Новини 2023

Останні новини про цікаві заходи та події

У Комарівській гімназії

Використання в освітньому процесі різноманітних інтерактивних вправ, вікторин та ігор, створених за допомогою онлайн-сервісів, дозволяє не тільки одночасно залучити до навчання кожного учня чи ученицю класу, а й зацікавити та стимулювати їх. Для вчителя інтернет-ресурси, за умови вмілого та доцільного їх використання, економлять час.
Як створювати різні типи завдань на сайті «WordWall» сьогодні розповідали вчителям Комарівської гімназії консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест. Педагоги практично дослідили та опрацювали можливості сервісу, а також поділилися своїми напрацюваннями один з одним.
Приєднуйтеся до нас у світі освіти, де навчання стає захопливою пригодою для кожного учня! 

Зустріч учителів

Сьогодні відбулася zoom-зустріч спільноти вчителів української мови і літератури Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад з учасницями пілотного етапу сертифікації вчителів української мови і літератури Іриною Стрільчук (Бродівська гімназія ім. Івана Труша) та Іриною Шишкою (Бродівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3), а також лауреаткою ІІІ етапу І (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» Іриною Стрільчук (Бродівська гімназія ім. Івана Труша).
Модератор зустрічі, консультантка Центру, експерт сертифікації вчителів української мови та літератури Людмила Заяць, розповіла словесникам про етапи, з яких складалася цьогорічна сертифікація, та в які строки вони відбувалися, а також скільки вчителів змогли її пройти.
Ірина Стрільчук та Ірина Шишка, словесники, які успішно пройшли сертифікацію, охоче поділилися з колегами своїми враженнями від цього фахового випробування, а також дали відповіді на такі запитання:
Що стало поштовхом до того, щоб взяти участь у сертифікації?
Який з етапів видався найлегшим? Найскладнішим?
Чи підтримали колеги, адміністрація школи?
Що порадили б колегам, які захочуть взяти участь у сертифікації наступного року?
Обидві вчительки були одностайні в тому, що сертифікація сприяє професійному зростанню та додає віри у власні сили.
Поговорили освітяни і про всеукраїнський конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Українська мова і література».
Людмила Заяць ознайомила із статистикою конкурсу, а Ірина Стрільчук розповіла про ІІІ етап І (обласного) туру, адже вона увійшла в п’ятірку кращих, посівши третє місце.

Удосконалюємо цифрову компетентність

Як захопити дітей грою та як створити гру, використовуючи сучасні цифрові технології, дізнавались сьогодні вчителі початкових класів під час воркшопу «Canva та VistaCreate – сучасні інструменти для візуалізації навчання», який провела консультантка Центру Ірина Кирик.
Дякуємо усім за активну участь сьогодні та чекаємо на практичному очному занятті.  Удосконалюємо цифрову компетентність разом, до зустрічі!

У Суховільському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Працівники КУ “Бродівський ЦПРПП” Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели освітній воркшоп на тему: “Дивергентне мислення: техніки формування” для педагогічних працівників Суховільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Галини Столяр.

Популярні практики самоусвідомлення

Чи легко робити справу і концентруватись лише на ній? Через режим багатозадачності, у якому ми постійно перебуваємо, а також через велику кількість інформації та безліч зовнішніх подразників, ми можемо втратити здатність повноцінно розслаблятися і усвідомлювати свою діяльність.
Популярні практики самоусвідомлення, зокрема майндфулнес, сьогодні під час онлайн-зустрічі опрацювали практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Бродівської, Підкамінської і Заблотцівської територіальних громад разом з психологом КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Гайдамахою.
Суть практики в тому, щоб повернути свою увагу до того, що відбувається “тут і зараз”, робити кожну дію усвідомленою замість того, щоб думати про тисячі речей одночасно.
Ділилися дієвими техніками з власного багажу, як помічати звичні стани нашої свідомості, контролювати події і ситуації, які виснажують, бути в ресурсі.
Будьте mindfull!
 

Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття

Педагоги закладів освіти Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад успішно пройшли навчання у КУ «Бродівський ЦПРПП» на тренінгу “Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття”, який провела Людмила Дяченко, кандидат педагогічних наук, національна тренерка програми «Lions Quest» в Україні.
Учасники набували знань та формували навички:

– створювати й підтримувати навчальне середовище, у центрі якого знаходяться стосунки;

– підтримувати взаємодію між батьками, учителями та суспільством у процесі соціального, емоційного й академічного навчання;

– ефективно використовувати навчально-методичний комплекс «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття»;
– виховувати соціальні, емоційні та академічні навички за допомогою уроків й методичних рекомендацій програми «LionsQuest».
Володіючи ключовими соціальними й емоційними навичками, підростаюче покоління зможе побудувати міцні стосунки з рідними й однолітками, учителями й громадою. А це зробить наше суспільство міцнішим, а майбутнє – світлішим!
Дякуємо усім учасникам тренінгу за бажання професійно зростати разом з нами!  Дякуємо Людмилі Дяченко за відкритість, доброзичливість та професійність!
 

У Гаї-Дітковецькому ЗЗСО І-ІІ ст.

Сучасний світ з його швидкими темпами розвитку, постійними нововведеннями та глобальними змінами, налаштовує нас на те, що для досягнення результатів у різних сферах діяльності часто потрібен не високий інтелект у його звичному, класичному розумінні, а якась інша складна якісна своєрідність психіки особистості – здатність генерувати нові, оригінальні ідеї, знаходити нетрадиційні способи розв’язування проблемних задач. Таким характеристикам відповідає явище дивергентного мислення. На базі Гаї-Дітковецького ЗЗСО працівники Бродівського ЦПРПП Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели воркшоп “Дивергентне мислення: техніки формування”. Вчителі, виконуючи практичні вправи, з’ясували особливості та переваги конвергентного та дивергентного мислення. Заняття було цікавим і корисним для педагогічної практики! 

Із сторінки Гаї-Дітковецького ЗЗСО І-ІІ ст.

Майстер-клас для вчителів біології та екології

В Бродівській СЗСО І-ІІІ ст. №2 для спільноти вчителів біології Бродівської територіальної громади відбувся майстер-клас «Створення та розв’язування творчих завдань з біології та екології для учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти».
Модератором заходу була консультантка Центру Любов Шелест, яка зазначила, що пріоритетним завданням, яке стоїть перед сучасною шкільною біологією, є розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти. Цьому сприяє формування в учнів практичних умінь і навичок, особливо під час розв’язування різноманітних практично орієнтованих творчих завдань.
Вчителька Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 Мартиняк Інна Петрівна поділилася досвідом роботи зі створення і розв’язування творчих завдань з біології та екології для учнів 7-11 класів. Педагог ознайомила учасників зустрічі з різними прийомами створення творчих завдань з біології та екології, представила створений збірник творчих завдань для учнів 7-11 класів.
Учасники майстер-класу також мали можливість самостійно створити творчі завдання.
Усі педагоги відзначили актуальність та практичну цінність отриманої інформації, яка допоможе їм у подальшій роботі.
 

Соціальне шкільне підприємництво

 
Світова практика показує, що у школі учні можуть отримати базові підприємницькі навички, реально створивши підприємство, яке буде генерувати дохід та вирішувати певну соціальну проблему.
Що таке соціальне шкільне підприємництво?
Чим воно корисне для учнів?
Як розвиваються шкільні фірми на Заході?
І чи є успішні приклади соціального шкільного підприємництва в Україні?
Сьогодні дізнавались педагоги Білявецького ЗЗСО І-ІІ ступенів під час тренінгу, який провела Ірина Кирик, консультантка Центру.
Вчителі напрацьовували ідеї для соціальних шкільних проєктів, бізнес-моделі для СШП, ознайомлювались з інтернет-ресурсами та програмою курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво».
 

Приємно працювати з мотивованими педагогами

Реформування системи шкільної освіти в Україні зумовлює пошук ефективних методів організації навчального процесу. Реалізація творчого потенціалу дітей покоління Z неможлива без розвитку креативності, системності їх мислення, інтелектуальної допитливості, обізнаності, здатності до оригінальності та інновацій.
На базі нашої школи консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак провели воркшоп “Дивергентне мислення:техніки формування”. Вчителі, виконуючи практичні вправи, з’ясували особливості та переваги конвергентного та дивергентного мислення. Дякуємо за цікаве заняття!
 

*За матеріалами сторінки Facebook Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст.

 

Протидіємо насильству

Педагоги Голосковицького ЗЗСО І-ІІ ст. разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов’ю Шелест обговорювали тему насильства та жорстокості серед дітей.
З’ясовували, що саме називають булінгом та кібербулінгом, насильством та домашнім насильством, які є його види та форми прояву. Детально опрацьовували алгоритм реагування на ситуації цькування у закладі освіти, у групах аналізували ситуації «конфлікт», «булінг», «домашнє насильство», «агресивна поведінка чи необережність».
Учасники тренінгу отримали рекомендації як спілкуватися з дітьми, які цькують інших та з тими, хто є жертвою чи спостерігачем; як співпрацювати з батьками щодо попередження булінгу та домашнього насильства.
 

Перезавантаження НУШ: навчання для вчителів математики

Упродовж листопада вчителі математики Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад навчалися на курсах підвищення кваліфікації «Впровадження реформи НУШ у першому (адаптивному) циклі/5-6-их класах закладів загальної середньої освіти». Навчання на курсах проводила тренер-педагог, консультант КУ «Бродівський ЦПРПП» Любов Шелест.
У рамках реформи Нової української школи (НУШ) перед вчителями стоїть важливе завдання – створити умови для всебічного розвитку дитини, її самореалізації та успішної адаптації до життя в сучасному суспільстві. Для цього вчителю необхідно володіти новими підходами до навчання.
На курсах вивчалися такі питання:
1. Роль учителя у запровадженні НУШ у базовій середній освіті. Професійний стандарт учителя, як один із чинників реформи освіти.
2. Опис професійних компетентностей вчителя, критеріїв їх оцінювання та самооцінювання через розкриття/демонстрування/моделювання сучасних підходів і практик у професійному саморозвитку та роботі з учнями.
3. Зміст базової освіти у контексті нового Державного стандарту: ключові компетентності; наскрізні вміння; основні засади створення модельних навчальних програм.
4. Реалізація концепції НУШ у 5-6-их класах в умовах воєнного стану: здобутки і виклики. Освітні втрати та рекомендації, як їх подолати.
5. Рефлексія та професійний саморозвиток. Інтервізія як міжколегіальний спосіб групового навчання з метою покращення професійних навичок та ефективності здійснення освітньої діяльності.
Вчителі мали можливість обговорити виклики та успіхи впровадження НУШ, обмінятися досвідом та отримати практичні поради від тренера.
 

Перезавантаження НУШ: навчання для керівників

Завершилось навчання керівників та заступників закладів загальної середньої освіти Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за програмою «Впровадження реформи НУШ у першому (адаптаційному) циклі/5-6-их класах закладів загальної середньої освіти».
Під час курсів слухачі разом із консультанткою Центру Іриною Кирик, тренером-педагогом, обговорювали, як створити ефективну систему виховання, що ґрунтується на цінностях та які управлінські рішення для цього потрібно ухвалити; дізнавались, як оцінювати здобувачів освіти, опираючись на Державний стандарт базової середньої освіти та освітню програму закладу, враховуючи освітні втрати та розриви; як згуртовувати колектив, співпрацювати з колегами та батьками, як конструктивно вирішувати конфлікти та як інтегрувати інновації в управлінську діяльність, адаптуючи їх до особливостей кожного закладу освіти.
Дякуємо викладачам #Львівський_обласний_інститут_післядипломної_педагогічної_освіти за підготовку до проведення навчання, надану допомогу та співпрацю.
 

Популяризуємо українську на хвилях радіо Brody Fm 88.8

Олесь Гончар писав: «Усунути деформацію мови, очистити її від спотворення, повернути нашій мові справжню народну красу – це справа честі усіх нас, і старших, і молодших, це природний обов’язок кожного перед незалежною, вільною Україною. Адже і мовою нації визначається моральне здоров’я народу, його розвиненість, культурність».
А ви стежите за чистотою рідної мови? Ми так. А ще намагаємося популяризувати українську на хвилях радіо Brody Fm 88.8 . Як говорити правильно, розповідають консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
Україна понад усе!
 

У Поповецькому ЗЗСО І-ІІ ст.

В Поповецькому ЗЗСО І-ІІ ст. пізнавально та продуктивно пройшов освітній воркшоп “Дивергентне мислення: техніки формування”, який провели консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак. Під час заняття вчителі дізналися більше про різні види мислення. Завдяки різним технікам, завданням, іграм, цікавій інформаціі  педагоги дійшли висновку, що “дивергентно мислити – це круто”.
 

У Дуб'євському ЗЗСО І-ІІ ст.

Ідея нестандартності та гнучкості мислення не є новою, але вміння так думати варто опанувати і педагогам, і їх учням саме зараз, адже сучасний світ потребує оригінальних пропозицій та несподіваних рішень.
Вміння мислити нестереотипно потрібне не лише представникам творчих професій, але й кожному, хто хоче досягти успіху в житті. Це навичка, якої можна навчитися і яку треба постійно тренувати. А як це робити на уроках, які техніки застосовувати, щоб сформувати нестандартне мислення, вчилися педагоги Дуб’євського ЗЗСО І-ІІ ступенів з дошкільним підрозділом разом із консультантками КУ «Бродівський ЦПРПП» Людмилою Заяць та Іриною Дутчак.
 

У Станіславчицькому ЗЗСО І-ІІ ст.

Цікаво, продуктивно і пізнавально пройшов воркшоп, який підготували і провели консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак для вчителів Станіславчицького ЗЗСО І-ІІ ступенів з дошкільним підрозділом імені Тимофія Бордуляка.
Під час заняття педагоги дізналися більше про різні види мислення; дослідили, які навички потрібні будуть людству вже у 2025 році, а отже, їх потрібно формувати в учнів уже і зараз;  опрацювали практично різні види вправ, покликаних допомогти учням вчитися мислити нестандартно; зіставили принципи освіти в Україні та за кордоном та виокремили найвагоміші.
Сподіваємося, знання, здобуті під час цього заняття, допоможуть вчителям формувати успішного учня.
 

У Звиженському ЗЗСО І-ІІ ст.

Володіння невичерпним джерелом оригінальних ідей і здатністю бачити світ у нових кольорах  відкриває просто фантастичні можливості. І цією магією цілком реально оволодіти. Для цього потрібно лише трішки часу та практики.
15 листопада 2023 року під час тренінгового семінару, який провела консультантка Центру Ірина Дутчак, педагоги Звиженського ЗЗСО І-ІІ ст. попрацювали над удосконаленням власних “м’яких” навичок. Освітяни ознайомилися з різними техніками та методами, які сприяють розвитку дивергентності.
Переконані, що ці знання та вміння будуть необхідними в майбутньому кожному. Вони також допоможуть вчителям підготувати учнів до успішного майбутнього вже сьогодні.
 

Вдосконалюємо інформаційно-цифрову компетентність

Педагоги Корсівського ЗЗСО І-ІІ ст. удосконалювали інформаційно-цифрову компетентність та навчались разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов’ю Шелест під час практичного семінару «Організація освітнього процесу із застосуванням онлайн-сервісів».

