись в чарівний світ одного з найдавніших видів мистецтва, яке осягнуло людство.
Галина Шнайдрук, вчителька Бродівської гімназії ім. І. Труша, досвідчена майстриня та модераторка заходу, розкрила педагогам усі таємниці глини: її види, особливості випалювання та способи декорування.
Заспокійлива творча атмосфера допомогла учасникам майстерки повністю зануритися в процес та створити власні мистецькі шедеври – чарівні ангелики, символи захисту, порятунку та миру.
Також освітяни розпочали акцію, яка приурочена Дню єднання. Кожен педагог наніс на символічний глиняний рушничок орнамент, який згодом оздоблять та розфарбують студенти Бродівського фахового педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича, а також учні освітніх закладів громади.
Дякуємо Благодійній організації «Благодійний фонд святого Юрія» за можливість відчути тепло української землі, за збереження рідного та прекрасний релакс для душі!

У Берлинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів
Соціальне підприємництво у школі – це один із сучасних засобів соціалізації особистості, формування громадянської активності та фінансової грамотності випускника нової української школи.
Як розвивається соціальне шкільне підприємництво в Україні, зокрема на Львівщині, та за кордоном розповідали педагогам Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст. консультанти центру Ірина Кирик та Любов Шелест.
У командах учасники тренінгу генерували ідеї для створення СШП, спільно напрацьовували бізнес-план, визначались із соціальною місією майбутнього підприємства.
Консультанти Центру також ознайомили педагогів з інтернет-ресурсами, на яких можна почерпнути додаткову інформацію для запровадження курсу «Соціальне шкільне підприємництво».
Зростаймо професійно разом та навчаймо школярів втілювати креативні бізнес-ідеї у реальність майбутнього!

У Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ступенів
Сьогодні в Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ступенів педагоги долучилися до навчального тренінгу, який провела консультантка Центру Любов Шелест. Тема заходу була надзвичайно важливою — «Булінг та домашнє насильство: реагування та протидія».
Учасники опрацювали практичні кейси:
– «Види булінгу»
– «Як відрізнити булінг від конфлікту»
– «Домашнє насильство»
Тренінг не лише поглибив знання педагогів про булінг та насильство, а й надав їм цінні інструменти для розпізнавання, реагування та попередження подібних ситуацій у шкільному середовищі.
Такі заходи сприяють створенню безпечного, підтримуючого й комфортного середовища, де кожна дитина може розвиватися, вчитися та почуватися захищеною.
Дякуємо всім учасникам за активність! Разом ми будуємо школу, де панує довіра, взаємоповага та турбота.

Про медіаграмотність
Сьогодні інформація є ключовою для успіху. Ми щодня стикаємося з величезним потоком новин із різних джерел, і тому надзвичайно важливо критично оцінювати інформацію та розрізняти достовірні джерела від фейкових.
Медіаграмотність допомагає нам ефективно аналізувати інформацію, розпізнавати маніпуляції та робити обґрунтовані висновки. Але згідно з результатами дослідження ГО «Детектор медіа» у Європі Україна посіла тільки 30-те місце за рівнем медіаграмотності її громадян. Саме тому педагогам потрібно підвищувати усвідомлення цінності перевіреної інформації, розуміння взаємозв’язку між якісною інформацією та рішеннями у щоденному житті.
Як це робити практично на уроках української мови та літератури, вчилися вчителі-філологи під час zoom-зустрічі професійної спільноти.
На наше засідання завітала пані Наталія Михайлевська, учителька української мови і літератури Львівської школи №92, яка активно впроваджує на своїх уроках медіаграмотні технології. Під час зустрічі вона поділилася, як вчити дітей відрізняти факт від судження, критично мислити, працювати з текстами, перевіряти інформацію, зацікавлювати учнів за допомогою мультимедійного контенту. Дякуємо пані Наталії за цікаві матеріали та співпрацю .
Консультантка Центру Людмила Заяць навела приклад медіаграмотного уроку української мови з теми «Діалог-обговорення актуальної теми тролінгу та кібербулінгу» для 9 класу, а також розповіла про матеріали для уроків, розроблені для вчителів-словесників творцями проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».
Медіаграмотність має стати базовою навичкою усіх українців, особливо зараз, коли нас «накриває» втома від війни й від новин про війну, прагнення дізнатися достовірний прогноз, коли це все закінчиться, а інформаційні маніпуляції росії навколо найбільш болючих для суспільства тем зростають. Проте ми не здаємось, працюємо, вдосконалюємося та підтримуємо ЗСУ!

Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості
23 січня у Лучківському ЗЗСО відбувся психологічний тренінг “Резильєнтність педагога: від саморегуляції до колективної стійкості”.
Психолог Бродівського ЦПРПП Олена Гайдамаха консультувала, чому важливо і потрібно тренувати свою ментальну пружність. Разом п.Оленою педагоги шукали власні опори внутрішньої стійкості, створювали абетки ресурсів для себе, для сім’ї та колективу, виконували вправи на командотворення.
Дякуємо п.Олені за цікаві вправи, приємні емоції та гарні відгуки про теплий клімат у нашому колективі!
Зі сторінки Лучківського ЗЗСО І-ІІ ст.

онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів математики
Сьогодні відбулася цікава й мотиваційна онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів математики Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад. Своїм унікальним досвідом успішного проходження сертифікації поділилася з колегами Ірина Лозова, вчителька математики Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4.
Модератором зустрічі була консультантка Центру Любов Шелест.
Пані Ірина розповіла про виклики, з якими стикнулася, і перемоги, які надихнули рухатися вперед. Вона також акцентувала на тому, як нові знання та підходи до викладання позитивно вплинули на її роботу в класі.
Ця зустріч стала джерелом натхнення для багатьох педагогів, адже це була розмова про професійний розвиток, мотивацію до самовдосконалення та підвищення якості освіти.
Не менш важливий внесок у розмову зробила Наталія Батенчук, заступник директора з навчально-виховної роботи Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4, яка наголосила на професійних якостях педагога та висловила щиру подяку за його важливу працю.
Дякуємо всім учасникам за активну участь, обмін досвідом та підтримку колег! Подібні зустрічі надихають на нові звершення та допомагають будувати освітнє середовище, яке змінює життя дітей на краще.

Розвиток креативного екологічного мислення дошкільників: ініціатива the LEGO Foundation «Створюй з будь-чого» в Україні
Пізнавально, цікаво і натхненно для педагогів ЗДО Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад пройшла онлайн-майстерка «Розвиток креативного екологічного мислення дошкільників: ініціатива the LEGO Foundation «Створюй з будь-чого» в Україні».
Анастасія Макарчук, тренер освітніх ініціатив the LEGO Foundation,
розповіла про проєкт Create with Anything (Створюй з будь-чого), що дозволяє зреалізувати найсміливіші ідеї з використанням матеріалів, які є довкола.
Представила парціальну програму розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього».
Ознайомила з можливостями безкоштовної платформи Create with Anything -це вільний у доступі ресурс із практичними ідеями та вправами, які допоможуть перетворити папір, пластикові пляшки, картон, або інші використані матеріали, на нові можливості для ігрової діяльнісної взаємодії з дітьми.
Заохотила учасників майстерки творчо підійти до виготовлення дидактичних матеріалів з коробок з під чаю та цукерок.
Дякуємо Анастасії Макарчук за легкість і відкритість у спілкуванні, професійність та наповнену цікавинками онлайн-зустріч.
Розвиваймо креативне екологічне мислення дошкільників разом з the LEGO Foundation.

Ініціатива проєктного навчання від the LEGO Foudation «Змінюймо світ на краще» в Україні
Сьогодні вчителі початкових класів Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад стали учасниками практичного інтенсиву «Ініціатива проєктного навчання від the LEGO Foudation «Змінюймо світ на краще» в Україні» від тренера освітніх ініціатив the LEGO Foundation Анастасії Макарчук.
«Build the Change або «Змінюймо світ на краще» – це ініціатива, яка покликана привернути увагу сучасного світу до глобальних викликів, надихати дітей та дорослих сміливо досліджувати, проєктувати, втілювати свої їдеї, які здатні змінювати світ навколо нас, шукати креативні рішення задля вибудови гармонійного співіснування природи і людини, а також формувати свідоме суспільство», – зазначила тренерка.
Анастасія Макарчук ознайомила учасників онлайн-зустрічі з п’ятьма заходами одного з викликів «Майбутнє без сміття»:
-Що таке циркулярна економіка?
-Утилізація відходів і зменшення забруднення.
-Багаторазове використання продукції та матеріалів.
-Відновлення природи.
-Ласкаво просимо до Ґрімсвілля.
Освітяни разом з консультантом Центру Іриною Кирик активно включались у роботу, креативили, ділилися думками та ідеями як зреалізувати на практиці цикл заходів «Майбутнє без сміття».
Дякуємо пані Анастасії за змістовну та надихаючу зустріч. Змінюймо світ на краще разом з the LEGO Foundation!