Творча професія

Професія педагога – професія творча. Саме від рівня інтелектуального потенціалу вчителя, його вміння творчо мислити  і втілювати свої задуми у життя залежить результат розвитку учнів також. Отже, чим вищою є креативність вчителя, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в здобувачів освіти.
Під час чергового тренінгу, який провели консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак, педагоги Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№4 дізналися
як сформувати та розвинути в учнів «м’які навички», як продукувати оригінальні ідеї, як знаходити нестандартні варіанти вирішення складних ситуацій, які техніки та вправи стимулюють творчість особистості.
 

Спільнота вчителів математики

25 жовтня 2023 року в Бродівській ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 для спільноти вчителів математики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад відбувся майстер-клас «Складання контрольних робіт з математики та оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів НУШ».
Модератором заходу була консультант Центру Любов Шелест. Голова спільноти вчителів математики Бродівської громади Ірина Лозова розповіла про оцінювання в 5-6 класах НУШ, яке має бути компетентнісним, тобто має враховувати не лише знання та вміння учнів, а й їхні навички та ставлення до навчання.
Вчителі Бродівської ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Руслана Стеблик та Оксана Чиж поділилися досвідом роботи зі складання контрольних робіт з математики у 5-6 класах. Вони зазначили, що завдання для контрольних робіт з математики мають бути різнорівневими та спрямованими на перевірку навчальних досягнень учнів та груп загальних результатів. Учасники майстер-класу практично склали контрольну роботу для 6 класу «Множення та ділення звичайних дробів».
Учасники майстер-класу відзначили актуальність та практичну цінність отриманої інформації, яка допоможе їм у подальшій роботі.
 

Формувальне оцінювання - новація НУШ

Реформа НУШ ввела багато новацій у шкільну освіту. Серед них і формувальне оцінювання, яке вчителі вже впроваджують у свою професійну діяльність. Але, як показує наш досвід, не все так легко вдається.
Саме тому консультанти Центру Людмила Заяць і Любов Шелест, привертають увагу до важливості формувального оцінювання та його найважливіших ознак та прийомів.
Вчителі Підгорецького ЗЗСО І -ІІ ст. активно працювали під час тренінгу, а рефлексуючи, зізналися, що змогли систематизувати свої знання та почерпнули багато цікавого і потрібного для роботи.
Дякуємо за співпрацю. Зростаймо професійно разом!
 

Оголошується конкурс

 
Оголошується конкурс на зайняття посади педагогічного працівника (психолога) комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних  працівників» Бродівської міської ради. Детальна інформація розміщена на сторінці “Вакансії” за посиланням: http://www.brodycentr.org.ua/vakancii 
 

Мислити багатовимірно - це ...

Мислити багатовимірно – це здатність генерувати нові, оригінальні ідеї, знаходити нетрадиційні способи розв’язання проблемних задач.
Але чи вроджена ця якість особистості, чи її можна набути та розвинути?
Про це педагоги Бродівської гімназії ім. І. Труша дізналися під час тренінгу, який провели консультанти Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак. Вчителі розвивали цей тип мислення, виконуючи різні практичні завдання та вправи, які, до речі, можна використати не тільки на уроках, а й під час шкільних перерв, вимушених перебувань в укриттях і навіть на батьківських зборах.
А ще долали бар’єри креативності, прокачували вміння мислити  нестандартно, апробовували хвилини розвантаження, словом, підвищували та удосконалювали свою професійну майстерність.
 

Удосконалювали свої вміння учителі Бродівського ЗЗСО Іст. №1

  • Як використовувати соціальний фото-сервіс Pinterest для пошуку візуальної наочності в початкових класах?
  • Де знайти яскраві шаблони презентацій і як ними скористатися?
  • Як додати розширення у браузер Google Chrome, щоб автоматично перекладати сторінки іншомовних сайтів?
  • Як анімувати об’єкти презентації, озвучувати їх та створювати відео у Power Point?
Про це сьогодні дізнавались педагоги Бродівського ЗЗСО І ст. №1 під час семінару «Секрети створення цифрових дидактичних матеріалів», який провела консультантка Центру Ірина Кирик.
Цікавим та захоплюючим для усіх учасників стало завдання зі створення анімаційної презентації у редакторі Power Point. Такі презентації можуть бути використані для навчання дітей у початкових класах різних предметів, наприклад, математики, мови, інтегрованого курсу «Я досліджую світ» тощо. Анімаційні презентації допомагають зробити уроки більш наочними, цікавими та інтерактивними.
 

Складання контрольних робіт з математики та оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів НУШ

25 жовтня 2023 року в Бродівській ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 для спільноти вчителів математики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад відбувся майстер-клас «Складання контрольних робіт з математики та оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів НУШ».
Модератором заходу була консультант Центру Любов Шелест. Голова спільноти вчителів математики Бродівської громади Ірина Лозова розповіла про оцінювання в 5-6 класах НУШ, яке має бути компетентнісним, тобто має враховувати не лише знання та вміння учнів, а й їхні навички та ставлення до навчання.
Вчителі Бродівської ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Руслана Стеблик та Оксана Чиж поділилися досвідом роботи зі складання контрольних робіт з математики у 5-6 класах. Вони зазначили, що завдання для контрольних робіт з математики мають бути різнорівневими та спрямованими на перевірку навчальних досягнень учнів та груп загальних результатів. Учасники майстер-класу практично склали контрольну роботу для 6 класу «Множення та ділення звичайних дробів».
Учасники майстер-класу відзначили актуальність та практичну цінність отриманої інформації, яка допоможе їм у подальшій роботі.
 

Удосконалення соціально-психологічних навичок педагогів

КУ «Бродівський ЦПРПП» розпочав онлайн-навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти «Удосконалення соціально-психологічних навичок педагогів у взаємодії з дітьми та батьками».
Спікеркою першої зустрічі стала Олена Кальбус, психологиня та менеджерка проєктів ГО «Центр «Жіночі перспективи». Спільно розглянули питання «Психологічні засади протидії небажаному деструктивному впливу та маніпуляції. Протидія торгівлі людьми».
«18 жовтня Україна разом з міжнародною спільнотою відзначала Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність цієї проблеми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу. Повномасштабна війна, збільшення українців, які були змушені покинути свої домівки, гуманітарна та безпекова кризи – фактори, які сприяють поширенню злочину торгівлі людьми. Саме широка обізнаність освітянської спільноти, небайдужість усіх учасників освітнього процесу до цього актуального питання – запорука успішної боротьби з проблемою. Пам’ятайте, що торгівля людьми ближче, ніж здається!» – зазначила пані Олена.
Дякуємо психологині Олені Кальбус за професійну майстерність, активну громадянську позицію та плідну співпрацю!
 

Особливості роботи на платформі MOOdle

Вчителі громадянської та історичної освітньої галузі із ЗЗСО трьох громад: Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської, щоб глибше зрозуміти особливості роботи на платформі Moodle, попрацювали під час семінару.
Своїми практичними навичками роботи на цій платформі поділилася керівник спільноти вчителів історії та правознавства, вчитель Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 Людмила Матвєєва.
Педагоги дізналися  як створити різноманітні види тестів;  додати до уроку відео;  як експортувати та імпортувати потрібні файли;  як оформити глосарій;  як організувати на цій платформі опитування і роботу в групах.
Крім того, Людмила Олексіївна поділилася матеріалами, напрацьованими творчою групою для 8 класу і 5,6 класів НУШ та розміщеними на дошці Padlet.
Консультант Центру Людмила Заяць разом з колегами з’ясували потреби педагогів щодо співпраці та професійного зростання, а також спланували свою подальшу роботу.
 

Навчались вчителі початкових класів Бродівської громади

Сьогодні вчителі початкових класів Бродівської територіальної громади практично навчались створювати цифрові дидактичні матеріали.
Спершу ознайомились із соціальним фото-сервісом Pinterest, його основними налаштуваннями та функціями, сервісами Canva та Vista Great, сайтами із безкоштовними шаблонами для створення презентацій SlidesMania та SlidesCarnival; дізнались як розширити можливості браузера Google Chrome. Цікавим для усіх учасників стало завдання зі створення анімаційної презентації та створення на її основі відео.
Дякуємо за активність та креативність, зростаймо професійно разом і надалі!
 

У НАКВАШАНському ЗЗСО І-ІІ ст.

Батьківські збори в школі – це один з важливих способів комунікації педагогічного колективу з батьками.
Який же формат зборів обрати класному керівникові, щоб не перетворити їх у нудну лекцію чи фінансовий звіт?
Під час тренінгу, який відбувся 19 жовтня у Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ст., консультантки Центру Ірина Кирик та Ірина Дутчак розповіли педагогам як налагодити з батьками партнерські відносини, обговорити важливі питання діяльності закладу освіти, розв’язати  педагогічні ситуації, які виникають у класі, розширити знання батьків про виховання та розвиток їхніх дітей.
 

У НАКВАШАНському ЗЗСО І-ІІ ст.

Батьківські збори в школі – це один з важливих способів комунікації педагогічного колективу з батьками.
Який же формат зборів обрати класному керівникові, щоб не перетворити їх у нудну лекцію чи фінансовий звіт?
Під час тренінгу, який відбувся 19 жовтня у Наквашанському ЗЗСО І-ІІІ ст., консультантки Центру Ірина Кирик та Ірина Дутчак розповіли педагогам як налагодити з батьками партнерські відносини, обговорити важливі питання діяльності закладу освіти, розв’язати  педагогічні ситуації, які виникають у класі, розширити знання батьків про виховання та розвиток їхніх дітей.
 

У Лучківському ЗЗСО І-ІІ ст.

  • Як запровадити шкільне підприємництво у закладі освіти?
  • Чи існують уже в Україні соціальні шкільні підприємства та чи успішні вони?
  • Яка історія впровадження шкільного підприємства у європейських країнах?
Про це дізнавались педагоги Лучківського ЗЗСО І-ІІ ст. під час тренінгу «Соціальне шкільне підприємництво у Новій українській школі», який провели консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест.
Консультантки розповіли педагогам про діяльність соціальних підприємств в Україні, про їх відмінність від звичайних, про унікальність таких проєктів та про успішні приклади об’єднання громади навколо спільної ідеї.
Працюючи в командах вчителі творчо та неординарно підійшли до генерування бізнес-ідей власного соціального шкільного підприємства, складали бізнес-модель та бізнес-план, формулювали місію.
Також педагоги дізнались про особливості запровадження курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» для учнів 8-11 класів, про його наповнення та методичне забезпечення.
Надіємось, що цей тренінг буде успішним стартом на шляху отримання прибутку компетенцій випускників НУШ.

В Пеняківському ЗЗСО І-ІІ ст.

В Пеняківському ЗЗСО І-ІІІ ст. консультантками Центру Іриною Кирик та Любов’ю Шелест проведено інтерактивний практикум «Професійне зростання педагога: передумови та можливості».
Педагоги детально ознайомились із процедурою сертифікації як можливістю професійного зростання та самовдосконалення, вимогами професійного стандарту вчителя закладу загальної середньої освіти; практично опрацювали завдання незалежного тестування сертифікації, здійснили самооцінку власної професійної майстерності та визначали індивідуальні професійні цілі та шляхи їх досягнення.
 

в Нем'ячівському ЗЗСО І-ІІ ст.

10 жовтня 2023 року в Нем’ячівському ЗЗСО І-ІІ ст.  консультанткою Центру Іриною Дутчак був проведений тренінг ” Дивергентне мислення: техніки формування.” Під час тренінгу вчителі дізналися багато цікавої та корисної інформації.
 

Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?"

У переддень Всесвітнього дня вчителя з ініціативи КУ «Бродівський ЦПРПП» та за підтримки відділу культури, туризму, молоді та спорту Бродівської міської ради проведено відкритий кубок інтелектуальної гри освітян «Що? Де? Коли?».
«Що? Де? Коли?» — це командна гра, тут знання та креативність кожного стають основою успіху всіх. Уміння співпрацювати, розуміти один одного з пів слова – гарантують перемогу.
  • І місце здобула команда «ПОЧАТКІВЦІ» Бродівського ЗЗСО І ст. №1,
  • ІІ місце – команда «BRIGHT BRAINS» Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • ІІІ місце – команда «ЛЮБИЧ» Бродівської гімназії імені Івана Труша.
Активну участь у грі взяли команди закладів освіти Бродівської та Підкамінської територіальних громад:
  • «НЕЗЛАМНІ», Бродівська СЗОШ І-ІІІ ст. №2;
  • «БАЗИС», Бродівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3;
  • «ЕНЕРГІЯ НАЦІЇ», Бродівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4;
  • «ПЕРСПЕКТИВА», Підкамінський ОЗЗСО І-ІІІ ст.
Ведучий гри Ігор Степанович Мартинюк, вчитель Бродівської гімназії імені Івана Труша, натхненник і знавець інтелектуальних ігор, підтримував азарт команд та створював атмосферу зацікавлення.
Такі інтелектуальні змагання розвивають смак перемоги, потяг до самоосвіти, привчають нетрадиційно мислити і шукати нестандартні шляхи, відстоювати власну думку, у критичний момент брати ініціативу на себе.
Дякуємо адміністрації Бродівської гімназії імені Івана Труша та усім причетним до цієї яскравої події за підготовку, організацію, проведення й участь.
Зростаймо професійно разом!
 

викладання предмету "Фізична культура " у 5-6 класах НУШ

На які аспекти потрібно звернути увагу педагогам під час викладання предмету “Фізична культура ” у 5-6 кл. НУШ?
Де знайти корисний матеріал при підготовці до уроку?
Який алгоритм діяльності вчителя щодо організації формувального оцінювання?
Які умови проведення заходів Всеукраїнської учнівської ліги «Здорова Україна»?
На ці та інші питання разом з консультанткою Центру Іриною Дутчак знаходили відповідь вчителі фізичної культури Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад.
Нехай у новому навчальному році буде менше перешкод, а більш здобутків та спортивних перемог.
 

Онлайн-консультація для вчителів мистецької освітньої галузі

Консультантка Центру Ірина Дутчак провела інформаційно-методичну онлайн-консультацію для вчителів мистецької освітньої галузі.
Під час роботи було розглянуто нормативно-правові документи, види оцінювання здобувачів освіти 5-6 кл. НУШ, ознайомлено з додатковими інтернет-ресурсами.
Ірина Дутчак розповіла педагогам про випробування Всеукраїнського конкурсу “Учитель року -2024” у номінації “Образотворче мистецтво” та запропонувала їм взяти участь у цьому конкурсі.
Нехай кожен урок мистецтва стане терапією творчості як для учня, так і для вчителя.
 

Онлайн-консультація для вчителів інформатики Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад

Сьогодні відбулася онлайн-консультація для вчителів інформатики Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад, яка мала на меті обговорити методичні рекомендації щодо викладання, планування та організацій навчального процесу у 2023-2024 навчальному році. Ця зустріч була великою допомогою для наших освітян у підготовці до нового навчального року.
Головною спікеркою зустрічі була консультантка Центру Любов Шелест, яка поділилася своїми знаннями щодо найкращих практик викладання інформатики. Любов Шелест звернула увагу на актуальні теми і тенденції у сфері інформатичної освіти, а також поділилася методичними рекомендаціями, які допоможуть вчителям організовувати, планувати уроки та курси інформатики більш ефективно та цікаво для учнів.
Окремо варто відзначити виступ Богданни Войціховської, вчительки інформатики з Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3. Вона поділилася власним практичним досвідом роботи в 6 класі Нової української школи та розповіла про особливості викладання інформатики у своєму навчальному закладі. Її виступ став важливим джерелом натхнення для всіх вчителів, які бажають покращити якість своєї роботи у цій сфері.
Дякуємо всім, хто приєднався до цієї цікавої події, і нехай наші зусилля сприяють підвищенню рівня інформатичної освіти.
 

Про орієнтири освітнього процесу у новому 2023-2024 н. р. з предметів «Технології» та «Трудове навчання»

Тримати освітній фронт в умовах повномасштабної війни – надважливе завдання для кожного педагога.
Під час zoom-зустрічі окреслити орієнтири освітнього процесу у новому 2023-2024 н. р. з предметів «Технології» та «Трудове навчання» допомогла вчителям Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської ТГ консультантка Центру Ірина Дутчак.
Освітяни опрацювали актуальну інформацію щодо модельних програм, підручників, календарно-тематичного планування, оцінювання. Педагоги ознайомилися з навчальними посібниками та іншими інтернет-джерелами, які допоможуть осучаснити урок.
Зростаймо професійно! Наполегливою працею наближаймо перемогу!
 

ОНлайн-зустріч вчителів природничої освітньої галузі

Відбулася онлайн-зустріч вчителів із Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад, на якій обговорювали тему “Організація освітнього процесу в 5-6 класах за природничою освітньою галуззю”.
Консультантка Центру Любов Шелест звернула увагу на рекомендації Міністерства освіти України щодо організації освітнього процесу в умовах війни у новому навчальному році.
Спікер Ірина Ковба, вчителька біології та хімії з Бродівської ОЗЗОШ І-ІІІ ст. №4, представила інструктивно-методичні рекомендації щодо організації навчального процесу на уроках біології, хімії та географії у загальноосвітніх школах на навчальний рік 2023–2024.
Іншим спікером на цьому заході була вчителька біології з Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Ірина Шишка. Вона поділилася своїм досвідом роботи з пілотними класами та особливостями планування та викладання предмета “Вивчаємо природу” в рамках Нової української школи у 6 класі. Її виступ був насичений цікавою інформацією та корисними порадами для всіх вчителів.
На завершення зустрічі спікери побажали вчителям і учням, щоб цей навчальний рік був:
• плідним і успішним, нехай кожен учитель і учень досягне своїх цілей і реалізує свої можливості;
• пізнавальним і цікавим, нехай уроки будуть наповнені новими знаннями, які допоможуть учням розвиватися та пізнавати світ;
• дружнім і доброзичливим, нехай в школі панує атмосфера взаємоповаги і взаєморозуміння.
Всім нам миру, злагоди та добробуту. Нехай цей навчальний рік буде для нас всіх щасливим!
 

Zoom-зустріч вчителів предмету «Захист України» 

 Хоч новий навчальний рік стартував, освітяни продовжують наповнювати свій професійний кейс .
Під час Zoom-зустрічі вчителі предмету «Захист України» разом з консультанткою Центру Іриною Дутчак розглянули основні аспекти організації освітнього процесу з предмету «Захист України» у 2023-2024 н.р.;
  • виділили та опрацювали зміни у програмі;
  • ознайомилися з рекомендаціями щодо проведення військово-патріотичних заходів;
  • визначили особливості, на яких варто зосередити увагу учнів;
  • дізналися про нові пілотні проєкти, які сприятимуть оновленню предмету;
  • обговорили результати моніторингу« Навчальний предмет «Захист України»: як школи організовують, а засновники забезпечують».
Тримаймо освітній фронт! Наближаймо перемогу своєю наполегливою працею!

освітній процес в умовах війни

Сьогодні вчителі початкових класів Бродівської територіальної громади разом із консультанткою Центру Іриною Кирик активно вивчали та обговорювали рекомендації, надані Міністерством освіти і науки України щодо “Освітнього процесу в умовах війни”.
Під час цієї онлайн-зустрічі вчителі пригадали основні вимоги, які стосуються оцінювання у початкових класах, зокрема переваг формувального оцінювання.
Також обговорили правила ведення шкільної документації, включаючи класний журнал, і переглянули методичні рекомендації щодо діагностики та механізмів подолання втрат у навчанні молодших школярів.
Ірина Кирик підготувала для вчителів корисну добірку онлайн-ресурсів, які можуть бути використані для психологічної підтримки учасників освітнього процесу. Вона особливо наголосила на важливості підвищення кваліфікації з психологічної компетентності для вчителів і відповіла на всі запитання учасників події.
Бажаємо всім успішного навчального року і впевненості у тому, що разом ми зможемо подолати всі труднощі, з якими ми зіткнулися, і забезпечити нашим учням якісну освіту.
 

Планування та організація навчання з іноземної мови у 2023/24 н.р.

Zoom-зустріч «Рекомендації щодо планування та організації навчання з іноземної мови у 2023/24 н.р.» зібрала велике коло вчителів, які допомагають нашим учням осягнути таємниці інших мов та змогти порозумітися і в Європі, і в Америці.
Керівник професійної спільноти вчителів іноземних мов ЗЗСО Бродівської міської територіальної громади Оксана Стеблій поділилася власними напрацюваннями та привернула увагу колег до  адаптаційного періоду дітей і справедливого оцінювання (поточного, формувального та підсумкового);  модельних та укладання навчальних програм;  якісного календарно-тематичного планування;  оперативної комунікації через телеграм-канал.
Вчителі іноземних мов ЗЗСО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад розглянули особливості декількох модельних програм. Зоряна Русецька, вчителька англійської мови Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, поділилася, як працює із різними видами мовленнєвої діяльності.  Консультантка центру Людмила Заяць наголосила на можливостях сучасного вчителя змінювати модельну програму та формувати власне бачення своєї професійної діяльності, а також окреслила можливості подальшої взаємодії у професійній спільноті.
 

Про вивчення математики в 2023-2024 н.р.

Сьогодні відбулася цікава та корисна онлайн-зустріч вчителів математики з Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад. Ця зустріч була спрямована на те, щоб допомогти нашим освітянам ефективно працювати в надзвичайно важкій ситуації в нашій державі та гарантувати високу якість освіти у 2023-2024 навчальному році.
На цій зустрічі консультанткою Центру Любов Шелест було приділено особливу увагу дослідженню якості організації освітнього процесу в умовах війни. Державна служба якості освіти України провела дослідження, яке надало нам усім цінні дослідження щодо освітніх втрат і розривів. Важливо зрозуміти, як їх подолати та як покращити якість освіти для нашого суспільства в цілому.
Однією зі спікерів на цій зустрічі була вчителька математики з Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, Руслана Стеблик. Вона ділиться своїм досвідом роботи в пілотних класах та особливостями планування та викладання математики в рамках Нової української школи у 6 класі. Її виступ був насиченим цікавою інформацією та корисними порадами для всіх вчителів математики.
На завершення зустрічі спікери побажали всім учасникам плідного та насиченого навчального року, безпечного середовища для навчання та, звісно ж, багато позитивних новин. Для нас важливо залишатися на позитивній хвилі та підтримувати один одного, особливо в такий складний час.
Дякуємо всім учасникам цієї зустрічі за їхню роботу та внесок у покращення освіти в Україні.
Разом ми зможемо подолати будь-які труднощі та забезпечити нашим дітям найкращу освіту. Успіхів усім у новому навчальному році!
 

Про новий навчальний рік в почтакових класах

Про особливості початку цього навчального року в початкових класах педагогам Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад розповіла сьогодні консультантка Центру Ірина Кирик під час онлайн-консультації «Розпочинаємо новий навчальний рік в початкових класах НУШ: коротко про головне».
Під час цієї зустрічі, вчителі активно обговорювали низку ключових питань, які мають вирішальне значення для успішного старту нового навчального року. Основними темами обговорення були:
  • механізми та інструменти подолання освітніх втрат,
  • безпека як пріоритетне завдання;
  • національно-патріотичне виховання;
  • психологічна та емоційна стабільність учасників освітнього процесу.
Крім того, учасники онлайн-зустрічі обговорили, яким повинно бути формувальне оцінювання, щоб відповідати сучасним стандартам і підходам до навчання. Також, було представлено корисні інтернет-ресурси, які можуть бути використані вчителями в роботі для покращення освітнього процесу.
 

Про особливості викладання з української мови і летіератури, зарубіжної літератури у 2023-2024 навчальному році

Які підходи до організації освітнього процесу на уроках словесності є пріоритетними?
Як має бути оформлене календарно-тематичне планування?
Якими програмами користуватися?
Де відшукати завдання для контрольної (діагностичної) роботи?
Ці та багато інших запитань обговорили вчителі-філологи з консультанткою Центру Людмилою Заяць під час zoom-зустрічі «Особливості організації освітнього процесу з української мови та літератури, зарубіжної літератури у 2023-24 н.р.»
А ще освітяни, які працюють у ЗЗСО трьох громад: Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської, мали нагоду зустрітися (хай і в зумі))); поспілкуватися; з’ясувати те, що цікавить; поділитися планами.
Дякуємо, колеги, що тримаєте освітній фронт!
 

Про викладання історії та правознавства

Сьогодні, в гарячий для кожного вчителя час початку навчального року, відбулася zoom-зустріч учителів історії та основ правознавства «Актуальні питання викладання історії та громадянської освіти у 2023/24 н.р.»
Консультантка Центру Людмила Заяць привернула увагу вчителів до непростих реалій української освіти та потреби діагностувальних робіт, аби виявити освітні втрати і розриви та вчасно їх усунути.
Людмила Матвєєва, керівник професійної спільноти вчителів історії та основ правознавства закладів освіти Бродівської МТГ, ознайомила колег із корисними покликаннями, програмами, стандартами та способами комунікації спільноти. Провела віртуальну екскурсію дошкою Padlet.
Вчителька історії Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 Галина Голіновська, яка вже третій рік поспіль працює в пілотних класах, розповіла про особливості своєї роботи на уроках предмету «Досліджуємо історію і суспільство» в 6 класі. Галина Богданівна поділилася секретами планування, складання контрольних робіт та підготовки до уроків.
Учасники події також спланували наступну зустріч.
 

Пост подяки

Серпневі педагогічні студії «ПОВІР у синергію професійного зростання та взаємопідтримки» відбулися у трьох громадах: Бродівській, Заболотцівській та Підкамінській.
За лаштунками залишилися скурпульозна підготовка, хвилювання і вболівання за результат. На світлинах – посмішки, одностайна робота і співпраця.
Віримо, що матеріали, підготовлені усіма співавторами серпневих педагогічних студій, стануть у пригоді нашим освітянам, адже разом ми розглянули основні засади візії майбутнього освіти та науки України, розробленої МОН України; ознайомилися із результатами дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни у 2022/2023 навчальному році; напрацювали алгоритми подолання освітніх втрат і розривів здобувачів загальної середньої освіти; отримали фахову підтримку від психологів та експерта з інклюзивного навчання.
Сьогодні ж, напередодні нового навчального року, хочемо подякувати усім, хто долучився до підготовки, організації та ефективної роботи педагогічних студій, а саме:
  •  виконавчим органам Бродівської міської ради, Підкамінської селищної ради та Заболотцівської сільської ради;
  •  архімандриту Миколаю, декану Бродівському ПЦУ, та митрофорному протоієрею Петрові Кутнику;
  •  Наталії Антоненко, начальниці відділу освіти Бродівської міської ради;
  •  Наталії Грицаїшин, начальниці відділу освіти та гуманітарної політики Заболотцівської сільської ради;
  •  Вірі Ковальчук, начальниці відділу освіти та гуманітарної політики Підкамінської селищної ради;
  •  Ярославу Оленичу, головному спеціалісту відділу освіти та гуманітарної політики Підкамінської селищної ради;
  •  колективу Лучківського ЗЗСО І-ІІ ст. та його директорці Оксані Вавжкевич;
  •  колективу Лучківського ЗДО та його директорці Вірі Дзьобі;
  •  колективу Підкамінського ОЗЗСО І-ІІІ ст. та його директорці Ірені Веремчук;
  •  колективу Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 та його директорові Ігорю Лесику;
  •  Вікторії Маголі, директорці КУ «Бродівський ІРЦ»;
  •  Олені Кальбус, психологині ГО «Центр «Жіночі перспективи»;
  •  Ользі Кирик, психологині Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.;
  •  Людмилі Матвєєвій, керівнику професійної спільноти вчителів історії та основ правознавства закладів освіти Бродівської міської територіальної громади;
  •  Оксані Стеблій, керівнику професійної спільноти вчителів іноземних мов закладів освіти Бродівської міської територіальної громади;
  •  Ірині Ковбі, керівнику професійної спільноти вчителів біології та хімії закладів освіти Бродівської міської територіальної громади;
  •  Володимирові Пахмурському, вчителю музичного мистецтва Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2;
  •  педагогічному та учнівському колективу КЗ «Підкамінська школа мистецтв»
Створюймо разом освітню систему, яка відповідатиме потребам та запитам
народу України!
 

Серпневі педагогічністудії у Підкамінській ТГ

Працівники Центру сьогодні у співпраці з освітянами Підкамінської територіальної громади організували та провели серпневі педагогічні студії «ПОВІР у синергію професійного зростання та взаємопідтримки».
29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, тому подію розпочали із виконання Державного гімну та доєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання.
Педагоги продуктивно працювали у двох студіях:
  • директорів та заступників директорів закладів освіти;
  • класних керівників, педагогів-організаторів і психологів.
Також освітяни отримали консультацію експерта, директора КУ «Бродівський ІРЦ» Вікторії Маголи щодо інклюзивного навчання та підтримки дітей з ООП у воєнний час.
Успішного навчального року Вам, колеги!

Серпневі педагогічністудії у Бродівській ТГ

Серпневі студії об’єднали більше 130 освітян Бродівської територіальної громади. Центральна тема події – «ПОВІР у синергію професійного зростання та взаємопідтримки».
Попрацювали плідно:
– радо зустрілися з колегами;
– у професійних студіях опрацювали шляхи подолання освітніх втрат і розривів;
– отримали фахову підтримку від психологині ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус;
– налаштувалися на новий навчальний рік.
Нехай усе нам вдається, колеги!
 

Старт у Заболотцівській ТГ

У 32 річницю незалежності України у Лучківському ЗЗСО І-ІІ ст. відбулися серпневі педагогічної студії “ПОВІР у синергію професійного зростання та взаємопідтримки” для педагогів Заболотцівської ТГ, які підготували і провели консультанти КУ”Бродівський ЦПРПП”.
 
 

Актуальні питання викладання історії у 2023/24 н.р.

Серпень добігає кінця, а ми готуємося до початку нового навчального року. Консультантка Центру Людмила Заяць разом з керівниками професійних спільнот вчителів історії і основ правознавства Бродівської та Заболотцівської територіальних громад Людмилою Матвєєвою і Наталією Долинюк взяли участь у zoom-нараді «Актуальні питання викладання історії у 2023/24 н.р.». яку провела Ірина Васильків, старший викладач кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», за участі Костянтина Баханова, доктора педагогічних наук, професора ЛОІППО.
 