Інтервізійна зустріч фахівців психологічної служби
Інтервізійна зустріч фахівців психологічної служби Бродівської, Підкамінської і Заболотцівської ТГ.
Вдруге практичні психологи і соціальні педагоги провели спільну зустріч, де обмінялися досвідом та ділилися підходами у роботі.
Ми обговорювали:
– успішні кейси та виклики у професійній діяльності;
– рішення для складних психологічних проблем;
– випробувані практики та їхню ефективність.
Важливо бути почутими в безпечному колі колег, де буде можливість зустрітися з різними точками зору стосовно нашої роботи: без засудження, але з підтримкою – як один одного, так і учасників освітнього процесу в нашій професійній діяльності.
Дякуємо Бродівський молодіжний центр за співпрацю та сприяння у роботі інтервізійної групи!
Зростаймо професійно у колі однодумців і плануймо наступну зустріч 21 лютого 2025 року.

Мріємо в рамках проєкту «Психологічні рандеву»
Шановні освітяни, продовжуємо онлайн-зустрічі в рамках проєкту «Психологічні рандеву».
Цього разу… мріяли. І комунікували, чому це так важливо, незважаючи на реалії життя. Підсумували, що:
– мрії можуть служити потужним джерелом мотивації та натхнення для досягнення поставлених цілей;
– роль мрій у розвитку особистості важлива: вони можуть допомогти нам краще зрозуміти себе, свої бажання і прагнення, а також визначити життєві пріоритети;
– педагогічний аспект – обговорення мрій може бути корисним у навчальному процесі, допомагаючи учням формувати більш чітке уявлення про себе, своє майбутнє та шляхи до його досягнення;
– психологічний аспект – мрії можуть відображати наші внутрішні конфлікти чи бажання, надаючи можливість для самоаналізу та розуміння власної психіки, а також стати мотиватором у подоланні непростих життєвих періодів!
Тому мріймо, друзі, і єднаймося! Ми нагадуємо: теплі ресурсні зустрічі у формі вільної комунікації започатковані з метою психологічної підтримки та розвантаження освітян шляхом обговорення тем, питань, що стосуються психологічного благополуччя та емоційної стійкості педагогів, покращенню робочого клімату та загального самопочуття учасників , проходять щомісяця у третю середу!
Заохочуємо всіх освітян Бродівської, Заболотцівської і Підкамінської ТГ до участі в онлайн-проєкті. Усіх бажаючих чекаємо на черговому рандеву 19 лютого!
Rendez-vous

Світ професій та можливості Google
З ініціативи КУ “Бродівський ЦПРПП” учні нашого закладу взяли участь у відеоконференції “Світ професій та можливості Google” в рамках CSEdWeek, що проходив у рамках Тижня комп’ютерних наук у Бродівській гімназії Івана Труша.
Представник Google Іван Синявський поділився власним досвідом роботи в IT-індустрії та розповів про те, як він починав свій шлях у цій сфері.
Учні дізналися про такі спеціальності, як розробник програмного забезпечення, дизайнер, аналітик даних та інші.
Ця зустріч не лише мотивувала школярів до вивчення комп’ютерних наук, а й допомогла зрозуміти, як сучасні технології відкривають двері до цікавого майбутнього. Учні з натхненням ділилися ідеями, ставили запитання та замислилися про власний професійний шлях.
Ми вдячні організаторам за можливість долучитися до такого важливого заходу! Технології – це не лише інструменти, а й ключ до змін у світі!
Зі сторінки Facebook Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст.

Про лідерство та командотворення у Підкамінському ОЗЗСО І-ІІІ ст.
Тоді, коли в учнів ще канікули, вчителі працюють навчаючись: як бути лідером і виховати майбутніх лідерів.
Сьогодні у цьому нам допомагали консультантки Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Дутчак та Людмила Заяць, які вкотре довели свою професійність та креативність. Цікавими були вправи “Друкарська машинка”, “Спільна фотографія”, “Знайди пару”. А руханка “Замок – лицар – полонез” внесли особливе пожвавлення в практичний інтенсив. І, звичайно, не обійшлося без домашнього завдання”Який ти лідер?”.
“Головне завдання лідера – вселити в інших людей впевненість в своїх силах і бажання продовжувати”, – казав Уолтер Ліппман. Будьмо такими!
Дякуємо за співпрацю!
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати.
Зі сторінки у фейсбук Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст.