Синергія партнерства

Консультанти нашого Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак взяли участь у роботі літньої школи працівників ЦПРПП Львівської області «Синергія партнерства», яка проводилася у с. Ясениця-Замкова Самбірського району.  Ініціаторами, організаторами та модераторами заходу, який проводився вперше, були працівники Яворівського і Дрогобицького ЦПРПП.
Цю цікаву ідею підтримали не лише працівники інших Центрів Львівщини, а й – КЗ ЛОР «ЛОІППО» і навіть самі стали активними учасниками заходу.
Робота літньої школи розпочалася із кола знайомств та панельної дискусії «Професійний розвиток педагогічних працівників через взаємодію в освітянських спільнотах», яку модерував Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «ЛОІППО», а учасниками були Сергій Пазюк, заступник директора КЗ ЛОР «ЛОІППО», Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, Олександра Баша, директорка Мостиського ЦПРПП, та Ольга Фірчук, директорка Яворівського ЦПРПП.
Два дні роботи літньої школи були яскравими, цікавими та наповненими різними активностями: робота в групах у форматі світового кафе, освітній квест «Рідні міста», ранкова зустріч, майстер-клас «Лідерство та управління командами», тренінг «Командна робота як успішна складова організації освітнього процесу в умовах НУШ», рефлексія.
Діяльність учасників літньої школи була націлена на пошук відповідей на такі важливі питання:
Які форми співпраці з педагогічними спільнотами є ефективними?
Які успішні практики функціонування педагогічних спільнот та як уникнути «підводних каменів» у роботі цих освітянських об’єднань?
Як об’єднати педагогічний колектив у сильну команду?
Як сформувати ефективну партнерську взаємодію та позитивний імідж лідера?
Щиро дякуємо за професіоналізм, цікаві ідеї, важливі знання та нові знайомства організаторам літньої школи: Галині Марчук, директорці Дрогобицького ЦПРПП, Ользі Фірчук, директорці Яворівського ЦПРПП, та їх творчим колективам.
 

Педагоги Маркопільського ЗЗСО І-ІІІ ст.

У Законі України «Про освіту» утверджено право вчителя на навчання упродовж усієї педагогічної діяльності та академічну мобільність щодо вибору видів і форм професійного зростання, суб’єктів освітньої діяльності.
Як здійснити самооцінку професійної діяльності відповідно до вимог професійного стандарту вчителя і обрати відповідну тематику курсів підвищення кваліфікації з урахуванням здібностей, можливостей і досвіду – дізнавались педагоги Маркопільського ЗЗСО І-ІІІ ст. під час навчального семінару «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку», який провели консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест.
У дружній співпраці та позитивній атмосфері вчителі активно навчались, ділилися ідеями та професійно зростали!
 

Зустріч лідерів освітніх практик

Під завісу 2022-2023 навчального року, підбиваючи підсумки роботи Центру та педагогічних спільнот закладів освіти Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської територіальних громад, провели зустріч лідерів освітніх практик. В такий спосіб ми дякували найактивнішим, найбільш творчим, найуспішнішим нашим педагогам.
Під час зустрічі розказали історії копіткої щоденної праці та успіху колег з трьох громад, а також з усієї України, адже ми справді єдині в любові до наших дітей і, як би це пафосно не звучало, патріотизмі.
Ми спробували скласти своєрідну мозаїку з розповідей про педагогів, які втрачали дім двічі, які викладають під обстрілами, які боронять освіту на фронті, які викладали або викладають на окупованих територіях, які дбають про українську освіту за кордоном і про наших педагогів-лідерів, освітян, які тримають тил.
Сьогодення щораз вносить корективи в освітянське життя. Та незмінним лишається те, що усі ми працюємо з єдиною метою: щоб наші діти перебували в безпечних умовах, отримували якісні освітні послуги та мали щасливе дитинство.
Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю, нові цікаві ідеї та проєкти, професійне зростання разом.
 
 

Навчальний семінар у Пониквянському ЗЗСО І-ІІІ ст.

У Пониквянському ЗЗСО І-ІІІ ст. консультанткою Любов’ю Шелест проведено навчальний семінар «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку».
Педагоги під час семінару детально опрацювали вимоги професійного стандарту вчителя закладу загальної середньої освіти, здійснили самооцінювання педагогічної діяльності, а також проєктували траєкторію власного професійного розвитку.
Вчителі працювали активно та творчо, в групах та індивідуально набуваючи нові знання.
 
 

Співпраця із КЗЛОР «Бродівський фаховий педагогічний коледж ім. М. Шашкевича»

Ми завжди відкриті до співпраці, тому з радістю відгукнулися на пропозицію викладачів КЗЛОР «Бродівський фаховий педагогічний коледж ім. М. Шашкевича» Олени Яреми та Олени Волошиної провести спільне заняття із студентами 3 та 4 курсів.
На занятті також були присутні викладачі педколеджу: Світлана Степа, Тетяна Котович, Ірина Бердичевська та Олеся Петрусь. 
Консультантка Центру Людмила Заяць у форматі тренінгу ознайомила студентів із основними засадами формувального оцінювання, розповіла про цифрові інструменти для його впровадження.
Майбутні педагоги активно працювали в парах і групах, виконували індивідуальні завдання, апробували ряд практичних вправ формувального оцінювання в інтерактивному та мультимедійному форматах.
Cподіваємось, здобуті під час тренінгу знання та вміння сприятимуть становленню майбутніх вчителів.
 
 

Про соціальне шкільне підприємництво у Дуб'євському ЗЗСО

Українська шкільна освіта потребує нових підходів до розвитку в учнів тих компетенцій, які потрібні у сучасному суспільстві. Однією з таких важливих компетенцій є підприємливість або підприємницьке мислення. Світова практика показує, що у школі учні можуть отримати базові підприємницькі навички, реально створивши бізнес, який буде легально генерувати дохід та вирішувати певну соціальну проблему.
Саме тому консультантки Центру Ірина Кирик та Любов Шелест провели тренінг «Соціальне шкільне підприємництво у Новій українській школі» з педагогами Дуб”євського ЗЗСО І-ІІ ст.
Під час заняття педагоги дізналися про характеристики підприємливого випускника, цілі та основні компоненти соціального шкільного підприємництва.
Ключовими етапами тренінгу були відповіді на такі запитання:
  • Що таке соціальне шкільне підприємництво?
  • Чим воно корисне для учнів?
  • Як розвиваються шкільні фірми на Заході?
  • І чи є успішні приклади соціального шкільного підприємництва в Україні?
Також у практичній частині тренінгу педагоги генерували ідеї соціального шкільного підприємництва, які можна розвивати у своєму навчальному закладі.
Сподіваємося, здобуті знання вчителі застосовуватимуть у своїй роботі.
 

інтервізійна зустріч із заступниками

У КУ «Бродівський ЦПРПП» відбулася інтервізійна зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад.
Головний спеціаліст відділу освіти Бродівської міської ради Тетяна Лісковецька розповіла про особливості проведення НМТ-2023.
Консультанти Центру Любов Шелест та Людмила Заяць дали відповіді на питання щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, та розповіли про пілотний етап процедури сертифікації для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної та математичної освітніх галузей.
Людмила Гудима, заступник директора з навчально-виховної роботи Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст., поділилася досвідом участі школи в апробації інформаційно-аналітичної системи EvaluEd з самооцінювання управлінських процесів закладу освіти, що проводила Державна служба якості освіти України.
Спільно з директором КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик опрацювали нове Положення про атестацію педагогічних працівників, яке набуває чинності з 01 вересня 2023 року.
Дякуємо усім учасникам зустрічі за співпрацю та бажання професійно зростати разом з нами!
 

Рефлексія та формувальне оцінювання

Рефлексія – це навичка, яка дозволяє не тільки контролювати спрямованість уваги, а й усвідомлювати власні думки, відчуття і загальний стан.
Рефлексія на уроці – це спільна діяльність вчителя та учнів, яка дозволяє дізнатися чи учні добре засвоїли навчальний матеріал та чи їм подобаються методи роботи в класі.
Рефлексія – це інструмент для отримання та аналізу інформації за всіма чинниками: емоційним, знаннєвим, практичним.
Як ефективно застосовувати різноманітні методики та прийоми рефлексії дізнавались учителі Шнирівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім.Петра Федуна (“Полтава”) та Підгір’янського ЗЗСО І ст. під час навчального семінару «Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання».
Консультантки Центру Любов Шелест та Ірина Кирик разом із педагогами практично опрацювали різні рефлексивні техніки на різних етапах уроку. Сподіваємося, здобуті знання вчителі застосовуватимуть у своїй роботі. Зростаймо професійно разом!
 

Навчались педагоги Суховільського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Продуктивним був семінар «Як впровадити формувальне оцінювання?», який з педагогами Суховільського ЗЗСО провели консультантки Центру Людмила Заяць та Любов Шелест.
Під час заняття в позитивній та доброзичливій атмосфері вчителі ознайомилися з основними складовими формувального оцінювання, порівняли його з традиційним оцінюванням, дізналися про цифрові інструменти для його впровадження.
А ще працювали з QR-кодами, опитувальником Mentimeter, інтернет-сервісом мультимедійних дидактичних вправ LearningApps, інтерактивними вправами.
Сподіваємось, здобуті під час тренінгу знання та вміння, стануть доброю допомогою в роботі педагогів.
 

Про формувальне оцінювання із педагогами Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Формувальне оцінювання – це одна з найефективніших досліджених стратегій підвищення рівня навчальних досягнень учнів за висновками міжнародних науковців та експертів, зокрема, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Саме тому консультанти Центру Любов Шелест та Людмила Заяць провели тренінг “Як запровадити формувальне оцінювання?” з педагогами Лешнівського ЗЗСО І-ІІІ ст.
Під час заняття педагоги дізналися, що послідовне впровадження й застосування формувального оцінювання сприяє рівному доступу до якісної освіти, адже допомагає учням досягати кращих результатів навчання; цей різновид оцінювання розвиває в учнів уміння вчитися, а отже, сприяє реалізації ціннісного орієнтиру щодо навчання протягом життя.
 А ще виділили основні засади такого оцінювання: залучення учнів до встановлення цілей навчання й розроблення критеріїв оцінювання;  забезпечення зворотного зв’язку; мотивація до взаємооцінювання та самооцінювання; коригування процесу навчання з огляду на результати оцінювання.
 Також практично опрацювали різні техніки формувального оцінювання на різних етапах уроку. Сподіваємося, здобуті знання вчителі активно застосовуватимуть у своїй роботі.
 

Зустріч професійної спільноти вихователів закладів дошкільної освіти

Відбулася чергова зустріч професійної спільноти вихователів закладів дошкільної освіти Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за модеруванням Олени Ткачик, директорки КУ «Бродівський ЦПРПП».
Соломія Варава та Ірина Чучман, педагоги Бродівського ЗДО №9, представили свої напрацювання щодо сучасних технологій організації ранкових зустрічей в ЗДО.
Уляна Широкань, вихователька цього ж дошкільного закладу, поділилася своїм досвідом роботи в проєкті «Забезпечення наступності в упровадженні особистісно-орієнтованої моделі змісту освіти, передбаченої Базовим компонентом дошкільної освіти та Державним стандартом початкової освіти», що є одним з пріоритетних в «Програмі розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 роки».
Було цікаво, натхненно, творчо, позитивно!
 

Співпрацюємо з колегами та ділимося досвідом

Нашому Центру усього неповних три роки, і ми, звичайно ж, ще не все знаємо і вміємо, та вже напрацювання маємо.
Приємно, що досвід нашої роботи зацікавив колег із новоствореної комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Золочівської міської ради.
Вчора ми мали нагоду приймати у себе колег із Золочівщини. Зустріч відбулася у теплій атмосфері співпраці за горнятком кави.
Про перші кроки у роботі КУ «Бродівський ЦПРПП» розповіла Наталія Антоненко, начальник відділу освіти Бродівської міської ради, яка стояла у витоків створення Центру.
Ділилися своїми професійними знахідками, відповіли на запитання, які цікавили колег-сусідів, обговорили перспективи подальшої співпраці.
«Для нас важлива можливість комунікації та обміну досвідом»,- по завершенню зустрічі зазначили Наталія Прокопик, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Золочівської міської ради, та Олена Ткачик, директорка комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради.
 

Рефлексивні прийоми та вправи опрацьовували учителі Білявецького ЗЗСО І-II ст.

Обов’язковою складовою формули успіху сучасного уроку є рефлексія, під час якої учні аналізують рівень засвоєння навчального матеріалу, оцінюють результати своїх дій, висловлюються про свій емоційний стан та почуття. Рефлексія — це один з важливих етапів формувального оцінювання.
Тому, сьогодні учителі Білявецького ЗЗСО І-II ст. разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов’ю Шелест практично опрацьовували рефлексивні техніки та прийоми, дізнавались які є види рефлексії, які саме вправи доцільно провести та на яких етапах уроку; як мотивувати школярів до усвідомленої навчальної діяльності та як розвинути ключову компетентність «вміння вчитися».
У позитивній атмосфері та дружній співпраці вчителі активно навчались, ділилися ідеями та професійно зростали!
 

Траєкторію професійного розвитку проєктують вчителі Нем’ячівського ЗЗСО І-ІІ ст.

Індивідуальна освітня траєкторія – персональний шлях реалізації особистісного потенціалу педагога в освіті.
Як спроєктувати індивідуальну освітню траєкторію; як визначити тематику, відповідно до поставлених власних цілей; як вибрати оптимальні форми та темп навчання, що відповідають індивідуальним особливостям – дізнавались під час навчального семінару учителі Нем’ячівського ЗЗСО І-ІІ ст.
Педагоги активно включились в роботу, співпрацювали в команді, рефлексували та професійно зростали разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов’ю Шелест, які детально ознайомили учасників семінару із функціями та компетентностями вчителя ЗЗСО, які окреслені у професійному стандарті.
 

Освітній воркшоп з учителями Корсівського ЗЗСо І-ІІ ст.

Відомо, що тим, хто вміє мислити  нестандартно, вирішення будь-яких питань, чи це професійне середовище, чи життєві труднощі, дається куди простіше, ніж іншим людям, які мислять стандартно.
Люди, які вміють мислити оригінально, досягають своїх цілей набагато швидше.
Як же розвинути нестандартне, дивергентне мислення?
Які методики застосувати, щоб під час навчання «не втратити» творчу дитину?
Яких поглядів на навчання дітей дотримується Ілон Маск і що про творче мислення говорив Роберт Кеннеді?
Відповіді на ці та інші запитання відшукали педагоги Корсівського ЗЗСО І-ІІ ступенів та Підгір’янського ЗЗСО І ступеня під час тренінгу, який провела консультантка Центру Людмила Заяць.
А ще під час заняття вчителі відкрили у собі художника, креативника , спікера; дізналися, як долати втому та втримувати баланс життєвої енергії.
 

Фокус-група учителів фізики

В останні роки інформаційно-комунікаційні технології стрімко увійшли в життя українських освітніх закладів. Зараз існує значна кількість різних безкоштовних платформ та найбільш популярною і масово використовуваною серед них є MOODLE.
Досвідом роботи над створенням тестів з фізики на платформі MOODLE поділився Миколаєвич Володимир Петрович, вчитель фізики Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вивченням англійської мови. Він розповів учителям як створити «Банк тестових запитань» та ввести їх в систему MOODLE; як укладати різні типи запитань: множинний вибір, коротка відповідь, числова відповідь, на відповідність, правильно-неправильно;  як перейти в блок «Керування» та обрати пункт «Банк питань» тощо.
Модератором зустрічі була консультантка Центру Любов Шелест, яка зазначила, що перевагами цієї платформи є сучасність, функціональність, гнучкість, доступність, відкритість, безкоштовність, зручність у використанні, постійне оновлення і модернізація.
 

Про формувальне оцінювання у Шнирівському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Державний стандарт освіти, методичні рекомендації Міністерства освіти й науки України щодо оцінювання в НУШ, Закон України “Про повну загальну середню освіту” визначають формувальне оцінювання серед основних різновидів оцінювання, а учителі ще не повною мірою освоїли прийоми та техніки формувального оцінювання. І тому, не зникає актуальність теми “Як запровадити формувальне оцінювання?”.
Як виробити зрозумілі учням цілі на певний період навчання?
Як надати учням й отримати від них конструктивний зворотний зв’язок щодо їхніх навчальних досягнень відповідно до визначених цілей?
Як вчителю коригувати навчальний процес відповідно до результатів і навчального поступу учнів?
Такі питання розглядали під час тренінгу учителі Шнирівського ЗЗСО І-III ст. з консультантками Центру Любов’ю Шелест та Людмилою Заяць.
Формувальне оцінювання – це про покращення якості викладання та підвищення ефективності освітнього процесу. Формувальне оцінювання — це “оцінювання для навчання”. Удосконалюємось разом!
 

Про сертифікацію учителів математики у 2023 році

З 01 по 11 серпня 2023 року буде проводитися реєстрація вчителів математичної та мовно-літературної освітніх галузей базової середньої освіти, які бажають пройти сертифікацію.
Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Про нормативні документи, процедуру реєстрації та проведення, про програму незалежного тестування, про визначення результатів заохочення, які отримають учителі, котрі успішно пройдуть сертифікацію – такі питання сьогодні розглядали під час онлайн-зустрічі вчителі математики Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад з консультанткою Центру Любов’ю Шелест.
 

Цифрова дидактика: практика

У початковій школі неможливо провести урок без використання різноманітної наочності. Часто виникає запитання, де знайти потрібний матеріал і як краще його продемонструвати? Як саме це зробити дізнавались вчителі початкових класів Підкамінської селищної територіальної громади на практичному занятті «Секрети створення цифрових дидактичних матеріалів».
Консультантка Центру Ірина Кирик продемонструвала як поєднати можливості фотосервісу Pinterest та редактора презентацій Power Point в процесі створення мультимедійної презентації; як працювати із шаблонами презентацій Slides Mania та Slides Carnival; які розширення браузера Google Chrome варто використовувати.
 

Перша психологічна допомога

Сьогодні практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад за участі травмотерапевта Олени Токарєвої поглиблювали свої знання та удосконалювали практичні навички під час психологічного семінару з елементами тренінгу «Перша психологічна допомога: від безпорадності до активного подолання».
Обговорили специфіку комунікації з особами, які пережили травматичні події, опрацювали п’ять етапів реакції суспільства на кризу, розібрали механізм виникнення стресу, дізналися про особливості застосування техніки «4 стихії» для зняття тривоги. 
Дякуємо пані Олені за співпрацю, професійність, щиру комунікацію та приємну атмосферу!
 

Про сертифікацію учителів української мови та літератури

Цьогоріч учителі математики й української мови та літератури вперше візьмуть участь у пілотному етапі сертифікації для вчителів базової середньої освіти.
Звичайно, у педагогів виникають питання щодо цього нововведення.
Щоб допомогти колегам розібратися з тонкощами сертифікації, консультантка Центру Людмила Заяць під час консультативної zoom-зустрічі з філологами
розповіла про мету проведення сертифікації; назвала її основні етапи; охарактеризувала структуру тесту незалежного тестування фахових знань і вмінь учителів української мови і літератури;  ознайомила із програмою незалежного тестування;
розповіла про заохочення для вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію.
Педагоги поділилися власними думками з приводу запровадження такого тестування, поставили питання, які їх цікавлять.
Зустріч, хоч і віртуальна, пройшла в атмосфері співпраці та взаєморозуміння.
 

Говоримо українською

Коли пригріло сонечко, усім хочеться скинути з себе важкий одяг і одягнути щось легке та барвисте.
Як дібрати речі, які тобі личитимуть?
Який стиль обрати?
Як одягались наші предки?
І що таке шароварщина?
На ці запитання ми відповідали на наших мовних курсах «Вивчаємо українську легко та цікаво», адже заняття було присвячене темі одягу та стилю.
А ще опрацювали деякі правила орфоепії, тобто вчились вимовляти правильно українською, розрізняти значення деяких паронімів, добирати доречні синоніми.
Ну і, звичайно ж, багато спілкувалися і про одяг, і про долю переселенця, і про мислення.
 

Секрети створення цифрових дидактичних матеріалів

У початковій школі неможливо провести урок без використання різноманітної наочності. Часто виникає запитання, де знайти потрібний матеріал і як краще його продемонструвати? Як саме це зробити дізнавались вчителі початкових класів Підкамінської селищної територіальної громади на практичному занятті «Секрети створення цифрових дидактичних матеріалів».
Консультантка Центру Ірина Кирик продемонструвала як поєднати можливості фотосервісу Pinterest та редактора презентацій Power Point в процесі створення мультимедійної презентації; як працювати із шаблонами презентацій Slides Mania та Slides Carnival; які розширення браузера Google Chrome варто використовувати.
 

Мовні курси на передодні Великодня

Напередодні світлого свята Воскресіння Господнього тема заняття наших мовних курсів, звичайно ж, пов’язана із Великоднем: символікою, звичаями та обрядами.
Традиційно вже на початку зустрічі учасники ділилися враженнями від розписування писанок, а ще розповідали про свої вихідні. До слова, комунікація українською вже дається набагато легше.
Незмінно цікаві для курсантів є рубрики «Історії, що надихають» (про людей, які перейшли на українську), «Правила від Лепетуна» та «Редактор».
Розповідали про традиції святкування Великодня у своїх родинах та ознайомилися із секретами символіки продуктів великоднього кошика.
Анонсували також цікаві події, що проходитимуть у Бродах і Львові, та локації, які варто відвідати у Пасху.
 

Про формувальне оцінювання у Бродівській гімназії

Вже у перший день весняних канікул педагоги Бродівської гімназії ім. Івана Труша вирішили насичено попрацювати: поглибити знання та вдосконалити практичні навички з теми «Формувальне оцінювання».
Консультантка Центру Людмила Заяць під час тренінгу привернула увагу колег-педагогів до того, що сьогодні значення слова “оцінювання” не обмежується виставленням оцінки. Це послідовна змістовна взаємодія між учнем, учителем і батьками щодо навчальних досягнень учня на підставі всім зрозумілих цілей і критеріїв. Саме таке оцінювання називається формувальним, і його завдання не лише оцінити рівень навчальних досягнень учнів, а й вчасно виявити прогалини у знаннях та їх мінімізувати.
Під час заняття освітяни дізналися, що слід зробити, аби оцінювання стало формувальним, яку систему прийомів можна застосувати для постановки цілей уроку, встановлення швидкого та якісного зворотного зв’язку, рефлексії.
Попрактикували різні цікаві завдання, працюючи в парах, групах та індивідуально.
Кидали кубики  для формувального оцінювання, малювали інфографіку та їжачків. Були серйозними  та посміхалися.
Сподіваємося, здобуті нові знання стануть в пригоді вчителям у їх професійній діяльності.
 

Навчальний семінар у Бродівській СЗОШ І-ІІІ ст. №2

«Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку» – тема навчального семінару, який відбувся сьогодні у Бродівській СЗОШ І-III ст. №2.
Під час семінару вчителі визначали власні професійні якості, які допомагають досягати успіху та професійні якості колег; здійснювали самооцінку своєї професійної майстерності з допомогою анкети, укладеної на основі анкети самооцінювання учасників сертифікації; ознайомились із вимогами професійного стандарту учителя відповідно до кваліфікаційних категорій в розрізі професійних функцій та компетентностей; проєктували свій професійний розвиток на основі професійного стандарту вчителя та власного професійного досвіду.
Провела цей навчальний семінар Ірина Кирик, консультантка комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради.
Позитивна атмосфера та налаштування на якісну співпрацю забезпечили результативність заходу. Зростаймо професійно разом і надалі!
 

Ще один тренінг...

Ще один тренінг «Як запровадити формувальне оцінювання?» провели з педагогами Білявецького ЗЗСО І – ІІ ступенів.
Модератор цього методичного інтенсиву консультантка Центру Людмила Заяць розповіла про те, чим є формувальне оцінювання та чим воно не є; що таке зворотній зв’язок; допомогла зрозуміти поняття «освітнього зворотного дизайну»; назвала 7 ознак того, що у вашому класі реалізується «оцінювання для навчання».
Під час заняття вчителі попрацювали з цифровими платформами Mentimeter та Learningapps;  дізналися про кубики для формувального оцінювання та «Ромашку Блума»; осягнули різницю формувального та підсумкового оцінювань;  взяли участь у вправах «Інтерв’ю», «Намалюй їжачка», «Перевірка помилковості розуміння», «Вихідний квиток»; тренувалися формулювати конкретні цілі на урок; рефлексували за допомогою вправ «Піца» і «Ресторан».
Дякуємо педагогам за активність під час тренінгу.
 

Вивчаймо українську легко та цікаво

«Виводить мама дивним писачком…» І ви згадали ці магічні рядки вірша «Писанки» Ігоря Калинця? А ми на наших мовних курсах «Вивчаймо українську легко та цікаво» самі спробували долучитися до цієї давньої магії і взяли участь у майстер-класі з писанкарства, який для нас провела пані Галина Шнайдрук, вчителька Бродівської гімназії ім. Івана Труша.
Традиція розфарбовування яєць виникла дуже давно, ще у дохристиянський період. Прості писанки розмальовують у різних країнах, але саме в Україні писанкарство перетворилося на справжнє мистецтво. Писанку справедливо називають твором-мініатюрою, адже кожна унікальна, несе певну інформацію, закодовану в давніх символах.
Кожен з нас сам обирав, який орнамент написати, які кольори використати, який сенс закодувати. Писати писанку – це своєрідна медитація, проте ми не лише медитували, а й спілкувалися, звичайно ж, українською.
А ще ми обіймалися і навіть плакали (через емоції ), бо до нас завітала давня приятелька пані Юліана Леонова – учасниця наших курсів, яка повернулася додому після деокупації частини Донеччини. Але як тільки отримала невеличку відпустку на роботі, приїхала у Броди і прийшла на наші курси. Які ж це приємні моменти!
До речі, писанки у нас вдалися.
 

Вивчаймо українську легко та цікаво

«Виводить мама дивним писачком…» І ви згадали ці магічні рядки вірша «Писанки» Ігоря Калинця? А ми на наших мовних курсах «Вивчаймо українську легко та цікаво» самі спробували долучитися до цієї давньої магії і взяли участь у майстер-класі з писанкарства, який для нас провела пані Галина Шнайдрук, вчителька Бродівської гімназії ім. Івана Труша.
Традиція розфарбовування яєць виникла дуже давно, ще у дохристиянський період. Прості писанки розмальовують у різних країнах, але саме в Україні писанкарство перетворилося на справжнє мистецтво. Писанку справедливо називають твором-мініатюрою, адже кожна унікальна, несе певну інформацію, закодовану в давніх символах.
Кожен з нас сам обирав, який орнамент написати, які кольори використати, який сенс закодувати. Писати писанку – це своєрідна медитація, проте ми не лише медитували, а й спілкувалися, звичайно ж, українською.
А ще ми обіймалися і навіть плакали (через емоції ), бо до нас завітала давня приятелька пані Юліана Леонова – учасниця наших курсів, яка повернулася додому після деокупації частини Донеччини. Але як тільки отримала невеличку відпустку на роботі, приїхала у Броди і прийшла на наші курси. Які ж це приємні моменти!
До речі, писанки у нас вдалися.
 

Для вчителів Підкамінської СТГ

5 квітня 2023 року вчителі початкових класів Підкамінської СТГ зустрілись онлайн із консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП» Іриною Кирик, яка поділилась із колегами секретами створення мультимедійних презентацій, використанням онлайн-сервісів для роботи із зображеннями.
Це було теоретичне заняття, а практичне — попереду! Реєструйтеся у Viber-спільноті «Броди-НУШ».

Про рефлексію у Черницькому ЗЗСО І-ІІ ст.

Як визначити настрій за вибором кольору, до чого спонукає історія-притча «Хлопчик, який зміг», що таке рефлексія в психологічному та педагогічному сенсі та яке місце займає рефлексія у процесі формувального оцінювання – дізнавались педагоги Черницького ЗЗСО І-II ст. Підкамінської СТГ разом із консультанткою Центру Іриною Кирик.
У групах чи індивідуально учителі пропрацювали вправи «Чотири кути», «Три – два — один», «Хмаринка думок», «Займи позицію», «Лайк», Навіщо…», «Веселка самооцінювання», «Фразеологічний зворот» тощо. Також консультантка Ірина Кирик продемонструвала як можна зреалізувати рефлексивні прийоми, застосовуючи цифрові технології.
Зростаймо професійно разом!
 

Про вибір підручників

Весна – це завжди час нових починань. Напевно, саме тому вибір підручників для учнів шостих класів, які працюватимуть за програмою НУШ, випав на березень та квітень.
Свій вибір, звичайно ж, варто робити дуже зважено та свідомо, адже від нього залежить увесь навчальний процес у наступному році.
Щоб допомогти вчителям української мови та літератури обрати підручник для 6 класу, консультантка Центру Людмила Заяць організувала zoom-зустріч з авторкою підручника «Українська мова» Анастасією Онатій ( @ Anastasiya Onatiy), кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», тренеркою НУШ, методисткою ВШО.
Під час зустрічі пані Анастасія розповіла про особливості підручника, який вона підготувала у співавторстві із Тарасом Ткачуком, кандидатом філологічних наук кафедри філології гуманітарних наук КВНЗ «Вінницька академія безперервної освіти».
Педагоги, які взяли участь в зустрічі, поділилися власними враженнями від підручника. А пані Надія Яремчук, вчителька української мови і літератури Берлинського ЗЗСО, яка працювала з підручником Анастасії Онатій та Тараса Ткачука у 5 класі, розповіла про свій надзвичайно позитивний досвід роботи з цим підручником цього року та зізналась, що на наступний рік теж обрала підручник цього авторського колективу, який так полюбили її учні.
Від усіх вчителів-словесників дякуємо пані Анастасії за надзвичайно цікаву, змістовну та надихаючу презентацію підручника та зичимо нових творчих досягнень.
 

У Бродівському ОЗЗСО І-III ст. №3.