вчителі іноземної мови...
Відбулося друге заняття TAG вчителів іноземних мов в рамках проєкту Британської Ради SWITLO.
Учасниці під керівництвом фасалітатора Оксани Стеблій, вчительки Бродівської гімназії імені Івана Труша, розглянули тему соціального та емоційного навчання, його важливості для учнів та особливостей застосування в освітньому процесі. Удосконалюємося та набуваємо нових знань та навичок із задоволенням.

Про лідерство та командотворення у Дуб'євському ЗЗСО
У сучасному світі, де постійні зміни є нормою, лідер повинен швидко адаптуватися та зберігати стійкість. Варто пам’ятати, що лідерство – це не влада, а відповідальність, здатність надихати, об’єднувати та служити.
А ви хочете прокачати свої лідерські здібності? Тоді станьте учасниками тренінгу «Основи командотворення та становлення лідера», як це зробили педагоги Дуб’євського ЗЗСО І-ІІ ст.
Консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак підготували багато цікавої інформації про сутність лідерства та його типи, базові риси лідера та складові його харизми. Освітяни виконували вправи, проходили тести, аналізували свої лідерські якості, а також релаксували.
Дякуємо педагогічному колективу за активність, креативність та бажання професійно зростати разом з нами.

Дослідницька лабораторія ШІ у Бродівській СЗОШ №2
Використання штучного інтелекту в освіті стає дедалі популярнішим. Педагоги можуть застосовувати різні інструменти та технології, щоб покращити навчальний процес, зворотний зв’язок і персоналізацію навчання.
– Як швидко та якісно підібрати активності для проведення рефлексії?
– Як написати акровірш?
– Як за хвилину створити тести на основі поданого матеріалу?
– Як підібрати цікаві теми для проєктів, досліджень, проблемні запитання до уроку?
– Як написати пісенне вітання?
– Як створити зображення на основі описового тексту?
– Як проаналізувати pdf-документ та excel-файл?
Дізнавались вчителі початкових класів Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 разом з консультанткою Центру Іриною Кирик.
Активно, творчо та практично педагоги досліджували онлайн-інструменти для реалізації педагогічних завдань та щоденних рутин.
В атмосфері взаємодопомого та взаємопідтримки працювалось результативно та натхненно. Дякуємо за позитивні відгуки, позитивний настрій та теплі слова.
Опановуймо інструменти штучного інтелекту для педагогів разом у нашій дослідницькій лабораторії.

Тренінг у Бродівській початковій школі
Чи були ви свідком агресії? А відчували її самі?
Насправді кожну людину хоча б раз у житті охоплювало це неприємне відчуття. Проте це, виявляється, абсолютно нормальна емоція, яку може проявляти наше тіло. А от як подолати її правильно? Які види агресії, трапляються найчастіше? Які риси мають агресивні діти? В яких ситуаціях виникає дитяча мовленнєва агресія? На ці та багато інших запитань вчителі Бродівської початкової школи отримали відповіді під час тренінгу «Долаємо мовленнєву агресію в освітньому середовищі», який провели консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
Під час заняття педагоги
– ознайомилися з вправами, які допомагають долати агресію, а деякі з них спробували на практиці;
– дізналися, як вчити дитину виражати агресію в прийнятні способи;
– опрацювали прийоми ефективного реагування на мовленнєву агресію учнів;
– навчилися робити конструктивні зауваження.
Дякуємо педагогам за активну роботу під час тренінгу та позитивний настрій.
Зростаймо професійно разом.

Становлення лідера
Лідерство – це здатність перетворювати мрію на реальність», – Уоррен Бенніс.
- Хто такий лідер і які ознаки лідерства?
- Які якості притаманні справжньому лідеру і які стилі лідерства виділяють?
- Чи можна виховати лідера і які прийоми треба для цього застосовувати?
На ці запитання шукали та знаходили відповіді педагоги Бродівська гімназія ім.І.Труша разом із консультантками Центру Людмилою Заяць та Іриною Дутчак під час практичного інтенсиву «Становлення лідера».
А ще освітяни працювали в групах, дізнавались більше про себе та свій колектив, виконували тести, взаємодіяли, рефлексували.
Дякуємо учасникам тренінгу за активність та позитивну атмосферу.
Зростаймо професійно разом!
Більше новин дізнавайтесь у соціальній мережі
Потрібна консультація?
Якщо у Вас є запитання, задайте його тут.
Адреса
вул. В.Стуса, 20
м.Броди, Львівська обл., 80 600
графік роботи
Понеділок-четвер: 09:00 – 18.15
П’ятниця: 09.00 – 17.00
Наші контакти
Телефон: 032 66 252 29
Email: brodycprp@gmail.com