Сучасний вчитель має постійно удосконалюватись, працювати над підвищенням професійної майстерності, адже освіта весь час розвивається. Однією із новацій НУШ є формувальне оцінювання.
 Саме тому консультантки Центру Людмила Заяць та Любов Шелест провели тренінг з формувального оцінювання з педагогами Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
 Під час тренінгу вчителі  дізналися, як організувати формувальне оцінювання; виконали вправи «Інтерв’ю», «Намалюй їжачка»;  навчилися ставити конкретні цілі на урок; довідалися, що таке зворотній дизайн, кубики для формувального оцінювання і ромашка Блума; розрізняли критику та зворотній зв’язок.
А ще працювали в парах і групах та ознайомилися із результативними методами початку уроку та рефлексії.
 

Секрети створення цифрових дидактичних матеріалів

Як зберігати, сортувати та завантажувати зображення у фотосервісі Pinterest, як працювати із шаблонами презентацій із сайту SlidesMania та як створювати мультимедійні презентації у Power Point сьогодні практично опрацьовували вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Заболотцівської сільської територіальної громади.
Консультантка Центру Ірина Кирик також ознайомила колег із платформою графічного дизайну Canva та розповіла як отримати безплатний обліковий запис для освітян.
Усі педагоги старанно працювали та набували практичних умінь, удосконалювали інформаційно-цифрову компетентність, підвищували професійний рівень.
 

Світлиця незламності

Знову педагогів, які люблять поетичне слово і пісню, згуртувала Світлиця. Цьогоріч це була Світлиця незламності, адже присвячена нескореному духу усіх українців – воїнів, лікарів, вчителів, енергетиків, рятувальників і волонтерів.
У дружньому колі лунали власні вірші педагогів: Любові Чорної, Миколи Сторожука, Анни Троцишин, Віри Семчук, Зоряни Губач, Інни Мартиняк.
Не залишили нікого байдужим спогади пані Вікторії та пані Марини – переселенців із Харківщини, учасників мовних курсів «Вивчаймо українську легко та цікаво», про те, як покидали власну домівку через війну.
Ділилися думками та розповідали про свої дії та відчуття у перші дні війни, а ще читали поезії, які запали у душу, й інші учасники заходу: Еріка Ногтєва, Мар’яна Мартинюк та Ольга Штеюк, Лариса Бендюк, Олена Ткачик, Любов Шелест, Оксана Кушнір, Мар’яна Котович.
Музика – це теж незламність. Вокальні композиції у виконанні Раїси Приймак, Анастасії Цимбалюк, Володимира Пахмурського, Світлани Гром’як та Оксани Бешлей, Любові Чорної, Оксани Охрісько та Михайла Добрянського, Віталія Коваля та ансамблю вчителів Пониковицького ЗЗСО І-III ст. зворушили усіх.
Ведучі імпрези Ірина Дутчак та Людмила Заяць, перемежовуючи виступи учасників розповідями про вияви героїзму простих українців, зазначили: «Як би не хотів зламати нас ворог, ми все одно міцніші за бетон і сталь. І щодня демонструємо усьому світові, що життя триває, бо кожен тримає свій фронт і займається тим, що любить».
А ще одним доказом цього став розкішний патріотичний торт – подарунок усім учасникам світлиці незламності від Ірини Коваль, заступниці директора Пониковицького ЗЗСО І-III ст.
Дякуємо, що підтримали ідею нашої зустрічі, педагогам Бродівської гімназії, Бродівської СЗОШ №2, Бродівських ОЗЗСО І-III ст. №3 і №4, Бродівської ЗЗСО І ступеня №1, Пониковицького та Суховільського ЗЗСО І-III ступенів, Голосковицького ЗЗСО І-II ступенів, Бродівських ЗДО №8 та №9, Бродівського центру дитячої та юнацької творчості.
Посприяли проведенню Світлиці незламності також наші партнери з відділів освіти; культури, туризму молоді та спорту Бродівської міської ради, а також Бродівської центральної міської бібліотеки, за що їм щира дяка.
Не даремно світлиця мала назву «Так сильно хочеться весни», адже усім нам хочеться забути про той лютий, що триває понад рік: про біль втрат, розруху, розлуку з рідними, страх за дітей і майбутнє. І хочеться відчути тепле проміння мирного сонця у вільній Україні. І перемога обов’язково настане: ми усі кожний день наближаємо її своїми молитвами та вчинками.
 

Про збірник для освітян

У співпраці з КУ «Бродівський історико-краєзнавчий музей» провели для вчителів історії та географії презентацію чергового випуску наукового збірника «Брідщина – край на межі Галичини й Волині».
Про зміст та структуру нового випуску наукового збірника розповів учасникам зустрічі Василь Стрільчук, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею, а також ознайомив з археологічними дослідженнями на вул. І. Кривоноса, 1 у місті Броди в березні 2021 р.
Галина Голіновська, вчителька історії та заступник директора Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3, розповіла про своє дослідження витоків освітнього закладу, в якому працює, «Слідами жіночої гімназії ім. Е. Ожешкової в Бродах».
Аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. І. Франка Андрій Корчак зізнався у своїй любові до перекладів наукових статей та презентував власний переклад статті Вацлава Фастнахта про нашого земляка, знаного польського письменника Юзефа Коженьовського.
Музейний доглядач Володимир Ульянов розкрив деякі секрети доль власників нашого міста у дослідженні «Від Потоцьких до Молодецьких… і не тільки (з хронік ХІХ ст.)»
Ольга Андріїв, вчителька української мови і літератури, педагог-організатор Берлинського ЗЗСО, ознайомила педагогів із епізодами життя, творчості і дослідницької діяльності відомого фольклориста Осипа Роздольського, життя якого теж було пов’язане із нашими теренами.
Науковий співробітник Бродівського історико-краєзнавчого музею Стефанія Морозюк охарактеризувала історико-архівні матеріали Лопатинського проводу ОУН.
Михайло Шишка, керівник відділу рекреації НПП «Північне Поділля» провів віртуальну екскурсію туристичним велосипедним маршрутом «Плацдармами Першої світової війни».
Модератором заходу була консультантка Центру Людмила Заяць, вона подякувала доповідачам від усіх учасників презентації та зазначила, що вчитель має постійно розширювати свої світоглядні горизонти, і сьогоднішня презентація – чудова нагода це робити.
Освітяни обмінялися думками щодо досліджень, розміщених у збірнику «Брідщина – край на межі Галичини й Волині», екземпляр якого отримали у подарунок і зробили спільне фото на згадку.
 

У підгорецькому ЗЗСО І-II ст.

Як створювати вікторини, інтерактивні вправи та ігри з допомогою онлайн-сервісу Wordwall, які розширення браузера є помічниками учителя — дізнавались педагоги Підгорецького ЗЗСО І-II ст. разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов’ю Шелест під час практичного семінару “Організація освітнього процесу із застосуванням онлайн-сервісів”.
Учителі результативно попрацювали практично, створювали інтерактивні завдання та ділились ідеями їх використання на уроках.
 

Майстер-клас із розписування великодніх пряників

Заняття мовних курсів “Вивчаємо українську легко та цікаво” знов у незвичному форматі, адже ми не лише розглянули традиційні мовні питання.
Головна частина сьогоднішнього заняття — майстер-клас із розписування великодніх пряників, який провела для нас Оксана Мостова, за професією бухгалтер, а за покликанням — митець.
Під час заняття в залі панувала атмосфера справжньої арттерапії, адже сюжети пряників вибирав кожен до душі, і спілкувалися, звичайно ж, українською!
 

Учителі Паликоровівського ЗЗСО І-II ст. моделювали стратегію професійного розвитку

Вміння моделювати стратегію власного професійного розвитку вкрай важливе для сучасного педагога.
Як ефективно проєктувати процес саморозвитку, як успішно поєднувати виконання норм законодавства та свого реального професійного й особистісного розвитку — дізнавались педагоги Паликоровівського ЗЗСО І-II ст. разом з Любов’ю Шелест та Іриною Кирик, консультантками КУ «Бродівський ЦПРПП».
Педагоги опрацьовували вимоги професійного стандарту вчителя, з допомогою анкети самооцінювання виявляли свої сильні та слабкі сторони, визначали шляхи професійного розвитку, ознайомлювались з вимогами щодо кваліфікаційних категорій.
Працювали творчо та натхненно, ділились позитивними емоціями та думками.
 

Зустріч із Ярославом Котом — лауреатом І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2023»

Відбулася онлайн-зустріч з учителем Бродівської гімназії ім. І. Труша Ярославом Котом, який став лауреатом І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2023» у номінації «Фізична культура».
Пан Ярослав розповів учасникам зустрічі про те, чому він вирішив брати участь у конкурсі, продемонстрував своє відеорезюме, розкрив усі нюанси проходження конкурсних випробувань, поділився власними лайфхаками, як формувати ключові компетентності на уроках фізичної культури, а також відповів на всі запитання колег.
Пишаємося такими талановитими педагогами та сподіваємося, що сьогоднішня зустріч надихне інших вчителів на участь у цьому конкурсі.
Дякуємо Ярославу Ярославовичу за відкритість та щире спілкування.
 

Про секрети створення цифрових дидактичних матеріалів

Якісно створений чи доцільно підібраний дидактичний наочний матеріал забезпечує високу результативність навчання, розвиває когнітивні здібності, пам’ять та увагу молодших школярів.
Про секрети створення цифрових дидактичних матеріалів сьогодні вчителям початкових класів закладів загальної середньої освіти Заболотцівської сільської територіальної громади розповідала Ірина Кирик, консультантка КУ «Бродівський ЦПРПП».
Як працювати із зображеннями у фотосервісі Pinterest, як додати розширення сервісу у браузер, як створювати мультимедійні презентації у Power Point, додавати звук та відео; де шукати та як завантажувати аудіо файли не порушуючи авторського права.
Це був перший теоретичний крок, а далі — цікаве практичне заняття!
 

Про нетрадиційний формат мовних курсів

І знову нетрадиційний формат наших мовних курсів “Вивчаймо українську легко та цікаво”! Цього разу слухачів курсів зібрала фітовітальня “Животворна магія різнотрав’я”.
Запрошені до нас працівники НПП “Північне Поділля” Надія Шушкевич і Тетяна Тишко розповіли про таємниці різних лікарських трав, особливості їх збирання та вживання. А ще ми мали змогу продегустувати чаї з різних видів трав: материнки, липи, суничнику, іван-чаю, шипшини.
Не оминули ми, звичайно ж, і мовні теми:
  • дізналися, як визначити рід незмінних іменників іншомовного походження;
  • опрацювали нетипові наголоси;
  • пригадали незаслужено забуті власне українські лексеми;
  • прочитали деякі вірші Тараса Шевченка;
  • виконали тести.
 

Працювати разом - це успіх!

Генрі Форд говорив: «Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх». Як же організувати вчителеві успішну співпрацю з батьками? Порадами щодо цього питання радо поділилися консультантки Центру Ірина Кирик та Ірина Дутчак з педагогами Голосковицького ЗЗСО І-II ст.
 Вчителі дізналися,
  •  які сучасні форми проведення батьківських зборів обрати, щоб стосунки між школою та батьківським колективом були плідними та ефективними;
  •  які теми щодо виховання та навчання варто обговорити з батьками;
  •  які цікаві вправи можна використати під час цих зустрічей;
  •  якими способами можна розв’язати складні педагогічні ситуації.
Пам’ятаймо, якщо школа буде осередком розвитку, довіри, безпеки, а батьки – хорошими партнерами в освітньому процесі, то це лише сприятиме гармонійному формуванню особистості дитини.
 

Про комплексну програму із дошкільниками

Для якісної організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти вихователям необхідно заздалегідь спланувати змістовий контент роботи з вихованцями.
Ґрунтовне знання і розуміння педагогами завдань комплексної програми, за якою працюють, змісту кожного освітнього напряму та шляхів формування ключових компетентностей дитини сприятиме організації якісного навчання і виховання дошкільнят.
Слід систематично інформувати освітян про сучасне методичне забезпечення до чинних програм.
Сьогодні педагогічні працівники ЗДО Бродівської, Підкамінської, Заболотцівської територіальних громад мали нагоду поспілкуватися та обмінятися думками щодо концептуальних ідей програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».
 

Навчальний семінар у Гаївському ЗЗСО І-II ст.

Індивідуальний план професійного розвитку педагога є чудовим інструментом для зростання мотивації та підвищення ефективності роботи, путівник із розвитку, що допомагає досягти успіху.
Тому, педагоги Гаївського ЗЗСО І-II ст. разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов Шелест працювали над визначенням рівня своєї професійної майстерності шляхом самооцінювання, проєктуванням та плануванням власної траєкторії професійного розвитку.
Позитивна атмосфера та налаштування на якісну співпрацю забезпечили результативність навчального семінару.
 

Про програму дошкілля із керівниками дошкільних установ

З урахуванням реалій сьогодення, паралельно з організацією безпечного та комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу пріоритетним залишається й підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти.
Саме це питання і стало предметом обговорення під час зустрічей директорки КУ «Бродівський ЦПРПП» Олени Ткачик з керівниками ЗДО Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад.
Розглянули концептуальні ідеї програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», подискутували щодо змістової наповнюваності щоденного планування освітньо-виховної роботи з вихованцями закладів дошкільної освіти.
 

Про Тараса Шевченка на курсах вивчення української

Щороку на початку березня українці вшановують пам’ять Тараса Шевченка – пророка правди та вольности нашого народу.
Минають роки, століття, а сила його слова актуальна і сьогодні.
На черговому занятті курсів «Вивчаймо українську легко та цікаво» ми теж говорили про українського генія, який в живописі був поетом, а в поезії – живописцем.
Під час зустрічі ми перегорнули життєві сторінки Кобзаря, ознайомилися з спогадами сучасників поета, помилувалися художніми шедеврами Тараса Григоровича та, звісно ж, насолоджувалися його невмирущою поезією, яка сповнена щирою любов’ю до України.
 

Зустріч із Галиною Павлюк, переможцем І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»

Вчительська професія – це уміння спілкуватися з дітьми їхньою мовою й водночас говорити про цінності, які важливі для суспільства і для держави.
Сьогодні відбулася онлайн-зустріч з Галиною Павлюк, вчителькою біології та основ здоров’я Ясенівського ЗЗСО І-III ст., переможцем І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Основи здоров’я».
Пані Галина розповіла чому вирішила взяти участь у професійному конкурсі, як саме проходили випробування, що найбільше вразило її на конкурсі. Вчителів Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської громад також зацікавили нюанси методики викладання Галини Ярославівни, якими вона радо поділилася.
Модератором зустрічі була Любов Шелест, консультантка КУ
«Бродівський ЦПРПП».
Ми зичимо Галині Ярославівні невичерпної енергії, оптимізму, творчої наснаги. Бажаємо успіхів, професійних здобутків, і просто життєвого везіння. Нехай творчий потенціал, палкий ентузіазм та наполеглива праця завжди допомагають досягти поставленої мети.
 

Робоча зустріч із вихователями-методистами

Сьогодні відбулася робоча зустріч директорки КУ «Бродівський ЦПРПП» Олени Ткачик з вихователями-методистами ЗДО Бродівської міської територіальної громади.
Обговорили актуальні питання щодо впровадження нової редакції програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», професійного розвитку педагогічних працівників, формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку.
 

Про українську жінку — українською милозвучною

Сьогодні, у перший день весни, яка асоціюється з ніжністю та жіночністю, говорили, звичайно ж, про жінку, українську жінку.
Слухачі курсів розкрили таємниці доль славетних українок: княгині Ольги, Анни Ярославни, Роксолани, Марусі Чурай, Марка Вовчка, Ади Роговцевої, Ніни Матвієнко, Квітки Цісик, Олександри Матвійчук та Марини В’язовської.
Не оминули і мовної теми: опановували усі тонкощі вживання прийменника “по”, розрізняли деякі омоніми, вчилися наголошувати правильно, виправляли граматичні помилки в кальках з російської.
Учасники курсів переказували зв’язний текст та працювали у парах.
Приємно, що наші “учні” із задоволенням відвідують наші заняття, діляться своїми думками, переживаннями та черпають тут позитивні емоції.
 

Педагоги Конюшківського ЗЗСО І-II ст. активно працювали

Формувальне оцінювання – це цілеспрямований неперервний процес спостереження за навчанням учнів.
Таке оцінювання підтримує впевненість здобувачів освіти у тому, що кожен із них – успішний та особливий, здатний покращити свої результати.
Тому педагоги Конюшківського ЗЗСО І-II ст. імені Йосипа Застирця активно працювали разом з Любов’ю Шелест та Людмилою Заяць, консультантками КУ «Бродівський ЦПРПП», під час семінару-практикуму «Як запровадити формувальне оцінювання?».
 

У Підкамінському ОЗЗСО І-ІІІ ст.

Як продуктивно взаємодіяти з батьківською спільнотою?
Як об’єднати в єдину команду батьків, вчителів та учнів?
Який формат проведення батьківських зустрічей є цікавим та сучасним?
Відповіді на ці та інші питання знаходили педагоги Підкамінського опорного ЗЗСО І-III ст. разом з консультантками Центру Іриною Кирик та Іриною Дутчак.
Під час семінару-практикуму освітяни розв’язували різні педагогічні ситуації, генерували цікаві ідеї та вміло перевтілювались у роль батьків та учнів.
 

Зустріч заступників директорів
з навчально-виховної роботи

Сьогодні, відбулася зустріч заступників директорів з навчально-виховної роботи в початкових класах закладів загальної середньої освіти міста Броди.
Наталія Онищенко, Олександра Топилко, Ольга Гнатюк та Роман Диндура під час зустрічі обговорили особливості процедури конкурсного відбору підручників для 1 класу та подискутували щодо їх вибору.
Консультантка Бродівського ЦПРПП Ірина Кирик зауважила, що конкурсний відбір підручників відрізняється від попередніх відборів тим, що закладам освіти окрім підручників з іноземних мов, інтегрованих курсів «Я досліджую світ» і «Мистецтво» для вибору пропонуються навчальні посібники «Українська мова. Буквар» (до 6 частин) і «Математика» (до 3 частин), які поєднують функції підручника і робочого зошита в одному виданні.
Нагадуємо, що з 23 лютого до 2 березня 2023 року кожний заклад загальної середньої освіти повинен обрати підручники для 1 класу 2023-2024 навчального року.
Переглянути та ознайомитися з підручниками можна за посиланням:
 

Відродження слави: Петро Федун-Полтава

Взяли участь у глибокому і надзвичайно актуальному саме зараз заході “Шануймо героїв! Відродження слави: Петро Федун-Полтава”.
Дякуємо
– працівникам КУ Бродівський історико-краєзнавчий музей”;
– колективу КУ “Централізована бібліотечна система”;
– відділу культури, туризму, молоді та спорту Бродівської міської ради
за послідовні кроки у справі збереження національної пам’яті.

Успішні практики сучасного педагога

Онлайн-форум «Успішні практики сучасного педагога» об’єднав понад 130 освітян ЗЗСО трьох громад: Бродівської, Заболотцівської та Підкамінської.
В пошуку цікавих ідей та оригінальних методик вчителі працювали у трьох сесіях, що тривали одночасно у zoom-форматі.
Своїми успішними практиками поділилися 15 спікерів.
У сесії мовно-літературної, громадянської та історичної освітніх галузей спікерами були
  • Роман Борячок, учитель історії та основ правознавства Підкамінського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • Галина Дзьоба, учителька української мови та літератури Пониквянського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • Марія Дробенко, вчителька української мови та літератури Лугівської філії І-ІІ ст. Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст,
  • Богдана Булишин, вчителька української мови та літератури Бродівської гімназії ім. Івана Труша.
У сесії педагогів початкових класів своїми напрацюваннями поділилися
  • Оксана Яремко і Оксана Лех, Висоцька філія І ступеня Заболотцівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • Оксана Кутняк, Шнирівський ЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • Оксана Сінькевич, Пониковицький ЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • Ольга Івасюта, Паликоровівський ЗЗСО І-ІІ ст.,
  •  Губач Зоряна Юріївна, Бродівський ЗЗСО І ст. №1.
У сесії математично-природничої галузі про свої методичні знахідки розповіли
  • Ірина Ковба, учителька біології та основ здоров’я Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4,
  • Галина Дерев’янко, учителька географії Ясенівського ЗЗСО І-ІІІ ст.,
  • Володимир Миколаєвич, учитель фізики Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2,
  • Ольга Шпак, учителька біології, географії Конюшківського ЗЗСО І-ІІ ст. ім. Йосипа Застирця,
  • Ольга Дідик, учителька біології Нем’ячівського ЗЗСО І-ІІ ст.
Дякуємо усім учасникам форуму за бажання професійно зростати разом з нами. Тримаємо освітній фронт!
 

Про документування управлінської діяльності

Налагодити внутрішню систему забезпечення якості освіти – відповідальна справа для кожного керівника закладу дошкільної освіти.
Внутрішня система – це інструмент, який дасть змогу розвивати заклад, забезпечить і налаштує процеси його освітньої діяльності.
Сьогодні, 21 лютого 2023 року, для керівників, вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад проведено онлайн-зустріч «Документування управлінської діяльності».
Розглянуто питання організації діловодства, вимог до створення, оформлення та документування управлінської інформації, укладання номенклатури справ, приведення у відповідність до вимог чинного законодавства ділової документації у закладах дошкільної освіти, функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Дякуємо Андрію Хамику, заступнику начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області, за конструктивний навчальний семінар.
Сподіваємося на подальше ефективне співробітництво між комунальною установою «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області.
 

Мовні курси — чергове заняття

Сьогоднішнє заняття мовних курсів було, звичайно ж, присвячене Всесвітньому дню рідної мови, і тому ми розглянули, чим унікальна наша материнська мова,
познайомилися із постаттю репресованого мовознавця Олекси Тихого, дізналися, що таке монофони (короткі оригінальна твори, кожне слово яких починається з однакового звуку (літери), і навіть прочитали такі вірші, навчилися правильно наголошувати деякі слова та утворювати дієслова І особи множини наказового способу, а ще пройшли онлайн-тест на знання української та невимушено поспілкувалися у дружньому колі за горнятком кави.
Мова єднає!
 

Онлайн-зустріч із психологом

Проживаючи в постійних стресах, сьогодні кожен учасник освітнього процесу тою чи іншою мірою потребує психологічної підтримки та допомоги.
Емоційний стан учителя в перші хвилини початку уроку впливає на його якість, психологічний стан і навчання учнів та на результат освітньої діяльності. А регулярне виконання «психологічних хвилинок» у зручний час та при слушній нагоді допоможе здобувачам освіти стати більш спокійними, врівноваженими, а також дозволить краще зрозуміти свої почуття.
Саме тому 20 лютого 2023 року психологом Сокальського центру професійного розвитку педагогічних працівників Світланою Воробей для практичних психологів, соціальних педагогів, учителів початкових класів та 5-6 класів НУШ проведено онлайн-семінар «Психологічні хвилинки як засіб емоційної стабілізації учнів. Техніки емоційного налаштування на урок».
Освітянам Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад психолог запропонувала підбірку технік та онлайн-ресурсів, що допоможуть знизити емоційну напругу, тривожність і налаштуватися на навчання.
Щиро дякуємо п.Світлані Воробей за професійність, відкритість до співпраці та комунікацію!
 

21 лютого — міжнародний день рідної мови

У переддень Міжнародного дня рідної мови, який у всьому світі відзначають щороку 21 лютого, хочемо засвідчити свою любов та пошану до материнської рідної мови.
Звісно ж, кожна мова світу особлива. Одна мова — ніжніша, і її називають мовою любові. Інша — велична, ще інша — тверда, є такі, що насамперед сприймаються як урочисті. Є мови, які мають незвичну тональність. Хоча всі ці характеристики — досить умовні, бо кожен скаже головне: найкраща мова — своя, рідна.
Українська ж мова не лише мелодійна, а й дуже багата. Нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, а ще навіть скласти цілий твір, кожне слово якого починається з однакового звуку (літери).
 

Сьогодні педагоги Бродівського ЗЗСо І ст.

Розвиток рефлексії є однією з умов особистісного становлення кожної дитини, з якою пов’язане ціннісне осмислення життя тепер і в майбутньому.
Для вчителя систематичне використання рефлексії як етапу уроку дає можливість своєчасно побачити реакцію учнів на навчання та внести необхідні корективи в роботу, передбачити та спрогнозувати результат. Тому, сьогодні педагоги Бродівського ЗЗСО I ст.№1 активно працювали разом з Іриною Кирик та Любов Шелест, консультантками КУ «Бродівський ЦПРПП», під час семінару-практикуму “Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання».
 

Чергове заняття мовних курсів "Вивчаймо українську легко та цікаво"

Відбулося чергове заняття мовних курсів “Вивчаймо українську легко та цікаво”. На наших заняттях ми не тільки допомагаємо учасникам вивчити мовні закони та удосконалити розмовну українську, а й знайомимо з історією, традиціями нашої країни, а також розповідаємо про найвизначніших українців.
Цього разу ми гортали сторінки життя митрополита Андрея Шептицького –  польського графа, який став українським священником,  ченця, який умів заробляти гроші і вчив цьому українців,  багатія, який практично все до копійки віддавав на розвиток української церкви, науки, культури, патріотичне виховання молоді,
патріота, який все життя відстоював інтереси України.
А ще вчилися правильно вживати пасивні конструкції з дієсловами на -ся, редагували неправильно побудовані речення такого типу, осягали тонкощі доречного вживання деяких паронімів. Традиційними були рубрики “Історії, що надихають”, “Ковалі слів ” та “Лепетун”.
 

Розпочато Курси «Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти»

13 лютого 2023 року у КУ «Бродівський ЦПРПП» для педагогічних працівників закладів освіти Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад розпочалося навчання за програмою підвищення кваліфікації «Освіта осіб з особливими освітніми потребами: практичні аспекти».
Цей курс має на меті удосконалити зміст інклюзивної компетентності освітян щодо організації інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти та створення комфортного освітнього середовища для кожної дитини.
 

Стрітенська свічка і рідна мова

Чергове заняття курсів “Вивчаймо українську легко та цікаво” було справжньою медовою медитацією.
На ньому, крім традиційних історій, що надихають, перевірки домашнього завдання, вдосконаленні навичок читання,  слухачі курсів виготовляли стрітенську свічку – оберіг.
Секретами створення воскових шедеврів поділилася з присутніми Ірина Матвєєва, керівник гуртків Бродівського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Майстерність людських рук творила маленькі дива, а теплота сердець розганяла тривогу та смуток.
 

Про дивергентне мислення
у пониковицькому ЗЗСО І-III ст.

Сьогодні у всьому світі надзвичайно цінується вміння мислити нестандартно, адже саме це допомагає відрізнятися з натовпу, ухвалювати прогресивні рішення, генерувати нові ідеї.
І школа та вчителі, звичайно ж, мають допомогти учням навчитися мислити нестандартно. Як це зробити? Відповісти на це запитання педагогам Пониковицького ЗЗСО І-III ст. допомагали консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак під час воркшопу “Дивергентне мислення: техніки формування”.
У дружньому колі колег та однодумців і в невимушеній атмосфері освітяни ознайомилися із дивергентним та конвергентним видами мислення, опрацювали різні техніки, що стимулюють творчість, дізналися про засоби саморегуляції та незвичні і найсучасніші освітні проєкти.
Сподіваємося, що наше заняття стане для педагогів добрим орієнтиром на шляху розвитку та формування творчих здібностей молодого покоління українців.
 

Про професійний стандарт у Заболотцівському ОЗЗСО І-III ст.

Підвищення кваліфікації є обов’язковою складовою діяльності вчителя, а ефективність цього процесу залежить від усвідомлення вимог Професійного стандарту вчителя та самоаналізу.
Як зробити планування професійного розвитку максимально ефективним? Як досягти якісних результатів у професійному зростанні? Власне про це і дізнавались педагоги Заболотцівського ОЗЗСО І-III ст. під час навчального семінару «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку».
Консультантки комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик та Любов Шелест ознайомили учасників семінару із загальними та професійними компетентностями, трудовими функціями вчителя. Педагоги активно працювали у групах та індивідуально; використовуючи онлайн-вправи детально опрацьовували вимоги до кваліфікаційних категорій.
 

У Паликорівському ЗЗСО І-II ст.

З щоденними життєвими викликами легко впорається людина, яка буде не тільки критично мислити, а шукатиме креативних шляхів вирішення проблем.
У сучасних школярів вчителям потрібно формувати та розвивати “м’які навички”, адже саме особистості, в яких буде розвинене дивергентне та конвергентне мислення, емоційний інтелект, будуть мати великий попит на суспільному ринку.
За допомогою яких вправ можна розвивати креативність і як навчити учнів продукувати незвичні ідеї та знаходити нестандартні варіанти вирішення складних ситуацій продемонстрували педагогічним працівникам Паликоровівського ЗЗСО І-II ст. консультантки Центру Людмила Заяць та Ірина Дутчак.
Під час тренінгу ” Дивергентне мислення: техніки формування” педагоги дізналися особливості критичного та креативного типів мислення, виконали вправи “Бар’єри креативності”, “Шалені ідеї архітектора”, “Дудли”, “Самопрезентація”.
Переконані, що отримані нові знання вчителі ефективно застосують у роботі з дітьми.
 

У Ясенівському ЗЗСО І-III ст.

Що потрібно зробити, щоб учням у школі було цікаво? Чи достатньо для цього лише зусиль вчительської спільноти? Звичайно, ні! Батьки теж повинні стати активними учасниками шкільного життя.
Традиційна система роботи з батьками в освітніх закладах потребує якісних змін. Що потрібно зробити для створення дієвої батьківської спільноти та які механізми для цього застосувати дізнавались педагоги Ясенівського ЗЗСО І-III ст. під час семінару-практикуму “Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально та практично”.
 

Цікаво про мову

Сьогодні на занятті курсів “Вивчаймо українську легко та цікаво” розвінчували міфи російської пропаганди щодо непересічної постаті Степана Бандери, лідера Організації Українських Націоналістів.
Слухачі курсів дізналися не лише про родинне коріння, дитячі роки, сім’ю, репресії, ув’язнення Степана Бандери, а й про основну місію його життя – визвольну боротьбу за волю та правду, за Бога та Батьківщину.
Кривава боротьба за незалежність України продовжується. Нехай тремтять наші вороги, бо сподвижниками Бандери стали тисячі українців. Перемога буде за нами, адже ми боремося за свою землю, свободу, добро та справедливість.
 

Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання

 
Чи знаєте ви скільки думок виникає у нашому мозку щогодини, щодня? За оцінками експертів розум генерує від 60 000 до 80 000 думок на день і понад 2 500 думок на годину. Неймовірно! Правда?
Цікаво, а яку кількість думок генерує мозок дитини протягом 45 хвилин уроку? Як перевірити чи зрозумів учень наскільки відсотків засвоєна тема? Отримати відповідь на це запитання допоможуть техніки та прийоми «зворотного зв’язку» або рефлексії.
Отож, як їх ефективно застосовувати сьогодні дізнавались педагоги Бродівського СЗОШ І-III ст. №2 разом із консультантками Центру Іриною Кирик та Любов Шелест під час семінару-практикуму “Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання».
 

Семінар педагогів Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад

25 січня 2023 року відбувся семінар-практикум педагогів Бродівської, Підкамінської та Заболотцівської громад «Можливості цифрових застосунків для створення вікторин та квестів», на якому були присутні керівники гуртків та вихователі закладів дошкільної освіти. Він став продовженням семінару, який відбувся у грудні минулого року на базі Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників, та мотивував педагогів опановувати цифрові застосунки.
На початку семінару консультантка Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Дутчак наголосила на необхідності використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для досягнення освітніх цілей, де ключове місце посідають цифрові застосунки.
Ірина Суховерська, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти, кандидатка історичних наук, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, ознайомила педагогів з іграми мобільних додатків «Мишеняткова абетка», «Веселі тварини», «Українська абетка для дітей», «Намбі», «Хто в горах», «Всяка музяка», «Світ добра», а також провела майстер-клас зі створення власного навчального контенту на Jamboard, Wordwall та Flippity.
Олена Ткачик, директорка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» провела рефлексію, на якій зауважила, що педагоги успішно опанували на семінарах цифрові застосунки та навіть поділилися дидактичними вправами із центром професійного розвитку.
Семінар пройшов натхненно та результативно. Педагоги продемонстрували високий рівень цифрової грамотності, створивши вправи на мобільних пристроях.
Із сайту ЛОІППО
 

Документування управлінської діяльності у закладах освіти

Ефективне співробітництво між комунальною установою «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради та управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області продовжується.
В межах меморандуму про співпрацю 24 січня 2023 року з ініціативи начальника відділу освіти Бродівської міської ради Наталії Антоненко у КУ «Бродівський ЦПРПП» проведено практичний семінар «Документування управлінської діяльності у закладах освіти» за участю заступника начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Львівській області Андрія Хамика.
Директори та заступники директорів закладів освіти, начальники і спеціалісти відділів освіти Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад, консультанти Бродівського ЦПРПП разом з п.Андрієм Хамиком опрацювали вимоги щодо оформлення внутрішньої документації закладу освіти, обговорили важливі аспекти розроблення номенклатури справ, визначили структурні складові стратегії розвитку освітнього закладу.
Переконані, що такі заходи сприяють не тільки професійному зростанню педагогічних працівників, а також удосконаленню якості освітньої діяльності.
 

Вивчаймо українську легко та цікаво

Наші мовні курси “Вивчаймо українську легко та цікаво” продовжують свою роботу та у цьому році!
Заняття традиційно розпочалося з історії, що надихає переходити на українську.
Василь Стус говорив: «Освіта – це вид гігієни. Письмо з помилками – то як невимиті руки чи зуби», і саме тому ми зосередили увагу слухачів курсів на доречному узгодженні відмінкових форм власної та загальної назв. До речі, а ви знаєте, як правильно: у місті Львові чи у місті Львів?
А ще вправлялися в правильному наголошуванні деяких слів, поповнювали словниковий запас, розвивали читання та говоріння.
 

Як запровадити формувальне оцінювання?

Сьогодні значення слова “оцінювання” не обмежується виставленням оцінки. Це послідовна змістовна взаємодія між учнем, учителем і батьками щодо навчальних досягнень учня на підставі всім зрозумілих цілей і критеріїв. Таке оцінювання називається формувальним.
Саме про те, що слід зробити, аби оцінювання стало формувальним, яку систему прийомів можна застосувати для постановки цілей уроку, встановлення швидкого та якісного зворотного зв’язку, рефлексії, а також як це зробити на практиці, досліджували педагоги Лучківського ЗЗСО І-ІІ ст. разом з консультантами Центру Людмилою Заяць та Любов’ю Шелест під час тренінгу “Як запровадити формувальне оцінювання?”
А фідбек в кінці заняття показав, що час нашої взаємодії пройшов цікаво, повчально та результативно.
 

Батьківські збори в НУШ

На результативність навчання та розвиток дитини неабияк впливає зацікавленість батьків шкільним життям. А тому, сьогодні під час семінару-практикуму «Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально, практично» педагоги Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст. спільно із консультантками комунальної установи «Бродівський ЦПРПП» Іриною Кирик та Іриною Дутчак дізнавались як налагодити успішний зв’язок між родиною і школою, які форми роботи впроваджувати для партнерської взаємодії вчителів-батьків-учнів в Новій українській школі.
 

Професійний стандарт - вивчають педагоги Комарівського та Корсівського ЗЗСО І-ІІ ст.

Професійний стандарт – це дорожня карта для вчителя, допомога в його професійному розвитку, самооцінюванні власної педагогічної діяльності. Опираючись на професійний стандарт педагог визначає, що йому потрібно опрацювати, в яких напрямах удосконалюватись. Тому, ознайомлення з професійним стандартом є важливою передумовою професійного успіху вчителя, і саме цей документ сьогодні детально опрацювали вчителі Комарівського та Корсівського ЗЗСО І-ІІ ст. під час навчального семінару «Проєктування педагогом власної траєкторії професійного розвитку».
Консультантки КУ “Бродівський ЦПРПП” Ірина Кирик та Любов Шелест також допомогли учасникам семінару порівняти вимоги професійного стандарту щодо кваліфікаційних категорій та спроєктувати індивідуальну траєкторію професійного розвитку.
 

Говоримо правильно і красиво

Нещодавно прочитали, як зникала ірландська мова. Уявляєте, зараз нею розмовляє лише 0,1% жителів Ірландії!
А щоб цього не сталося із нашою солов’їною, робимо і свій невеликий внесок: готуємо добірку радіосюжетів на хвилях “Броди FM” про те, як говорити українською правильно і красиво.
 

Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання

Чому не варто ігнорувати рефлексію? Давньогрецький філософ Арістотель вважав рефлексію рисою божественного розуму, а Сократ – інструментом для розвитку критичного мислення, самоаналізу та самовдосконалення. Саме це допомагає учневі здійснювати поступ та досягати успіху. Рефлексія допомагає дитині усвідомлювати пройдений шлях у навчальній діяльності, систематизувати отримані знання та досвід і перетворювати приховані можливості в активні та ефективні.
13 січня 2023 року віддувся семінар-практикум «Рефлексія на уроці як один з етапів формувального оцінювання» для педагогів Берлинського ЗЗСО І-ІІІ ст., який провели консультантки комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Кирик та Любов Шелест.
В атмосфері творчої праці, взаємопідтримки та взаєморозуміння педагоги отримували нові знання, опрацьовували нові рефлексивні техніки та прийоми, обмінювались думками та ідеями. Цікавими для учасників були вправи, що дозволяють проаналізувати та оцінити не тільки опрацьований зміст навчального матеріалу, але й особисту діяльність, емоційний стан та настрій.
 

для педагогів Бродівського ЗЗСО І ступеня №1

Важливим для Бродівського ЦПРПП – створити середовище для професійного зростання педагогічних працівників, надати їм інструменти та показати нові підходи для розвитку власних компетентностей, підтримати команди вчительства закладів освіти, спільно шукати шляхи, що ведуть до позитивних змін.
Власне це і було метою семінару-практикуму «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: практичний інструментарій», який сьогодні провели для педагогів Бродівського ЗЗСО І ступеня №1 директорка Центру Наталія Антоненко та консультантка Олена Ткачик.
Різдвяні віншування педагогів школи сприяли позитивному налаштуванню на подальшу плідну працю.
А встигли чимало:
порівняли Державні стандарти дошкільної та початкової освіти в контексті розвитку соціально-громадянських компетентностей;
зробили самооцінювання власних щоденних практик для формування громадянської відповідальності;
опрацювали інтерактивні методи для формування та оцінювання соціально-громадянських компетентностей, і ще багато цікавого, пізнавального та корисного…
 

Педагоги Бродівської гімназії ім. І. Труша шукали сучасні моделі проведення батьківських зборів

Більшість батьків вважає традиційний формат проведення зборів застарілим та малоефективним. Які ж зміни потрібно здійснити, щоб активізувати взаємодію адміністрації освітнього закладу, педагогів та батьків?
Під час тренінгу «Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально та практично», який провели консультантки Центру Ірина Кирик та Ірина Дутчак, педагоги Бродівської гімназії ім. І. Труша шукали сучасні моделі проведення батьківських зборів та нові форми партнерської взаємодії; визначали правила, які не варто порушувати під час зборів; ознайомлювалися з порадами мирної комунікації у мобільних застосунках.
Опрацювання вчителями педагогічних ситуацій та вправ, які підібрали консультантки Центру, допомогло не лише на практиці закріпити отримані знання, а й відчути себе у ролі учнів та батьків, а отже, розглянути проблему під різними кутами зору і тому знайти найоптимальніше рішення.
 

Формування соціально-громадянської компетентності

Введення дитини у світ людських взаємин – одне з найважливих завдань для педагогів ЗДО та вчителів початкових класів ЗЗСО.
Саме в контексті наступності між двома ланками освіти 11 січня 2023 року педагоги Бродівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 спільно з Наталіє Антоненко, директором, та Оленою Ткачик, консультантом Бродівського ЦПРПП, розглянули питання «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: практичний інструментарій».
Опрацювали законодавче підґрунтя, що є підставою для формування громадянських та соціальних компетентностей на рівні загальної середньої освіти; ознайомилися з програмою підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа»; апробували на практиці проєкт «Мандруємо Україною», рекомендований для застосування у закладах освіти МОН України, і не тільки це…
 

У Лешнівському ЗЗСО І-ІІІ ст.

Як змотивувати учнів навчатися і чи допоможе у цьому рефлексія, які рефлексивні вправи та прийоми застосувати для досягнення результативності навчальної діяльності та формування навичок самоаналізу, вміння вчитися, як навчати учнів рефлексувати – сьогодні дізнавались педагоги Лешнівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
Разом із консультантами комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Іриною Кирик та Любов Шелест вчителі практично відпрацьовували методику проведення різноманітних технік з рефлексії, неординарно мислили та креативили.
Теорія у поєднанні з практичним завданнями активізувала діяльність педагогів, зацікавила та сприяла результативному засвоєнню інформації, а щире спілкування додало усім настрою та наснаги.
 

Як запровадити формувальне оцінювання

Нові державні стандарти освіти вимагають нових підходів не лише до організації освітнього процесу, але й до оцінювання навчальних досягнень учнів. Закон України “Про повну загальну середню освіту” визначає пріоритетним саме формувальне оцінювання.
З яких елементів складається «оцінювання для навчання»?
Які цікаві практики формувального оцінювання уже існують?
Як організувати навчальний процес так, щоби спонукати кожного учня бути активним його учасником?
На ці та багато інших запитань шукали відповіді під час тренінгу «Як запровадити формувальне оцінювання?» консультанти Центру Людмила Заяць та Любов Шелест разом із педагогами Маркопільського ЗЗСО І-ІІІ ст. з дошкільним підрозділом та Орихівчицького ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом.
А ще, працюючи в парах, групах та індивідуально, ознайомилися із техніками зворотного зв’язку та рефлексії, залучення учнів до встановлення цілей навчання й розроблення критеріїв оцінювання, маркерами якісної оцінки і поняттям «зворотний дизайн».
Сподіваємося, наша спільна праця надихнула педагогів до вдумливого та послідовного впровадження формувального оцінювання як інструменту підвищення рівня навчальних досягнень учнів.
 

У Бродівській гімназії

9 січня 2023 року педагоги Бродівської гімназії імені Івана Труша разом із консультантками комунальної установи «Бродівський ЦПРПП» Іриною Кирик та Любов Шелест під час семінарського заняття проєктували траєкторію свого професійного розвитку і не тільки.
Спершу аналізували та самооцінювали свою педагогічну діяльність, співвідносили із вимогами професійного стандарту, а потім формували цілі професійного зростання та шляхи їх досягнення. Вчителі працювали активно та творчо, у групах та індивідуально, використовуючи онлайн-сервіси.
Також учасники семінару ознайомились із вимогами професійного стандарту вчителя закладу загальної середньої освіти щодо кваліфікаційних категорій.
Різдвяну атмосферу зустрічі створили гімназисти, які завітали із вітаннями та колядою.
 

Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально і практично

Як проходять батьківські збори в різних країнах?
Як і за допомогою чого активізувати батьківську спільноту?
Яка думка батьків та вчителів щодо проведення батьківських зборів у традиційному форматі?
На ці та інші питання знаходили відповідь педагоги Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3 під час практикуму «Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально і практично».
Педагоги визначали переваги та недоліки традиційного формату проведення батьківських зборів, найактуальніші форми спілкування, опробували такі практичні вправи: «Коло відповідальності та обов’язків », «Слова, що ранять та слова, що лікують», «Кодекс родинного середовища», «Долоньки».
Консультантки Центру Ірина Дутчак та Ірина Кирик ознайомили вчителів із правилами мирної комунікації та показали шляхи вирішення конфліктних ситуацій, які можуть виникати в батьківських спільнотах.
 

про формувальне оцінювання та професійний стандарт

Консультантки КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Людмила Заяць та Любов Шелест провели для педагогів Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст №4 семінар-практикум «Як запровадити формувальне оцінювання?».
Вчителі опрацювали, які методи, вправи, ігри, прийоми можна використовувати, впроваджуючи формувальне оцінювання на різних етапах уроку: під час цілепокладання, оцінювання за критеріями, рефлексії тощо.
Для класних керівників консультантки Ірина Дутчак та Ірина Кирик провели семінар-практикум “Батьківські збори в НУШ: цікаво, актуально і практично”.
Теорія у поєднанні з практичним завданнями активізувала діяльність педагогів, зацікавила та сприяла результативному засвоєнню інформації, а щире спілкування додало усім настрою та наснаги до творчої діяльності.
Усі педагоги активно працювали в групах, парах, а також виконували індивідуальні завдання. 
 

FACEBOOK

Більше новин дізнавайтесь у соціальній мережі

Слайд1
Сторінка Бродівського ЦПРПП
017
Група "Броди-НУШ"

Потрібна консультація?

Якщо у Вас є запитання, задайте його тут.

Адреса

вул. В.Стуса, 20 
м.Броди, Львівська обл., 80 600

графік роботи

Понеділок-четвер: 09:00 – 18.15
П’ятниця: 09.00 – 17.00

Наші контакти

Телефон:  032 66  252 29
Email:  brodycprp@gmail.com